• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

orange_juice94

Wygląd zewnętrzny - w jakim stopniu ważny?

Recommended Posts

Charakter jest najważniejszy, ale wygląd też jest ważny. Niestety nie umówiłabym się z facetem, który kompletnie mi nie podchodzi fizycznie, moja i jego strata czasu. Sama też nie chciałabym być z kimś, komu bym się nie podobała. : > Pociąg musi być! = D

Wiadomo, że wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny ale to czy będziesz z daną osobą zależy od wielu czynników. Autopsja: Z moją byłą była taka sytuacja, że z początku jakoś wybitnie mi się nie podobała z czasem jednak coraz bardziej, do tego stopnia, że patrząc na nią miałem brudne myśli.. :> Natomiast ostatnimi czasy jestem w takiej sytuacji, rozmawiam sporo z pewną dziewczyną, dogadujemy się i w ogóle, ale jak się z nią widzę na żywo, to bez zastanowienia mogę powiedzieć, że z nią nie będę, mimo tego, że jest naprawdę sympatyczną, nie brzydką osobą - jednak zupełnie nie w moim typie :)

hm..ja z własnego doświadczenia powiem tyle: wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy, pewnie....w zasadzie każdy z nas ma w sobie coś, co może sprawić, że ktoś się w nas zakocha i o dziwo są to czasem jakieś nasze małe dziwactwa, które dla kogoś mogą stać się urokliwe. Ale w przypadku, kiedy kogoś lubimy i dlatego z nim jesteśmy, ale braknie zupełnie pociągu fizycznego (bo wizualnie ktoś się nam nie będzie podobał, coś będzie nam w nim przeszkadzać) i tej przysłowiowej "chemii", relacja nie ma prawa przetrwać. i wtedy wzniosłe truizmy o bogatym wnętrzu na niewiele się zdadzą...

Ostatnio czytałam sobie fajną książkę o seks sygnałach i wiecie,że nasz wygląd zewnętrzny to tylko jakieś 10% tego jak postrzega nas druga osoba?

Reszta to gesty jakie wysyłamy, jak się zachowujemy, jak rozmawiamy oraz jak pachniemy.

Zapach odgrywa bardzo dużą rolę o czym sama się zresztą przekonałam po tym jak kupiłam sobie feromony ;)

Ot tak dla ciekawości - konkretnie Love & Desire. Do zamówienia przez internet. Zapach nawet ładny ale to jak działa na facetów szkoda gadać. Wprawdzie mam już swojego wybranka ale używam do pracy bo koledzy są milsi.

Jest ważny.

O ile jesteś facetem którego ocenia się w skali 1-10, na "piątkę", to normalne będzie dla Ciebie, ze będziesz chciał się spotykać z kobietą która też będzie "piątką", albo szóstką, czy siódemką. Jeżeli chcesz się umawiać z kimś kto jest o wiele brzydszy(wg. Ciebie) od Ciebie to musisz być na prawdę zdesperowany. Czy na prawdę chciałbyś się pokazać gdzieś z dziewczyną która jest na tyle otyła, że potrzebuje dwóch miejsc siedzących? Pewnie nie. Owszem, to jest próżne ale chodzi też o to, jak będziesz postrzegany. Jeżeli zadajesz się z kimś kto dla ogółu społeczeństwa jest gorszy, to sam siebie staczasz w dół. Odwrotnie jest, jak zadajesz sie z kimś kto jest na wyższym poziomie.

Zaznaczając, że nie da się generalizować ludzi na lepszych i gorszych.

Jeżeli nie masz jakiegoś konkretnego defektu, który jest widoczny na twarzy w postaci sztucznego oka, raka kości, skóry czy przebarwień i z fizjologicznego punktu widzenia jesteś zdrową osobą to wiedz, że jesteś normalny. Nie ma czego się doszukiwać, czy jesteś brzydki czy ładny. Chodzi o to w jaki sposób wykorzystasz i przeramujesz swoje wady.

