FairyRock

Nightwish i totalny dół....

Recommended Posts

Piszę tutaj, zeby dowiedzieć się co sądzicie o Nightwish'u.... Miałam taki okres w ziemie 2005r że słuchałam ich na okrągło... to była pożywka dla mojej depresji.... Jednak mam sentyment do tego zespołu. Szkoda tylko, ze światna wokalistka opuściła świetny ten zespół.

Też przez pewien okres słuchałam ich piosenek. Teraz przerzuciłam się już na inne brzmienie. Ale fakt - wokalistka miała bardzo ciekawy głos ;)

Wokalistka miała BOSKI głos :) tylko szkoda że odeszła. Podobno nie mogła się z chłopakami dogadać, bo sława uderzyła jej do głowy...Od roku 05' słucham ich sporadycznie, od czasu do czasu i ciągle zajmują jedną z moich czyściejszych półek na CD-eki :P Ta muza po prostu mnie urzekła :)

też ich lubię. wg mnie graja w bardzo specyficzny sposób. i to mnie w nich urzekło. teraz również przestałam słuchać takiej muzyki, ale od czasu do czasu lubie wrócic do starych płyt i wtedy sięgam po nightwisha. :wink:

hym...a moim zdaniem troszeczkę żałosny ;]

Ich muzyka zupełnie do mnie nie przemawia, a teksty piosenek uważam za totalną pomyłkę.

Zgadzam sie z przedmówczynią :wink: Ja tez miałem krótka przygodę z Nightwish'em. Zresztą mam kilka ich piosenek. A ulubionymi z nich sa:

-> Dark Chest Of Wonders

-> Ever Dream

-> Sleeping Sun

-> High Hopes (w wykonaniu Pink Floyd jakoś bardziej mi podeszła)

-> Elvenpath

-> The Kinslayer

-> This Moment Is Eternity

sam sobie zespół to taki sobie a wokalistke nie wiem czemu to jednak anette wole (ta nowa) bo tarja to jakos tak mi jej głos do reszty nie pasował :/ anette tez nie cudo ale według mnie juz lepiej najbardziej mi sie amaranth podoba

bardzo lubię Nightwish. :) Jeden z moich ulubionych zespołów. Tarja miała piękny głos i była świetną wokalistką, ale sądzę, że Anette jest jej godną następczynią. :D

Tarja Turunen teraz śpiewa sama. Wydała swoją solową płytę "My Winter Storm" :) Bardzo dobra. :D Jeżeli tęsknicie za Tarją, możecie sobie ściągnąć jej płytkę i posłuchać. Osobiście lubię Nightwisha i tego typu muzykę. Byłam nawet na ich koncercie (i zaciągnęłam ojca. Po koncercie on tez pokochał Nightwish'a i Tarję :D).

A co do anette to.. jest słaba. To nie to samo co Tarja. Kiedyś Nightwish grał pod tarję. Cały fenomen polegał na tym, że muzyka chodziła na niskich tonach a Tarja śpiewąła wysoko i ciągnęła te swoje boskie trzy oktawy :D A przy Anette nie ma takiej możliwości więc Nightwish był zmuszony na pierwszy plan wystawić muzykę a na drugi wokalistkę i momentalnie cały urok zniknął. To przykre, ale.. cóż.. mówi się trudno, żyje się dalej :)

Nie uważam, żeby piosenki Nightwisha były szczególnie depresyjne. Ale to może zależy od poziomu przyswajania. Słucham praktycznie tylko metalu i gotyku, i nie zdarzyło mi się zdołować przy tej muzyce, chyba, że akurat miałam taki zamiar. No ale jak kto woli- rzecz gustu. Co do wokalu- rzeczywiście, Tarja miała bardziej imponujące możliwości, ale Anette nie jest zła.

Słucham praktycznie tylko metalu i gotyku, i nie zdarzyło mi się zdołować przy tej muzyce

Bo ten gotycki dół to tylko taka poza. Muzyka podchodzi gregorianskim chórem bez chóru i z gitarami, nie jest to specjalnie dołujące. No może wyjątkiem dla mnie jest tu Within Temptation Silent Force, to trzyma poziom i coś głębszego w tym jest, ale ogólnie mam wrażenie, ze osoby, który mówia ze gotyk jest dołujący słuchają mało muzyki lub w kółko tej samej.

Zwykle zespoły grające muzykę o ciężkiej(niekoniecznie ostrej typu black metal) tematyce i formie nie muszą się lansować makijażem ze smoły i średniowiecznymi ciuchami.

Nightwish z Tarją miał czar i klimat, oprócz muzyki był też niesamowity wokal. I chociaż Anette nie jest zła, to jednak Amaranth, Bye Bye Beautiful i jej wykonania starszych utworów zespołu (ze Sleeping Sun i Wishmasterem na czele) to koszmar.

Na szczęście Turunen nagrała własną płytę, niestety dość mierną (początki zwykle są trudne), ale mam nadzieję, że dopiero szuka swojego stylu.

Wynik jest taki, że Tarja bez Nightwish radzi sobie średnio, a Nightwish bez Tarji ma poprockową wokalistkę, która na żywo kaleczy niemalże wszystkie utwory.

Wniosek: Tarja wróć!

Nigdy specjalnie nie przepadałam za Nightwishem, a głosu Tarii nie mogę znieść. Kiedyś znienawidziłam ją za jej wykonanie Smells Like Teen Spirit

i tak już zostało.

Stany depresyjne nie towarzyszą mi przy słuchaniu nigtwish'a, a słucham od dawna. Płyta Oceanborn jest ponadczasowa. ; >

upajam się jej głosem po prostu, każdym dźwiękiem jaki z siebie wydobywała

dla takiej osoby jak ja - która fascynuje się śpiewem to jest naprawdę coś wspaniałego

Kiedy była Tarja, to było zupełnie co innego. Piosenki z nią są charakterystyczne i dobrze rozpoznawalne. A Anette jest żenująca. Kiedy zobaczyłam teledysk do "Bye bye beautiful" to się załamałam, co się z tym stało... Bo ona jest jak dziesiątki innych rockowych czy metalowych wokalistek.

No, ale koniec z tym porównywaniem. Nightwish jest sam w sobie bardzo charakterystyczny, mają bardzo fajny męski wokal. Chociaż mam wrażenie, że to jeden z najbardziej komercyjnych zespołów metalowych. Ale to też jest kwestia dyskusyjna bo nie ma popularności bez komercji a zespół bez popularności może sobie gdzieś tam brzdąkać, ale dla kogo?

Lubię tego posłuchać, bardzo lubię i bardzo często. (:

A, mimo wszystko podobają mi się niektóre piosenki z Dark Passion Play. Taki Islander na przykład albo Sahara. :)

Nightwish z nową wokalistką jest lepszy niż kiedykolwiek.

Amaranth

Bye Bye Beautiful

Sahara

While Your Lips Are Still Red

Last Of The Wilds

The Islander

Same hity!

Zdecydowanie po wymienieniu na nową wokalistkę są na minus, ba na wielki minus, słuchać się tego popu nie da :shock:

Nadal lubię słuchać ale z Tarją, słucham wtedy kiedy mam na nich ochotę. Raczej ich nigdy nie wsadzałam do worka z złością czy depresją :wink: