orange_juice94

Wygląd zewnętrzny - w jakim stopniu ważny?

Recommended Posts

Jest ważny.

O ile jesteś facetem którego ocenia się w skali 1-10, na "piątkę", to normalne będzie dla Ciebie, ze będziesz chciał się spotykać z kobietą która też będzie "piątką", albo szóstką, czy siódemką. Jeżeli chcesz się umawiać z kimś kto jest o wiele brzydszy(wg. Ciebie) od Ciebie to musisz być na prawdę zdesperowany. Czy na prawdę chciałbyś się pokazać gdzieś z dziewczyną która jest na tyle otyła, że potrzebuje dwóch miejsc siedzących? Pewnie nie. Owszem, to jest próżne ale chodzi też o to, jak będziesz postrzegany. Jeżeli zadajesz się z kimś kto dla ogółu społeczeństwa jest gorszy, to sam siebie staczasz w dół. Odwrotnie jest, jak zadajesz sie z kimś kto jest na wyższym poziomie.

Zaznaczając, że nie da się generalizować ludzi na lepszych i gorszych.

Jeżeli nie masz jakiegoś konkretnego defektu, który jest widoczny na twarzy w postaci sztucznego oka, raka kości, skóry czy przebarwień i z fizjologicznego punktu widzenia jesteś zdrową osobą to wiedz, że jesteś normalny. Nie ma czego się doszukiwać, czy jesteś brzydki czy ładny. Chodzi o to w jaki sposób wykorzystasz i przeramujesz swoje wady.

Wystarczy o siebie zadbać, większość ludzi o siebie nie dba albo nie wiedzą jak to robić bo nikt im nie powiedział a sami się nie interesują. Jak nie masz widocznych i odstraszających defektów swojego organizmu, to nie masz problemu. Zadbaj o siebie. Nie ma wymówek, że masz grube kości albo, że inny metabolizm, albo, że dieta nie działa, albo, że nie masz czasu, albo, że samemu nie chcesz dbać o siebie. Wymówki to takie małe skurw*synki które Cie ograniczają. Zawsze idzie coś wymyślić, a z doświadczenia wiem, że rzeczy niemożliwe robi się łatwiej niż te możliwe, chodzi o motywację, to co możesz wykonać i jest dla Ciebie proste, nie robi wrażenia. Dopiero kiedy czegoś bardzo chcesz i o tym marzysz i wiesz, że będzie ciężko ale chcesz to zrobić. Wtedy dzieją się cuda, ale to odrębny temat.

Podsumowując:

+ Każdy chce być atrakcyjny ale nie każdy o to dba(ftw!)

+ Jak nie masz genetycznych chorób, albo deformacji i różnej maści dysfunkcji organizmu które znacząco wpływają na twój wygląd to nie masz się czym martwić(Nie, krzywy kręgosłup, dłuższa stopa, czy jak ostatnio widziałem na forum wysunięta dolna szczęka nie jest takim problemem, mówię o skrajnych przypadkach kiedy jest na prawdę źle)

+ Jak jesteś normalny/a to wystarczy, ze o siebie zadbasz! Zaakceptuj siebie, swoje wady i wykorzystaj to na swoją korzyść.

Czy warto spotykać się z kimś mimo tego, że nam się nie podoba wizualnie?

Na kawę i ciastko z pewnością.

Masz nadzieję, że gdy bliżej go poznasz spodoba Ci się także wizualnie? Czy od początku starasz się nie zwodzić i nie pogłębiasz tej znajomości?

Ja już to pisałem tu gdzieś.

To jest największa hipokryzja na świecie. Mówimy jak to nie zależy nam na wyglądzie, że liczy się tylko wnętrze. Jednak nie możemy stworzyć poważnego związku z kimś kto nam się nie podoba. To jest okłamywanie samego siebie na zasadzie: bo to dobra osoba i warto z nią być...

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę, ludzie, którzy nie stosują się tej reguły są dla mnie małostkowi i prymitywni.

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę, ludzie, którzy nie stosują się tej reguły są dla mnie małostkowi i prymitywni.