Wystarczy o siebie zadbać, większość ludzi o siebie nie dba albo nie wiedzą jak to robić bo nikt im nie powiedział a sami się nie interesują. Jak nie masz widocznych i odstraszających defektów swojego organizmu, to nie masz problemu. Zadbaj o siebie. Nie ma wymówek, że masz grube kości albo, że inny metabolizm, albo, że dieta nie działa, albo, że nie masz czasu, albo, że samemu nie chcesz dbać o siebie. Wymówki to takie małe skurw*synki które Cie ograniczają. Zawsze idzie coś wymyślić, a z doświadczenia wiem, że rzeczy niemożliwe robi się łatwiej niż te możliwe, chodzi o motywację, to co możesz wykonać i jest dla Ciebie proste, nie robi wrażenia. Dopiero kiedy czegoś bardzo chcesz i o tym marzysz i wiesz, że będzie ciężko ale chcesz to zrobić. Wtedy dzieją się cuda, ale to odrębny temat.

Podsumowując:

+ Każdy chce być atrakcyjny ale nie każdy o to dba(ftw!)

+ Jak nie masz genetycznych chorób, albo deformacji i różnej maści dysfunkcji organizmu które znacząco wpływają na twój wygląd to nie masz się czym martwić(Nie, krzywy kręgosłup, dłuższa stopa, czy jak ostatnio widziałem na forum wysunięta dolna szczęka nie jest takim problemem, mówię o skrajnych przypadkach kiedy jest na prawdę źle)

+ Jak jesteś normalny/a to wystarczy, ze o siebie zadbasz! Zaakceptuj siebie, swoje wady i wykorzystaj to na swoją korzyść.

Czy warto spotykać się z kimś mimo tego, że nam się nie podoba wizualnie?

Na kawę i ciastko z pewnością.

Masz nadzieję, że gdy bliżej go poznasz spodoba Ci się także wizualnie? Czy od początku starasz się nie zwodzić i nie pogłębiasz tej znajomości?

Ja już to pisałem tu gdzieś.

To jest największa hipokryzja na świecie. Mówimy jak to nie zależy nam na wyglądzie, że liczy się tylko wnętrze. Jednak nie możemy stworzyć poważnego związku z kimś kto nam się nie podoba. To jest okłamywanie samego siebie na zasadzie: bo to dobra osoba i warto z nią być...

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę, ludzie, którzy nie stosują się tej reguły są dla mnie małostkowi i prymitywni.

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę, ludzie, którzy nie stosują się tej reguły są dla mnie małostkowi i prymitywni.

A sam wolałbyś mieć piękniutką i inteligentną żonę niż ''inteligentną i inteligentną'' ;p

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę

Ufff, jak to dobrze, że chodzą po świecie ludzie przygarniający tych wszystkich brzydasków w szczytnym celu.

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę

Ufff, jak to dobrze, że chodzą po świecie ludzie przygarniający tych wszystkich brzydasków w szczytnym celu.

hahaha mocneee :D

Ważne jest wszystko, ale najważniejsze jest wnętrze człowieka, bo nie ważne co ma się na głowie,tylko w niej. :D

Wygląd jest ważny, pokazuje, czy osoba dba o siebie, potrafi dobrać sobie fryzurę. Nie wyobrażam sobie być w stałym związku z osobą niepociągającą mnie fizycznie. Inna sprawa, że po poznaniu osoby bliżej zwykle nasz sposób postrzegania jej ;)

Wyslane z telefonu

Mnie się wydaję, ze jest ważny,oczywiście charakter odkrywa tu większą rolę,ale przecież ktoś kto będzie fajny z charakteru to nawet podczas seksu nie bedzie dla nas pociągający.

Myslę, że jeżeli Cie odpycha wizualnie...to może sobie daj spokój, jeżeli jest neutralny to warto spróbować, zawsze warto. Ja też kiedyś spotykalam się z chłopakiem, który na początku nie zrobiłna mnie takie wrażenie, ale pozniej byliśmy chwile razem

Ja uważam, że wygląd jest bardzo ważny w pierwszym kontakcie - jeśli się komuś spodobamy - jest nam łatwiej. Ale kiedy poznamy 2 osobę wygląd ma mniejsze znaczenie.

Jasne że wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny ale tez i wnętrze :) ja natomiast dużą uwagę przykuwam zapachowi - nie cierpię gdy ktoś cuchnie fajkami i jakimiś innymi ściśle nie określonymi brzydko pachnącymi rzeczami... jak jakieś farby czy oleje... sama mam ostatnio na oku jednego faceta ale nie wiem jak go poderwać i tutaj moje pytanie o feromony Love & Desire. to Działa? Czy facet może zachwycić się zapachem? czy tylko my kobiety mamy takie zdolności że czujemy tak doskonale ?

