Benekke

Jaką szkołę wybrać ?

Recommended Posts

Witajcie, chodzę do 3 gim, interesuje się komputerami, informatyką i technologią, moje oceny z przedmiotów przydatnych w tych dziedzinach : matma 4, fiz 3 (Niestety z fizy cienko mi idzie). Pytanie brzmi ? jaką szkołę wybrać ?

Czy może technikum informatyczne, czy może liceum mta-fiz (nie wiem czy w liceum dałbym sobie rade, a 4 lata w technikum trochę mnie odstraszają) W przyszłości chciałbym pracować w branży technologicznej, lub informatycznej lub komputerowej. Najchętniej pracowałbym jako jakiś konsultant firmy np. Netii lub EA lub coś w tym stylu, lecz ogółem każdą pracą w interesujących mnie branżach nie pochańbie.

Moglibyście mi doradzić ?

Tak, chciałbym iść na studia informatyczne i wiem że jeżeli będę miał dobre wyniki w technikum/liceum to rodzice na 100% mnie tam puszczą :D

Musze się zgodzić z przedmówcą. Technikum to 4 lata i tylko 4 lata. Dla Ciebie obecnie to wieczność ale patrząc w przyszłość to zaledwie rok więcej od lo. W technikum materiał ten co w lo masz rozłożony i nie gonisz jak dzik z wywieszonym jęzorem z materiałem do matury. W technikum informatycznym będziesz miał podstawy swojego wybranego zawodu, pomoże Ci się to przekonać czy obrałeś dobra drogę życiową i przygotować ewentualnie do bardzo trudnych studiów. Czeka Cię zapi*rdziel przez ładnych parę lat, ale za to (jeśli będziesz dobry) wygodne życie pod względem finansowym. W dzisiejszych czasach to jeden z lepszych wyborów. Powodzenia! :)

Jestem w 2 klasie technikum i jestem pierwszym rocznikiem królików doświadczalnych ;) Liceum niby to samo co technikum ...

ale na twoim miejscu wybrałbym technikum . Nie warto się spieszyć i łapać szkołę , którą najwcześniej się skończy , bo nie wiadomo jak to będzie z rynkiem pracy . Już nie będę się rozpisywał jaka szkoła jest lepsza , ale wybierz technikum . Masz papierek , zawodowe na informatyka są raczej przyjemne + szkoły techniczne mają teraz dużo projektów unijnych . Sam osobiście byłem na stażu z projektu unijnego :) 20 dni = 1500 zł ;) A teraz się zaczyna kolejny projekt :) Najgorsza jest pierwsza klasa w LO i technikum , bo najwięcej przedmiotów , później jakoś idzie :) Powodzenia :))

PS. Pojedź na dni otwarte i posłuchaj co ma do zaoferowania takie LO a co ma technikum i się zastanów ;]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 2 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
      Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
      W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
      W godzinie – nieskończoność czasu.
      ["how the universe ends is how it begins"]
      · 0 replies
    • Sibethesto
      Co wam dziś zryło beret?
      Ogarnęłam co robił w życiu Kukiz przed polityką. Przez chwilę miałam przez to laga mózgu, nie powiem że nie. Całe życie tylko jakoś mętnie przewijało mi się gdzieś w tle Kukiz'15, a tu proszę...
    • Sibethesto
      Czy intuicja kiedykolwiek was zawiodła?
      Zdarza mi się jej słuchać, ale głównie w mało istotnych kwestiach. Rzadko ją, hmm, czuję, bo mam dosyć specyficzny sposób układania myśli. Sporo wewnętrznych podszeptów dosłownie przyjmuje postać uosobionych głosów. Także gdy mam ochotę na odrobinę niekonwencjonalnego przewodnictwa w życiu, to po prostu stawiam tarota.
    • Sibethesto
      Czy dziś wrażliwość się opłaca?
      Nie, wrażliwość się nie opłaca, ale tak samo nie opłaca się hodować kwiatów, podziwiać widoków lub bywać na wystawach. To zabawna cecha, niby często się jej nienawidzi, ale w gruncie rzeczy ma w sobie jakiś szlachetny, fascynujący rys. Albo po prostu tak sobie wmawiam, jako osoba całkiem wrażliwa - żeby się pocieszyć. Kto wie.
    • Kerosine
      Dania/produkty, jakich zawsze chcieliście spróbować
      Przeglądając dzisiaj najnowszą gazetkę promocyjną Lidla dostrzegłam na jednym ze zdjęć nieznany mi wcześniej rodzaj lodów, a mianowicie Magnum Ruby - i tak oto dowiedziałam się o istnieniu zupełnie nowego [obok klasycznej gorzkiej, mlecznej i białej] rodzaju czekolady o ponoć zaskakującym, delikatnym, lekko kremowym i charakteryzującym się owocowymi nutami smaku. Nie muszę chyba dodawać, że od razu wskoczyła ona [choćby pod postacią wspomnianych lodów] na moją listę must taste ^^
    • yiliyane
      Co ostatnio oglądałeś?
      Marsz pingwinów - 8/10. Obejrzałam ten film głównie dlatego, bo strasznie mi się podoba jak pingwiny "jeżdżą" na brzuchach XD Fajny, fabularyzowany film dokumentalny, współczuję tylko kamerzyście, że musiał spędzić zimę na Antarktydzie. Brr.