plus.osiemnaście

Trynkiewicz na wolności?

110 postów w tym temacie

Trynkiewicz. Seryjny morderca i pedofil. Człowiek niezwykle inteligentny, spokojny, wręcz niepozorny. Czterokrotnie skazany na karę śmierci, jednak wyrok został zmieniony na 25 lat pozbawienia wolności. Kara kończy się 11 lutego 2014r. Psychologowie i psychiatrzy, którzy odbywali z nim długie leczenie są przekonani o tym, że się nie zmienił. Twierdzą, że jego "marzeniem" jest mordowanie i na pewno po wyjściu z więzienia ktoś padnie jego ofiarą. Dlaczego ten człowiek właściwie jeszcze żyje? Czterokrotna kara śmierci, a 25 lat? Jak to się się do siebie w ogóle ma? Skoro nie zauważono u niego żadnych zmian i istnieje zagrożenie powtórki z minionych wydarzeń - dlaczego go wypuszczają? Media reagują, ludzie się buntują, ale co z tego wyniknie? Jaka będzie ostateczna decyzja?

Więcej o Trynkiewiczu.

Był nauczycielem z Piotrkowa Trybunalskiego, który latem 1988 roku zabił w swoim mieszkaniu przy ulicy Działkowej trzech chłopców: 11-letniego Tomasza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

warto zauważyć, jak media pijanymi kierowcami porażkę Państwa tuszują :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tuszują ? Przecież wczoraj pół wieczora w proPEOWSKIEJ telewizji (TVN24) debatowano nad tym dlaczego do tej pory nie uregulowano kwestii jego dalszej izolacji, a dzisiaj z rana na PolsatNews leciał program temu poświęcony więc kto tutaj tuszuje porażkę państwa (czyt. Tuska) ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech przestaną tuszować, poprawiać błędy, a zajmą się rzeczywistością.

Jeśli nie dojdzie do samosądu społeczeństwa Trynkiewiczu, powinien obawiać się na pewno,ze gdziekolwiek pojawi się w tym kraju, ludzie będą marzyc o tym, żeby trafił do piekła.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Haaalo? Gdzie ta Pani od prawa do życia? Powiesilibyśmy zboczeńca od razu - stracilibyśmy dwa istnienia, w tym jedno będące zagrożeniem dla społeczeństwa. Nie powiesiliśmy go - straciliśmy cztery i dalej żyjemy w strachu. Kary to życzenia - nawet kara dożywocia. Każdą karę można zawiesić, oprócz jednej - tej, która chroni społeczeństwo przed takimi zboczeńcami - kary śmierci. W jej przypadku zawiesić można tylko skazanego. A potem? Potem niech sobie robią amnestie - haha!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś taki powinien znaleźć się na wolności? Moim zdaniem nie.

Ale czy powinno się go zatrzymać za wszelką cenę? Nie widzę powodu dla którego ktoś kto odsiedział cały zasądzony mu wyrok musiałby dalej gdzieś siedzieć, wbrew jego woli. Dla mnie te zmiany to totalny brak poszanowania dla prawa (a to nie więźnia wina, że wcześniejsze prawo było słabe) i z pewnością będą odwołania np. do Strasburga. Sytuacja jest trochę jak z radzieckich łagrów gdzie kilka dni przed wyjściem przychodziło pisemko, że więzień się nie zresocjalizował i dokłada mu się kolejne 15 lat.

Inaczej pisząc i tak źle, i tak niedobrze, ale czas na zmiany był z 20 lat temu a nie teraz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Inaczej pisząc i tak źle, i tak niedobrze, ale czas na zmiany był z 20 lat temu a nie teraz.

Ale to Polska. Tutaj każdy kto ma być autorytetem w jakiejś dziedzinie ważnej dla państwa opier**** się cały czas, a potem za pięć 12 zabiera się do roboty.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy jestem, gdzie będą poglądy cynamoon, jak gość wyjdzie i zabije kilka osób. Było trzeba sprawę załatwić od razu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wina Tuska, że dawniej prawo było takie, a teraz jest inne. Zmiana tego, to również niby wina Tuska, mimo, że to nie on odpowiadał za wprowadzenie tego tam gdzie trzeba. O tym, że m.in to właśnie Trynkiewicz był jednym z głównych powodów całej tej "ustawy bestii". Ja rozumiem, że jest wielkie ALE do Tuska i jego rządu, jednak polecam spojrzeć na to wszystko trochę szerzej, a nie zachowywać się jak kopie Kaczyńskiego, które tylko czekają okazji, aby o wszystko co złe, przywalić się do Tuska. [nie, nie jestem jego fanką - to tak awaryjnie, gdyby ktoś sobie tam już pomyślał]

Tu są doczynienia z psychopatologią, osobą dawniej molestowaną, a więc chorobą, a te się leczy.

