ziomus400

Janusz Korwin-Mikke i jego wejście do Sejmu

Recommended Posts

Czy chcielibyście ,aby Janusz Korwin Mikke wszedł do sejmu?

Jest mi całkowicie obojętny. Pluralizm polityczny zezwala na wielość partii więc jeżeli zdobędzie odpowiedni próg głosów to oczywiście w Sejmie zagości i partia Korwina.

Tak, bo to zawsze jakiś powiew świeżości i znacznie lepszy niż Ruch Palikota. Gospodarczo ok, obyczajowo też.

Jestem na tak, może wniesie to powiew między ciągle te same twarze, które od zeszłego ustroju tego państwa nic nie zmieniają się, a i sytuacja w kraju gospodarczo- ekonomiczna dzięki nim jest coraz gorsza.

Pewnie jak doriwe się do koryta to zapomni o tym co obiecywał i stanie się jak każdy inny, ale co poradzisz, tak już jest. Mnie osobiście jest to obojętne, czy się dostanie czy nie, jednak jakaś nowa twarz poza Tuskiem i Palikotem jest ogólnie zawsze lepsza.

Nie, on w sumie nasza klasa polityczna i bez niego daje radę sama się ośmieszać, po co nam i on?

Nowa twarz? Przypominam, że już raz tam był w czasach gdy nie było 5% progu i chyba jedyna rzecz jaka została zapamiętana to zabawy lustracyjne. Zresztą od tego czasu regularnie straszy swoja osoba tu i tam.

Zresztą ta partia nic pożytecznego nie proponuje, a patrząc jak prowadzi swoje partyjki to myślę, że powierzenie mu dowolnej funkcji państwowej byłoby wyrazem skrajnej nieodpowiedzialności.

Zresztą ta partia nic pożytecznego nie proponuje

Bzdura totalna. Ta partia akurat chce zrobić bardzo duże zmiany. Z najważniejszych dla mnie to zniesienie dochodowego, obniżenie VAT do minimalnego poziomu 15%, zabranie przywilejów nierobom i niezabieranie pracującym, likwidacja obowiązkowego zusu. Dlatego jeśli jesteś ignorantem nie wypowiadaj się. Większość nie ma bladego pojęcia o polityce/ekonomii, ale lecą głosować bo ktoś obiecał legalizację zielska. Rzygać mi się chce.

Pomiędzy pisem, po, palikotem i innymi nie ma zbytniej różnicy. Żadnych zmian na lepsze się nie doczekamy - od tylu lat przecież rządzą na zmianę i wręcz jest coraz gorzej. Dla Kongresu Nowej Prawicy jestem zdecydowanie na tak. Zresztą wszystkie liberalno-narodowe partie myślę zaczną zwyciężać, rośnie też przecież Ruch Narodowy.

Mnie osobiście jest to obojętne, czy się dostanie czy nie

A czy tak samo jest Ci obojętne, że praca jest słabo płatna, że jest potężna różnica w płacy netto i brutto, że kupując każdą rzecz prawie 1/4 ceny to podatek, a 1/2 w paliwie?

Cholernie martwi mnie, że ludzie powszechnie mają w dupie to co się dzieje w kraju. Jest zarejestrowanych kilkadziesiąt partii, ale wokół tylko bzdurne gadanie o pis, po i palikocie. A potem lament, że po studiach nie ma pracy i trzeba emigrować. I też pewnie jak się wkurzę to wyjadę jeśli się nic nie zmieni, bo nie ma konsolidacji, nie ma z kim rozmawiać. Idealny przykład - "Mnie osobiście jest to obojętne".

Bzdura totalna. Ta partia akurat chce zrobić bardzo duże zmiany.

Czytaj uważanie, napisałem że nic pożytecznego, a nie że nic nie chce robić ;]

Z najważniejszych dla mnie to zniesienie dochodowego, obniżenie VAT do minimalnego poziomu 15%, zabranie przywilejów nierobom i niezabieranie pracującym, likwidacja obowiązkowego zusu. Dlatego jeśli jesteś ignorantem nie wypowiadaj się. Większość nie ma bladego pojęcia o polityce/ekonomii, ale lecą głosować bo ktoś obiecał legalizację zielska.

