Sign in to follow this  
Followers0
Wygazowany

Jaką szkołę wybrać po Gimnazjum

Recommended Posts

Siemka,mianowicie mam problem z wyborem szkoły po gimnazjum.Myślałem o technikum budowlanym w Kościanie bo tutaj mieszkam xd.Myślałem też o szkole zawodowej(Mechanik samochodowy).Moje oceny zazwyczaj to 3,4 ale 1 i 2 też się trafiają jak się nie nauczę.Uczyć mi się nie chce,ale jak wezmę się za naukę to mogę się nauczyć.Ale własnie nie wiem czy dobry wybór z technikum bo to szkoła nr1 na mojej liście.Jakbyście mogli doradzić mi jakieś inne szkoły(profile)bo ten profil mnie nie przekonuje coś.Najlepiej jak doradzicie mi do jakiej szkoły iść i jaki profil z góry dzięki :).Jestem w 3 gim

Share this post


Link to post

Technikum zdecydowanie, matura się zawsze przyda, tylko musisz znaleźć cos, co Cię naprawdę zainteresuje, ja na przykład wybrałem technikum, profil technik informatyk i jestem bardzo zadowolony, choć wcześniej się tym nie interesowałem, a teraz gdy już się wciągnąłem, chce zdobywać coraz to większą wiedzę. :)

Share this post


Link to post

Też myślę o technikum tylko nie wiem jaki profil.Ja się chyba wszystkim interesuję.A jak myślicie dam radę w technikum bo moje oceny na 1 semestr to dziewięć 3,Dwie 2,Dwie 4,jedna 5.Moglibyście doradzić mi jaki profil w technikum wybrać? :D

-- Dodano 26 Sty 2014, 14:31: --

Prosiłbym o jakieś podpowiedzi odnośnie technikum(Jaki profil wybrać)bo naprawdę nie wiem a już muszę wiedzieć xD

-- Dodano 29 Sty 2014, 21:45: --

Ludzie proszę pomóżcie mi wybrać jaki profil w technikum bo już muszę wiedzieć. (

Share this post


Link to post

Technikum budowlane o którym piszesz to wg mnie bardzo dobra opcja,potem będziesz miał czas aby się zastanowić czy iść na studia czy nie no albo kształcić się dalej w swoim kierunku,szukać pracy w zawodzie. Matura tak czy inaczej zawsze Ci sie przyda.

Share this post


Link to post

szczerze mówiąc po tym co przeszedłem w kwestiach nauki wybrałbym drogę zawodówka-uzupełniające-studia, a nie technikum-studia. jest chyba rok dłużej ale przynajmniej masz jakąś wiedzę praktyczną nabytą w zawodówce. minusem tej drogi będzie na pewno towarzystwo - wiadomo, że do technikum chodzą bardziej ogarnięte głowy niż dresocwaniaczki których spotkasz w każdej zawodówce w tym kraju.

Share this post


Link to post

Każda szkoła ma swoje minusy:

a) Pojdziesz do technikum to bedziesz mial dyplom i mature, ale przez 4 lata nie zobaczysz dziewczyny w swojej klasie.

b) Pojdziesz do liceum to nie bedziesz mial dyplomu, ale bedzie masa dziewczyn.

c) Pojdz do zawodowki, dostaniesz dyplom, ale matury juz pisac nie bedziesz (tak?), a i przy okazji nawrócisz się na wiarę niedorozwiniętych osłów (czyt. " ku*** JP je**c policje ku*** ").

Dodam także, że wszystko inne oprócz technikum kończysz o rok wcześniej, czyli po 3 roku.

Wybór zależy od Ciebie i od Twoich zainteresowań.

Share this post


Link to post

Ja powiem tak idź do technikum kierunek nie ma znaczenia zawsze można na studia iść na inny kierunek może przez technikum się zastanowisz co chcesz w życiu robić

Share this post


Link to post

Przede wszystkim zastanów sie co cie najbardziej interesuje i w tym kierunku sie kształć.

