Sign in to follow this  
Followers0
Black Haze

Forumowa Akcja Pomocy Damianowi

Recommended Posts

Jak pewnie wielu z Was zauważyło od kilku dni na forum funkcjonuje ten temat: pomagamy-damianowi-lackowskiemu-t81779.html

W skrócie: temat założyła mama 21-letniego Damiana Lackowskiego. Chłopak cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, nie jest w stanie nawet samodzielnie siedzieć i bardzo cierpi. Turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że udaje się ulżyć mu w cierpieniu, niestety jak pewnie sami się orientujecie nie jest to rzecz tania. Pani Ilona samotnie wychowuje syna, nie jest w stanie poradzić sobie materialnie i poprosiła nas o pomoc.

Pomyślałam, że sam fakt, że zwróciła się właśnie do nas niejako zobowiązał nas aby nie pozostać obojętnym. Bo jak wykazać się taką znieczulicą, olać taką prośbę, zająć się pisaniem w bezsensownych tematach kiedy ktoś obok naprawdę potrzebuje naszej pomocy? I liczy na nas.

Wiadomo, że to forum młodzieżowe i jego użytkowników nie stać na datki. Większość z nas nie zarabia i trudno wymagać, abyśmy wpłacali jakieś duże kwoty. Jednak sporo z nas ma rozmaite umiejętności, które możemy wykorzystać aby pomóc Damianowi. Jedni malują, inni robią biżuterię, rysują. Wszystkie wykonane przez nas pracę można wystawić na internetową aukcję a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na leczenie Damiana. Nas nie będzie to kosztowało nic, a da dużo radości pani Ilonie i przede wszystkim Damianowi. Myślę, że zawsze warto pomagać, tym bardziej, że życie bywa przewrotne. Dzisiaj pomocy potrzebuje Damian, jutro możemy potrzebować jej my.

W całą akcję bardzo zaangażowała się Liszka, za co jej dziękuję : ) nawiązała już kontakt z fundacją, a więc wszystko odbędzie się całkowicie legalnie i pieniądze na pewno trafią do Damiana.

Pamiętajcie też, że to nie egzamin wstępny do ASP ;) prace mają być symbolem i każdy, kto ma zamysł artystyczny i mógłby wykonać coś handmade do wystawienia na aukcji proszony jest o zgłaszanie się w tym temacie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję.

Proszę też, aby oferty były traktowane naprawdę poważnie, aby potem się nie wycofywać - daliśmy pani Ilonie nadzieje, a nic nie boli bardziej niż rozczarowanie gdy ktoś nas zawiedzie w sprawie, która jest tak ważna.

PS. Liszka chce odwiedzić Damiana i jego mamę. Ma zamiar zrobić paczkę i przekazać ją chłopakowi. Jeśli macie ochotę zrobić cokolwiek jeszcze co mogłoby sprawić chłopakowi przyjemność - piszcie. Liszka dostarczy osobiście wszystkie własnoręcznie napisane listy, bajki. Cokolwiek. W końcu pieniądze to nie wszystko, liczą się też te drobne gesty które uświadomią mu, że nie jest sam i że jest wiele osób, którym jego los nie jest obojętny.

Share this post


Link to post

Jak już pisałam wcześniej, bardzo chętnie pomogę i wezmę udział w całej akcji. W najbliższych dniach narysuję kilka prac, które będzie można wystawić na aukcji i zebrać za nie trochę pieniędzy.

Zachęcam wszystkich do tego, aby dołożyli coś od siebie i pomogli! Razem możemy zdziałać o wiele więcej =)

Share this post


Link to post

Apeluję dodatkowo o pisanie bajek, listów dla Damiana. Ja to osobiście zawiozę, bo mam zamiar odwiedzić chłopca i Jego Mamę. Jednak sama nie jestem w stanie zgromadzić tyle rzeczy dla Niego.

Pokażmy, że potrafimy!

Share this post


Link to post
Postaram się coś napisać, narysować bądź zrobić - czy figurki z masy solnej są ok? czy raczej skupiać się na rysowaniu?

Myślę, że figurki będą super :)

Można by spróbować robić też coś ładnego ale praktycznego. Ręcznie zdobione kubki, biżuteria itp. Może to cieszyć się większym zainteresowaniem.

Share this post


Link to post

Myślę, że spokojnie miesiąc.

Połączymy to też z koncertem charytatywnym, który staram się zorganizować u mnie w mieście i moim wyjazdem do Ilony i Damiana razem z listami/bajkami/czymś od Was ; )

Share this post


Link to post

A mam jeszcze takie pytanie tą aukcje internetową kto będzie prowadził? zrobiłam parę kartek okolicznościowych może sie przydadzą?

Share this post


Link to post

Pewnie, że się przydadzą : ) co do aukcji internetowej to wszelkie informacje techniczne jeszcze będziemy przekazywać, na razie jesteśmy w fazie zbierania chętnych : )

Share this post


Link to post

Dostalam maila z Fundacji.

Ilona rozpoczyna od 1 września aukcję, na której będzie wystawiać przedmioty. Stara się każdą opisywać - od kogo jest dana rzecz.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Witam serdecznie
   Czyli dobrze skojarzyłam z czasami swojego dzieciństwa!  Faktycznie, można zerknąć w wolnej chwili. Nie, to tylko jeden z powodów - moja rodzina chyba wyrzuciłaby mnie z domu gdybym sprowadziła do niego takiego lokatora =) Poza tym osobną kwestią jest trzymanie podobnych zwierząt jako takich, a osobną karmówki dla nich - brr. Ukłucia się nie boję, zresztą gatunki, na których przede wszystkim by mi zależało [Pandinus imperator, Heterometrus spp.] charakteryzują się łagodnym usposobien
  • BiałyKruk
   Witam serdecznie
   Sprawdziłem na filmweb. Tajemnica Sagali jest z 96 roku polsko-niemieckiej produkcji. Ja sam pewien nie jestem czy widziałem wszystkie odcinki bo zakończenia nie pamiętam. Wiem ze oglądałem i mi się podobał. Zawsze można pooglądać bo jest na cda.pl   Entomofobia kojarzy mi się z entami  Czemu nie masz możliwości ? Chodzi tylko o odpowiedzialność ?? Ja już 10 lat hoduję ptaszniki. Brałem kiedyś na rękę i żaden mnie nie dziabnął. Odpowiedzialny człowiek umie podejść do takiej sprawy z o
  • Kerosine
   Samotność
   +1 Wykorzystywanie swoich zainteresowań [tak już istniejących, jak i aktywności, które dopiero mają szansę stać się nimi w przyszłości gdy już przekonamy się, czy to nasza bajka] zdecydowanie stanowi jedną z lepszych metod na poznawanie nowych osób - warto z niej skorzystać. +1 Odniosę się jeszcze tylko do tego: Czy te grupki aby na pewno są tworami uformowanymi ostatecznie i całkowicie zamkniętymi na osoby z zewnątrz? Być może - zasugerowana stopniem ich wzajemnego zgr
  • Martusiaaaaaa92
   Samotność
   Wyjazd do innego kraju to ciężka sprawa. