• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

To¶

Gwałt.

Recommended Posts

to jest okrutne, zle itp...ale to nie tylko wina facetow...dziewczyny tez chodza w skapych strojach, wiec niektorzy jednak nie wytrzymuja...

Ewoo$ :*:*, i tu Masz racje . Rozumiem że niektóre Panie chcą pokazać swe piękne ciałka (a czasem nie piękne) ale dlaczego ubierają się tak wyzywająco . Mnie to ogólnie trzepie ale jak widze turystki from -|-|-|-|- chodzące na wpól nago to nie wiem czy sie śmiać czy płakać . Fajne niby widoki ale moim zdaniem jest to robienie z siebie zdeczka "kur**" :F

Ciesze sie, że nie przezylam gwałtu. Gwalciciele powinni sie leczyc a osoby zgwlacone powinni byc otoczeni szczegolną opieką

Gwałciciele są straszni, obleśni, straszni... Jak można byc takim skur***** jak można w taki sposób krzywdzic druga osobę? Fizycznie i przede wszystkim psychicznie :!: Nienawidze takich ludzi.

Na szczescie mi nie przytrafiło się cos takiego. Ale naokoło czychają tacy ludzie, dlatego zawsze trzeba być uważnym.

gwałciciele to ludzie chorzy psychicznie ... nie ma innego logicznego wytłumaczenia dla tych osób ... Jak by takiego spotkał , to godna kara to kastracja drania ... Ja nie rozumiem jak mozna tak krzywdzić to jest nie do wyobrażenia .... paranoja :/

Szczerze mowiac gdybym wydawala wyroki zaden gwalciciel nie dostalby ode mnie drugiej szansy i nie wyszedl by na wolnosc. Wrrr..

Jak mozna zrobic kobiecie tak cos okropnego?

Nie pojmuje.

Wiecie ja też tak uważam,ale niestety mam takiego kogoś w rodzinie.

O ile nie można powiedzieć MIA

Hejo

Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega gwałt?? Nie bardzo to rozumiem...mógłby ktoś coś o tym powiedzieć? Może znacie "pokrzywdzone" osoby? Z góry dzięx za odpowiedzi

Gwałt jako słowno oznacza przemoc fizyczna ;]

a jesli chodzi o zgwałcenie kogoś oznacza zmuszenie kogoś do jakiejs tam czynności związanej z seksem ;] ( za pomocą przemocy fizycznej , psychicznej )

gwałt to przymusowe wykorzystanie osoby w sensie seksualnym... jeśli to ci nie wystarczy to podam przykład... chłopak jest bardzo napalony na dziewczynę i zaczyna ją dotykać w intymne miejsca u kobiety tzw. piersi, pupę itp. dziewczyna tego nie chce i zaczyna się bronić, lecz chłopak pomimo tego próbuję ją wykorzystać i na odwrót kobieta też może zgwałcić faceta chociaż z tego co mi się wydaje to raczej mało prawdopodobne... to ludzie nazywają gwałtem lub po prostu seks z drugą osobą która tego nie chce...

kasiula:) Hmmm troszkę zle to napisałaś ;] bo np. Można gwałtem usunąć prezydenta ze stanowiska czyli za pomocą siły fizycznej ;] ( żadnego związku z seksem ) .

Poza tym mogłaś sobie to sama sprawdzić. Słyszałas o takiej stronce jak www.google.pl ?

Gdyby kazdy korzystal wylacznie z googli czy wikipedii to by nie bylo for internetowych. Wszyscy by wszystko wiedzieli i nie potrzebowali czyjejs wypowiedzi.. Chyba ma prawo spytac.. :/

Gdyby kazdy korzystal wylacznie z googli czy wikipedii to by nie bylo for internetowych. Wszyscy by wszystko wiedzieli i nie potrzebowali czyjejs wypowiedzi.. Chyba ma prawo spytac.. :/

Popieram. Gdyby tak było, nasze kochane m-forum nigdy by nie zostało założone xD

A gwałt jest to... to co napisali moi poprzednicy :3

Witam.