To takie zabawne. Wiesz w sumie może idea i szczytna, pomysły fajnie brzmią, ale w obecnej chwili próba wprowadzenia w życie takiej reformy ubezpieczeń społecznych wiązałaby się z jednoczesnym bankructwem państwa. Jako znawca ekonomii i polityki powinieneś to wiedzieć.

Zasiłków dla jak to ładnie określiłeś "nierobów" nie mamy szczególnie wysokich, a by uzyskać do nich prawo trzeba mieć odpowiednią ciągłość zatrudnienia.

Dla Kongresu Nowej Prawicy jestem zdecydowanie na tak. Zresztą wszystkie liberalno-narodowe partie myślę zaczną zwyciężać, rośnie też przecież Ruch Narodowy.

KNP jako partia liberalno-NARODOWA...ciekawe, ciekawe...

W summie to nawet zabawne, że tak sympatyzujesz z 2 partiami które za prawicowe można uznać stosując różne kryteria. Wszak gdyby podejść do tej kwestii ze stanowisk skrajnie konserwatywno-liberalnych "naród" to lewacki wymysł.

Zresztą w RN nie brakuje popłuczyn po PiS i innych tego typu partyjkach ;p

Cholernie martwi mnie, że ludzie powszechnie mają w dupie to co się dzieje w kraju.

Alexia wyraziła raczej zdanie, że w dupie ma co się stanie z planktonem politycznym któremu poświęca się i tak więcej czasu niż jest on wart.

Jest zarejestrowanych kilkadziesiąt partii, ale wokół tylko bzdurne gadanie o pis, po i palikocie.

Bo te partie akurat mają jakiś wpływ :)

Większość nie ma bladego pojęcia o polityce/ekonomii, ale lecą głosować bo ktoś obiecał legalizację zielska. Rzygać mi się chce.

Dlatego popierasz Korwina bo on chce wyselekcjonować ludzi, którzy będą mieli prawa wyborcze tylko do małej grupy jednostek?

jkm to dla mnie uosobienie takich polskich frustracji i gimnazjalno-licealnej mentalności, masa nośnych frazesów i cóż śmieszno-straszny gość.

Taki tam pseudo polityczny żart nic więcej.

Nowa twarz (widziana od lat 90s), powiew świeżości (z umysłem rodem z xix wieku), on zmieni to i tamto i wszystkim* będzie dobrze. Taaaaa :)

*prócz homosex...pedałom, lewakom, komunistom, zdrajcom, złodziejom, wszystkim nie z prawej, ubekom, esbekom, innym bekom, bandzie czworga, pięciorga, dziesięciogra, politykom (janusz jest politykiem ale nie jest zarazem), demokratom, żydom, cyganom, czarnym, grubym, niepolakom, przeciwnikom monarchii, marihuany, broni, prywaty, damn wszystkim. Definicje tych słów są płynne, zależą od kontekstu i wygody proroka z dziwnymi wąsami.

Przed zażyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Ja tam jestem zdania, że nawet jeśli wejdzie to ciężko będzie mu przebić (w negatywnym tego słowa znaczeniu) wyczyny pana Tuska i kompanii. Niektórzy zbyt krytycznie podchodzą do jego słów i nieco naciągają ich interpretację na niekorzyść. Osobiście uważam, że fajnie byłoby zobaczyć jakąś twardą rękę liczącą się w kraju. A że nie lubi wielu grup społecznych których zresztą większość też nie lubi - tylko nie ukrywa tego i nie kłamie że gówno pachnie jak kwiatki - to całkiem normalne, aczkolwiek po pierwsze jest człowiekiem, nie politykiem.

To takie zabawne. Wiesz w sumie może idea i szczytna, pomysły fajnie brzmią, ale w obecnej chwili próba wprowadzenia w życie takiej reformy ubezpieczeń społecznych wiązałaby się z jednoczesnym bankructwem państwa.