Powinien być odizolowany od innych, ale swoje już wysiedział. Skoro jest chory, to go zamykamy i leczymy. Prawo nie działa wstecz i to akurat dobrze - nie chciałabym, aby po opłaceniu mandatu, kazali mi go zapłacić drugi raz.

Ps. Bębnijcie o nim dalej na okrągło, niech puchnie od darmowej reklamy. Niech istnieje w mediach jako ten zły. Przypomniała mi się pewna Kasia.

Ps2. Nawet gdyby była teraz ponownie wprowadzona kara śmierci, to i tak by go to ominęło, więc serio nie kumam, o co to całe halo? Że niby to też wina Tuska, że została wtedy zniesiona, czy jak? Psycholodzy i psychiatrzy zgodnie stwierdzają, że człowiek się nie zmienił, a nie mogą orzec, że jest chory i przymusowe leczenie jest konieczne - jak to z tym jest?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wina Tuska, że dawniej prawo było takie, a teraz jest inne. Zmiana tego, to również niby wina Tuska, mimo, że to nie on odpowiadał za wprowadzenie tego tam gdzie trzeba. O tym, że m.in to właśnie Trynkiewicz był jednym z głównych powodów całej tej "ustawy bestii". Ja rozumiem, że jest wielkie ALE do Tuska i jego rządu, jednak polecam spojrzeć na to wszystko trochę szerzej, a nie zachowywać się jak kopie Kaczyńskiego, które tylko czekają okazji, aby o wszystko co złe, przywalić się do Tuska. [nie, nie jestem jego fanką - to tak awaryjnie, gdyby ktoś sobie tam już pomyślał]

Tu są doczynienia z psychopatologią, osobą dawniej molestowaną, a więc chorobą, a te się leczy.

Powinien być odizolowany od innych, ale swoje już wysiedział. Skoro jest chory, to go zamykamy i leczymy. Prawo nie działa wstecz i to akurat dobrze - nie chciałabym, aby po opłaceniu mandatu, kazali mi go zapłacić drugi raz.

O to mi chodziło. W tym kraju są osoby odpowiedzialne za poszczególne dziedziny, ale zawsze obrywa Tusk Oo

Ps. Bębnijcie o nim dalej na okrągło, niech puchnie od darmowej reklamy. Niech istnieje w mediach jako ten zły. Przypomniała mi się pewna Kasia.

I dobrze, niech ludzie pamiętają kto wychodzi i niech się pilnują ci co mieszkają w jego miejscowości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nawet gdyby była teraz ponownie wprowadzona kara śmierci, to i tak by go to ominęło, więc serio nie kumam, o co to całe halo?
O to, że Pani nie myśli w najmniejszym stopniu przyszłościowo. Według Pani sens ma tylko to, co odnosi natychmiastowy skutek? Swoją drogą - przypuszczam, że kara śmierci jednak gościa nie ominie. Tyle tylko, że będzie niehumanitarna (najpierw dostanie łopatą w łeb, potem będą przez tydzień przypalać i penetrować różne jego części ciała - zgadnijcie jakie). Wolałbym sytuację, kiedy zboczeniec kulturalnie kładzie się na stole i umiera, ale dziadkiem kieruje masa innych emocji - chęć zemsty, frustracja, strach - jak mu wytłumaczysz? Pomyśl - na cholerę odsiedział te 25 lat, skoro po tym czasie nie ma żadnych szans na normalne życie? Kto go zatrudni - przedszkole? Czym będzie zajmował się taki stary psychol? Bo ja przypuszczam, że gwałceniem dzieci - ale to tylko przypuszczenia. Dajmy mu szansę? Może się zmienił? Niech pogwałci jeszcze trochę - to takie humanitarne.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przecież wczoraj pół wieczora w proPEOWSKIEJ telewizji (TVN24) debatowano nad tym dlaczego do tej pory nie uregulowano kwestii jego dalszej izolacji

TVN24 proPEOWSKA może i jest w świadomości Kaczyńskiego, ale błagam, łykanie pustych frazesów jak syropu? Nie wiem jak sytuacja wygląda w "Faktach", bo nie oglądam, ale notoryczne mówienie, że TVN24 jest telewizją popierającą Tuska? Nie bardzo.

