Jump to content

Podróż/wakacje/wypoczynek z kimś poznanym przez internet

po.prostu_ja

Recommended Posts

po.prostu_ja

Witam.

Nurtuje mnie pewna sprawa.

Czy zdecydowalibyście się na podróż/wakacje/wypoczynek z kimś poznanym przez internet?Pytam czysto teoretycznie, bo sama niedawno zostałam o to zapytana i sama nie wiedziałam co o takim pomyśle sądzić.

Otóż sytuacja opisana mi przez znajomą.

Zastanawia się nad wyjazdem, ale nie chce jechać sama. A wszyscy znajomi są już po urlopie lub mają inne plany.

Co uważacie o pomyśle o poszukaniu kogoś w internecie? Wiadomo, że nie byle gdzie, tylko na sprawdzonych, podobno stronach na temat podróży. Na stronach specjalizujących się w tym temacie.

Jak również na forach tematycznych na których są specjalne wątki dotyczące poszukiwaniu towarzysza.

Co o tym uważacie? Jest to godne uwagi?

Ryzyk fizyk, może to być przygoda życia dla Ciebie albo odwrotnie! Musisz sama zdecydować, pomyśleć czy na pewno jest to bezpieczne, bo nie znasz tej drugiej osoby no i czy na pewno się dogadacie. A nie myślałaś o jakichś wycieczkach z biura podróży gdzie jedziesz całą wycieczką? Ja bym się bała,że ten ktoś z którym bym jechała zabiłby mnie we śnie, pokroił na kawałki i w ogóle, no bałabym się, ale to tylko ja.

Jak to mówią ,do odważnych świat należy'! :)

Ja bym się na to nie porwała, bądź co bądź to jest obca osoba i jest to ryzykowne.

Ale jeżeli się nie boisz, to pozwól trwać przygodzie :)

Ja bym się bała, tyle się dzisiaj słyszy różnych historii. Nie chciałabym na przykład skończyć gdzieś w rowie z wyprutymi flakami. Nawet jeśli długo byśmy wcześniej rozmawiali z taka osobą przez internet, to tak naprawdę nie znamy jej zachowań i pewnych reakcji. A bandyci umieją się maskować. Ale jeśli ktoś lubi takie przygody, czemu nie.

Z couchsurfingu bardzo często dostaję maile, że ktoś szuka towarzysza podróży. Z jednej strony wiadomo, że bezpieczeństwo, blablabla, ale z drugiej nawet mnie to trochę kręci. Tak zupełnie w ciemno bym nie pojechała, ale gdybym mogła internetowo porozmawiać jakiś czas z tą osobą i zobaczyłabym się z nią wcześniej na żywo, to czemu nie?

Pewnie bym miała jakieś obawy, ale w sumie z drugiej strony by mnie ciągnęło, byłabym ciekawa jak to się może wszystko potoczyć. Z tym, że tak jak helje musiałabym wcześniej się z tą osobą spotkać.

Może to być naprawdę fajna przygoda i mogą utworzyć się fajne relacje z ciekawymi ludźmi. To loteria, ale może warto się zdecydować. Ja bym odpuściła, ale Ty próbuj :)

Bez problemu mogłabym udać sie w długą, kilkumiesieczna podróż z kimś kto zmierza w tym samym kierunku, lub podobnym, żeby czuć się pewniej. Ale na krótki urlop nie ma co sobie zawracać dpy kims nieznajomym.

• 2 weeks later...
  • 6 months later...

No właśnie - a nuż widelec - lepiej jednak żałować,że się czegoś nie zrobiło,niż żałować ,że dało się ponieść emocjom,bo.... nie mam z kim jechać.... Jeśli nie mam z kim - zwyczajnie nie jadę,albo biorę ze dwie chętne koleżanki ,albo siedzę w domu. Jak jest dzisiaj tak ogólnie - wiemy doskonale - a już z całą pewnością nigdzie bym nie wyjechała z kimś poznanym przez Internet.Jest takie powiedzenie:

...strzeżonego Pan Bóg strzeże... no chyba,że nie zależy nam na swoim życiu. Ale to z odwagą nie ma nic wspólnego,raczej z bezmyślnością i naiwnością jak i łatwowiernością na której można bardzo łatwo się "przejechać".

Księżycowa

Z jednej strony to mogłoby to być ciekawe doświadczenie, a takich to dobrze mieć dużo, żeby potem było co wspominać. Z drugiej strony mogłoby dojść do nieprzyjemnych sytuacji, bo tak naprawdę to jaką mamy gwarancję, że obca nam osoba okaże się być w porządku? Żadną. Może i bym się na takie coś zdecydowała, ale z pewnością po dokładnym przemyśleniu wszystkich za i przeciw.

