Sign in to follow this  
Followers0
Black Haze

Forumowa Akcja Pomocy Damianowi

Recommended Posts

Jak pewnie wielu z Was zauważyło od kilku dni na forum funkcjonuje ten temat: pomagamy-damianowi-lackowskiemu-t81779.html

W skrócie: temat założyła mama 21-letniego Damiana Lackowskiego. Chłopak cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, nie jest w stanie nawet samodzielnie siedzieć i bardzo cierpi. Turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że udaje się ulżyć mu w cierpieniu, niestety jak pewnie sami się orientujecie nie jest to rzecz tania. Pani Ilona samotnie wychowuje syna, nie jest w stanie poradzić sobie materialnie i poprosiła nas o pomoc.

Pomyślałam, że sam fakt, że zwróciła się właśnie do nas niejako zobowiązał nas aby nie pozostać obojętnym. Bo jak wykazać się taką znieczulicą, olać taką prośbę, zająć się pisaniem w bezsensownych tematach kiedy ktoś obok naprawdę potrzebuje naszej pomocy? I liczy na nas.

Wiadomo, że to forum młodzieżowe i jego użytkowników nie stać na datki. Większość z nas nie zarabia i trudno wymagać, abyśmy wpłacali jakieś duże kwoty. Jednak sporo z nas ma rozmaite umiejętności, które możemy wykorzystać aby pomóc Damianowi. Jedni malują, inni robią biżuterię, rysują. Wszystkie wykonane przez nas pracę można wystawić na internetową aukcję a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na leczenie Damiana. Nas nie będzie to kosztowało nic, a da dużo radości pani Ilonie i przede wszystkim Damianowi. Myślę, że zawsze warto pomagać, tym bardziej, że życie bywa przewrotne. Dzisiaj pomocy potrzebuje Damian, jutro możemy potrzebować jej my.

W całą akcję bardzo zaangażowała się Liszka, za co jej dziękuję : ) nawiązała już kontakt z fundacją, a więc wszystko odbędzie się całkowicie legalnie i pieniądze na pewno trafią do Damiana.

Pamiętajcie też, że to nie egzamin wstępny do ASP ;) prace mają być symbolem i każdy, kto ma zamysł artystyczny i mógłby wykonać coś handmade do wystawienia na aukcji proszony jest o zgłaszanie się w tym temacie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję.

Proszę też, aby oferty były traktowane naprawdę poważnie, aby potem się nie wycofywać - daliśmy pani Ilonie nadzieje, a nic nie boli bardziej niż rozczarowanie gdy ktoś nas zawiedzie w sprawie, która jest tak ważna.

PS. Liszka chce odwiedzić Damiana i jego mamę. Ma zamiar zrobić paczkę i przekazać ją chłopakowi. Jeśli macie ochotę zrobić cokolwiek jeszcze co mogłoby sprawić chłopakowi przyjemność - piszcie. Liszka dostarczy osobiście wszystkie własnoręcznie napisane listy, bajki. Cokolwiek. W końcu pieniądze to nie wszystko, liczą się też te drobne gesty które uświadomią mu, że nie jest sam i że jest wiele osób, którym jego los nie jest obojętny.

Jak już pisałam wcześniej, bardzo chętnie pomogę i wezmę udział w całej akcji. W najbliższych dniach narysuję kilka prac, które będzie można wystawić na aukcji i zebrać za nie trochę pieniędzy.

Zachęcam wszystkich do tego, aby dołożyli coś od siebie i pomogli! Razem możemy zdziałać o wiele więcej =)

Apeluję dodatkowo o pisanie bajek, listów dla Damiana. Ja to osobiście zawiozę, bo mam zamiar odwiedzić chłopca i Jego Mamę. Jednak sama nie jestem w stanie zgromadzić tyle rzeczy dla Niego.

Pokażmy, że potrafimy!

Postaram się coś napisać, narysować bądź zrobić - czy figurki z masy solnej są ok? czy raczej skupiać się na rysowaniu?

Myślę, że figurki będą super :)

Można by spróbować robić też coś ładnego ale praktycznego. Ręcznie zdobione kubki, biżuteria itp. Może to cieszyć się większym zainteresowaniem.