A teraz do rzeczy. Zrzucenie winy na premiera jest nie tylko wygodne, jest bardzo na miejscu. To przecież on przez ostatnie kilka tygodni zajmował się wywłaszczeniem ludzi z emerytur, a ustawa, która mogłaby Trynkiewicza odizolować leżała odłogiem i aktualnie nie wiadomo, czy zdąży wejść w życie. Inną rzeczą jest fakt, że ta ustawa jest zwyczajnie szkodliwa. Ona nie jest nadzwyczajna - ona dotyczy każdego człowieka, bo nie zostało nic skonkretyzowane. Godzi w prawa człowieka, godzi w prawo europejskie i jest żałosnym wyrazem skomlenia nad popełnianymi przez lata błędami. Trynkiewicz miał kawał szczęścia, bo kiedy zamieniano mu wyrok na 25 lat, zwyczajnie nie istniała kara dożywocia. Ale przez lata żaden rząd nie zajął się nim i jemu podobnymi - nagle, za pięć dwunasta się obudzono i próbuje się forsować skandaliczną ustawę. Teraz byle napad na kiosk Ruchu może się skończyć wysłaniem do psychiatryka po odsiedzeniu kary, bo dyrektor więzienia ma takie widzi mi się. Strach pomyśleć co będzie dziać się z ludźmi niewygodnymi z przyczyn politycznych. Realia stalinowskie - wszystko w ramach prawa.

Czy chcę, żeby Trynkiewicz był na wolności? Nie. Ale czy wyjść powinien? Niestety, owszem. Niedbałość i nieodpowiedzialność doprowadzi do kolejnych ofiar i dopiero wtedy można go będzie przymknąć na zawsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O to, że Pani nie myśli w najmniejszym stopniu przyszłościowo.
Och czyżby na pewno ja, a nie Ty? Jako zwolennik kary śmierci, próbujesz mi swoimi argumentami przyćmić mój punkt widzenia. A różnica między naszymi spostrzeżeniami jest taka, że nie daje się nafaszerować tym co innym wpychają na siłę. Owszem, przyjmę do wiadomości informację, tylko zawsze pamiętam też o tym, że każdy kij ma dwa końce. Media rzucają ludziom padlinę, a większość (na szczęście nie wszyscy) rzucają się na to jak sępy, wynajdując w tym poparcie swoich ideologicznych wniosków. Zobacz ilu ludzi samo wydało wyrok na Kasię, zanim taki zapadł? Teraz wydają (Ty zresztą też) już na Trynkiewicza - wiesz czemu? Bo to kontrowersyjne, napompowane do gigantycznych rozmiarów i nagłośnione - zwyczajnie sprzedajne i proste w odbiorze, który został nakierunkowany na brak myślenia. Tak, sugeruję, że ludzie w większości nie myślą, uważają, że nie muszą, są z tego zwolnieni, bo inni zrobili to za nich - dla mnie to marny kabaret, ale co kto lubi.

"Kasiunia, Trynkiewicz - sprawy nagłośnione, dzięki takim przykładom widać, że kara śmierci powinna wrócić"...A zapytam czy słyszałeś co spotkało np. Pawła Gruza, Jerzego Wybulta, Tomasza Kułaczewskiego, Jana Ptaszyńskiego? Pewnie nie, bo nie podano Ci tego na tacy, co? A szkoda, bo o błędach systemu się nie trąbi - ba! nawet lepiej to przyćmić jakimś show, który wszystkich wkręci w fabułę, jednocześnie zakładając im ochraniacze na oczy, aby zbyt dużo nie widzieli.

Gdyby była kara śmierci, ci ludzie zostaliby niesłusznie straceni. Jestem na nie i nadal będę, ale to inny temat trochę.

Które z nas nie patrzy przyszłościowo? Ja, która doskonale zdaję sobie sprawę z niedoskonałości istot ludzkich i popełnia przez nich błędów, czy Ty, dla którego pojedyńcze oraz nagłośnione przypadki ciachają spojrzenie na tak ogólny pogląd na życie i jego prawa?