A sam wolałbyś mieć piękniutką i inteligentną żonę niż ''inteligentną i inteligentną'' ;p

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę

Ufff, jak to dobrze, że chodzą po świecie ludzie przygarniający tych wszystkich brzydasków w szczytnym celu.

Wygląd zewnętrzny kompletnie nie powinien być brany pod uwagę

Ufff, jak to dobrze, że chodzą po świecie ludzie przygarniający tych wszystkich brzydasków w szczytnym celu.

hahaha mocneee :D

Ważne jest wszystko, ale najważniejsze jest wnętrze człowieka, bo nie ważne co ma się na głowie,tylko w niej. :D

Oczywiście, że nie warto się spotykać z kimś kto nie podoba nam się wizualnie. No bo po co.

Wygląd jest ważny, pokazuje, czy osoba dba o siebie, potrafi dobrać sobie fryzurę. Nie wyobrażam sobie być w stałym związku z osobą niepociągającą mnie fizycznie. Inna sprawa, że po poznaniu osoby bliżej zwykle nasz sposób postrzegania jej ;)

Wyslane z telefonu

Mnie się wydaję, ze jest ważny,oczywiście charakter odkrywa tu większą rolę,ale przecież ktoś kto będzie fajny z charakteru to nawet podczas seksu nie bedzie dla nas pociągający.

Myslę, że jeżeli Cie odpycha wizualnie...to może sobie daj spokój, jeżeli jest neutralny to warto spróbować, zawsze warto. Ja też kiedyś spotykalam się z chłopakiem, który na początku nie zrobiłna mnie takie wrażenie, ale pozniej byliśmy chwile razem

Ja uważam, że wygląd jest bardzo ważny w pierwszym kontakcie - jeśli się komuś spodobamy - jest nam łatwiej. Ale kiedy poznamy 2 osobę wygląd ma mniejsze znaczenie.

Facet musi wywoływać u mnie pożądanie, nie tylko fizyczne. Te dwie rzeczy muszą się poniekąd łączyć. Amen.

Nie oszukujmy się.

Jasne że wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny ale tez i wnętrze :) ja natomiast dużą uwagę przykuwam zapachowi - nie cierpię gdy ktoś cuchnie fajkami i jakimiś innymi ściśle nie określonymi brzydko pachnącymi rzeczami... jak jakieś farby czy oleje... sama mam ostatnio na oku jednego faceta ale nie wiem jak go poderwać i tutaj moje pytanie o feromony Love & Desire. to Działa? Czy facet może zachwycić się zapachem? czy tylko my kobiety mamy takie zdolności że czujemy tak doskonale ?

Może i jest ważny, ale tylko i wyłącznie na początku znajomości, kiedy ludzie jeszcze się nie znają, a wygląd jest jedynym prze co można ocenić drugą osobę. Często po jakimś czasie zmieniamy zdanie o danej osobie, kiedy ją lepiej poznamy. A i często wtedy wydaje nam się atrakcyjniejsza. Dlatego jest tyle par gdzie facet jest mega przystojny, a kobieta przeciętna lub nawet brzydka i odwrotnie.

i tutaj moje pytanie o feromony Love & Desire.

Ile Ci płacą za reklamę? Też mogę się załapać?

Tyle razy już zmieniasz historie, że facetów musisz mieć tysiące, jeżeli w ogóle jesteś kobietą...

Jasne, że wygląd zewnętrzny też jest ważny, np ulicą idzie ładna,ale brudna i ubrana w niemodne stare ciuchy dziewczyna - obejrzy się ktoś za nią? Nie, owszem obejrzy, ale tylko po to,aby się np z niej pośmiać. Bo dla wielu nie ważny jest powód takiego stanu rzeczy, ale właśnie wygląd. Ale kiedy ta sama dziewczyna idzie ubrana w najmodniejsze ciuchy, pachnąca,roześmiana - obejrzą się za nią wszyscy i to z przyjemnością, a niektórzy nawet z zazdrością. ;) Z tym, że - chyba wspomniałam wyżej - ważne jest przede wszystkim wnętrze każdego człowieka,to co sobą przedstawia,bo czasem ten ubrany niezbyt gustownie,obdarty osobnik ma więcej do powiedzenia niż ten w garniturze czy eleganckiej kreacji.

