Sign in to follow this  
Followers0
Nynuś

RFID

Twoim zdaniem...  

3 members have voted

 1. 1.

  • OczywiÅ?cie, że tak!
   0
  • Won z RFID!
   2
  • NynuÅ?... gÅ?upi jesteÅ? jednak :)
   1


Recommended Posts

To podchodzi pod inwigilację społeczeństwa i obojętnie czy to dziecko czy dorosły, każdy jest objęty jakimiś prawami. Wagary były są i będą, to część XXI wieku i część mentalności niektórych osób. Oczywiście nasz system nauczania i represji nie jest wystarczająco satysfakcjonujący, ale nie jestem za wprowadzaniem takich chipów, które jeszcze bardziej mogłyby zdemoralizować młodzież i doprowadzić do wielu problemów, strajków i regresu społeczeństwa. Nigdy nie ma złotego środka, ale tam gdzie wydaje się być słodko, najczęściej kończy się po drugiej stronie barykady.

Share this post


Link to post

Od tego się zaczęło : Microchip obbligatorio per tutti i Neonati da Maggio 2014 http://www.corrierediroma.it/2013/12/mi ... ggio-2014/

Czy to na prawdę fake? Przekonamy się niedługo.

Niemiecka wersja: http://www.mimikama.at/allgemein/mikroc ... des-tages/

http://topinfopost.com/2014/01/22/all-e ... m-may-2014

Przetłumaczone z włoskiego na polski:

Układ scalony jest stosowany w tkance podskórnej. Mikroczipy są o wielkości ziarenka ryżu i są oparte na technologii pasywnej NWO . Mikrochipy są szczególnie przydatne w przypadku, porwania lub zanik krajów dzieci .Bardzo potrzebne już w użyciu i wymagają mikroprocesor wraz ze szczepieniem .

Od maja 2014 r. w całej Europie zostanie nałożony obowiązek zainstalowania mikrochipu pod skórą niewolęcia, które muszą być stosowane w szpitalach publicznych w czasie po urodzeniu .Liczba mikroczipa jest zapisywana , a takżedane z arkusza informacje odnoszące się do osoby , (nazwa , grupa krwi , data urodzenia , itp. ) jest również silnym czujnikiem GPS, który będzie współpracował z mikro - baterią, która będzie wymieniana co 2 lata w szpitalach państwowych . Chip GPS jest wewnątrz nowej generacji , a więc pozwala na wykrycie margines błędu równego lub mniejszego niż 5 metrów . Będzie on podłączony bezpośrednio do satelity , który będzie zarządzać połączeniami . Kto zechce , może mieć wszczepiany chip za darmo ( lub może je także wszczepić swoim dzieciom) , chociaż urodził się /pierwszego maja 2014 r. wypełniając formularz wniosku o członkostwo w ASL . CCCP ( Komitet Doradczy ds. Kontroli mieszkańców ) wziął pod uwagę obowiązkowy montaż do obywateli urodzonych przed tą datą , ale nie zmaterializuję się on przed 2017. Instalacja będzie całkowicie bez bolesna zważając na fakt , że układ będzie wszczepiany pod skórę w lewym łokciu , bez oznaczenia wzrokowego.

Wreszcie dobre wieści ze świata technologii . W końcu , pozwoli on uniknąć wszystkich przypadków zaginięcia lub porwania , które nurtowało świat przez te wszystkie lata . Będzie również możliwe, dzięki tej techniki w przyszłości łatwe śledzenie wszystkich przestępców na wolności .

Piękne argumenty na to znaleźli.

Czy to fake czy nie dowiemy się na własnej skórze...

Share this post


Link to post

W życiu nie pozwoliłabym na takie monitorowanie prywatności ani swojej, ani dzieci.

To już podchodzi pod numerki takie, jakie nadawano w obozach. Niestety, ale świat zmierza do tego, że niedługo ludzie będą z hodowli genetycznych.

Share this post


Link to post

Wcale bym się nie zdziwił, dobrym motywem jest film wyspa z 2005 roku, o klonowaniu ludzi. Klonują już zwierzęta poprzez DNA, więc człowieka też pewnie są zdolni sklonować.

Wracając do RFID, moi znajomi gdy mówiłem im o tym ~rok temu (o rfid) to mówili, że ja spiskowiec, że ja wszędzie negatywy widzę i wyłapuje z kontekstu, ostatnio Google udostępniło powyższą informacje o czipach i nagle wszyscy na FB się tym "jarają" i co niektórzy przyznają mi racje, ale nie zapominajmy o tym, że to może być fake (wątpie) tak samo jak było z końcem świata. Lecz moim zdaniem i tak wdrążą to w życie, po wprowadzeniu czipów mają wycofać realne pieniądze a co teraz staje się modne jak nie karty kredytowe?

chip płatniczy ze znamieniem bestii opisanym w Apokalipsie:

"I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia. Wtedy na ludziach, którzy przyjęli znamię bestii i pokłonili się jej podobiźnie, wystąpiły złośliwe i bolesne wrzody (..)widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego I NIE PRZYJĘLI ZNAMIENIA na czoło i na rękę swoją(..)" - Tak z góry zakładam, że nie wszystkich to interesuje, nawet mnie cienko to interesuje(jeśli chodzi o religie), ale tekst akurat dobry.

Share this post


Link to post

Polska ma już tyle za sobą apokalips, następna nam nie straszna.

Chipowanie niesie za sobą wiele kosztów, których na razie nie jesteśmy wstanie, jako państwo wziąć na siebie.O ile po wyborach w tym chorym kraju zostaną na górze racjonaliści i konserwatyści, RFID nie ma szans w Polsce zaistnieć.

Jeśli dalej będzie donaldowy rząd, a to niestety obstawiam, lepiej uciekać na Wyspy Owcze.