Domyślam się Twojej odpowiedzi, jednak zanim naprawdę postanowisz mi tu coś podważyć, to zastanów się nad tym, czy czegoś kolejny raz nie powtórzysz i o tym, że są dwa końce. :). Moja racja, Twoja racja.

Ps. Te nazwiska co wymieniłam, zostałyby stracone, gdyby była kara śmierci. Większość pewnie o nich nie słyszała. I teraz zastanawia mnie jedno. Czy złapani zwyrodnialcy naprawdę powinni być przykładem do ustalania prawa, prawa do życia wszystkich, nawet tych niewinnych - a więc nie tylko tych niesłusznie zakonserwowanych w zakładzie, ale też i moich czy waszych? Oby jak najmniej ludzi tak chciało! Pomyślcie troche, to naprawdę nie boli.

Niedbałość i nieodpowiedzialność doprowadzi do kolejnych ofiar i dopiero wtedy można go będzie przymknąć na zawsze.
Dobrze by było, aby to dotarło do tych, co tak bardzo chcą karać, a nie rozumieją, że sami popełnili/popełniali błędy, za które teraz m.in w ten sposób muszą zapłacić.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wina Tuska, że dawniej prawo było takie, a teraz jest inne. Zmiana tego, to również niby wina Tuska, mimo, że to nie on odpowiadał za wprowadzenie tego tam gdzie trzeba.

To nie wina Tuska, że taki przestępca może znaleźć się na wolności. W '89 był jeszcze nikim. Natomiast winą Tuska jest sposób w jaki chce tych ludzi zatrzymać.

Powinien być odizolowany od innych, ale swoje już wysiedział. Skoro jest chory, to go zamykamy i leczymy.

W ten sposób można pozamykać wszystkich do końca ich dni. Złodziejstwo też można uznać za chorobę, utracenie poczucia dobra i zła.

O to mi chodziło. W tym kraju są osoby odpowiedzialne za poszczególne dziedziny, ale zawsze obrywa Tusk

Może to dlatego, że bez wiedzy i aprobaty Tuska niewiele rzeczy się dzieje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo tak to już jest niestety. To absurdalne, ale jednak seryjni mordercy zawsze zyskują sławę. O nich się nawet filmy robi i książki pisze, hehe. O ofiarach przestępstw się nie mówi, o nich się zapomina.

Ale czy wyjść powinien? Niestety, owszem. Niedbałość i nieodpowiedzialność doprowadzi do kolejnych ofiar i dopiero wtedy można go będzie przymknąć na zawsze.

Czyli należy go wypuścić tylko po to, by jeszcze trochę pogwałcił i pomordował, co ma być tylko przypieczętowaniem tego, że ten człowiek jednak nie nadaje się do normalnego funkcjonowania i życia wśród ludzi? ale po co skoro już to wiemy? I dzięki tej wiedzy jesteśmy o krok do przodu. Możemy temu zapobiec, a jeśli w grę wchodzi jakieś nawet jedno ludzkie istnienie to jest to raczej kwestia którą powinno się mocno wziąć pod uwagę, a nie tworzyć jakiś idiotycznych eksperymentów, bo to jak cofanie się w czasie i powtórka tego, co było.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli należy go wypuścić tylko po to, by jeszcze trochę pogwałcił i pomordował, co ma być tylko przypieczętowaniem tego, że ten człowiek jednak nie nadaje się do normalnego funkcjonowania i życia wśród ludzi? ale po co skoro już to wiemy? I dzięki tej wiedzy jesteśmy o krok do przodu. Możemy temu zapobiec, a jeśli w grę wchodzi jakieś nawet jedno ludzkie istnienie to jest to raczej kwestia którą powinno się mocno wziąć pod uwagę, a nie tworzyć jakiś idiotycznych eksperymentów, bo to jak cofanie się w czasie i powtórka tego, co było.

Prawa nie przeskoczysz. Dostał już swój wyrok, który odsiedział, niewiele da sę zrobić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dostał już swój wyrok, który odsiedział

Jasne tyle, że w tym przypadku nie powinniśmy zasłaniać się tylko i wyłącznie prawem. A co z obserwacjami jakie rozporządził psycholog sądowy i psychiatrzy, którzy go badali? zdanie tych kompetentnych osób już się nie liczy? przecież pani Teresa Gens wyraziła się jasno i konkretnie.

