Jump to content

W ilu krajach byles/as ? :P


ziomus400

Recommended Posts

Posted

Nie mam tu na mysli palcem na mapie a calym soba ;) Mozna wymienic jakie te kraje i ile sie ma lat ;p

Link to comment
Posted

Słowacja

Czechy

Węgry

Niemcy

Austria

Włochy

Irlandia

Hiszpania

Indie

Belgia

Litwa

Tak mniej więcej, ponieważ jestem pewna, że o czymś zapomniałam. Wciąż za mało. Zdecydowanie chciałabym zobaczyć więcej.

Link to comment
Posted

Byłam przekonana, że był taki temat, ale o dziwo nie mogę znaleźć. No okej, więc:

USA (stan Newhampshire, Durham - mieszkanie przez 10 miesięcy kiedy byłam dzieckiem + wycieczki po stanie, ale tych już nie pamiętam za dobrze),

Wlk. Brytania (Londyn),

Francja (Paryż),

Włochy (Rzym, Wenecja),

Niemcy (Berlin, Cottbus x 2),

Austria (Wiedeń x 2), Czechy (Praga x 2),

Słowacja (tylko przygraniczne wypady górskie),

Węgry (Budapeszt x 2 + wielokrotne przejazdy i wielokrotne kilkugodzinne czekanie na pociąg w okolicach dworca; za tydzień będę też po raz pierwszy nad Balatonem i w pobliskim Veszprem),

Chorwacja (Split, Dubrownik x 2, generalne objazdówki po wybrzeżu x 2),

Bośnia ( Sarajevo x 2, Mostar x 2),

Czarnogóra (Podgorica, Herceg Novi,Budva, Bar, Ulcinj - wszystko x 2),

Serbia (Novi Sad x 3, Belgrad x 3 - w tym pół roku mieszkania, Pancevo x 1),

Macedonia (Skopje, Ohrid, Struga),

Albania (Shkodër, Tirana),

Turcja (tylko śródziemnomorskie wybrzeże, miejscowości w okolicy Bodrum),

Greckie wyspy (Kos, Rodos, w Grecji kontynentalnej niestety nie byłam JESZCZE)

lat 25 ale zaznaczam, że późno zaczęłam podróżować po świecie (oprócz punktu pierwszego) i jednak większość miejsc zorganizowałam sobie sama jak już wyszłam na swoje(oprócz 1,4,5,7, które były wyjazdami "rodzinnymi", a reszta to ostatnie 4 lata)

Link to comment
Posted

lat 18, a byłem w :

- Czechy

- Słowacja

- Węgry

- Ukraina

- Serbia

- Macedonia

W ciągu najbliższych lat chciałbym dorzucić Francję, Niemcy, Litwę, Holandię i Austrię ;p

Link to comment
Posted

Prawie 19 lat:

- Niemcy (nieskończona ilość razy),

- Węgry,

- Czechy,

- Hiszpania,

- Austria,

- Dania,

- Portugalia.

Link to comment
Posted

23l.

Niemcy (Berlin, Hamburg x3)

Anglia (Londyn, New Hampshire x3)

Włochy ( Toskania i Wenecja x2)

Francja (Paryż)

Hiszpania (Barcelona)

Link to comment
Posted

- Niemcy,

- Francja,

- Słowacja,

- Anglia,

- Szkocja,

- Szwecja.

Wciąż za mało, za mało.

Link to comment
Posted

Egipt, Turcja, Tunezja, Chorwacja, Węgry, Bułgaria, Francja x2, Niemcy, Austria x2, Słowacja, Anglia x2, Ukraina, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Włochy, w ciągu 16 lat życia.

Każda z tych podróży była przyjemnością, jednak większości bym nie powtórzyła, może poza Francją, Anglią, Austrią. Zawsze chciałam pojechać na północ, jednak daleka wyprawa w samotności mi się nie widzi, a wszystkich znajomych ciągnie do ciepłych krajów. ;)

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

Poza Polską, 0.