Może i jest ważny, ale tylko i wyłącznie na początku znajomości, kiedy ludzie jeszcze się nie znają, a wygląd jest jedynym prze co można ocenić drugą osobę. Często po jakimś czasie zmieniamy zdanie o danej osobie, kiedy ją lepiej poznamy. A i często wtedy wydaje nam się atrakcyjniejsza. Dlatego jest tyle par gdzie facet jest mega przystojny, a kobieta przeciętna lub nawet brzydka i odwrotnie.

i tutaj moje pytanie o feromony Love & Desire.

Ile Ci płacą za reklamę? Też mogę się załapać?

Tyle razy już zmieniasz historie, że facetów musisz mieć tysiące, jeżeli w ogóle jesteś kobietą...

Jasne, że wygląd zewnętrzny też jest ważny, np ulicą idzie ładna,ale brudna i ubrana w niemodne stare ciuchy dziewczyna - obejrzy się ktoś za nią? Nie, owszem obejrzy, ale tylko po to,aby się np z niej pośmiać. Bo dla wielu nie ważny jest powód takiego stanu rzeczy, ale właśnie wygląd. Ale kiedy ta sama dziewczyna idzie ubrana w najmodniejsze ciuchy, pachnąca,roześmiana - obejrzą się za nią wszyscy i to z przyjemnością, a niektórzy nawet z zazdrością. ;) Z tym, że - chyba wspomniałam wyżej - ważne jest przede wszystkim wnętrze każdego człowieka,to co sobą przedstawia,bo czasem ten ubrany niezbyt gustownie,obdarty osobnik ma więcej do powiedzenia niż ten w garniturze czy eleganckiej kreacji.

:) Witam. zawsze zwracamy uwagę na wygląd i nieraz?????????????? :?: :?: :?: to jest błąd. :| Życie we dwoje jest trudne- po pewnym czasie wygląd nie będzie na pierwszym miejscu :!:

Hasło 'liczy się tylko charakter' może i brzmi ładnie, ale według mnie ma niewiele odniesienia do rzeczywistości. Prawda jest taka, że wiele, jak nie większość, a może nawet wszyscy mimo wszystko zwracają uwagę na wygląd, sama nie jestem wyjątkiem. Wygląd jest czynnikiem, który sprawia, że w ogóle jesteśmy zainteresowani drugą osobą - bo przecież nie znamy od razu jej charakteru, dopiero w miarę jego poznawania możemy się przekonać, czy trafiliśmy dobrze, czy to jest rozczarowanie. Według mnie miłość w jakieś części składa się z pociągu fizycznego, nieważne jak bardzo odpowiada nam charakter drugiej osoby.

Prawda jest taka, że tylko pasztety oburzają się na stwierdzenie, że wygląd jest ważny. Oburzają się twierdząc, że przecież ważne jest jakim się jest w środku. Urocze, ale jednak mało mające wspólnego z rzeczywistością.

Jednak należy zaznaczyć, że żeby być atrakcyjnym, nie trzeba wyglądać jak di caprio czy miss świata. Wystarczy mieć coś, co drugą osobę pociąga. Zauważyłem po sobie, że czasami podobają mi się dziewczyny, które ktoś może uznać za kiepskie. Ot po prostu istotne jest dostrzeżenie "tego czegoś" w kimś, czego się szuka :)

Wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie każdy z nas szuka osoby która jest do siebie podobna

zwracamy uwagę najpierw na wygląd a prawda jest taka że każdy z nas ma bardzo duży wpływ na wygląd swej sylwetki jeżeli chcesz być chudszy/a zwyczajnie odstawiasz słodycze zaczynasz się więcej poruszać itd. natomiast jeżeli chcesz przytyć zwyczajnie więcej jesz dodatkowo możesz uczęszczać na siłownie w celu wiadomym, wystarczy chcieć

Czy warto spotykać się z kimś mimo tego, że nam się nie podoba wizualnie?

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie jeżeli dobrze się dogadujecie, dobrze się czujecie w swoim towarzystwie to myślę że warto jest dać tej osobie szansę, ale prawdopodobieństwo przetrwania tego typu związku jest mało prawdopodobne gdyż w końcu pojawi się osoba która Ci się spodoba, następuje wtedy chęć pożądania

związek zacznie się zwyczajnie sypać