Normalnie ubaw po same pachy. A teraz co się dzieje, zus nie obciąża państwa? O ile bardziej przez to zadłużenie rośnie? A wraz z zadłużeniem koszty obsługi tego długu? Świeży artykuł: http://www.wprost.pl/ar/411676/Prezes-ZUS-sytuacja-jest-bez-wyjscia/

Czyli jednocześnie przyznałeś, że odkładanie na własną emeryturę to jest w zasadzie kolejny podatek, skoro państwo bez tego zbankrutuje.

Poza tym szkoda, że przemilczałeś kwestie vatu i podatku dochodowego. To co, w Twoim mniemaniu pożyteczne byłyby dalsze podwyżki, bo przecież to by polepszyło sytuację w budżecie?

Dlatego popierasz Korwina bo on chce wyselekcjonować ludzi, którzy będą mieli prawa wyborcze tylko do małej grupy jednostek?

Dlaczego powielasz bzdury? Może jeszcze zamknie kobiety w klatkach? Zero merytoryki. Jak kiedyś poradzono sobie z Lepperem seksaferą, wyborców pisu okrzyknięto moherami, tak teraz zrobiono z Korwina szaleńca. Ale zamiast się skupić na sednie, dajecie tak łatwo sobą manipulować.

Przeszkadza Wam stary Korwin? Proszę bardzo, na youtubie jest sporo nagrań z wystąpień w telewizji młodszych przedstawicieli, z RN, którzy mają wizję i konkretne recepty, przedstawiane mądrze i logicznie, mam na myśli np. Bosaka, Winnickiego. Proponuję obejrzeć, a dopiero potem dyskutować. Zresztą właśnie przez ten niski poziom świadomości jest taka, a nie inna sytuacja w kraju. Jak ma być lepiej przy takiej bierności, a w powyższych wypowiedziach wręcz agresji. Brak zmian - źle, zmiany - też źle, bo bankructwo grozi, bo nie da się, bo tylko obiecuje, bo i tak nie dotrzyma słowa. To jest jakaś paranoja.

Zresztą pytanie jest teraz takie: skoro nikt wam nie pasuje, to czego chcecie? Chcecie w ogóle czegoś?

Dlaczego powielasz bzdury?

Błagam Cię. Chyba nie wiesz z kim rozmawiasz. Byłam na spotkaniu z Korwinem i bezpośrednio od Niego słyszałam, że nie podoba mu się demokracja zwłaszcza z tego powodu, że głos wyborczy ma np. alkoholik czy 18-letnie dziecko, niezdolne postrzegać politykę w szerszej perspektywie tylko jara się legalizacją, którą obiecują niektórzy politycy. To są dokładnie jego słowa wypowiedziane na spotkaniu na mojej uczelni.

Ale zamiast się skupić na sednie, dajecie tak łatwo sobą manipulować.

A jakie jest sedno?

Zamykanie inwalidów w domach bo nie mają prawa żyć i pokazywać światu mankamentów z którymi przyszło im żyć? Pozwolenie na broń by "słabe jednostki same się unicestwią". Nie no bosko! Tylko czekać na kolejnych Breivików...

Normalnie ubaw po same pachy. A teraz co się dzieje, zus nie obciąża państwa? O ile bardziej przez to zadłużenie rośnie? A wraz z zadłużeniem koszty obsługi tego długu? Świeży artykuł: http://www.wprost.pl/ar/411676/Prezes-ZUS-sytuacja-jest-bez-wyjscia/

Czyli jednocześnie przyznałeś, że odkładanie na własną emeryturę to jest w zasadzie kolejny podatek, skoro państwo bez tego zbankrutuje.

Czytasz chyba tylko to co chcesz sobie przeczytać. To nie jest tak, że państwo nie może żyć bez ZUSu tylko po prostu nie stać nas na taką reformę. Danie teraz wyboru obywatelom oznacza po prostu zmniejszenie przychodów i aktywów ZUS-u przy zachowaniu tego samego poziomu zobowiązań w krótkim i średnim okresie, czyli de facto grozi to utratą płynności finansowej przez tę instytucję. Z tego wyjścia są dwa, bardziej prawdopodobne zwiększenie potrzeb pożyczkowych czyli większe sypanie z budżetu, a więc znaczny wzrost deficytu i zadłużenia, albo zawieszenie wypłaty świadczeń. O skutkach takiego rozwiązania nawet nie bardzo chce mi się myśleć. W przypadku dużej skali odejść z ZUS i w stanie obecnego kryzysu budżet nie wytrzymałby w ciągu kilku lat.

