Sign in to follow this  
Followers0
Avrukk

Greenpeace

Recommended Posts

Od jakiegoś już czasu trwa medialna nagonka na "rosyjski reżim" który pozamykał "pokojowych demonstrantów" z tej właśnie organizacji. Cały czas czytam i oglądam wypowiedzi, że zarzuty są śmieszne, niepoważne, bezpodstawne, kto to się za nimi wstawi itd. itp. Zastanawiam się czy jestem jedyną osobą która uważa, że strona rosyjska postąpiła i postępuje właściwie. Bo co tak naprawdę się stało? Działacze Greenpeace'u chcieli wtargnąć i zająć rosyjską platformę czemu strona rosyjska skutecznie zapobiegła. A co aktywiści zamierzali tam robić, wykrzyczeć swoje hasełka jak deklarują, czy np. uszkodzić infrastrukturę lub zażądać okupu tak na prawdę nie wiemy. I nie ma większego znaczenia, że wcześniej działali tak a nie inaczej X razy. Poza tym nie wiadomo było czy oni to na pewno oni, łatwo sobie wyobrazić sytuację gdzie naprawdę źli ludzie podszywając się pod tą organizację wykorzystują fakt, że nikt nie podejmie żadnej reakcji. Na koniec jeszcze dorzucę absolutny brak poczucia winy, ci ludzie czują się wręcz pokrzywdzeni, że zostali zamknięci w więzieniu. Jeśli zostaną wypuszczeni to z pewnością powrócą do swojej "działalności". A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Share this post


Link to post

"Zieloni" to totalne pasożyty. Wystarczy poczytać wypowiedzi założyciela GP jak obecnie wygląda działalność tej organizacji.

Tyle inwestycji ile zablokują te oszołomy, to jest szok. Ruscy postąpili prawidłowo, jakoś średnio mnie interesuje, że siedzi tam Polak. Głupi był, to niech siedzi. Świat chcą zbawić, chyba pogłupieli.. :X

Share this post


Link to post

Kiedyś zaczepił mnie jeden greeen mnie sprowokował do dyskusji o motoryzacji. Po paru sztampowych tekstach sprowadziłem go do parteru. Mówił tylko no tak, nie wiedziałem i tak dalej. Totalne zera z nich są.

Share this post


Link to post

W Polsce zieloni to głównie studenci, którzy chcą sobie dorobić między zajęciami, chodząc po mieście i nagabując ich o żywności modyfikowanej genetycznie i wielorybach w Japonii.

Niestety nie mają pojęcia o gatunkach zagrożonych w naszym kraju i jeszcze mniej wiedzą o tym, co dzieje się w ich własnej organizacji.

Share this post


Link to post

Zależy. Są ludzie w greenpisie co to się na rzeczy nie znają, na ulice o GMO głupoty gadają i frajerów szukają. Są też tacy co to na szerszą skalę spoglądają i więcej pieniędzy na frajerkach chcą zarobić, ale i są też tacy, którym dobro świata na sercu leży i sprzeciwiają się wyniszczaniu tej planety. Nie wiem do której grupy należą tamci. Nie wiem czemu ich tak łatwo osądzacie ; chyba nie dlatego, że w spotkaniu z jakimś ulotko-naciągaczem wykazaliście się minimalnie większą wiedzą od nich - to by było śmieszne xD gdzie takie coś miałoby cokolwiek pokrewnego z obecną sytuacją ; ani nie dlatego, że słuchacie pierdół zdetronizowanego króla ; też chyba nie przez krótkowzroczność i widzenie jedynie procentu - sporego nie sporego ale nadal procentu głupców. Nie bronię ich, bo nie znam sytuacji, nie wiem co chciali zdziałać, jakie były ich prawdziwe motywy działań. Ale też pochopnie nie krzyczę o stosach i good guy ruskich.

Share this post


Link to post
Kiedyś zaczepił mnie jeden greeen mnie sprowokował do dyskusji o motoryzacji. Po paru sztampowych tekstach sprowadziłem go do parteru. Mówił tylko no tak, nie wiedziałem i tak dalej. Totalne zera z nich są.

Mój ty mistrzu, pewnie znów obaliłeś milowe teorie? ^^

Są w GP ludzie, którzy działają w nim od lat i znają się na rzeczy. Są zaangażowani i kochają to, co robią. Niestety wielu z członków to młodzi ludzie, których pierwszy lepszy inteligentny i przytomny człowiek potrafi zagiąć. Co do akcji z Rosjanami - wiedzieli, że to są Rosjanie i powinna zapalić się im lampka przed takimi działaniami. Gdyby chcieli wszystko ograniczać to by nam przemysł i produkcja padły.