Po zawodówce można iść do zaocznego liceum i sobie mature zrobić, kto powiedział że nie, jeśli cie matura nie interesi możesz zrobić różnorakie kursy i sie dalej kształcić w swoim zawodzie.

Share this post


Link to post
Pojdziesz do technikum to bedziesz mial dyplom i mature, ale przez 4 lata nie zobaczysz dziewczyny w swojej klasie.

No zobacz, a ja w klasie miałem 10 dziewczynek, z czego 4 to siekiery jakich mało :) A technikum było w budynku razem z 4 klasami licealnymi, także ten...

Share this post


Link to post

Dzięki za wpisy.Zastanawiam się teraz zawodówka albo technikum.w zawodówce nic mnie tak za bardzo nie kręci a w technikum to myślę technik budownictwa,technik gazownictwa,technik mechanik.http://www.zsp-koscian.pl/ stronka technikum i zawodówki.Prosiłbym o dalsze wpisy o doradzeniu.Słabo mi idzie w szkole z matematyką,reszta przedmiotów to same 3.A w zawodówce interesuje mnie tylko mechanik samochodowy.

Share this post


Link to post

Popraw link bo ten akurat nie chce się wczytać. Swoja drogą to wybór szkoły tuż tuż.. Ciekawe na co ostatecznie zdecydował się autor:) Daj znać jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny.

Share this post


Link to post

no sam nie wiem ale chyba jednak zawodówka dla tych którzy nie chca sie za bardzo przeciązac nauka a mają jakiś talent manualny bo jak się ktos ma męczyc w liceum przez całe 3 lata albo w technikum jeszcze gorzej bo 4 to naprawdę szkoda czasu na takie coś

Share this post


Link to post

 Też się zastanawiałam.. bo jak LO to kolejne trzy lata zmarnowane.. jak technikum to cztery lata.. Wstajesz rano idziesz do szkoły i jak wracasz do domu to już nic ci się nie chce.. poza tym pewnie nie dostanę się do LO w Pruszkowie, więc będę musiała dojeżdżać do Warszawy... :( rozmawiałam ze znajomymi i okazało się, że rzucili to wszystko w cholerę, znaleźli sobie pracę w tygodniu a na weekendy poszli do szkoły! A jak się zdziwiłam jak się okazało, że to ogólniak?! serio! W Pruszkowie poszli do NOWA czy jakoś tak.. powiedzieli, że spoko. Nauczyciele nie cisną bardzo, ale spoko uczą! I w ogóle pełen luz, nikt Ci nie truje (jak to jest w normalnych szkołach - na tygodniu).. Chyba się zdecyduję. Co myślicie?

Share this post


Link to post

@buba licz się z tym, że takie liceum weekendowe nie przygotuje Cię do matury, więc będziesz musiała sama uczyć się bardzo dużo w domu. To działa na takiej zasadzie jak studia zaoczne. Dlatego moim zdaniem, lepiej by było jednak przemęczyć się w normalnym liceum albo technikum i przynajmniej mieć odpowiednie przygotowanie do matury. A tak swoją drogą przeraża mnie jak młodzież głupieje. Nauka bo po co... brak słów. A no po to, żeby już wam całkiem szare komórki nie obumarły. Poza tym dziewczyno, ja nie wiem co Ci naopowiadali znajomi, ale wiesz w wieku 16 lat to se zarobisz co najwyżej na rozdawaniu ulotek. Jesteś jeszcze dzieckiem, skup się na nauce, a na pracę przyjdzie czas.

Share this post


Link to post
O 21.04.2016 at 16:29, Księżycowa napisał:

@buba Dlatego moim zdaniem, lepiej by było jednak przemęczyć się w normalnym liceum albo technikum i przynajmniej mieć odpowiednie przygotowanie do matury.

A to jest jakiś pewnik, że "normalne" liceum czy technikum "odpowiednio" przygotowuje do matury? To tak jak studia dają pracę ?

Share this post


Link to post
6 godzin temu, Interceptor napisał:

A to jest jakiś pewnik, że "normalne" liceum czy technikum "odpowiednio" przygotowuje do matury?