Myślę, że spokojnie miesiąc.

Połączymy to też z koncertem charytatywnym, który staram się zorganizować u mnie w mieście i moim wyjazdem do Ilony i Damiana razem z listami/bajkami/czymś od Was ; )

A mam jeszcze takie pytanie tą aukcje internetową kto będzie prowadził? zrobiłam parę kartek okolicznościowych może sie przydadzą?

Pewnie, że się przydadzą : ) co do aukcji internetowej to wszelkie informacje techniczne jeszcze będziemy przekazywać, na razie jesteśmy w fazie zbierania chętnych : )

Dostalam maila z Fundacji.

Ilona rozpoczyna od 1 września aukcję, na której będzie wystawiać przedmioty. Stara się każdą opisywać - od kogo jest dana rzecz.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
      · 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

"Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
      · 4 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
      I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
      · 3 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
      · 0 replies
    • Kerosine
      Witam serdecznie
      Czyli dobrze skojarzyłam z czasami swojego dzieciństwa!  Faktycznie, można zerknąć w wolnej chwili. Nie, to tylko jeden z powodów - moja rodzina chyba wyrzuciłaby mnie z domu gdybym sprowadziła do niego takiego lokatora =) Poza tym osobną kwestią jest trzymanie podobnych zwierząt jako takich, a osobną karmówki dla nich - brr. Ukłucia się nie boję, zresztą gatunki, na których przede wszystkim by mi zależało [Pandinus imperator, Heterometrus spp.] charakteryzują się łagodnym usposobien
    • BiałyKruk
      Witam serdecznie
      Sprawdziłem na filmweb. Tajemnica Sagali jest z 96 roku polsko-niemieckiej produkcji. Ja sam pewien nie jestem czy widziałem wszystkie odcinki bo zakończenia nie pamiętam. Wiem ze oglądałem i mi się podobał. Zawsze można pooglądać bo jest na cda.pl   Entomofobia kojarzy mi się z entami  Czemu nie masz możliwości ? Chodzi tylko o odpowiedzialność ?? Ja już 10 lat hoduję ptaszniki. Brałem kiedyś na rękę i żaden mnie nie dziabnął. Odpowiedzialny człowiek umie podejść do takiej sprawy z o
    • Kerosine
      Samotność
      +1 Wykorzystywanie swoich zainteresowań [tak już istniejących, jak i aktywności, które dopiero mają szansę stać się nimi w przyszłości gdy już przekonamy się, czy to nasza bajka] zdecydowanie stanowi jedną z lepszych metod na poznawanie nowych osób - warto z niej skorzystać. +1 Odniosę się jeszcze tylko do tego: Czy te grupki aby na pewno są tworami uformowanymi ostatecznie i całkowicie zamkniętymi na osoby z zewnątrz? Być może - zasugerowana stopniem ich wzajemnego zgr
    • Martusiaaaaaa92
      Samotność
      Wyjazd do innego kraju to ciężka sprawa. Człowiek staje się wyrwany z korzeniami i przesadzony gdzie indziej. Zwłaszcza, że Ty od 6 roku życia, od dziecka mieszkałaś w Anglii i zdążyłaś się przyzwyczaić. I to Polska była Ci bardziej obcym krajem. Sama przeżywałam wyjazd z kraju i na początku było ciężko. Przetrwałam dzięki temu, że wyjechałam razem z chłopakiem i synkiem, potem też, już w Anglii, urodziła nam się córeczka. Szkoła średnia się niedawno zaczęła, wtedy kontakty się nawiązuje na
    • yiliyane
      Samotność
      Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to zapisanie się na jakieś zajęcia dodatkowe. Mogą to być pozalekcyjne zajęcia w szkole (może w innej klasie jest ktoś fajny, z kim mogłabyś się zaprzyjaźnić?), a mogą być to zajęcia poza szkołą. Znajdź coś, co Cię zainteresuje i co jednocześnie nie będzie zajęciami indywidualnymi - nie tylko zredukujesz nadmiar czasu wolnego i nudy, ale też będziesz miała szansę poznać kogoś nowego. Możesz próbować też nawiązać jakiś kontakt ze swoim kuzynostwem, jeśli masz k