Sign in to follow this  
Followers0
Avrukk

Greenpeace

Recommended Posts

Od jakiegoś już czasu trwa medialna nagonka na "rosyjski reżim" który pozamykał "pokojowych demonstrantów" z tej właśnie organizacji. Cały czas czytam i oglądam wypowiedzi, że zarzuty są śmieszne, niepoważne, bezpodstawne, kto to się za nimi wstawi itd. itp. Zastanawiam się czy jestem jedyną osobą która uważa, że strona rosyjska postąpiła i postępuje właściwie. Bo co tak naprawdę się stało? Działacze Greenpeace'u chcieli wtargnąć i zająć rosyjską platformę czemu strona rosyjska skutecznie zapobiegła. A co aktywiści zamierzali tam robić, wykrzyczeć swoje hasełka jak deklarują, czy np. uszkodzić infrastrukturę lub zażądać okupu tak na prawdę nie wiemy. I nie ma większego znaczenia, że wcześniej działali tak a nie inaczej X razy. Poza tym nie wiadomo było czy oni to na pewno oni, łatwo sobie wyobrazić sytuację gdzie naprawdę źli ludzie podszywając się pod tą organizację wykorzystują fakt, że nikt nie podejmie żadnej reakcji. Na koniec jeszcze dorzucę absolutny brak poczucia winy, ci ludzie czują się wręcz pokrzywdzeni, że zostali zamknięci w więzieniu. Jeśli zostaną wypuszczeni to z pewnością powrócą do swojej "działalności". A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Share this post


Link to post

"Zieloni" to totalne pasożyty. Wystarczy poczytać wypowiedzi założyciela GP jak obecnie wygląda działalność tej organizacji.

Tyle inwestycji ile zablokują te oszołomy, to jest szok. Ruscy postąpili prawidłowo, jakoś średnio mnie interesuje, że siedzi tam Polak. Głupi był, to niech siedzi. Świat chcą zbawić, chyba pogłupieli.. :X

Share this post


Link to post

Kiedyś zaczepił mnie jeden greeen mnie sprowokował do dyskusji o motoryzacji. Po paru sztampowych tekstach sprowadziłem go do parteru. Mówił tylko no tak, nie wiedziałem i tak dalej. Totalne zera z nich są.

Share this post


Link to post

W Polsce zieloni to głównie studenci, którzy chcą sobie dorobić między zajęciami, chodząc po mieście i nagabując ich o żywności modyfikowanej genetycznie i wielorybach w Japonii.

Niestety nie mają pojęcia o gatunkach zagrożonych w naszym kraju i jeszcze mniej wiedzą o tym, co dzieje się w ich własnej organizacji.

Share this post


Link to post

Zależy. Są ludzie w greenpisie co to się na rzeczy nie znają, na ulice o GMO głupoty gadają i frajerów szukają. Są też tacy co to na szerszą skalę spoglądają i więcej pieniędzy na frajerkach chcą zarobić, ale i są też tacy, którym dobro świata na sercu leży i sprzeciwiają się wyniszczaniu tej planety. Nie wiem do której grupy należą tamci. Nie wiem czemu ich tak łatwo osądzacie ; chyba nie dlatego, że w spotkaniu z jakimś ulotko-naciągaczem wykazaliście się minimalnie większą wiedzą od nich - to by było śmieszne xD gdzie takie coś miałoby cokolwiek pokrewnego z obecną sytuacją ; ani nie dlatego, że słuchacie pierdół zdetronizowanego króla ; też chyba nie przez krótkowzroczność i widzenie jedynie procentu - sporego nie sporego ale nadal procentu głupców. Nie bronię ich, bo nie znam sytuacji, nie wiem co chciali zdziałać, jakie były ich prawdziwe motywy działań. Ale też pochopnie nie krzyczę o stosach i good guy ruskich.

Share this post


Link to post
Kiedyś zaczepił mnie jeden greeen mnie sprowokował do dyskusji o motoryzacji. Po paru sztampowych tekstach sprowadziłem go do parteru. Mówił tylko no tak, nie wiedziałem i tak dalej. Totalne zera z nich są.

Mój ty mistrzu, pewnie znów obaliłeś milowe teorie? ^^

Są w GP ludzie, którzy działają w nim od lat i znają się na rzeczy. Są zaangażowani i kochają to, co robią. Niestety wielu z członków to młodzi ludzie, których pierwszy lepszy inteligentny i przytomny człowiek potrafi zagiąć. Co do akcji z Rosjanami - wiedzieli, że to są Rosjanie i powinna zapalić się im lampka przed takimi działaniami. Gdyby chcieli wszystko ograniczać to by nam przemysł i produkcja padły.

Share this post


Link to post

Próbuję zrozumieć w jaki sposób wykrzykiwanie pokojowych haseł miałoby zmienić politykę Rosji, to jest co najmniej naiwne. Nie wierzę, że nie zdawali sobie sprawy z reakcji jaka ich spotka ze strony rosyjskich służb, teraz puszą się przed kamerami jak bardzo są prześladowani.