Share this post


Link to post

Próbuję zrozumieć w jaki sposób wykrzykiwanie pokojowych haseł miałoby zmienić politykę Rosji, to jest co najmniej naiwne. Nie wierzę, że nie zdawali sobie sprawy z reakcji jaka ich spotka ze strony rosyjskich służb, teraz puszą się przed kamerami jak bardzo są prześladowani.

Ta akcja to totalna amatorszczyzna, ale to co zrobiono w Polsce ubawiło mnie najbardziej. W centrum Warszawy ustawiono klatkę, do której każdy mógł sobie wejść i powiedzieć "jestem jednym z 30". Nie mogę uwierzyć, że ludzie przewijający się w mediach wzięli w tym udział i jeszcze mówią o tym jak o jakiejś inicjatywie, to już nawet nie jest naiwne, tylko głupie.

Share this post


Link to post

Moim zdaniem kara jest nieadekwatna do czynu. Wiadomo, jak dziala Green i wsadzanie ich do więzień na lata to przesada. Cokolwiek robią to zwracają uwagę na wazne kwestie. Niezawisłe sądy generalnie ich wypuszczają, ale nie w Rosji.

Share this post


Link to post

Mnie zapadła w pamięć akcja zbierania pieniędzy na ratowanie waleni pod Japonią. Przez 10 minut nie dowiedziałem się w sumie na co idą te składki.

Share this post


Link to post
Niezawisłe sądy generalnie ich wypuszczają

Może to jest właśnie błąd.

Ogólnie bardzo nie lubię określenia ekoterroryści,( sam uważam, że ekologia jest ważna i potrzebna) ale akurat do tej organizacji pasuje idealnie. Członkowie Greenpeace'u są tak zaślepieni swoją walką, że nawet nie zauważają bezsensowności swoich działań.

Share this post


Link to post
które w ciągu godziny zapełnią wszystkie kosze w promieniu 100 metrów.

Ulotki są mało ekologiczne, gratuluję hipokryzji koordynatorce :/

Karr, zainspirowałeś mnie, jeśli spotkam jakiś przedstawicieli Green, to zadam im podobne pytanie :)

Share this post


Link to post

Greenpeace istnieje i funkcjonuje tylko dlatego, że odnawialne źródła energii są mało wykorzystywane. Po za tym cała światowa gospodarka opiera się na paliwach kopalnych i dopóki te źródła się nie wyczerpią Greenpeace będzie istniał. Jeżeli nawet kiedykolwiek tej organizacji uda się wywalczyć, na przykład zakaz używania węgla kamiennego to wiele firm po prostu upadnie. Co za tym idzie, kolejny kryzys gospodarczy. To samo dotyczy miejsc budowy różnych zakładów przemysłowych. Załóżmy, że na danym obszarze występuje teren lęgowy jakiegoś zagrożonego gatunku. Greenpeace zablokuje tą, że inwestycje, a co za tym idzie utratę kilkaset miejsc pracy.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • alegoria
  • Filip
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   czasami mam wrażenie, że..
   ... będąc obdarzoną - podobnie jak reszta ludzi - zmysłem wzroku pozwalającym na jakże znaną i swojską percepcję świata w zakresie światła widzialnego dodatkowo widzę jeszcze skrawek nadfioletu. Tak, to jest metafora.
  • yiliyane
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Troy Denning - Niezwyciężony
  • yiliyane
   Burza wokół ostatniej działalności aktywistów LGBT i reakcji władz
   Myślę, że to jest bardzo nieodpowiedni moment, żeby organizować jakiekolwiek zgromadzenia. Póki nie ma przepisów prawnych odbierających osobom nieheteronormatywnym podstawowe prawa człowieka (np. gdyby w prawie polskim pojawiło się dopuszczenie stosowania przemocy, więzienia i/lub izolowania takich osób ze względu na ich nieheteronormatywność), póty nie walczą oni o prawa, a o przywileje. A walkę o przywileje warto zostawić na czas, kiedy pandemii już nie będzie. Nie tylko dlatego, że zgromadzen
  • Kalafior_Grozy
   O czym teraz myślisz?
   Smartfony powinny z poziomu software'u uniemożliwiać kręcenie filmów w pionie automatycznie obracając kadr o 90 stopni.
  • Kalafior_Grozy
   Wasz ostatni zakup.
   Dwa śpiwory typu "mumia" i zajebiście mocna latarka typu "szperacz", która świeci tak mocno, że z 8 piętra w nocy mogę liczyć psie gówna na trawniku. No genialna jest ^^