Sign in to follow this  
Followers0
Black Haze

Forumowa Akcja Pomocy Damianowi

Recommended Posts

Jak pewnie wielu z Was zauważyło od kilku dni na forum funkcjonuje ten temat: pomagamy-damianowi-lackowskiemu-t81779.html

W skrócie: temat założyła mama 21-letniego Damiana Lackowskiego. Chłopak cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, nie jest w stanie nawet samodzielnie siedzieć i bardzo cierpi. Turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że udaje się ulżyć mu w cierpieniu, niestety jak pewnie sami się orientujecie nie jest to rzecz tania. Pani Ilona samotnie wychowuje syna, nie jest w stanie poradzić sobie materialnie i poprosiła nas o pomoc.

Pomyślałam, że sam fakt, że zwróciła się właśnie do nas niejako zobowiązał nas aby nie pozostać obojętnym. Bo jak wykazać się taką znieczulicą, olać taką prośbę, zająć się pisaniem w bezsensownych tematach kiedy ktoś obok naprawdę potrzebuje naszej pomocy? I liczy na nas.

Wiadomo, że to forum młodzieżowe i jego użytkowników nie stać na datki. Większość z nas nie zarabia i trudno wymagać, abyśmy wpłacali jakieś duże kwoty. Jednak sporo z nas ma rozmaite umiejętności, które możemy wykorzystać aby pomóc Damianowi. Jedni malują, inni robią biżuterię, rysują. Wszystkie wykonane przez nas pracę można wystawić na internetową aukcję a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na leczenie Damiana. Nas nie będzie to kosztowało nic, a da dużo radości pani Ilonie i przede wszystkim Damianowi. Myślę, że zawsze warto pomagać, tym bardziej, że życie bywa przewrotne. Dzisiaj pomocy potrzebuje Damian, jutro możemy potrzebować jej my.

W całą akcję bardzo zaangażowała się Liszka, za co jej dziękuję : ) nawiązała już kontakt z fundacją, a więc wszystko odbędzie się całkowicie legalnie i pieniądze na pewno trafią do Damiana.

Pamiętajcie też, że to nie egzamin wstępny do ASP ;) prace mają być symbolem i każdy, kto ma zamysł artystyczny i mógłby wykonać coś handmade do wystawienia na aukcji proszony jest o zgłaszanie się w tym temacie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję.

Proszę też, aby oferty były traktowane naprawdę poważnie, aby potem się nie wycofywać - daliśmy pani Ilonie nadzieje, a nic nie boli bardziej niż rozczarowanie gdy ktoś nas zawiedzie w sprawie, która jest tak ważna.

PS. Liszka chce odwiedzić Damiana i jego mamę. Ma zamiar zrobić paczkę i przekazać ją chłopakowi. Jeśli macie ochotę zrobić cokolwiek jeszcze co mogłoby sprawić chłopakowi przyjemność - piszcie. Liszka dostarczy osobiście wszystkie własnoręcznie napisane listy, bajki. Cokolwiek. W końcu pieniądze to nie wszystko, liczą się też te drobne gesty które uświadomią mu, że nie jest sam i że jest wiele osób, którym jego los nie jest obojętny.

Jak już pisałam wcześniej, bardzo chętnie pomogę i wezmę udział w całej akcji. W najbliższych dniach narysuję kilka prac, które będzie można wystawić na aukcji i zebrać za nie trochę pieniędzy.

Zachęcam wszystkich do tego, aby dołożyli coś od siebie i pomogli! Razem możemy zdziałać o wiele więcej =)

Apeluję dodatkowo o pisanie bajek, listów dla Damiana. Ja to osobiście zawiozę, bo mam zamiar odwiedzić chłopca i Jego Mamę. Jednak sama nie jestem w stanie zgromadzić tyle rzeczy dla Niego.

Pokażmy, że potrafimy!

Postaram się coś napisać, narysować bądź zrobić - czy figurki z masy solnej są ok? czy raczej skupiać się na rysowaniu?

Myślę, że figurki będą super :)

Można by spróbować robić też coś ładnego ale praktycznego. Ręcznie zdobione kubki, biżuteria itp. Może to cieszyć się większym zainteresowaniem.

Myślę, że spokojnie miesiąc.

Połączymy to też z koncertem charytatywnym, który staram się zorganizować u mnie w mieście i moim wyjazdem do Ilony i Damiana razem z listami/bajkami/czymś od Was ; )

A mam jeszcze takie pytanie tą aukcje internetową kto będzie prowadził? zrobiłam parę kartek okolicznościowych może sie przydadzą?

Pewnie, że się przydadzą : ) co do aukcji internetowej to wszelkie informacje techniczne jeszcze będziemy przekazywać, na razie jesteśmy w fazie zbierania chętnych : )

Dostalam maila z Fundacji.

Ilona rozpoczyna od 1 września aukcję, na której będzie wystawiać przedmioty. Stara się każdą opisywać - od kogo jest dana rzecz.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

• Kerosine
    • WszyscyZginiemy
    • alegoria
    • Shady-Lane90
    • Gloria
    • mw2
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 2 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
      Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
      W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
      W godzinie – nieskończoność czasu.
      ["how the universe ends is how it begins"]
      · 0 replies
    • Kerosine
      Książka, którą aktualnie czytasz
      Istnieje również inna, poniekąd komplementarna książka popularnonaukowa na temat psychopatii: Nie przeczytałam jej osobiście, uczciwie przyznaję, jednak perspektywa, z jakiej autor zaprasza czytelnika, by spojrzał na temat jest z całą pewnością interesująca i potencjalnie także z tej pozycji można wiele wynieść.
    • Kerosine
      Burza wokół ostatniej działalności aktywistów LGBT i reakcji władz
      Jak zapewne wiecie, od kilkunastu dni jednym z głównych tematów w polskich mediach są działania kolektywu Stop Bzdurom, Gangu Samzamęt i Poetki oraz ostre reakcje, jakie wywołały one ze strony władzy i podlegających jej służb bezpieczeństwa oraz sądu. Mająca swój początek [?] w happeningu podczas którego nocą 27 / 28 lipca na kilku warszawskich pomnikach zawieszono tęczowe flagi oraz umieszczono manifesty, w których członkowie wyżej wymienionych grup reprezentujących środowisko LGBT wyjaśniają m
    • Bloody.
      W co grasz??
      Morroc&Bean na androida.
    • Maggie
      Książka, którą aktualnie czytasz
      Książke miałam na swojej liście "do przeczytania" od kiedy tylko zainteresowałam się tematem osobowości dyssocjalnej. Jest napisana w przystępny sposób - tak, aby zwykły czytelnik, nieposiadający wiedzy z zakresu psychologii czy psychiatrii mógł dobrze zapoznać się z tematem.  Polecam osobom, które podejrzewają, że mogli kiedyś spotkać na swojej drodze psychopatę (lub wciąż z nim obcują). Książka pokazuje na co uważać podczas wchodzenia z nim w relację - bowiem psychopaci to nie tylko morde
    • Shady-Lane90
      Co właśnie wyczynia twój zwierzak?
      Zajmuje większą część mojego łóżka. Chociaż w sumie mam wrażenie, że to bardziej jej labradorowe łoże, niźli moje, ludzkie ;D