Share this post


Link to post

Może jako państwo nie, ale weź pod uwagę to w jaki sposób będą chcieli to przedstawić

"Wreszcie dobre wieści ze świata technologii . W końcu , pozwoli on uniknąć wszystkich przypadków zaginięcia lub porwania , które nurtowało świat przez te wszystkie lata . Będzie również możliwe, dzięki tej techniki w przyszłości łatwe śledzenie wszystkich przestępców na wolności."

Taki argument dla rozważniejszych - starszych osób

A młodych złapią na np imprezach przedstawią, że ten czip (bo tam na nim też będą pieniądze) zapobiegnie zgubieniu Twojego portfela w klubach czy na mieście, bo czip będziesz miał w ręce. Na wszystko znajdą sposób, a przypominam jeszcze do tego, że technologia/elektronika idą w expresowym tempie niby do przodu, no właśnie niby.

Share this post


Link to post

Masz rację, zgodzę się, ale jeśli pojawiłaby się tańsza i wygodniejsza alternatywa dla chipów, która uniemożliwi snucie teorii spiskowych, ludzi nie skusi taki pomysł.

Właściwie, to można każde odkrycie naukowe i technologiczne podważać teraz, czy zamiatać pod dywan, bo jest niewygodne dla koncernów farmakologicznych ( odkrywanie leków na choroby, dotąd "nieuleczalne"), czy technologii informacyjnej- kontrolującej społeczeństwo.

Share this post


Link to post

Nynuś, może nazwiesz mnie naiwnym czy coś, ale w sumie takim chipowaniu widzę tylko korzyść dla społeczeństwa. Czyli właśnie brak możliwości porwania innego człowieka, sprawniejsze szukanie ludzi w gruzach, większa pewność winy przy wydawaniu wyroków, brak sensownej możliwości popełnienia niektórych przestępstw itd.

Oczywiście dostrzegam też ten potencjał szpiegowski o którym piszesz, ale nie widzę żadnego celu w tym by wielki brat interesował się co Kowalski porabia w piątki. Natomiast ludzi ważnych, wpływowych, znaczących można obserwować całym wachlarzem innych metod.

Share this post


Link to post

Avrukk, Wcale nie nazwę Cię tak tylko dlatego, że masz swoje zdanie. Owszem jest to OK to co wymieniłeś, ale skoro czip będzie montowany w ręku ofiary to jakim problemem dla mordercy / kryminalistów będzie "upitolenie" tej ręki?

Poza tym nie chciałbym chodzić jak zwykły kod kreskowy, jeśli wziąłeś pod uwagę nie tylko szpiegowanie to zrozumiesz o co mi chodzi.

Share this post


Link to post
skoro czip będzie montowany w ręku ofiary to jakim problemem dla mordercy / kryminalistów będzie "upitolenie" tej ręki?

Ależ oczywiście, że "upitolenie" ręki jest problemem. Przede wszystkim nie każdy kto jest zdolny do porwania jest też zdolny do takiego okaleczenia. Poza tym cały myk w porywaniu ludzi polega na tym by wywołać strach, że jeśli nie będzie okupu to porwany dozna krzywdy. Tutaj już nie można grać tą kartą. Kolejną rzeczą jest zadbanie by ofiara w ogóle przeżyła takie porwanie i nie wykrwawiła się, co może być dosyć trudne. No i na koniec, odcięcie ręki niczego nie rozwiązuje, wystarczyłoby sprawdzić czyje chipy były w pobliżu miejsca odcięcia w określonym przedziale czasowym.

Poza tym nie chciałbym chodzić jak zwykły kod kreskowy, jeśli wziąłeś pod uwagę nie tylko szpiegowanie to zrozumiesz o co mi chodzi.

Nie wiem dlaczego chcesz to cechować negatywnie. W tej chwili też jesteśmy takim "kodem kreskowym". Na przykład system PESEL sprowadza naszą osobę do pewnego numerka lecz jednocześnie jest to system bardzo przydatny.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Bloody.
  • Mario9
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Bloody.
   W co grasz??
   Morroc&Bean na androida.
  • Maggie
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Książke miałam na swojej liście "do przeczytania" od kiedy tylko zainteresowałam się tematem osobowości dyssocjalnej. Jest napisana w przystępny sposób - tak, aby zwykły czytelnik, nieposiadający wiedzy z zakresu psychologii czy psychiatrii mógł dobrze zapoznać się z tematem.  Polecam osobom, które podejrzewają, że mogli kiedyś spotkać na swojej drodze psychopatę (lub wciąż z nim obcują). Książka pokazuje na co uważać podczas wchodzenia z nim w relację - bowiem psychopaci to nie tylko morde
  • Shady-Lane90
   Co właśnie wyczynia twój zwierzak?
   Zajmuje większą część mojego łóżka. Chociaż w sumie mam wrażenie, że to bardziej jej labradorowe łoże, niźli moje, ludzkie ;D 
  • Martusiaaaaaa92
   Cześć
   Hej Pozdrawia również matka trójki dzieci również pochodząca z kuj-pom
  • Kerosine
   Spadające gwiazdy
   Będziecie oglądać [a być może nawet fotografować] w tym roku Perseidy?  Maksimum aktywności roju - jak już pisałam wcześniej w sąsiednim temacie - przypada oficjalnie w nocy z 12 na 13 sierpnia*, jednak wyraźnie zwiększona liczba "spadających gwiazd" powinna być widoczna już po 9-10 dniu obecnego miesiąca, a pierwsze meteory można upolować nawet na jego początku.  Wskazówka obserwacyjna: chcąc zobaczyć jak największą liczbę Perseidów paradoksalnie nie należy patrzeć na gwiazdozbiór, od któr