" Po wyjściu na wolność Mariusz Trynkiewicz bardzo szybko sięgnie po ofiarę, którą może być dziecko. W mojej ocenie prawdopodobieństwo jest tutaj stuprocentowe "

Uważam, że nie można tego ignorować, bo konsekwencje mogą być nieodwracalne i tragiczne dla jakiejś kolejnej matki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Uważam, że nie można tego ignorować, bo konsekwencje mogą być nieodwracalne i tragiczne dla jakiejś kolejnej matki.

Pytanie zasadnicze, czy chcesz karać kogoś za czyn którego jeszcze nie popełnił?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinno się pokazać twarz tego człowieka w mediach, jak i zabezpieczyć przed nim szkoły, ośrodki wychowawcze, przedszkola w całej Polsce, wydając mu także jakikolwiek zakaz zbliżania się do dzieci, młodzieży, a wreszcie i dopilnować, by codziennie meldował się na komisariatach policji.

Za kradzież cukierków nie trafił do więzienia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pytanie zasadnicze, czy chcesz karać kogoś za czyn którego jeszcze nie popełnił?

To tak samo jak z tymi wszystkimi wypadkami samochodowymi o których ostatnio głośno. Wszystkim się przypomina o tym, że należy zaostrzyć przepisy i interweniować dopiero wtedy kiedy stanie się jakaś tragedia, a tak to się osiada na laurach i ma się wszystko w dupie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bardzo rozumiem porównanie do wypadków samochodowych, ale ok. Kraj musi być państwem prawa. Prawa, którego nie można nagiąć ani względem mordercy, ani względem pana Józia, który ukradł jabola z osiedlowego. Jeśli widzimy, że w danej sytuacji jesteśmy bezradni, to najpierw musimy zmienić prawo, a dopiero potem działać. Ale ta bezradność wynika zawsze z niechlujności i braku zainteresowania rządzących. Teraz wszyscy krzyczą, że Trynkiewicz wychodzi na wolność, że jest zagrożeniem dla społeczeństwa, a receptą na to ma być pisana na kolanie ustawa, za którą w Strasburgu zapłacimy taką grzywnę, że odechce się Tuskowi robienia głupot.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie bardzo rozumiem porównanie do wypadków samochodowych, ale ok.

Miałam na myśli to, że sprawom oczywistym powinno się zapobiegać, jeśli ma się taką możliwość, a nie czekać aż dojdzie do jakiejś tragedii, która dopiero po utracie czyjegoś życia zmusza nas do działania. Skoro mamy pewność w pewnych sprawach to bądźmy o krok do przodu i zróbmy coś z tym, a nie siedźmy z założonymi rękami, z zegarkiem w ręku odliczając godziny do kolejnego pogrzebu. Po prostu nie rozumiem tej manii podejmowania jakiś konkretnych kroków wtedy kiedy jest już za późno. Mleko rozlane, piwo nawarzone, a ludzie umierają tylko dlatego, bo ktoś wcześniej nie pomyślał. Tragedia wisiała w powietrzu, oznaki jej nadejścia zostały zignorowane, więc teraz tylko czekać aż się stanie. W taki sposób nigdy do niczego nie dojdziemy.

dopilnować, by codziennie meldował się na komisariatach policji.

Jeden meldunek w ciągu jednego dnia? to stanowczo za mało. Jeśli będzie chciał i tak zabije, mając na to dodatkowo mnóstwo czasu. Musiałby być pilnowany dwa cztery na dobę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

plus.osiemnaście, co zatem według Ciebie konkretnie należałoby zrobić? Zatrzymać Trynkiewicza w więzieniu siłą mimo tego, że odbywanie przez niego kary dobiegło końca? Czy może między wierszami namawiasz do zorganizowania nad nim samosądu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kerosine, kiedy masz dziecko, rodzinę, uświadamiasz sobie, że gdy ten człowiek rozpłynie się w społeczeństwie, nie zaśniesz już spokojnie z myślą, że Twój maluszek może nawet w drodze ze szkoły trafić na tego psychola.

Jak już mówiłam, ten człowiek nie siedział za kradzież cukierków. Jeśli nawet spróbuje zaatakować nieodpowiednie dziecko, zniknie w jakimś lesie kilka metrów pod ziemią.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz