ziomus400

Janusz Korwin-Mikke i jego wejście do Sejmu

Recommended Posts

JKM jest człowiekiem dosyć ciekawym, jednocześnie lubi wzbudzać kontrowersje, ale chciałbym go zobaczyć w sejmie. Przede wszystkim dlatego, że potrzeba nam świeżości w polityce, poza tym chciałbym się przekonać czy rzeczywiście ma pomysł na Polskę. Jednak mam wrażenie, że obecna sytuacja jest mu po prostu na rękę i broni się przed skokami poparcia. W końcu w tej chwili może mówić co chce, a nie musi robić nic.

obniżenie VAT do minimalnego poziomu 15%

Znalazłem kiedyś na necie takie słowa: Nikt nie da wam tyle, ile ja obiecam. Tutaj pasują idealnie.

Mam nadzieję, że jesteś świadomy i mam nadzieję, że JKM również jest tego świadomy, że obniżenie VATu o 8% spowodowało by samounicestwienie państwa.

To co, w Twoim mniemaniu pożyteczne byłyby dalsze podwyżki, bo przecież to by polepszyło sytuację w budżecie?

Nie można w nieskończoność podwyższać podatków, ponieważ w pewnym momencie efekt będzie odwrotny, przychody państwa zaczną się zmniejszać bo ludzie znacząco ograniczą konsumpcję. Jednocześnie zmniejszenie zapotrzebowania na towary doprowadzi do zwolnień niepotrzebnych już pracowników - dodatkowe obciążenie dla państwa. Jednak radykalne cięcie podatków nie sprawi, że będę miał co tydzień ochotę na dodatkowe piwo, czy czekoladę.

I to są bardzo mądre słowa, czy nie uważasz? Dla mnie to normalne, że ktoś jest tym zbulwersowany, że głos pijaczyny wart jest tyle samo, co głos profesora.

Niby masz rację, ale jednocześnie jej nie masz. Mimo wszystko państwo, jest państwem dla wszystkich obywateli i takim powinno pozostać. Bo dlaczego bogaty profesor ma decydować o biednym rolniku, który karmi ludzi, w tym profesora swoją pracą? Co mają zrobić ludzie bez prawa głosu, gdy ci z prawem głosu zaczną działać zdecydowanie na ich niekorzyść?

czy faktycznie są jakieś dowody na to, że Hitler wiedział o eksterminacji Żydów. Powiedzieli, że dowodów nie ma, lecz trudno uwierzyć w to, że taka osoba, jak Hitler o tym nie wiedziała i nie nadzorowała tego.

No właśnie trudno uwierzyć. Bo czy to w ogóle możliwe, że zostały zbudowane obozy, do których zwożono ludzi i ich zabijano, gdzie pracowali niemieccy żołnierze,a Hitler nie miał o tym najmniejszego pojęcia? W ogóle zastanawia mnie dlaczego miałby o tym nie wiedzieć. Myślę, że wszelkie dokumenty zostały po prostu zniszczone gdy Rzesza chyliła się ku upadkowi. Ale przypuśćmy, że rzeczywiście o niczym nie wiedział, czy gdyby nigdy nie wspomniał o nienawiści do żydów, takie obozy i tak by powstały?

Przede wszystkim dlatego, że potrzeba nam świeżości w polityce, poza tym chciałbym się przekonać czy rzeczywiście ma pomysł na Polskę.

Był już w sejmie. On nie ma pomysłów jedynie ideologię. Świeżość? On raczej jej nie dostarczy.

Był już w sejmie. On nie ma pomysłów jedynie ideologię. Świeżość? On raczej jej nie dostarczy.

Zwłaszcza, że nawet gdyby się dostał i ba, miał większość to starano by się, aby jego aktywność jak najbardziej zminimalizować.

Dla mnie Korwin jest ciekawostką, która od czasu do czasu gdzieś się pojawia. Nie wnikam w jego poglądy, ale nie wydaje mi się, żeby był odpowiednim człowiekiem w polityce, tej realnej, nie kanapowej.

Nie wnikasz w poglądy, to po czym oceniasz, po fryzurze czy po muszce?

To nie jest tak, że państwo nie może żyć bez ZUSu tylko po prostu nie stać nas na taką reformę. Danie teraz wyboru obywatelom oznacza po prostu zmniejszenie przychodów i aktywów ZUS-u przy zachowaniu tego samego poziomu zobowiązań w krótkim i średnim okresie, czyli de facto grozi to utratą płynności finansowej przez tę instytucję. Z tego wyjścia są dwa, bardziej prawdopodobne zwiększenie potrzeb pożyczkowych czyli większe sypanie z budżetu, a więc znaczny wzrost deficytu i zadłużenia, albo zawieszenie wypłaty świadczeń.

Nie można się zapożyczać w nieskończoność, system ten i tak niebawem padnie. Z tego co czytałem pieniądze z prywatyzacji miałyby pokryć obecne zobowiązania. Odwlekanie tego wszystkiego w czasie przysporzy tylko coraz większych długów, ale który polityk się tym przejmuje, jak jego kadencja się wtedy już skończy. A do tego kto zakłada działalność jeśli musi niezależnie od zysków płacić przez pierwsze 2 lata ponad 400zł miesięcznie, a potem ponad 1000zł miesięcznie samego ZUSu? A jakby chciał kogoś zatrudnić, to za tę osobę również zapłacić musi. Więc automatycznie ZUS nie dostaje pieniędzy, bo mało działalności się opłaca. Rośnie szara strefa. Z pustego się nie naleje.

A teraz trzeba merytoryczniej:

Poleć coś bo jak dotąd nasłuchałem się w ich filmikach starych i oklepanych ogólnikowych frazesów typu "zmniejszmy biurokrację, podatki", gadki o "suwerenności" itd. W każdym razie bez konkretów.

Wklejam linki do ostatnich wystąpień jakie oglądałem, być może nie są stricte o gospodarce, a komentują bieżące wydarzenia, ale dają pełen obraz ludzi, o których pisałem i polecam je obejrzeć, a dopiero potem się wypowiadać czy faktycznie nie ma na kogo głosować, jak to kreują media i jak to jak katarynki powtarzacie.

http://www.youtube.com/watch?v=QvmRtKp_gEM

http://www.youtube.com/watch?v=M8-jJXvtVQk

http://www.youtube.com/watch?v=iWSvAamZ4NY

I w powiązanych filmach znajdziecie więcej.

E, tak mam to w dupie, dlatego że nie wierzę w cuda i poprawę polskiej gospodarki.

I to ułomne rozumowanie słyszę od wielu osób, nie dziwię, że nic nie może się w tym kraju zmienić na lepsze. I dobrze - jak masz w dupie to rób za tysiaka miesięcznie, przykręć antenę satelitarną na balkon, oglądaj tvn i się hoduj jak kolejny leming. Nie jesteś ciekawa jak Polska by wygrała wojnę z takim podejściem? "-Niemcy nas zaatakowali" alexia: "mam to w dupie, nie wierzę w cuda, że wygramy". Rozumiesz idiotyzm tego co głosisz?

Z resztą, po tym, http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... niony.html

Nie jestem pewna, czy jest on takim ciekawym osobnikiem jakim go widzą ludzie.

Po źródle jakim jest "dziennik", nie dziwię się już skąd masz takie poglądy.

Pewnie dlatego, że mają jakiekolwiek wpływy, nie sądzisz?

A dlaczego mają wpływy? Bo takich jak Ty są setki tysięcy, naoglądają się TV i potem lecą z wywieszonym językiem głosować.

Znalazłem kiedyś na necie takie słowa: Nikt nie da wam tyle, ile ja obiecam. Tutaj pasują idealnie.

Mam nadzieję, że jesteś świadomy i mam nadzieję, że JKM również jest tego świadomy, że obniżenie VATu o 8% spowodowało by samounicestwienie państwa.

Widzę, że jesteś mądrzejszy od Centrum im. Adama Smitha, które to twierdzi coś zupełnie innego. [wiki]

http://podatki.wieszjak.pl/pit/307905,Jak-zmienic-polski-system-podatkowy-propozycja-Centrum-im-Adama-Smitha.html

Nie można w nieskończoność podwyższać podatków, ponieważ w pewnym momencie efekt będzie odwrotny, przychody państwa zaczną się zmniejszać bo ludzie znacząco ograniczą konsumpcję. Jednocześnie zmniejszenie zapotrzebowania na towary doprowadzi do zwolnień niepotrzebnych już pracowników - dodatkowe obciążenie dla państwa.

Nie widzisz, że to już dawno się dzieje? Przychody z VATu po podwyżce zmalały. Nie wspominając już o negatywnych skutkach w gospodarce. http://biznes.interia.pl/podatki/news/dochody-z-vat-w-kwietniu-2013-r-nizsze-niz-rok-temu,1916444,4211

Czemu służy ta polityka? Kolejnej fali emigracji? Dziś kraju nie zdobywa się mieczem, ale po prostu się go zadłuża i potem wykupuje. Wszystko się dzieje powoli, stąd ten letarg.

Mimo wszystko państwo, jest państwem dla wszystkich obywateli i takim powinno pozostać.

Ale patrząc wstecz, Polska była silna za demokracji czy pod rządami królów?

Jednak radykalne cięcie podatków nie sprawi, że będę miał co tydzień ochotę na dodatkowe piwo, czy czekoladę.

Oj widzę, że wszystko trzeba tłumaczyć jak dziecku. Nie sprawi, że będziesz miał ochotę, ale sprawi, że będziesz miał taką możliwość.

Nie rozumiem was, macie klapki na oczach, czy żyjecie w skrajnym dobrobycie?

Bo takich jak Ty są setki tysięcy, naoglądają się TV i potem lecą z wywieszonym językiem głosować.

Nie głosowałam ani razu w swoim życiu, więc jeśli już musisz głosić jakieś opinie o kimś, zapytaj. ;)

To, że ty Emer, tak bardzo popierwasz JKM nie zoancza, że każdy pójdzie twoim śladem i będzie się nim podniecał. Po prostu nie ma czym, on nie ma nic dobrego do zaoferowania moim zdaniem, więc nie wiem o co się bulwersujesz skoro sam polski nie podbijesz.

Nie głosowałam ani razu w swoim życiu, więc jeśli już musisz głosić jakieś opinie o kimś, zapytaj. ;)

No to akurat nie masz się czym chwalić.

To, że ty Emer, tak bardzo popierwasz JKM nie zoancza, że każdy pójdzie twoim śladem i będzie się nim podniecał. Po prostu nie ma czym, on nie ma nic dobrego do zaoferowania moim zdaniem, więc nie wiem o co się bulwersujesz skoro sam polski nie podbijesz.

A kto się podnieca? Po prostu ma pomysły na konkretne reformy, które niosą korzyści zgodnie z badaniami ekonomistów. Zresztą nie chodzi o Korwina, Ruch Narodowy też idzie w dobrym kierunku. Obejrzyj filmiki z mojego wcześniejszego postu.

Więc odpowiedz mi alexio, jakie poglądy Twoim zdaniem zasługiwałyby na uwagę? Jestem bardzo ciekaw i czekam na odpowiedź.

Dla mnie to normalne, że ktoś jest tym zbulwersowany, że głos pijaczyny wart jest tyle samo, co głos profesora. Nie za bardzo wiem, jakby ten problem rozwiązać, żeby tylko ludzie kompetentni mogli głosować, ale to już nie mój problem.

Problem byłby gdyby ktoś uznał, że to ty nie jesteś wystarczająco kompetentny żeby głosować.

Bo w sumie czemu nie.

a to Janusz nie chce przypadkiem powrotu królów? ;>

Mnie tam z demokracją jest całkiem wygodnie.

Popiera neoconów, uważa USA za raj na Ziemi, w którym nie ma socjalizmu... I - uwaga! - twierdzi, że masoneria ogólnie jest OK, a Wielki Wschód to po prostu pseudomasoni. Jak dla mnie - Korwin to zwyczajny agent wpływu.

kolejny szmaciaz z Polskiej Zjednoczonej Partii Prących do Koryta. tyle.

uważa USA za raj na Ziemi, w którym nie ma socjalizmu

Odnośnie USA twierdzi jedynie, że rozwijały się niesamowicie szybko w XIX wieku z racji niskich podatków (kilka %). Obecnie przecież panuje tam socjalizm, który ciągnie ten kraj na dno. I to też znajduje się w wypowiedziach Korwina (wytyka wprowadzenie darmowej służby zdrowia; na początku XX wieku wprowadzenia obowiązku ubezpieczeń emerytalnych). W "dzienniku" wyczytałaś te bzdury, które wypisujesz? Czy może płacą Ci za wpisy?

I nie chodzi przecież o popieranie Korwina, chodzi tylko o odblokowanie gospodarki uciemiężonej bardzo wysokimi podatkami.

Widzę, że jesteś mądrzejszy od Centrum im. Adama Smitha, które to twierdzi coś zupełnie innego.

Widzę zdanie, że powinno się ograniczyć VAT w firmach i obniżać koszty pracy. Natomiast nie wyczytałem, że 15% VAT jest słuszne. I nie wiem czy muszę zakładać własne centrum by to pokazać.

Oj widzę, że wszystko trzeba tłumaczyć jak dziecku. Nie sprawi, że będziesz miał ochotę, ale sprawi, że będziesz miał taką możliwość.

Nie tylko, możliwość, ale wręcz obowiązek. Bo jeśli ograniczysz wpływy z VAT o 1/3 to nie wiem jak załatasz tą dziurę.

Nie widzisz, że to już dawno się dzieje? Przychody z VATu po podwyżce zmalały.

Bo wszystko siedzi w naszych głowach, niewielu ludzi nie może żyć jak dawniej przez ten 1 procent, ale Kowalski nie zrobi już zakupów za 1000 zł, a powiedzmy 950, "bo drogo".

Osobiście uważam, że najzdrowszy przedział to 20-22%.

Demokracją cieszymy się niecałe ćwierć wieku, więc wiesz...

Poza tym nie wiem jak wyobrażasz sobie demokrację w średniowieczu, papier drogi, ludzie nie umieją czytać i pisać, kandydaci nie mają żadnych możliwości by przybliżyć swoją osobę i swój program.

Przy okazji namiastkę demokracji - demokrację szlachecką uważam za znacznie lepszy system (choć nie był dopracowany) niż władzę dziedziczoną, gdzie niekompetentny głupek może rządzić państwem do końca swych dni, tylko dlatego, że jego ojciec też był królem.

Bo jeśli ograniczysz wpływy z VAT o 1/3 to nie wiem jak załatasz tą dziurę.

Przecież ludzie posiadając więcej pieniędzy, więcej wydają. Chodzi o wzrost konsumpcji, a nie wysysanie z ludzi pieniędzy, które są wodą na młyn gospodarki.

Bo wszystko siedzi w naszych głowach

Tak sobie tłumacz, poczytaj ilu Polaków jest zadłużonych, ilu ma jakiekolwiek oszczędności. Jesteś jednym z wyznawców "zielonej wyspy"?

Demokracją cieszymy się niecałe ćwierć wieku, więc wiesz

Liczysz na zbawienie, że samo się poprawi wszystko? Polska tonie, ostatnio świadczy chociażby o tym popłoch w zawieszeniu progów ostrożnościowych.

Jeśli silicie się na dyskusję, to więcej konkretnych argumentów proszę.

Nie można się zapożyczać w nieskończoność, system ten i tak niebawem padnie.

W nieskończoność może i nie, ale jak pokazuje historia można dość długo i z dobrym skutkiem. Oczywiście jeśli robi się to umiejętnie. Inna rzecz, że przegapiliśmy świetny okres na na przeprowadzenie reform oszczędnościowych (lata rządów PiS), w obecnej sytuacji powinniśmy w sposób świadomy wręcz zwiększać zadłużenie by pobudzić rozwój gospodarczy, bez tego jeśli nie ożywi się koniunktura na zachodzie to gospodarka się zadusi.

Z tego co czytałem pieniądze z prywatyzacji miałyby pokryć obecne zobowiązania.

Takie były założenia reformy AWS-u. Mam wątpliwość co do tego czy należy się pozbywać najbardziej wartościowych firm, zresztą mam wątpliwości czy nawet jeśli wszystko byśmy sprywatyzowali to czy pieniędzy z tego by starczyło na ten cel.

Odwlekanie tego wszystkiego w czasie przysporzy tylko coraz większych długów, ale który polityk się tym przejmuje, jak jego kadencja się wtedy już skończy. A do tego kto zakłada działalność jeśli musi niezależnie od zysków płacić przez pierwsze 2 lata ponad 400zł miesięcznie, a potem ponad 1000zł miesięcznie samego ZUSu? A jakby chciał kogoś zatrudnić, to za tę osobę również zapłacić musi. Więc automatycznie ZUS nie dostaje pieniędzy, bo mało działalności się opłaca.

To już nieco inna kwestia, i jeśli chodzi o zwolnienia z płacenia ZUS-u przez jakiś początkowy okres działalności małych firm to jestem jak najbardziej za.

Wklejam linki do ostatnich wystąpień jakie oglądałem, być może nie są stricte o gospodarce, a komentują bieżące wydarzenia, ale dają pełen obraz ludzi, o których pisałem i polecam je obejrzeć, a dopiero potem się wypowiadać czy faktycznie nie ma na kogo głosować, jak to kreują media i jak to jak katarynki powtarzacie.

W sumie te filmiki jak dla mnie potwierdzają to co już wiedziałem wcześniej, że w ogóle nie warto nawet ich brać pod uwagę w wyborach (przynajmniej z mojej perspektywy) to dalej nie było tu tego o co prosiłem.

Część z nich zresztą widziałem już wcześniej.

Nie widzisz, że to już dawno się dzieje? Przychody z VATu po podwyżce zmalały. Nie wspominając już o negatywnych skutkach w gospodarce. http://biznes.interia.pl/podatki/news/dochody-z-vat-w-kwietniu-2013-r-nizsze-niz-rok-temu,1916444,4211

Tak naprawdę nie musi być to skutek podniesienia tego podatku w obszarach gdzie skoczył on z 22% na 23% bo różnice w cenach produktów dla konsumenta zwykle były niezauważalne, w zasadzie to od kilku kwartałów ceny niemal stoją w miejscu. Problem jest po stronie konsumpcji, i wiąże się przede wszystkim z niepewną sytuacją na rynku pracy. I to raczej w tym obszarze powinno się szukać recept na wyjście z obecnej trudnej sytuacji.

Pytanie w zasadzie bezprzedmiotowe, bo nie można sensownie porównywać odmiennych sytuacji.

Liczysz na zbawienie, że samo się poprawi wszystko? Polska tonie, ostatnio świadczy chociażby o tym popłoch w zawieszeniu progów ostrożnościowych.

Jakby nie patrzeć innej możliwości poradzenia sobie na szybko z niemożnością dopięcia budżetu nie było. Same cięcia które i tak będą by nie wystarczyły. Zresztą jak już pisałem i tak powinniśmy iść ostrzej tą drogą i niejako na siłę pobudzić wzrost gospodarczy.

Z taką biernością ''a obojętne mi to'' przez długie lata będzie rządziła nami na zmianę świta Tusk, Vincent, Kaczyński. Co do krytycznych uwag względem partii narodowych - warto zaznaczyć, że obecnie rządząca na Węgrzech partia Fideszu i trzecia siła Jobbik stanowczo sprzeciwiają się decyzjom Unii, poważnie ograniczającym suwerenność państwa. I jakoś nie widzę by Węgry zmieniały się w państwo faszystowskie, no chyba że neofaszystowskim jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, ustalenie że to kobieta i mężczyzna tworzą rodzinę, czy finansowanie studiów wyższych pod warunkiem przepracowania później pewnego okresu w swojej ojczyźnie.

Co do rozwoju Ruchu Narodowego to nie sądziłem, że w tak krótkim czasie narodowcy tak z hukiem pojawią się na salonach. Wszystko to mając za przeciwników wpływowe TVN, wyborczą i każdego polityka w sejmie. Myślę,że RN z Kowalskim, Winnickim, Zawiszą, Bosakiem i Holocherem na czele poprowadzą Ruch Narodowy tam gdzie na to zasługują.

Pewnie jak doriwe się do koryta to zapomni o tym co obiecywał i stanie się jak każdy inny, ale co poradzisz, tak już jest. Mnie osobiście jest to obojętne, czy się dostanie czy nie, jednak jakaś nowa twarz poza Tuskiem i Palikotem jest ogólnie zawsze lepsza.

Nie zapominajmy, że Korwin już był w sejmie i to on jest pomysłodawcą głośnej ustawy lustracyjnej.

Co do krytycznych uwag względem partii narodowych - warto zaznaczyć, że obecnie rządząca na Węgrzech partia Fideszu i trzecia siła Jobbik stanowczo sprzeciwiają się decyzjom Unii, poważnie ograniczającym suwerenność państwa. I jakoś nie widzę by Węgry zmieniały się w państwo faszystowskie, no chyba że neofaszystowskim jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, ustalenie że to kobieta i mężczyzna tworzą rodzinę, czy finansowanie studiów wyższych pod warunkiem przepracowania później pewnego okresu w swojej ojczyźnie.

Stosunek naszej prawicy do Węgier mnie bawi. Gdy PO chce przenosić pieniądze z OFE do ZUS to "złodziejstwo" i skandal, gdy analogiczną rzecz robi Orban to "wow", "tak trzeba". U nas wielki krzyk gdy KRRiT nie chce przyznać miejsca na multipleksie TV Trwam która nie spełnia jasnych kryteriów finansowych to krzyk z prawej strony, a gdy Orban wprowadza ustawę medialną dzięki której Rada Medialna może sobie decydować co roku o tym czy dana stacja może kontynuować działalność to krzyk.

Mam dziwne wrażenie, że dla prawicy nie jest ważne "co" jest robione tylko "kto" robi.

Myślę,że RN z Kowalskim, Winnickim, Zawiszą, Bosakiem i Holocherem na czele poprowadzą Ruch Narodowy tam gdzie na to zasługują.

Prosto w polityczny niebyt. Przynajmniej do czasu, aż Kaczyński nie zniknie ze sceny.

Nie zapominajmy, że Korwin już był w sejmie i to on jest pomysłodawcą głośnej ustawy lustracyjnej.

Nie zapominamy, i powtórki nie chcemy ;]

Przecież ludzie posiadając więcej pieniędzy, więcej wydają. Chodzi o wzrost konsumpcji, a nie wysysanie z ludzi pieniędzy, które są wodą na młyn gospodarki.

Owszem, ludzie będą znacznie chętniej wydawali oszczędności, zamiast je odkładać, zwiększy się konsumpcja, ale sam sobie policz, ile wydajesz w chwili obecnej, ile z tego dostaje państwo i ile towarów musiałbyś kupić, aby wpływy z tytułu podatku były zbliżone. Zwiększona konsumpcja na pewno nie załata tej dziury, wybitej przez tak drastyczną obniżkę.

Tak sobie tłumacz, poczytaj ilu Polaków jest zadłużonych, ilu ma jakiekolwiek oszczędności. Jesteś jednym z wyznawców "zielonej wyspy"?

Rozumiem więc, że ta zmiana podatku całkowicie zmieniła twoje życie, już nie możesz pozwolić sobie nawet na odrobinę luksusu, kupujesz tylko najbardziej podstawowe produkty, a te posty piszesz z komputera bogatego kolegi. Ach, ten podatek, całkowicie zniszczył nasz naród...

Uważam, że czas leczy rany. I to działa, wystarczy zobaczyć jak Polska wyglądała w latach 90tych, a jak wygląda teraz. Jesteśmy państwem postkomunistycznym, jednym z najbardziej znaczących w tej grupie. I poziom życia jak na takie państwo jest bardzo wysoki. Zupełnie nie rozumiem ciągłego narzekania, A te Angole żyją se jak pany, tyle im płacą, i tyle można za to kupić, a u nas taka bida, dlaczego nie potrafimy się cieszyć tym, że nie wyglądamy jak Białoruś, czy Ukraina? I nie mówię, że jest dobrze i cudownie, bo nie jest, ale prawda jest taka, że na wszystko potrzeba czasu. Bo nie wiem czego oczekujesz, że JKM dojdzie do władzy, pstryknie palcami i powstanie 1000km autostrad?

Był też za tym, by budżet nie mógł być tworzony z długiem, ale został olany. Dzięki temu dziś każdy Polak jest zadłużony na ponad 20tys. i nadal ta kwota rośnie. Jak kula śniegowa - wyższa kwota generuje wyższe odsetki.

Tak naprawdę nie musi być to skutek podniesienia tego podatku w obszarach gdzie skoczył on z 22% na 23% bo różnice w cenach produktów dla konsumenta zwykle były niezauważalne, w zasadzie to od kilku kwartałów ceny niemal stoją w miejscu. Problem jest po stronie konsumpcji, i wiąże się przede wszystkim z niepewną sytuacją na rynku pracy. I to raczej w tym obszarze powinno się szukać recept na wyjście z obecnej trudnej sytuacji.

Niezauważalne dla konsumenta? Przy produktach za kilka zł owszem, ale są nieco droższe. Poza tym to nie jest podniesienie podatku o 1%. Przelicz sobie jaką część 22% stanowi 1%, wychodzi, że podatek wzrósł o 4,54%. Są różne triki i nie wszystko jest być może oczywiste.

Zresztą kolejny przykład to większy VAT na ubranka i buty dziecięce - z 8% na 23%. Jest różnica? A to przecież nie wszystko. Więc nie pisz, że dla konsumenta te wszystkie zmiany są niezauważalne. Hamulec zaciskany jest coraz bardziej i oczywistym efektem są mniejsze wpływy przy jednoczesnym zwijaniu się rynku i odpływie ludzi.

Jakby nie patrzeć innej możliwości poradzenia sobie na szybko z niemożnością dopięcia budżetu nie było. Same cięcia które i tak będą by nie wystarczyły. Zresztą jak już pisałem i tak powinniśmy iść ostrzej tą drogą i niejako na siłę pobudzić wzrost gospodarczy.

Przewodniczący Miller negatywnie ocenił przyjęcie ustawy o finansach publicznych oraz negatywnie ocenił zawieszenie progu ostrożnościowego. PO i PSL przypominają pilota, który ignoruje ostrzeżenie pull-up mimo, że polskie finanse nie są na odpowiedniej wysokości ani ścieżce a jak się kończy ignorowanie ostrzeżenia pull-up to niestety wszyscy wiemy, to jest nieodpowiedzialne i niepoważne mówił.

To ma być świetna polityka rządu?

Owszem, ludzie będą znacznie chętniej wydawali oszczędności, zamiast je odkładać, zwiększy się konsumpcja, ale sam sobie policz, ile wydajesz w chwili obecnej, ile z tego dostaje państwo i ile towarów musiałbyś kupić, aby wpływy z tytułu podatku były zbliżone. Zwiększona konsumpcja na pewno nie załata tej dziury, wybitej przez tak drastyczną obniżkę.

To jednak nie jest takie prostolinijne jak sądzisz. Pobudzona gospodarka potrzebowałaby kolejnych rąk do pracy, pewnie z racji tego też wzrosłyby płace, zwiększyłaby się ilość kupujących, więc w efekcie finalnym rachunek wyszedłby na plus.

Rozumiem więc, że ta zmiana podatku całkowicie zmieniła twoje życie, już nie możesz pozwolić sobie nawet na odrobinę luksusu, kupujesz tylko najbardziej podstawowe produkty, a te posty piszesz z komputera bogatego kolegi. Ach, ten podatek, całkowicie zniszczył nasz naród...

Jak napisałem wyżej zmiana tego podatku wpłynęła na każdą sferę. Grosz do grosza. Małymi kroczkami ciągle podatki są podnoszone lub tworzone nowe. Każdy jeden produkt jest droższy, paliwo. Sam widzę, że zacząłem wydawać tylko na najpotrzebniejsze rzeczy. Komputer nie jest dziś żadnym wyznacznikiem dobrobytu w kraju. Zresztą, kupiony przed podwyżką vatu. Miałem właśnie zmieniać na coś konkretniejszego, ale okazało się, że kasa gdzieś się rozeszła. Jest zdecydowanie gorzej.

Uważam, że czas leczy rany.

Pusty frazes.

Bo nie wiem czego oczekujesz, że JKM dojdzie do władzy, pstryknie palcami i powstanie 1000km autostrad?

Oczekuję poważnych zmian, bo system przyjęty po 89 roku się nie sprawdził. Nie interesuje mnie czy będzie to konkretnie Korwin, może być ktokolwiek inny, byle miał wolnorynkowe poglądy i je wdrażał. A jak już jesteśmy przy autostradach, to nawet na nich jesteśmy okradani. W paliwie płacimy podatek na fundusz drogowy. A trzeba pamiętać, że każdy produkt w sklepie ma w cenę wliczony koszt viatollu.

Nie mam już chęci się z wami siłować. Propaganda sukcesu widzę skutecznie działa. Trochę ręce opadają, że nie ma żadnej konsolidacji w narodzie, każdy chrzani co innego i często od rzeczy. Zawsze byłem przeciwny emigracji, ale utwierdzacie mnie w przekonaniu, że to jest najlepsze wyjście.

Był też za tym, by budżet nie mógł być tworzony z długiem, ale został olany. Dzięki temu dziś każdy Polak jest zadłużony na ponad 20tys. i nadal ta kwota rośnie. Jak kula śniegowa - wyższa kwota generuje wyższe odsetki.

Bez zadłużania się nie ma szybkiego rozwoju. Coś za coś.

Niezauważalne dla konsumenta? Przy produktach za kilka zł owszem, ale są nieco droższe. Poza tym to nie jest podniesienie podatku o 1%. Przelicz sobie jaką część 22% stanowi 1%, wychodzi, że podatek wzrósł o 4,54%. Są różne triki i nie wszystko jest być może oczywiste.