Może nie pewnik, ale jakiś stopień prawdopodobieństwa - tak.

Nie wiem czy akurat "normalne" (bo jakie to "nienormalne "liceum?), ale dobre, tak, raczej tak. A jak wypadają szkoły zaoczne, weekendowe czy jakieśtam w porównaniu z dziennymi? Tu już chyba trzeba zajrzeć do statystyk.

Share this post


Link to post

Koniecznie wybierz technikum! Twoje zainteresowania są różnorodne, więc fajnie byłoby połączyć naukę teorii z wiedzą praktyczną. Spróbuj na jakiś przyszłościowych kierunkach - np. technik mechatronik, elektromechanik, a może technik informatyk ze specjalnością tworzenie gier komputerowych (np. na http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/). Po liceum trudno jest nawet z pracą na weekendy, a dopiero co ze stałą :)

Share this post


Link to post

Dobra powiem tak ( krótko i na temat , żeby nie było) ; Wybierz taką szkołą na którą opłaca ci się iść (żebyś później , nie żałował ), w jakim kierunku chcesz się kształcić ( i spełniać zawodowo)  i co masz zamiar robić w przyszłości ( wiem to nie jest łatwe ponieważ ja też poważnie rozważam nad wyborem szkoły,po ukończeniu gimnazjum , na razie jestem w drugiej klasie, więc trochę mam jeszcze czasu )-WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!!

........................................................................................................................................

Od­bierz prze­ciętne­mu człowieko­wi je­go kłam­stwo życia, a wziąłeś mu za­razem całe szczęście.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Panda mała
  • yiliyane
  • Kerosine
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Gloria
   Pomoc psychologiczna
   Cześć! To tutaj masz już odpowiedź na pytanie, co możesz poprawić. Postaw się w miejsce dziewczyny: czy chciałbyś się sam ze sobą spotkać drugi raz? Czy uważasz się za wartościową osobą? Czy dziewczyna nie nudzi się w Twoim towarzystwie? Czy potrafisz ją rozbawić? Czy widzisz, że ona reaguje na to co mówisz, czy... ? Jakie masz plany co dziewczyny (jeżeli już umówiłaby się na drugą randkę)? Czy stawiasz dziewczyny na piedestale (to znaczy uważasz je za lepsze od Ciebie)?
  • Gloria
   Dorosłość - obawy związane ze studiowaniem i samodzielnym załatwianiem swoich spraw
   Najważniejsze moim zdaniem jest to, że zdajesz sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znajdujesz i wiesz co Ci nie odpowiada oraz co chciałabyś zmienić. Nie od razu Kraków zbudowano. Myślę, że najrozsądniej będzie zastosować metodę małych kroków, czyli powolutku wprowadzasz zmiany w swoim życiu (bez żadnych rewolucji - chyba że tak też możesz!). Możesz to potraktować jako zabawę, sprawdzenie siebie (możesz wtedy rywalizować sama ze sobą: czy mi się uda to zrobić? czy dam radę?) Co do kierunk
  • Gloria
   Osaczona przez kuzyna, moja kuzynka też
   Wygląda na to, że kuzyn ma jakieś problemy psychiczne albo po prostu lubi tak się zachowywać... Tak jak @yiliyane napisała, rozsądnie będzie odciąć się od niego, ignorować wiadomości itd.   Czasami cokolwiek by się nie robiło, to i tak nie pomoże się danej osobie. Dlatego warto zastosować metodę "nic nierobienia" to znaczy odciąć się, nie interesować się kuzynem - tym bardziej jeżeli wszelki kontakt wiąże się później z niemiłymi wspomnieniami.
  • Kerosine
   Najpiękniejsze dueciki
   Aż dziw, że ani razu nie pojawiła się jeszcze w temacie:  
  • yiliyane
   Na czym byłeś/aś ostatnio w kinie?
   Imperium kontratakuje. Nigdy nie sądziłam, że będzie mi dane zobaczyć ten film w kinie, a jednak