:) Witam. zawsze zwracamy uwagę na wygląd i nieraz?????????????? :?: :?: :?: to jest błąd. :| Życie we dwoje jest trudne- po pewnym czasie wygląd nie będzie na pierwszym miejscu :!:

Hasło 'liczy się tylko charakter' może i brzmi ładnie, ale według mnie ma niewiele odniesienia do rzeczywistości. Prawda jest taka, że wiele, jak nie większość, a może nawet wszyscy mimo wszystko zwracają uwagę na wygląd, sama nie jestem wyjątkiem. Wygląd jest czynnikiem, który sprawia, że w ogóle jesteśmy zainteresowani drugą osobą - bo przecież nie znamy od razu jej charakteru, dopiero w miarę jego poznawania możemy się przekonać, czy trafiliśmy dobrze, czy to jest rozczarowanie. Według mnie miłość w jakieś części składa się z pociągu fizycznego, nieważne jak bardzo odpowiada nam charakter drugiej osoby.

Prawda jest taka, że tylko pasztety oburzają się na stwierdzenie, że wygląd jest ważny. Oburzają się twierdząc, że przecież ważne jest jakim się jest w środku. Urocze, ale jednak mało mające wspólnego z rzeczywistością.

Jednak należy zaznaczyć, że żeby być atrakcyjnym, nie trzeba wyglądać jak di caprio czy miss świata. Wystarczy mieć coś, co drugą osobę pociąga. Zauważyłem po sobie, że czasami podobają mi się dziewczyny, które ktoś może uznać za kiepskie. Ot po prostu istotne jest dostrzeżenie "tego czegoś" w kimś, czego się szuka :)

Wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie każdy z nas szuka osoby która jest do siebie podobna

zwracamy uwagę najpierw na wygląd a prawda jest taka że każdy z nas ma bardzo duży wpływ na wygląd swej sylwetki jeżeli chcesz być chudszy/a zwyczajnie odstawiasz słodycze zaczynasz się więcej poruszać itd. natomiast jeżeli chcesz przytyć zwyczajnie więcej jesz dodatkowo możesz uczęszczać na siłownie w celu wiadomym, wystarczy chcieć

Czy warto spotykać się z kimś mimo tego, że nam się nie podoba wizualnie?

To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie jeżeli dobrze się dogadujecie, dobrze się czujecie w swoim towarzystwie to myślę że warto jest dać tej osobie szansę, ale prawdopodobieństwo przetrwania tego typu związku jest mało prawdopodobne gdyż w końcu pojawi się osoba która Ci się spodoba, następuje wtedy chęć pożądania

związek zacznie się zwyczajnie sypać

Jasne że wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny ale tez i wnętrze :) ja natomiast dużą uwagę przykuwam zapachowi - nie cierpię gdy ktoś cuchnie fajkami i jakimiś innymi ściśle nie określonymi brzydko pachnącymi rzeczami... jak jakieś farby czy oleje... sama mam ostatnio na oku jednego faceta ale nie wiem jak go poderwać i tutaj moje pytanie o feromony Love & Desire. to Działa? Czy facet może zachwycić się zapachem? czy tylko my kobiety mamy takie zdolności że czujemy tak doskonale ?

Nic nie szkodzi ;) Możesz przetestować. Jednak samymi feromonami nikogo nie poderwiesz. Ważne jest fajne zachowanie, rozmowa oraz miłe nastawienie. Usmiech. Feromony co najwyżej mogą Ci w tym dopomóc .

Nie są drogie. Tak więc jeśli masz akurat odrobinę kasy to spróbuj. Warto jest samemu ocenić.Ja jestem na tak.