Zresztą kolejny przykład to większy VAT na ubranka i buty dziecięce - z 8% na 23%. Jest różnica? A to przecież nie wszystko. Więc nie pisz, że dla konsumenta te wszystkie zmiany są niezauważalne. Hamulec zaciskany jest coraz bardziej i oczywistym efektem są mniejsze wpływy przy jednoczesnym zwijaniu się rynku i odpływie ludzi.

Po pierwsze tą niezauważalność odniosłem do obszarów gdzie przeskok wyniósł 1%. Zapominasz też, że spora część przedsiębiorców nie przerzucała wzrostu podatku na konsumenta. Poza tym zignorowałeś zupełnie fragment on inflacji, a dane o niej mówią nam zasadniczo 3 rzeczy. Ceny stoją w miejscu, konsumpcja jest na niskim poziomie, gospodarka się dusi. Tak więc ciąg myślowy wzrost VAT -> wzrost cen -> spadek konsumpcji -> spadek wpływów z VAT w tym wypadku nie broni się w zetknięciu z rzeczywistoscią. Problem z konsumpcją ma wyraźnie inne źródło.

Przewodniczący Miller negatywnie ocenił przyjęcie ustawy o finansach publicznych oraz negatywnie ocenił zawieszenie progu ostrożnościowego. PO i PSL przypominają pilota, który ignoruje ostrzeżenie pull-up mimo, że polskie finanse nie są na odpowiedniej wysokości ani ścieżce a jak się kończy ignorowanie ostrzeżenia pull-up to niestety wszyscy wiemy, to jest nieodpowiedzialne i niepoważne mówił.

To ma być świetna polityka rządu?

A czy ja mówię, że jest świetna? Polityka finansowa PO hmm nie ma szerszej wizji i jest mocno defensywna, sprowadza się głównie do reagowania, a nie do działania. W zasadzie wszystkie podwyżki podatków, reforma systemu emerytalnego czy różne ciecia miały na celu głównie walkę z deficytem zwykle w sposób krótkoterminowy i cóż w warunkach kryzysu część z tych działań okazała się przeciwskuteczna. Niemniej powtarzam w danej chwili uchylenie ustawowego progu ostrożnościowego było jedyną realną opcją dopiecia tego budżetu. W zasadzie można by to zamienić w coś dobrego niestety charakter polityki finansowej PO jest taki, że z drugiej strony robią ostre cięcia czym przyduszą gospodarkę.

Już lepszą opcją byłoby się mocniej zadłużyć, ale jednocześnie stymulować gospodarkę. W sumie jednak to u nas i tak wszystko robi się na opak, jak jest koniunktura to nikt nie myśli o reformach strukturalnych, a jak jest źle to ciężko się reformuje.

Oczekuję poważnych zmian, bo system przyjęty po 89 roku się nie sprawdził.

Gdyby nie neoliberalne eksperymenty przez pierwsze 2 lata nasz PKB byłby zapewne ok 20% wyższy, a Ty proponujesz nie tylko powrót do wypaczeń początków transformacji, ale i pójście jeszcze dalej w te wypaczenia....

Nie mam już chęci się z wami siłować. Propaganda sukcesu widzę skutecznie działa. Trochę ręce opadają, że nie ma żadnej konsolidacji w narodzie, każdy chrzani co innego i często od rzeczy. Zawsze byłem przeciwny emigracji, ale utwierdzacie mnie w przekonaniu, że to jest najlepsze wyjście.

Zapewne wyemigrujesz do kraju w którym jest jeszcze większy socjal i jeszcze większe podatki o inwigilacji nie wspominając ;]

To takie puste rzucać łatkami typu "propaganda sukcesu" czy "pranie mózgu" kiedy sam rzucasz pomysłami które już dawno zdążyły się niesprawdzić i mają ideologiczny, a nie praktyczny charakter.

I co ten filmik ma pokazać? Bo ja widzę człowieka który uważa, że ma monopol na prawdę, a ludzi o innych poglądach by aresztował, a najlepiej rozstrzelał.

3-5% naszych dochodów dla państwa - śmiechłem

A czemu nie odniesiesz się do tego co mówi? Istotne jest o jakich zmianach mówi, a nie czy jest przekonany, że to jedynie słuszna prawda. Zresztą, który polityk nie jest przekonany do własnego zdania? W tej kompilacji pojawia się mnóstwo odpowiedzi na zarzuty z poprzednich postów. Ale widzę, że znów dyskusja na żałosnym poziomie.

Czyli jak oddajesz państwu 83% to się cieszysz? Właśnie podatki rzędu kilku procent były w USA w XIX wieku, gdy bardzo szybko rozwijały się.

A do jakich konkretnie wypowiedzi mam się odnieść? Bo np. pierwsza z brzegu wypowiedź, od 0:00 do 0:41, co możemy usłyszeć? Jeśli lewica wygrywa walkę na argumenty i dochodzi do władzy, należy wszystkich zamknąć jako chorych psychicznie, no bo jedyna dopuszczalna racja, to racja prawicy. No, ale to państwo rodzi agresję :roll:.

Następnie trochę o tym jak państwo nas okrada i, że najlepiej nie dawać na to nawet złotówki.

Czyli jak oddajesz państwu 83% to się cieszysz?