Zapewne grono konserwatywnie wychowanych, cnotliwych dzieciaków znowu mnie zbeszta za kontrowersyjny temat ale to tylko daje smaczku temu forum.

Tak więc uważam, że w pewnych przypadkach kara za gwałt powinna być znacznie łagodzona a nieraz nawet uderzać również w kobiety.

Przeanalizujmy pierwszy motyw. Załóżmy że zgwałconej udowodni się, że w dniu i momencie dokonania czynu prowokowała swoim wyglądem do gwałtu. MOIM ZDANIEM MUSI TO BYĆ OKOLICZNOŚĆ

Kobieta może prowokować, ale nikt nie ma prawa dotykać jej, bez zgody. Głupotą mogę nazwać prowokacyjne zachowanie dziewczyny, które ośmieliło w jakiś sposób kogoś do gwałtu, ale na pewno nie współodpowiedzialnością za gwałt.

Załóżmy że zgwałconej udowodni się, że w dniu i momencie dokonania czynu prowokowała swoim wyglądem do gwałtu.

No bo przecież nie może się ubrać w miniówę, stringi i bluzkę z dekoltem, bo jej tak wygodnie/lubi taki ubiór. Kobiety w golfach i grubych swetrach, czy kurtkach też są gwałcone ;P Kobiety po 30 raczej się tak nie ubierają już, na pewno są wyjątki, ale nieliczne.

Jeżeli łazi w miniówie, że jej pół tyłka widać, wysokich szpilkach, obcisłej koszulce z dekoltem do pasa to musi się liczyć z takimi konsekwencjami.

Nie rozumiem. To ma uprawniać faceta do gwałtu?

Niestety ludźmi rządzą zwierzęce instynkty

Nad którymi może panować. Ja nie gwałcę każdej tak ubranej kobiety, bo potrafię wstrzymać swój popęd. Ja umiem, a inni już nie?

obecny model "samicy atrakcyjnej seksualnie" wykreowany przez media do Dodo-podobna panienka to takie będą padały ofiarami.

Doda padła jako ofiara gwałtu? Bo tak wynika z tej wypowiedzi...

momencie gdy kobiecie oprócz wyglądu zostanie udowodnione prowokowanie zachowaniem i słowami.

I co z tego? Są osoby co mają taki odruch bezwarunkowy, albo robią to dla czystego żartu.

Są pewne sygnały, które wysłane dają jednoznacznie do zrozumienia czego można się spodziewać po drugiej osobie.

Ale co z tego, jeśli dochodzi do gwałtu?

Zgwałcenie – w szerokim tego słowa znaczeniu jest to zmuszenie drugiej osoby do obcowania płciowego, poddania się innej czynności seksualnej.

Co oznacza, że gwałt jest wtedy, kiedy wobec kobiety mężczyzna używa siły, wyrządza jej krzywdę fizyczną lub psychiczną. Jeśli kobieta powie nie, mężczyzna nie ma prawa do tego typu rzeczy. Jeśli kobieta wyraża chęć i to zrobią, a później oskarży o gwałt, wtedy ona powinna ponieść konsekwencje, mężczyzna w żadnym stopniu. Jednak dopóki nie powie jednoznacznie, nie zgodzi się na czynności seksualne z mężczyzną i nie pozwoli mu się dotykać, dopóty jeśli facet to zrobi, wtedy jest to gwałt i powinien ponieść karę. Jeśli kobieta nie wyraziła tego w ten sposób, ale poszła z nim i nie stawiała oporu od początku, nie ma gwałtu.