No właśnie - a nuż widelec - lepiej jednak żałować,że się czegoś nie zrobiło,niż żałować ,że dało się ponieść emocjom,bo.... nie mam z kim jechać.... Jeśli nie mam z kim - zwyczajnie nie jadę,albo biorę ze dwie chętne koleżanki ,albo siedzę w domu. Jak jest dzisiaj tak ogólnie - wiemy doskonale - a już z całą pewnością nigdzie bym nie wyjechała z kimś poznanym przez Internet.Jest takie powiedzenie:

...strzeżonego Pan Bóg strzeże... no chyba,że nie zależy nam na swoim życiu. Ale to z odwagą nie ma nic wspólnego,raczej z bezmyślnością i naiwnością jak i łatwowiernością na której można bardzo łatwo się "przejechać".

A osoba znajoma - nie dobra koleżanka, po prostu znajoma "na cześć" - już okej, bo poznałaś ją w szkole, a nie w internecie? Nie do końca rozumiem takie myślenie, nikt przecież nie mówi, że spotykacie się pierwszy raz w miejscu wyjazdu, nie widząc się wcześniej na oczy. Równie dobrze możesz zawieść się na znajomym spoza internetów.

• 4 years later...
yiliyane

Ja bym nawet nie umówiła się z obcą osobą do kawiarni, a co dopiero jechać razem na wakacje. Wolę dmuchać na zimne i nie ufać obcym ludziom.

bestie_girl2003

Bez przesady nie można być z góry na nie, ale na pewno z kimś w moim wieku bym nie pojechała bo by mnie rodzice nie puścili jakbym powiedziała prawde. 

• 2 months later...

Nie widzę nic złego w takiej. Były sytuacje, kiedy nocowałem w nieznanych mi ludzi. Kilka razy ludzie z innych krajów mieszkali we mnie kilka dni.

• 3 months later...

Zdarzyło mi się dwa razy wybrać w autostopową podróż z osobami poznanymi w Internecie. Tyle, że wcześniej się z nimi spotkałam. Nic mi się nie stało, nie pozabijaliśmy się, generalnie - było fajnie i nie żałuję. Nie przerodziło się to w przyjaźń, ale mam wspomnienia, których nie zapomnę. Czy bym to powtórzyła? Gdyby zaszła taka potrzeba to pewnie tak.

• 1 year later...
WszyscyZginiemy

Myślę, że to niezwykle idiotyczny pomysł. W najlepszym wypadku jedynie idiotyczny i nieodpowiedzialnym, w gorszym (i bardziej realnym) potencjalnie bardzo niebezpieczny.

O 28.08.2013 at 14:47, po.prostu_ja napisał:

Wiadomo, że nie byle gdzie, tylko na sprawdzonych, podobno stronach na temat podróży.

I co z tego, że strona jest sprawdzona? Ludzie raczej nie są, a nawet jeśli są to też co z tego? Zarejestruje się jakiś za przeproszeniem psychol(lub -ka) ale bez żadnego wcześniejszego kryminalnego rekordu, administratorzy go sprawdzą nie znajdą nic na niego, więc zatwierdzą i bach! Tyle z tej sprawdzonej strony internetowej. :furious:

O 16.11.2020 at 10:54, WszyscyZginiemy napisał:

Zarejestruje się jakiś za przeproszeniem psychol(lub -ka) ale bez żadnego wcześniejszego kryminalnego rekordu,

A jak poznasz kogoś na imprezie, kto wydaje się miły i inteligentny, to skąd wiesz czy nie ma kryminalnego rekordu? Powiem więcej, do takiej osoby masz większe zaufanie, bo ją widzisz, a do kogoś poznanego w necie masz przynajmniej na początku dystans co właśnie w jakiś sposób podnosi poziom bezpieczeństwa.

Uważam, że w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia czy się poznaje kogoś w necie czy w parku. Miejsce równie dobre jak każde inne. Jasne, zawsze się może zdarzyć jakiś psychopata, ale z drugiej strony czy w realu taki się nie zdarzy? Siłą psychopaty jest to, że nie wygląda aby miał jakieś odchyły, budzi zdecydowanie zaufanie. Więc może lepiej jednak w necie z kimś przed spotkaniem wymieniać się jakiś czas informacjami, a potem spotkać, a w realu spotykamy się i już od razu. To tak z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Od razu powiem, że mnie się zdarzyło poznać dziewczynę przez neta i gdzieś razem pojechać. Było świetnie. Ja żyję i jestem cały, dziewczyna zresztą też :D  I nie, nie jestem psychopatą :D 

Oczywiście każdy tu ma prawo mieć własne zdanie i swój punkt widzenia. Dla mnie dużym plusem takiego poznania jest po prostu łatwość kontaktu.