Link to comment
Incomprehensible
Posted

Turcja x2 (zaraz będzie x3), UK (razy nie wiem ile), Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Węgry i to chyba tyle, ale będzie więcej, zanim umrę. (:

Link to comment
różowy pajacyk
Posted

- Niemcy x2 (Berlin)

- Czechy x2

- Turcja x2 (Pamukkale, Marmaris, Alanya, Bodrum

- Szkocja x4 (Edinburgh, Glasgow)

Link to comment
Posted

Słowacja

Węgry

Chorwacja

Włochy

Francja

Grecja

Przejazdem w Austrii, Niemczech, Serbii i nie pamiętam co tam jeszcze jest po drodze do tych śródziemnomorskich krajów.na Słowacji i Węgrzech po kilka razy. Przejazdem zwiedziłam też Brukselę, więc i w Belgii byłam.

Jak tak teraz patrzę, to imponująca ta moja lista nie jest. Ale młoda jestem, wciąż ze mnie hot 18 (no dobra, rocznikowo już nie, ale jednak!), nadrobię. Chciałabym, żeby do końca mojego życia na tej liście było przynajmniej 3/4 krajów świata. ;)

Link to comment
Posted

Węgry x4

Słowacja x6

Ukraina

Czechy x2

Niemcy

Lat 15, ale to nie koniec. :)

Link to comment
Posted

Lat 23.

Czechy, Slowacja, Austria, Niemcy, Wlochy, Watykan, Monako, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Portugalia, UK.:)

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

Parę razy na Słowacji.

Link to comment
Posted

18 lat

Słowacja (byłem tyle razy, że aż straciłem rachubę)

Węgry (to samo co u góry)

Ukraina x1

Chorwacja x2

UK (Walia i Anglia) x1

USA x1

Bośnia i Hercegowina x1

Szwecja x1

I jeszcze drugie tyle przejazdem, ale to chyba się nie liczy?

Link to comment
 • 7 months later...
Posted

22 lata.

Niemcy, Austria, Włochy, Watykan, Monako, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Szwajcaria.

Link to comment
Posted

W Niemczech i w Bułgarii (a po drodze Słowacja, Węgry i Serbia)

Link to comment
Posted

17l. w tym roku.

Włochy

Hiszpania

Przejazdem Francja, Austria, Słowacja.

Link to comment
Posted

Troszkę już też miałam okazję zwiedzić ( Berlin,Monachium,Glasgow,Bazylea,Słowacja,Bratysława,Budapeszt i parę innych) ale jestem ciekawa,które miasta są dla Was warte zobaczenia?

Sama zresztą bardzo chętnie podróżuję,szczególną uwagę przywiązując do stolic danych państw w których jestem.A wg Was które miasta są wart zwiedzania? Co przykuwa Waszą szczególną uwagę? czy zwyczajnie zwiedzacie bo tak należy? czy macie jakiś plan? Mam na myśli te zagraniczne wyjazdy,bo przeważnie tak bywa, że swoją ojczyznę czasami zostawiamy albo na deser,albo jak nas nie będzie stać na zagraniczne wojaże. :)

Link to comment
Posted

22

- Węgry,

- Holandia

- Wielka Brytania,

- Czechy,

- Słowacja

- Bułgaria

- Niemcy

- Belgia

Link to comment
Posted

Liczę sobie lat 19, a byłam jedynie w USA i w Czechach.

Link to comment
Posted

19lat, byłem w Słowacji ale tylko chwilowo: )

Link to comment
Posted

Niektórzy byli w wielu krajach,a co przykuwa najbardziej Waszą uwagę? czym się kierujecie podczas zwiedzania? Z jakich środków lokomocji korzystacie jadąc w te podróże? Jeśli o mnie chodzi ostatnio korzystam z własnego środka transportu(samochód) ale na nieco dalsze wyprawy (Rosja,Egipt....) leciałam samolotem, bliżej (Monachium,Paryż...) pociągiem,są dobre połączenia,podróżuje się wygodnie,jest restauracja - wiadomo,można rozprostować nogi.A Wy jak podróżujecie?