Poza tym szkoda, że przemilczałeś kwestie vatu i podatku dochodowego. To co, w Twoim mniemaniu pożyteczne byłyby dalsze podwyżki, bo przecież to by polepszyło sytuację w budżecie?

Jako atomowe decyzje w obecnej sytuacji byłby to błąd, niemniej w lepszym czasie i w jakimś szerszym programie gospodarczym mogłoby to wyglądać inaczej.

Przeszkadza Wam stary Korwin? Proszę bardzo, na youtubie jest sporo nagrań z wystąpień w telewizji młodszych przedstawicieli, z RN, którzy mają wizję i konkretne recepty, przedstawiane mądrze i logicznie, mam na myśli np. Bosaka, Winnickiego.

Poleć coś bo jak dotąd nasłuchałem się w ich filmikach starych i oklepanych ogólnikowych frazesów typu "zmniejszmy biurokrację, podatki", gadki o "suwerenności" itd. W każdym razie bez konkretów.

Niego słyszałam, że nie podoba mu się demokracja zwłaszcza z tego powodu, że głos wyborczy ma np. alkoholik czy 18-letnie dziecko, niezdolne postrzegać politykę w szerszej perspektywie tylko jara się legalizacją, którą obiecują niektórzy politycy.

I to są bardzo mądre słowa, czy nie uważasz? Kiedyś w Polsce magnaci przekupowali biedną szlachtę, żeby zrywała sejmy, a dzisiaj ktoś kto w ogóle się nie zna idzie głosować na wybory. Dla mnie to normalne, że ktoś jest tym zbulwersowany, że głos pijaczyny wart jest tyle samo, co głos profesora. Nie za bardzo wiem, jakby ten problem rozwiązać, żeby tylko ludzie kompetentni mogli głosować, ale to już nie mój problem. Może po prostu dodatkowe pole, gdzie głosujący ma wpisać w punktach plan partii na którą głosuję? Sprawdzałoby się to potem i jeżeli napisał coś głupiego to nie liczą głosu.

Zamykanie inwalidów w domach bo nie mają prawa żyć i pokazywać światu mankamentów z którymi przyszło im żyć? Pozwolenie na broń by "słabe jednostki same się unicestwią". Nie no bosko! Tylko czekać na kolejnych Breivików...

Klasyczny przykład, jak stado baranów nie potrafi pojąć prostych słów Korwina, bo bazuje na przekazach mózgojebaczy z TVN lub Wyborczej.

Wolałbym już jego niż już PSL jest według mnie partia bez programu i pomysłu nie powinien w następnej kadencji wejść do sejmu.

Dla mnie Korwin jest ciekawostką, która od czasu do czasu gdzieś się pojawia. Nie wnikam w jego poglądy, ale nie wydaje mi się, żeby był odpowiednim człowiekiem w polityce, tej realnej, nie kanapowej.

Klasyczny przykład, jak stado baranów nie potrafi pojąć prostych słów Korwina, bo bazuje na przekazach mózgojebaczy z TVN lub Wyborczej.

Ojj bardzo się mylisz :) Blog Korwina mam w zakładkach i zaglądam regularnie. Podobnie zresztą jak innych polityków. Od kilku ładnych lat :)

Ale rozumiem, że Ty inaczej odbierasz słowa o tym "jak naturalne jest chowanie swoich defektów" ;>

To co w takim razie robi Nick Vujicic, Dominika Budzyńska, Natalia Partyka czy Oscar Pistorius?

A czy tak samo jest Ci obojętne, że praca jest słabo płatna, że jest potężna różnica w płacy netto i brutto, że kupując każdą rzecz prawie 1/4 ceny to podatek, a 1/2 w paliwie?

