zalwiryn

"Godzina dla Polski" i zaangażowanie społeczne

Recommended Posts

Cześć,

co myślicie o akcji zainicjowanej przez J. Gowina? Powstał nawet portal akcji, wygląda nieźle, lecz inicjatywa wciąż raczkuje mimo 3-mięsiecznego istnienia.

Czy takie coś ma szansę zainteresować Polaków, zmotywować do aktywności? Czy może Ci co mieli się angażować społecznie już gdzieś należą i mało się znajdzie takich, którzy będą chcieli łączyć się w nowej inicjatywie?

A jak u Was jest z aktywnością obywatelską? Prócz interesowania się tym co dzieję się w kraju i małej ojczyźnie; próbujecie też działać, dążyć do zmian?

Dzięki Internetowi łatwo zjednoczyć się we wspólnej sprawie. Sieć daje też większe możliwości kontroli władzy przez obywateli.

Cześć,

co myślicie o akcji zainicjowanej przez J. Gowina? Powstał nawet portal akcji, wygląda nieźle, lecz inicjatywa wciąż raczkuje mimo 3-mięsiecznego istnienia.

Jeśli mam być szczery to właśnie słyszę o niej po raz pierwszy. To chyba też ukazuje jaką siłą przebicia ma ta nowa inicjatywa. Całkiem ciekawa metoda pozyskiwania kolejnych wyborców, ale jednak nie wróżę panu Gowinowi większych sukcesów na własnym statku.

Czy ktoś z Was zaangażował się w jakąś inicjatywę w ramach Godziny dla Polski? Brzmi dobrze, ale czy jest dobra atmosfera? Czy rzeczywiście można samemu wziąć udział w jakimś działaniu "dla Polski", zdobyć doświadczenie? Czy bardziej przynieś, wynieś a potem posprzątaj? Możecie coś powiedzieć?

Ja się właśnie zastanawiam. Być może spróbuję - jeśli tak, to napiszę swoje wrażenia.

Pomysł trafiony. Szczególnie, że w Polsce ciągle dominuje myślenie z PRL - co Polskie to niczyje. Natomiast bardzo słabo rozreklamowane - pierwszy raz o tym czytam. Niestety (dla Gowina) trafił na zły okres, w którym dominuje temat Ukrainy, a nie gospodarczo-światopoglądowy.

Ja się angażuję, nie w tą akcję konkretnie, ale staram się działać w swoim mieście. Czy to jak są zbiórki żywności czy artykułów szkolnych dla ludzi na Kresach, czy przez udział w różnych marszach etc.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Who's Online (See full list)

• Szymonnn
    • Gloria
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

I'm a negative creep,
      I'm a negative creep,
      I'm a negative creep and I'm stoned!
      · 0 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90

Razem z @mw2 planujemy spotkanie forumowe za jakiś tam czas. Są tu chętni?  
      · 7 replies
    • Lina_Evi

Lina_Evi

Miło, że są tu jeszcze osoby, które mnie pamiętają. Mam nadzieję, że tym razem osiądę tu na dłużej
      · 4 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Borowy

Do lasu grzybów szukać! 
      · 7 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  mw2

Dawaj koty do wyprzytulania! ♥
      · 15 replies
    • Kerosine
      O czym teraz myślisz?
      Pokonam więc siebie, pokonam siebie... Tak często mówi nam się, że powinniśmy dążyć w życiu właśnie do tego. Tylko, że... jeśli naprawdę pokonuję siebie... kto tak naprawdę jest stroną przegraną?
    • Gloria
      Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę
      Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć? Wydaje mi się,
    • yiliyane
      Co ostatnio oglądałeś?
      Supergirl SE01E01-SE01E06. Ten serial jest kretyński, ma godne pożałowania efekty komputerowe, a jednak się wciągnęłam :/ 
    • michaelowax3
      Jaka muzyka teraz u Ciebie leci?
      Skillet - "Feel Invincible"  
    • Kerosine
      Plany na dziś.
      W taki dzień jak dziś plan może być tylko jeden - naładować słuchawki i telefon, spakować prowiant, picie i ewentualnie książkę oraz ruszyć na pieszą wycieczkę, za towarzysza mając wyłącznie bezkresne, rozsłonecznione niebo nad sobą.