Sign in to follow this  
Followers0
Nynuś

RFID

Twoim zdaniem...  

3 members have voted

1. 1.

• OczywiÅ?cie, że tak!
      0
    • Won z RFID!
      2
    • NynuÅ?... gÅ?upi jesteÅ? jednak :)
      1

Recommended Posts

To podchodzi pod inwigilację społeczeństwa i obojętnie czy to dziecko czy dorosły, każdy jest objęty jakimiś prawami. Wagary były są i będą, to część XXI wieku i część mentalności niektórych osób. Oczywiście nasz system nauczania i represji nie jest wystarczająco satysfakcjonujący, ale nie jestem za wprowadzaniem takich chipów, które jeszcze bardziej mogłyby zdemoralizować młodzież i doprowadzić do wielu problemów, strajków i regresu społeczeństwa. Nigdy nie ma złotego środka, ale tam gdzie wydaje się być słodko, najczęściej kończy się po drugiej stronie barykady.

Od tego się zaczęło : Microchip obbligatorio per tutti i Neonati da Maggio 2014 http://www.corrierediroma.it/2013/12/mi ... ggio-2014/

Czy to na prawdę fake? Przekonamy się niedługo.

Niemiecka wersja: http://www.mimikama.at/allgemein/mikroc ... des-tages/

http://topinfopost.com/2014/01/22/all-e ... m-may-2014

Przetłumaczone z włoskiego na polski:

Układ scalony jest stosowany w tkance podskórnej. Mikroczipy są o wielkości ziarenka ryżu i są oparte na technologii pasywnej NWO . Mikrochipy są szczególnie przydatne w przypadku, porwania lub zanik krajów dzieci .Bardzo potrzebne już w użyciu i wymagają mikroprocesor wraz ze szczepieniem .

Od maja 2014 r. w całej Europie zostanie nałożony obowiązek zainstalowania mikrochipu pod skórą niewolęcia, które muszą być stosowane w szpitalach publicznych w czasie po urodzeniu .Liczba mikroczipa jest zapisywana , a takżedane z arkusza informacje odnoszące się do osoby , (nazwa , grupa krwi , data urodzenia , itp. ) jest również silnym czujnikiem GPS, który będzie współpracował z mikro - baterią, która będzie wymieniana co 2 lata w szpitalach państwowych . Chip GPS jest wewnątrz nowej generacji , a więc pozwala na wykrycie margines błędu równego lub mniejszego niż 5 metrów . Będzie on podłączony bezpośrednio do satelity , który będzie zarządzać połączeniami . Kto zechce , może mieć wszczepiany chip za darmo ( lub może je także wszczepić swoim dzieciom) , chociaż urodził się /pierwszego maja 2014 r. wypełniając formularz wniosku o członkostwo w ASL . CCCP ( Komitet Doradczy ds. Kontroli mieszkańców ) wziął pod uwagę obowiązkowy montaż do obywateli urodzonych przed tą datą , ale nie zmaterializuję się on przed 2017. Instalacja będzie całkowicie bez bolesna zważając na fakt , że układ będzie wszczepiany pod skórę w lewym łokciu , bez oznaczenia wzrokowego.

Wreszcie dobre wieści ze świata technologii . W końcu , pozwoli on uniknąć wszystkich przypadków zaginięcia lub porwania , które nurtowało świat przez te wszystkie lata . Będzie również możliwe, dzięki tej techniki w przyszłości łatwe śledzenie wszystkich przestępców na wolności .

Piękne argumenty na to znaleźli.

Czy to fake czy nie dowiemy się na własnej skórze...

W życiu nie pozwoliłabym na takie monitorowanie prywatności ani swojej, ani dzieci.

To już podchodzi pod numerki takie, jakie nadawano w obozach. Niestety, ale świat zmierza do tego, że niedługo ludzie będą z hodowli genetycznych.

Wcale bym się nie zdziwił, dobrym motywem jest film wyspa z 2005 roku, o klonowaniu ludzi. Klonują już zwierzęta poprzez DNA, więc człowieka też pewnie są zdolni sklonować.

Wracając do RFID, moi znajomi gdy mówiłem im o tym ~rok temu (o rfid) to mówili, że ja spiskowiec, że ja wszędzie negatywy widzę i wyłapuje z kontekstu, ostatnio Google udostępniło powyższą informacje o czipach i nagle wszyscy na FB się tym "jarają" i co niektórzy przyznają mi racje, ale nie zapominajmy o tym, że to może być fake (wątpie) tak samo jak było z końcem świata. Lecz moim zdaniem i tak wdrążą to w życie, po wprowadzeniu czipów mają wycofać realne pieniądze a co teraz staje się modne jak nie karty kredytowe?

chip płatniczy ze znamieniem bestii opisanym w Apokalipsie:

"I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia. Wtedy na ludziach, którzy przyjęli znamię bestii i pokłonili się jej podobiźnie, wystąpiły złośliwe i bolesne wrzody (..)widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego I NIE PRZYJĘLI ZNAMIENIA na czoło i na rękę swoją(..)" - Tak z góry zakładam, że nie wszystkich to interesuje, nawet mnie cienko to interesuje(jeśli chodzi o religie), ale tekst akurat dobry.