WszyscyZginiemy
36 minut temu, Markiz napisał:

Uważam, że w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia czy się poznaje kogoś w necie czy w parku. Miejsce równie dobre jak każde inne.

Tu się zgodzę. :rolleyes:

Tylko co innego poznanie się i spotkanie, zawiązanie jakiejś kumpelskiej czy innej relacji i potem ewentualnie wspólne wyjazdy - gdy już jesteście znajomymi, co innego ledwo poznanie się i od razu wspólny wyjazd, gdzie większość poznawania ma mieć miejsce.

Lepiej spotkać się na bezpiecznym gruncie pierw niż pakować się we wspólny wyjazd. To idiotyzm.

Wyobraź sobie, że jesteś te x-lat starszy, masz już dzieci, dorosłe i Twoja córka, co dopiero ukończyła 18-stkę, albo nawet 20-stkę nieważne informuje Cię : "Tato, w tym roku jadę nie z Wami na wakacje, a z chłopakiem poznanym przez Internet."

Pogłaskałbyś ją po głowie i powiedział : "Nie ma sprawy kochanie, bądź tylko ostrożna." i tyle?

7 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

Pogłaskałbyś ją po głowie i powiedział : "Nie ma sprawy kochanie, bądź tylko ostrożna." i tyle?

Hehe racja. Skopałbym tyłek kolesiowi :D  Tak na wszelki wypadek. Tym bardziej, że krzywe akcje które potrafią odwalać dzisiejsze nastolatki czasami przechodzą wyobraźnię dorosłych ;) 

Ja poleciałam sama do Indii i pojechałam na dwutygodniową wyprawę po Himalajach z Hindusem poznanym w Internecie (przez CouchSurfing) i jego znajomymi. I było super :happy: Oczywiście mógł się okazać psychopatą i mogłoby mnie już tu nie być, żeby napisać te słowa - ale się nie okazał. Mogłam i ja być psychopatką i jego i jego znajomych też mogło już nie być - ale są.

Zdarzało mi się też jeździć na zjazdy związane z grą, gdzie znałam osoby tylko przez tę grę/Internet, i bywały one czasem w formie biwaków w środku dziczy. Nikt na mnie z siekierą nie wyskoczył.

Ale bywało również, że bardzo chciałam gdzieś pojechać, ale nie miałam z kim - więc jechałam sama. I to bywały też wycieczki zagraniczne i te również szalenie miło wspominam. Często podczas nich używałam CouchSurfingu, ale żeby po prostu się z kimś spotkać już na miejscu.

Więc z mojej perspektywy - nie szukałabym na siłę, ale gdyby nadarzyła się taka okazja, to bym z niej skorzystała.

michaelowax3

Raczej na wczasy z kimś nowo poznanym w internecie bym się nie wybrała z troski o samą siebie. Jednak gdyby przed tym doszło do spotkania i by mi się udało wyczaić grunt to kto wie... Jednak zawsze mi się takie wybory źle kojarzą i proszeniem o kłopoty. 

Jestem osobą otwartą na ludzi i zdarzało mi się spotykać z osobami poznanymi przez internet, szłam też w pielgrzymce, gdzie idąc pierwszy raz znałam tylko dwie osoby oraz byłam na rekolekcjach, na których znałam tylko jedna osobę i nie była to osoba z mojego najbliższego kręgu znajomych. Jednak do umawiania się na podróż z osobą, która kontaktuje się w tej sprawie tylko online, jestem nastawiona sceptycznie. Prędzej pojechałabym/wyruszylabym gdzieś z osobą której nie znam, ale miałam okazję spotkać osobiście. Jednak nie wykluczam, że kiedyś być może taka podróż przeżyję, bo życie nie raz lubi zaskoczyc, więc nie mówię, że nigdy na cos takiego się nie zgodzę. Też zdarzało mi się podróżować samej daleko i nocować u nieznajomych mi osób - właśnie wstępnie poznanych telefonicznie, więc w sumie już coś jest;). Jednak też udogodnienie było takie, że znałam opinie o osobach mieszkających w miejscu, gdzie nocowałam.