zalwiryn

"Godzina dla Polski" i zaangażowanie społeczne

Recommended Posts

Cześć,

co myślicie o akcji zainicjowanej przez J. Gowina? Powstał nawet portal akcji, wygląda nieźle, lecz inicjatywa wciąż raczkuje mimo 3-mięsiecznego istnienia.

Czy takie coś ma szansę zainteresować Polaków, zmotywować do aktywności? Czy może Ci co mieli się angażować społecznie już gdzieś należą i mało się znajdzie takich, którzy będą chcieli łączyć się w nowej inicjatywie?

A jak u Was jest z aktywnością obywatelską? Prócz interesowania się tym co dzieję się w kraju i małej ojczyźnie; próbujecie też działać, dążyć do zmian?

Dzięki Internetowi łatwo zjednoczyć się we wspólnej sprawie. Sieć daje też większe możliwości kontroli władzy przez obywateli.

Share this post


Link to post
Cześć,

co myślicie o akcji zainicjowanej przez J. Gowina? Powstał nawet portal akcji, wygląda nieźle, lecz inicjatywa wciąż raczkuje mimo 3-mięsiecznego istnienia.

Jeśli mam być szczery to właśnie słyszę o niej po raz pierwszy. To chyba też ukazuje jaką siłą przebicia ma ta nowa inicjatywa. Całkiem ciekawa metoda pozyskiwania kolejnych wyborców, ale jednak nie wróżę panu Gowinowi większych sukcesów na własnym statku.

Share this post


Link to post

Czy ktoś z Was zaangażował się w jakąś inicjatywę w ramach Godziny dla Polski? Brzmi dobrze, ale czy jest dobra atmosfera? Czy rzeczywiście można samemu wziąć udział w jakimś działaniu "dla Polski", zdobyć doświadczenie? Czy bardziej przynieś, wynieś a potem posprzątaj? Możecie coś powiedzieć?

Ja się właśnie zastanawiam. Być może spróbuję - jeśli tak, to napiszę swoje wrażenia.

Share this post


Link to post

Pomysł trafiony. Szczególnie, że w Polsce ciągle dominuje myślenie z PRL - co Polskie to niczyje. Natomiast bardzo słabo rozreklamowane - pierwszy raz o tym czytam. Niestety (dla Gowina) trafił na zły okres, w którym dominuje temat Ukrainy, a nie gospodarczo-światopoglądowy.

Share this post


Link to post

Ja się angażuję, nie w tą akcję konkretnie, ale staram się działać w swoim mieście. Czy to jak są zbiórki żywności czy artykułów szkolnych dla ludzi na Kresach, czy przez udział w różnych marszach etc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  mw2

   Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
   · 9 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tu jakaś cywilizacja? 
   · 8 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Wybitny radziecki profesor anatomii Anatolij Jebiedrewienko w 1969 roku odkrył, że oko i dupa połączone są nerwowo.
   Aby dowieść swej tezy potrzebował ochotnika, na którym przeprowadziłby swój eksperyment. Na ochotnika zgłosił się 27-letni Dymitri Starodupcew.
   Eksperyment miał rozwiać wszelkie wątpliwości, gdyż środowisko naukowe wątpiło w śmiałą tezę Jebiedrewienki. I ostatecznie tak też się stało. Najpierw profesor z całej siły uszczypał w pośladek Starodupcewa, któremu z oka niemal natychmiast poleciała łza. Następnie z impetem wsadził mu palce do oczy wskutek czego ochotnik się zesrał.
   · 3 replies
  • Borowy

   Borowy

   Ej, czemu nie jestem zielony?! 
   · 14 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 2 replies
 • Popular Now

 • Posts