Polska ma już tyle za sobą apokalips, następna nam nie straszna.

Chipowanie niesie za sobą wiele kosztów, których na razie nie jesteśmy wstanie, jako państwo wziąć na siebie.O ile po wyborach w tym chorym kraju zostaną na górze racjonaliści i konserwatyści, RFID nie ma szans w Polsce zaistnieć.

Jeśli dalej będzie donaldowy rząd, a to niestety obstawiam, lepiej uciekać na Wyspy Owcze.

Może jako państwo nie, ale weź pod uwagę to w jaki sposób będą chcieli to przedstawić

"Wreszcie dobre wieści ze świata technologii . W końcu , pozwoli on uniknąć wszystkich przypadków zaginięcia lub porwania , które nurtowało świat przez te wszystkie lata . Będzie również możliwe, dzięki tej techniki w przyszłości łatwe śledzenie wszystkich przestępców na wolności."

Taki argument dla rozważniejszych - starszych osób

A młodych złapią na np imprezach przedstawią, że ten czip (bo tam na nim też będą pieniądze) zapobiegnie zgubieniu Twojego portfela w klubach czy na mieście, bo czip będziesz miał w ręce. Na wszystko znajdą sposób, a przypominam jeszcze do tego, że technologia/elektronika idą w expresowym tempie niby do przodu, no właśnie niby.

Masz rację, zgodzę się, ale jeśli pojawiłaby się tańsza i wygodniejsza alternatywa dla chipów, która uniemożliwi snucie teorii spiskowych, ludzi nie skusi taki pomysł.

Właściwie, to można każde odkrycie naukowe i technologiczne podważać teraz, czy zamiatać pod dywan, bo jest niewygodne dla koncernów farmakologicznych ( odkrywanie leków na choroby, dotąd "nieuleczalne"), czy technologii informacyjnej- kontrolującej społeczeństwo.

Nynuś, może nazwiesz mnie naiwnym czy coś, ale w sumie takim chipowaniu widzę tylko korzyść dla społeczeństwa. Czyli właśnie brak możliwości porwania innego człowieka, sprawniejsze szukanie ludzi w gruzach, większa pewność winy przy wydawaniu wyroków, brak sensownej możliwości popełnienia niektórych przestępstw itd.

Oczywiście dostrzegam też ten potencjał szpiegowski o którym piszesz, ale nie widzę żadnego celu w tym by wielki brat interesował się co Kowalski porabia w piątki. Natomiast ludzi ważnych, wpływowych, znaczących można obserwować całym wachlarzem innych metod.

Avrukk, Wcale nie nazwę Cię tak tylko dlatego, że masz swoje zdanie. Owszem jest to OK to co wymieniłeś, ale skoro czip będzie montowany w ręku ofiary to jakim problemem dla mordercy / kryminalistów będzie "upitolenie" tej ręki?

Poza tym nie chciałbym chodzić jak zwykły kod kreskowy, jeśli wziąłeś pod uwagę nie tylko szpiegowanie to zrozumiesz o co mi chodzi.

skoro czip będzie montowany w ręku ofiary to jakim problemem dla mordercy / kryminalistów będzie "upitolenie" tej ręki?

Ależ oczywiście, że "upitolenie" ręki jest problemem. Przede wszystkim nie każdy kto jest zdolny do porwania jest też zdolny do takiego okaleczenia. Poza tym cały myk w porywaniu ludzi polega na tym by wywołać strach, że jeśli nie będzie okupu to porwany dozna krzywdy. Tutaj już nie można grać tą kartą. Kolejną rzeczą jest zadbanie by ofiara w ogóle przeżyła takie porwanie i nie wykrwawiła się, co może być dosyć trudne. No i na koniec, odcięcie ręki niczego nie rozwiązuje, wystarczyłoby sprawdzić czyje chipy były w pobliżu miejsca odcięcia w określonym przedziale czasowym.

Poza tym nie chciałbym chodzić jak zwykły kod kreskowy, jeśli wziąłeś pod uwagę nie tylko szpiegowanie to zrozumiesz o co mi chodzi.

Nie wiem dlaczego chcesz to cechować negatywnie. W tej chwili też jesteśmy takim "kodem kreskowym". Na przykład system PESEL sprowadza naszą osobę do pewnego numerka lecz jednocześnie jest to system bardzo przydatny.