• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Benekke

Jaką szkołę wybrać ?

Recommended Posts

Witajcie, chodzę do 3 gim, interesuje się komputerami, informatyką i technologią, moje oceny z przedmiotów przydatnych w tych dziedzinach : matma 4, fiz 3 (Niestety z fizy cienko mi idzie). Pytanie brzmi ? jaką szkołę wybrać ?

Czy może technikum informatyczne, czy może liceum mta-fiz (nie wiem czy w liceum dałbym sobie rade, a 4 lata w technikum trochę mnie odstraszają) W przyszłości chciałbym pracować w branży technologicznej, lub informatycznej lub komputerowej. Najchętniej pracowałbym jako jakiś konsultant firmy np. Netii lub EA lub coś w tym stylu, lecz ogółem każdą pracą w interesujących mnie branżach nie pochańbie.

Moglibyście mi doradzić ?

Share this post


Link to post

Tak, chciałbym iść na studia informatyczne i wiem że jeżeli będę miał dobre wyniki w technikum/liceum to rodzice na 100% mnie tam puszczą :D

Share this post


Link to post

Musze się zgodzić z przedmówcą. Technikum to 4 lata i tylko 4 lata. Dla Ciebie obecnie to wieczność ale patrząc w przyszłość to zaledwie rok więcej od lo. W technikum materiał ten co w lo masz rozłożony i nie gonisz jak dzik z wywieszonym jęzorem z materiałem do matury. W technikum informatycznym będziesz miał podstawy swojego wybranego zawodu, pomoże Ci się to przekonać czy obrałeś dobra drogę życiową i przygotować ewentualnie do bardzo trudnych studiów. Czeka Cię zapi*rdziel przez ładnych parę lat, ale za to (jeśli będziesz dobry) wygodne życie pod względem finansowym. W dzisiejszych czasach to jeden z lepszych wyborów. Powodzenia! :)

Share this post


Link to post

Jestem w 2 klasie technikum i jestem pierwszym rocznikiem królików doświadczalnych ;) Liceum niby to samo co technikum ...

ale na twoim miejscu wybrałbym technikum . Nie warto się spieszyć i łapać szkołę , którą najwcześniej się skończy , bo nie wiadomo jak to będzie z rynkiem pracy . Już nie będę się rozpisywał jaka szkoła jest lepsza , ale wybierz technikum . Masz papierek , zawodowe na informatyka są raczej przyjemne + szkoły techniczne mają teraz dużo projektów unijnych . Sam osobiście byłem na stażu z projektu unijnego :) 20 dni = 1500 zł ;) A teraz się zaczyna kolejny projekt :) Najgorsza jest pierwsza klasa w LO i technikum , bo najwięcej przedmiotów , później jakoś idzie :) Powodzenia :))

PS. Pojedź na dni otwarte i posłuchaj co ma do zaoferowania takie LO a co ma technikum i się zastanów ;]

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Gdzie jest Fifi :> ;D 
   · 17 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Borowy

   Bierz kalendarze z pracy.
   Rozkręcamy biznes. Zyskiem podzielimy się po połowie ;D
   · 19 replies
 • Posts