E, tak mam to w dupie, dlatego że nie wierzę w cuda i poprawę polskiej gospodarki. Jak pracy nie ma, taki i nagle nie zrobi się jej więcej jak Mikke wejdzie do Sejmu czy nie. Nie ma to różnicy.

Z resztą nie wydaje mi się aby on był wart tyle uwagi ile się jemu poświęca więc nie wiem o co się rzucasz na darmo.

Jest zarejestrowanych kilkadziesiąt partii, ale wokół tylko bzdurne gadanie o pis, po i palikocie.

Pewnie dlatego, że mają jakiekolwiek wpływy, nie sądzisz?

Z resztą, po tym, http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/431863,korwin-mikke-broni-hitlera-musialby-zostac-uniewinniony.html

Nie jestem pewna, czy jest on takim ciekawym osobnikiem jakim go widzą ludzie.

To co wygaduje z tym Hitlerem świadczy o całkowitym zidioceniu na starość.

Ojj bardzo się mylisz Blog Korwina mam w zakładkach i zaglądam regularnie. Podobnie zresztą jak innych polityków. Od kilku ładnych lat

Ale rozumiem, że Ty inaczej odbierasz słowa o tym "jak naturalne jest chowanie swoich defektów" ;>

To co w takim razie robi Nick Vujicic, Dominika Budzyńska, Natalia Partyka czy Oscar Pistorius?

Ja też mam w zakładkach i co ma to do rzeczy?

Mam ten tekst przed sobą i jedyne, co napisał Korwin o defektach to to, iż "ludzie z defektami odruchowo starają się je ukrywać". A co do osób, które wymieniłeś - one robią to, co chcą. Przecież nikt im tego nie zakazuje, nawet JKM.

To co wygaduje z tym Hitlerem świadczy o całkowitym zidioceniu na starość.

To może szokujące, sam nawet się zdziwiłem, że ktoś miał czelność wystawić taki osąd. Jednak zapytałem się kilku historyków, czy faktycznie są jakieś dowody na to, że Hitler wiedział o eksterminacji Żydów. Powiedzieli, że dowodów nie ma, lecz trudno uwierzyć w to, że taka osoba, jak Hitler o tym nie wiedziała i nie nadzorowała tego. Korwin powiedział prawdę - dzisiaj bez dowodów musieliby uniewinnić Hitlera w tym aspekcie, choć wydaje się nam to niedorzeczne. Dzisiaj bazujemy na przesłankach, a potrzebne są dowody, których brak. Po Stalinie zostały podpisane dokumenty w sprawie czystek, zbrodni etc, a po Hitlerze nic ( oczywiście w odniesieniu do holokaustu).

Podsumowując : nie ma oficjalnego dokumentu, według którego Hitler podpisał rozkaz o eksterminacji ludności żydowskiej na okupowanych przez III Rzesze terenach jak i w samych Niemczech.

W sumie JKM powiedział jeszcze :

"Według niego za Holokaustem stał najprawdopodobniej szef SS Heinrich Himmler, który nie informował o nim Hitlera. Taki stan rzeczy miał być możliwy dzięki temu, że fuhrer, stojąc na szczycie państwowej hierarchii, był oddalony od wielu wydarzeń i nie miał wiedzy o części inicjatyw swoich podwładnych. Korwin-Mikke zastrzegł, że nie zamierza wybielać Hitlera, a jedynie sprecyzować zakres popełnionych przez niego zbrodni. – Uważam go za mordercę, a co gorsza za socjalistę. Co gorsza, bo socjalista zabija duszę narodu – oświadczył lider Kongresu Nowej Prawicy."

Z tego co wiem, to Pistorius zmienił dyscyplinę i na kolejnej olimpiadzie planuje zdobyć medal w strzelectwie... :lol:

Pistorius zmienił dyscyplinę i na kolejnej olimpiadzie planuje zdobyć medal w strzelectwie...

he he he

Jarałbym się, Janusz w sejmie=więcej memów=więcej spamu na profilu Karola