Link to comment
Posted

Kraje w których byłem to: Albania, Macedonia, Serbia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Rosja, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Hiszpania.

Sposoby podróżowania - do Hiszpani to samolotem, a pozostałe to samochód, pociąg, autobus

Link to comment
 • yiliyane pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Hsbxbxb
   Siema, Doradzi ktoś w sprawie miłosnej? Otóż od 2 miesięcy jestem z laską która chyba nie jest w 100% dojrzała, od początku związku spotkaliśmy może 2 razy sam na sam i 3 razy z jej koleżankami . Ostatni raz kiedy spotkaliśmy się sam na sam był chyba 4 tyg temu. Akutalnie próbuje z nią się umówić na kolejne spotkanie ale ona tak samo jak wcześniej mówi mi coś typu "Nie chcę mi się" lub "Nie mam ochoty". Ona twierdzi że 1-2 razy w tyg to jest za dużo dla niej bo ona jest prawie aspołeczna i jeszcze do tego twierdzi że ma depresje. Według niej 2-3 razy w miesiącu to jest wystarczająco i jak mi nie pasuje to moge zerwać. Po tym zaczęła się gatka o takim jej byłym znajomym z ukrainy z którym się zadawała pare tyg temu, to się spytałem czemu tak za nim tęskni(aktualnie jest na ukrainie), a ona odparła że się przywiązuje szybko do ludzi, no to się spytałem to ile razy się spotkali, a ona mi dopierdoliła że prawie codziennie i generalnie pamiętam że ona go często odwiedzała to się zagotowałem że dla mnie nie ma czasu i chęci żeby się spotkać 2 razy w tyg, a z jakimś ukraińcem ma to ona mi odpowiedziała że nie chcę jej się tego tłumaczyć i do teraz nie dostałem odpowidzi bo śpi. Mam wrażenie że ona nie traktuje tego związku jakby miał trwać dłużej niż jeszcze miesiąc. Od pewnego czasu zauważyłem że za każdym razem jak wspominam o innych dziewczynach to ona na mnie się obraża, przy czym ona ciągle pisze z takim jednymi i chyba na złość mi mówi jaki to on nie jest super i wgl. chociaż wiem że go nie kocha to się wściekam, kiedyś nawet przez to z nią się tak pokłóciłem że byłem bliski zerwania ale ona mnie przeprosiła i obiecała że przestanie. Pare razy ją nakryłem na kłamaniu ale w mało ważnych sprawach. Dodam że w zeszły piątek byłem z nią umówiony ale ona 5 godz przed odwołała bo jej stary nie pozwolił. Powiedziała mi że jej się nie chcę spotykać i najlepiej by spała cały dzień ale czasami mi wysyła filmy ze szkoły jak się bawi ze znajomymi(normalnie się śmieje i gada) więc nie wiem czy ona też tego nie wymyśla. Najgorsze jest to że znam ją od pół roku to od momentu bycia razem zaczęło jej odwalać. Jestem osobą która potrzebuje spotkań żeby czuć się kochana więc nie wiem czy jest sens to dalej ciągnąć.
  • Martusiaaaaaa92
   Masz dziewczynę i szukasz nowej na Sympatii zamiast najpierw zakończyć związek, a potem szukać nowej? Po co Ty wciąż z nią jesteś, skoro Ci tak niedobrze w tym związku?
  • fotograf1981
   Witam. Mam na imię Michał, w tym roku skończę 41 lat. Mieszkam w małej miejscowości gdzieś pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą (nie chcę podawać dokładnej lokalizacji) we własnym własnościowym mieszkaniu w którym także zamieszkuje mój brat oraz 83-letnia babcia. Od 15 lat pracuję w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności P-02. Przez długie lata nie miałem dziewczyny, poznałem ją w wieku 30 lat, ale w ogóle nie jestem z tego powodu szczęśliwy. Ona nigdy nie pracowała!!! A jej zachowanie jest po prostu żałosne! Utrzymuje się z tego co dostanie od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czyli z jakichś około 400 PLN miesięcznie plus 215 PLN zasiłku pielęgnacyjnego. Nie chce mieć dzieci, nie chce iść do