Oczywiście, że wygląd jest ważny. Na dłuższą metę spotykanie się z kimś pomimo, nazwijmy to, fizycznej niekompatybilności (albo tylko jednostronnej) skończy się katastrofą. Próbowałem (miałem jakieś - wtedy rzekomo szlachetne - zapędy by przeskoczyć powierzchowne podejście do takich relacji) i odradzam. Po jakimś czasie dochodzi do tego, że w łóżku zaczynają się schody, druga osoba to wyczuwa i kończy się nieprzyjemnym rozstaniem, które w najlepszym wypadku prowadzi do przyjaźni i sporadycznych że-niby-żartobliwych wyrzutach, w najgorszym można naprawdę źle wpłynąć na czyjąś samoocenę.

Wygląd moze byc niewazny w dwoch przypadkach - ktos jest niewidomy albo kompletnie aseksualny. Sorry ale jednak jest to wazne. I rzutuje na wiele spraw.

Wracając do samego tematu feromonów to sama również zauważyłam pewne działanie .Uzywałam feromonów Sexual Attraction.

I muszę przyznać, że działanie było. Feromony bezzapachowe ( właśnie takie chciałam ponieważ mam już swoje ulubione perfumy). Za to nastawienie innych osób się poprawia. Od razu zaznaczę,że wygląd również jest ważny.

NIemniej ważniejsza jest odpowiednio poprowadzona rozmowa. Wiele jest pozornie nieładnych osob, które mają duże powodzenie.

A ja powiem wprost, wyznaję taką zasadę:

,,Przyciągnij wyglądem, zatrzymaj charakterem''

Nie wierzę ludziom co ogłaszają jak to dla nich nie liczy się wygląd tylko wnętrze... Bullshit. Na pewno ktoś szczerze takie podejście wyznaje i gratulacje, ale większośc kłamie...Jestem trochę płytki, trudno - ja osobiście nie uważam, że jest to coś złego. Suma sumarum moją żona to super laska i dla mnie ma charakter idealny.Więc życzę każdemu, żeby znalazł swoją drugą połówkę.

Nie będę się tu rozpisywać o wyglądzie zewnętrznym... Wystarczy o siebie dbać pod każdym względem.

Pozdrawiam.

Wg mnie wygląd się liczy - nie jest może najważniejszy ale jest ważny ! Ważne jest też czy druga osoba dba o siebie.

Generalnie wygląd zewnętrzny też jest ważny, w sumie nie wiem czy ktoś chciałby być z obleśną osobą. Jest też tak, że na poczatku ktoś może nam się nie podobać z wyglądu, ale kiedy tą osobę bliżej poznamy, przestaniemy zwracać uwagę na jego wygląd i z czasem może nam się spodobać - dzieki charakterowi. Miałam tak parę razy, później się dziwiłam dlaczego kiedyś myślałam, że ta osoba jest brzydka, a teraz to oh i ah :D

Jest ważny na tyle by dobrze się czuć samemu ze sobą.

Czy mogę prosić moderację o zastosowanie funkcji edukacyjnej forum i zmianę nazwy tematu na taki, który nie jest pleonazmem? Oczy bolą, a ludzie powtarzają to bezrefleksyjnie.

Jest też tak, że na poczatku ktoś może nam się nie podobać z wyglądu, ale kiedy tą osobę bliżej poznamy, przestaniemy zwracać uwagę na jego wygląd i z czasem może nam się spodobać - dzieki charakterowi. Miałam tak parę razy, później się dziwiłam dlaczego kiedyś myślałam, że ta osoba jest brzydka, a teraz to oh i ah

No to przestajesz zwracać uwagę na wygląd, czy och i ach? Zaprzestanie zwracania uwagi na cudzą fizyczność to niezbyt dobry pomysł w związku.

No to przestajesz zwracać uwagę na wygląd, czy och i ach? Zaprzestanie zwracania uwagi na cudzą fizyczność to niezbyt dobry pomysł w związku.

Źle zrozumiałeś moje słowa. Im się bliżej kogoś poznaje tym całkiem inaczej się na tego kogoś patrzy. Nie wiem jak to dobrze wyjaśnić abyś zrozumiał (i inni): kiedy kogoś widzisz po raz pierwszy, może nie być dla Ciebie najpiękniejszy, ale kiedy bardziej go poznajesz i coraz bardziej podoba Ci się z charakteru to i na wygląd zaczynasz inaczej patrzeć, mniej Ciebie obchodzi.