Nawet jeśli nie gwałt, to jest to użycie siły. Można to porównać z tym, że jesteś ubrany w szczególny sposób, którzy drażni jakiegoś dresiarza i Cię zleje. On użyje argumentu, że się Twój ubiór go sprowokował, albo jak Cię pociągnął z bara odwróciłeś się i spojrzałeś na niego nieprzyjemnie, co mógł odebrać, że chcesz się z nim bić. To jest dokładnie to samo. A agresja również jest instynktem, który zaczyna działać ze względu na określony bodziec. Dla dresiarza mogą to być glany, okulary, kolorowa koszula, krótkie spodenki, skarpetki z sandałami lub irokez na głowie, a dla gwałciciela miniówa, stringi i dekolt. Zasada jest ta sama. Uważasz, że w tym przypadku dresiarz powinien mieć mniejszą karę, przez te czynniki? To samo się tyczy gwałciciela.

Załóżmy że zgwałconej udowodni się, że w dniu i momencie dokonania czynu prowokowała swoim wyglądem do gwałtu.

A myślisz,ze kobieta ubrana w golf i spodnie nie zainteresuje potencjalnego gwałciciela?

Co do słów i prowokowanie nimi,to już kobieta sama powinna na przód pomyśleć o konsekwencjach jakie to moze przynieść.

Wielka Kaczucha, puknij Ty się w głowę. Nie sądzę, bym była konserwatywnym, cnotliwym dzieciakiem -jednak Twoje poglądy są chore. To, że dziewczyna założy krótką spódniczkę, oznacza "weź mnie, tu i teraz, nawet, jak powiem nie" ? Zastanów się.

Gwałt to stosunek seksualny bez zgody kobiety. A jak kobieta może być współwinna, skoro oponowała, ale nie miała wystarczająco siły, by pokonać faceta?

nic nie tłumaczy gwałtu. Jesteśmy ludźmi, więc powinniśmy panować nad swoimi emocjami.

MOIM ZDANIEM MUSI TO BYĆ OKOLICZNOŚĆ

Każdy ubiera się jak chce, choć mnie się nie podoba, gdy wszystko wypływa na wierzch. Ale...

Jakim prawem ktoś ma besztać czyjąś godność, przecież każdy ją ma.

Moim zdaniem, takie szufladkowanie jest bez sensu.

Każdy ma prawo do życia, wolności, bezpieczeństwa. Nie wolno tych praw łamać, od tego jesteśmy ludźmi, żeby się kontrolować.

Czy wolno nam kogoś zabić, bo np. zdenerwował nas kierowca autobusu? To też niby prowokacja, prawda?

Gwałt to gwałt. Nic tego nie zmieni. A wina leży po stronie nie mężczyzn, bo tacy sie takich czynów nie dopuszczają, ale niewyżytych samców, którzy chyba zapomnieli, że są ludźmi i mają innych ludzi szanować.

Dla każdego faceta coś innego jest pociągające... Dla jednych takie spódniczki a dla innych spódnica do kolan albo obcisłe spodnie.... To jak mamy sie ubierać skoro wszystko może w psychice gwałciciela uchodzić za seksowne i pociągające?

Ubiór nie może świadczyć o chęci czy niechęci kobiety do seksu. A każdy ma prawo ubierać to co chce...

A co do zachowania... żadne zachowanie nie wskazuje na to, że kobieta chce seksu - dopiero słowna zgoda to potwierdza... A bez zgody zawsze jest to gwałt.

I jak napisała cherry17, każdy teraz zacznie motywować swoje zbrodnie prowokacją drugiej, pokrzywdzonej strony...

A trzeba wziąć po uwagę fakt, że każdego może sprowokować coś innego. Nie szufladkujmy ludzi...

Cała idea okoliczności łagodzących przy gwałtach jest tak żałosna, że aż śmieszna.

Tak, kobieta, która ubierze się jak panienka lekkich obyczajów, automatycznie ma wypisane na czole "zgwałć mnie". Racja. Oczywiście tłumaczenie mężczyzny "męskimi instynktami" również jest jak najbardziej słuszne. Po co komu mózg, rozum. Wszyscy wiemy, że facet to świnia, tak? Zwierzę jak zwierzę. Jest niewinny, to jego natura.

A tak poważnie, to:

Wielka Kaczucha, puknij Ty się w głowę.