To dzięki rozmaitym podatkom funkcjonują obecne i budują się nowe: drogi, szkoły, szpitale, urzędy, posterunki policji itd.

Czy podatki w Polsce są wysokie? Tak, są wysokie, Czy państwo może funkcjonować bez podatków? Nie, inaczej kraj byłby szczerym polem z drewnianymi chałupami. No chyba, że wprowadzimy utopijny komunizm, gdzie dochód państwa opiera się na państwowych zakładach, które rzeczywiście funkcjonują i przynoszą zyski, ale JKM brzydzi się komuną i lewactwem...

Właśnie podatki rzędu kilku procent były w USA w XIX wieku, gdy bardzo szybko rozwijały się.

Sukces Stanów Zjednoczonych opierał się na wielu czynnikach, nie tylko na podatkach.

Korwin jako polityk ma jedną zasadniczą wadę - jego elektorat nie ma jeszcze prawa głosu :)

Chyba jak każdy młodzieniec swego czasu przeżywałem zajawkę jego poglądami upatrując w nich szansy na zmiany. Jako Polak mający nadzieję na poprawę bytu krajan w naszej pięknej Ojczyźnie z utęsknieniem oczekuję reform gnijącego systemu i stymulacji wciąż niewykorzystywanego w pełni potencjału gospodarczego.

Z obecnie rządzących ugrupowań żadna od wielu lat nie jest w stanie zdobyć mojego zaufania, nie jestem w stanie jednak stwierdzić czy z wypiętą piersią zagłosowałbym na Kongres. Jako minarchista oczekuję od państwa czegoś innego. A że tkwię w ustroju jaki mamy to glosuję na partie, które i tak progu nie przekraczają :)

A do jakich konkretnie wypowiedzi mam się odnieść? Bo np. pierwsza z brzegu wypowiedź, od 0:00 do 0:41

Kompilacja nie trwa 41 sekund, ale jednak sporo więcej.

Następnie trochę o tym jak państwo nas okrada

Oddajemy 83% pieniędzy w podatkach, przy czym zadłużenie kraju rośnie i zaraz będzie to biliard złotych. Nie sądzisz, że coś jest nie tak?

szkoły

Gdzie się budują? Ostatnio słyszę w okolicznych mniejszych miejscowościach tylko o zamykaniu istniejących, bo mniej dzieci.

posterunki policji

Ta sama sytuacja. W mniejszych miejscowościach małe posterunki są likwidowane, policjanci są przenoszeni do trochę większych, bardziej oddalonych.

urzędy

Tak, trzeba nam coraz więcej urzędów. W końcu informatyzacja wszystko komplikuje i potrzeba więcej osób zatrudniać. A może po prostu PO buduje sobie w ten sposób elektorat?

A całość wypowiedzi:

To dzięki rozmaitym podatkom funkcjonują obecne i budują się nowe: drogi, szkoły, szpitale, urzędy, posterunki policji itd.

to czysty populizm. Nie jest na pewno to wszystko warte 83% pieniędzy każdego Polaka.

Czy podatki w Polsce są wysokie? Tak, są wysokie, Czy państwo może funkcjonować bez podatków?

http://notatnik.mekk.waw.pl/archives/296-Twoj_blad_w_dyskusji.html#black-or-white

- polecam wielu osobom sobie przeczytać, a Tobie szczególnie.

Państwo na pewno nie może funkcjonować z tak wysokimi podatkami. Drugi powód to niegospodarne zarządzanie pieniędzmi, rozrzutność na masową skalę, bo "państwowe to niczyje".

Nie, inaczej kraj byłby szczerym polem z drewnianymi chałupami.

Wyjedź sobie kawałeczek poza miasto i zobaczysz ile jest drewnianych chałup i masakrycznie wyglądających obejść.

No chyba, że wprowadzimy utopijny komunizm, gdzie dochód państwa opiera się na państwowych zakładach, które rzeczywiście funkcjonują i przynoszą zyski, ale JKM brzydzi się komuną i lewactwem

To już było i się nie sprawdziło. Co się dało rozkradziono. Funkcjonują i przynoszą zyski? Może wyjątkiem jest KGHM, ale z reguły co państwowe funkcjonuje na tej samej zasadzie jak nasze szpitale, bez jakiegokolwiek racjonalnego zarządzania i w efekcie na minusie. Chociażby PKP, nawet LOT, do których to każdy z nas dopłaca, niekoniecznie korzystając.

Wniosek jest taki, że większość podatków jest bardzo sprytnie poukrywana, że nie widząc tego macie złudne odczucie, że tak musi być. Napisz jakie masz poglądy i w jakim kierunku chciałbyś zmiany, bo już jedną forumowiczkę alexię poprosiłem, to nic się nie dowiedziałem, bo cytując "nie rozumie fenomenu ogłaszania ich wszędzie" :crazy: . Ale krytykować Korwina jako osobę lub wykrzywiać to co powiedział to pierwsi jesteście, za GW i pochodnymi.

Sukces Stanów Zjednoczonych opierał się na wielu czynnikach, nie tylko na podatkach.

Że "nie tylko", to znaczy, że kwestia podatków już jest nieistotna?