pracy, po prostu ręce opadają. Ubiera się w ciuchy które mają przynajmniej 15 lat!!! bo po prostu jej nie stać na to aby sobie coś nowego kupić. Ja w porównaniu z nią kupuję sobie to co dusza zapragnie, mam sprzęt fotograficzny z najwyższej półki z czterema obiektywami NIKONA w zależności co chcę fotografować, zazwyczaj jest to fotoreportaż zawodów sportowych. Kupuję firmowe ciuchy LACOSTE, Jack Wolfskin, Asics. O srebrnych jednouncjowych monetach z wizerunkami zwierząt, głównie z Australii już nie wspomnę, albo o karbonowej kolarzówce. Żebym miał znacznie więcej szczęścia do kobiet o po prostu bym zakończył ten związek w 5 minut, bez zastanowienia. Ale niestety, korzystam z przerwami z portalu sympatia od około 20 lat prawie bez powodzenia. Pamiętam jak udało mi się umówić na dwie randki przez ten portal ale to było kupę lat temu. Na żywo zagadać do jakiejś kobiety, chyba nie możliwe, po prostu się czegoś boję, wstydzę, po prostu nie wiem jak zagadać? Chodziłem na prywatne sesje psychoterapeutyczne które kosztowały mnie kilka tysięcy i nic, po prostu nic! Sam nie wiem co mam robić aby poznać kobietę z którą był bym szczęśliwy, która by wiedziała czym jest praca, czym jest dbanie o siebie etc. Kiedyś było prościej kogoś poznać – to w szkole, to przez chata, gadu-gadu, było dużo możliwości ale i tak się kończyło na niczym… Może to ma jakieś znaczenie psychologiczne, że przez całą podstawówkę i zawodówkę w szkole jak i po za nią byłem poniżany, bity, wyzywany przez rówieśników z klasy jak i po za niej. Nikt nic z tym przez całe lata nie robił, nawet policja. A dzisiaj, wczoraj był taki przypadek w TV, policja od razu zaczęła działać. Proszę o pomoc!!!
  • Gloria
   Pora reaktywować temat Zapraszam @Kerosine do wypowiedzenia się w temacie: oraz / lub  
  • Gloria
   Cześć! Chciałbym się zapytać, czy macie podobne spostrzeżenia do moich i ewentualnie jak często zdarza się Wam to ujrzeć. Chodzi mi mianowicie o wyraz twarzy ludzi, których mijamy chociażby na ulicy czy w sklepie. W moim przypadku dosyć często zdarza się ujrzeć twarze spoglądające na mnie złowrogo albo po prostu ludzie przyjmują taki wyraz twarzy. Czym to jest spowodowane?  Oczywiście, nie dotyczy to 100% osób, ale dosyć często można ujrzeć taki widok (nawet wśród młodych osób). Czy chodzi o troski dnia codziennego? Wydaje mi się, że niektórzy nie potrafiliby się nigdy uśmiechnąć... Czy także zauważacie tę zawziętość na twarzach innych osób... ? Mam także na myśli interakcje z takimi osobami, gdzie można odczuć znudzenie, obojętność, a zdarza się i czasami agresja. Czy może ludzie wychodząc na ulicę przyjmują maski, tak aby nie wdawać się w niepotrzebne interakcje? Jak to wygląda z Waszej perspektywy?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   dali
   dali
   5
  2. 2
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   3
  3. 3
   Gloria
   Gloria
   3
  4. 4
   rademenes91
   rademenes91
   1
  5. 5
   Jason1983
   Jason1983
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  13 posts
  dali
  dali
  10 posts
  Kerosine
  Kerosine
  7 posts
  Gloria
  Gloria
  7 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Celt
  Celt
  1 post
  MarcoRose
  MarcoRose
  1 post
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  fotograf1981
  fotograf1981
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  36 posts
  wardrum
  wardrum
  23 posts
  yiliyane
  yiliyane
  18 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  442 posts
  yiliyane
  yiliyane
  364 posts
  Gloria
  Gloria
  116 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up