Ta akcja to totalna amatorszczyzna, ale to co zrobiono w Polsce ubawiło mnie najbardziej. W centrum Warszawy ustawiono klatkę, do której każdy mógł sobie wejść i powiedzieć "jestem jednym z 30". Nie mogę uwierzyć, że ludzie przewijający się w mediach wzięli w tym udział i jeszcze mówią o tym jak o jakiejś inicjatywie, to już nawet nie jest naiwne, tylko głupie.

Share this post


Link to post

Moim zdaniem kara jest nieadekwatna do czynu. Wiadomo, jak dziala Green i wsadzanie ich do więzień na lata to przesada. Cokolwiek robią to zwracają uwagę na wazne kwestie. Niezawisłe sądy generalnie ich wypuszczają, ale nie w Rosji.

Share this post


Link to post

Mnie zapadła w pamięć akcja zbierania pieniędzy na ratowanie waleni pod Japonią. Przez 10 minut nie dowiedziałem się w sumie na co idą te składki.

Share this post


Link to post
Niezawisłe sądy generalnie ich wypuszczają

Może to jest właśnie błąd.

Ogólnie bardzo nie lubię określenia ekoterroryści,( sam uważam, że ekologia jest ważna i potrzebna) ale akurat do tej organizacji pasuje idealnie. Członkowie Greenpeace'u są tak zaślepieni swoją walką, że nawet nie zauważają bezsensowności swoich działań.

Share this post


Link to post
które w ciągu godziny zapełnią wszystkie kosze w promieniu 100 metrów.

Ulotki są mało ekologiczne, gratuluję hipokryzji koordynatorce :/

Karr, zainspirowałeś mnie, jeśli spotkam jakiś przedstawicieli Green, to zadam im podobne pytanie :)

Share this post


Link to post

Greenpeace istnieje i funkcjonuje tylko dlatego, że odnawialne źródła energii są mało wykorzystywane. Po za tym cała światowa gospodarka opiera się na paliwach kopalnych i dopóki te źródła się nie wyczerpią Greenpeace będzie istniał. Jeżeli nawet kiedykolwiek tej organizacji uda się wywalczyć, na przykład zakaz używania węgla kamiennego to wiele firm po prostu upadnie. Co za tym idzie, kolejny kryzys gospodarczy. To samo dotyczy miejsc budowy różnych zakładów przemysłowych. Załóżmy, że na danym obszarze występuje teren lęgowy jakiegoś zagrożonego gatunku. Greenpeace zablokuje tą, że inwestycje, a co za tym idzie utratę kilkaset miejsc pracy.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • BiałyKruk
   Witam serdecznie
   Nie, tego nie wiedziałem. Słyszałem że z sexem w królestwie zwierząt różnie bywa. U koników morskich samica składa jajka w ciele samca. Potem w jego ciele dochodzi do zapłodnienia i do momentu porodu samiec chodzi z brzuchem tz. pływa  
  • BiałyKruk
   Illuminati
   Szkoda gadać. Lepiej zająć się swoim życiem, ale powiem tak. Stań się popularny, odtwórz jakiś klub, daj mu intrygującą nazwę i spotykaj się za zamkniętymi drzwiami- czasami je uchylając żeby pokazać swoje rogi (które jak wiemy dużo osób ma) i sam będziesz iluminata.
  • Kerosine
   Witam serdecznie
   Spoko, raczej tylko ja taka jestem ;p Poza tym ta wiedza od jakiegoś czasu tkwiła już w mojej głowie, "przygotowanie" nie było zanadto potrzebne =) Wiem  A Ty wiesz, że niektóre z ich gatunków nie potrzebują wcale samców, by wydać na świat potomstwo? Ich sposobem rozmnażania jest partenogeneza, a sama populacja składa się niemal wyłącznie z samiczek. Skorpiony świecą także efektownie w ultrafiolecie, choć podobno nie jest zalecane celowe poddawanie ich jego ekspozycji.
  • yiliyane
   Cytaty z literatury
   Zabawne, jak przywiązani do własnego życia są ludzie, którzy bez najmniejszych skrupułów odbierają życie innym. (...) chociaż modlitwa może mieć piorunującą moc, to dobrze wiemy, iż Bóg najbardziej lubi tych, którzy potrafią radzić sobie sami. Czas ma to do siebie, (...) że kłamstwa zamienia w niejasności, niejasności w półprawdy, aż wreszcie półprawdy w szczerą prawdę. Jacek Piekara - Ja, inkwizytor. Bicz Boży   Nie szata zdobi człowieka, ale jeśli chcesz odegrać
  • BiałyKruk
   Witam serdecznie
   No, no, no...  przygotowałaś się  Forum młodzieżowe, a ja się czuję jakbym czytał wikipedie. Ogólnie taka zasada panuję wśród skorpionów, że im mniejsze ma skrzypce tym siła jadu jest mocniejsza. Natura- jednym dodaję tu ale odejmuję tam, a innym na odwrót tak, że każdy ma mniej więcej równe szanse. Wiesz że skorpiony zanim wyszły na ląd miało ponad metr długości ??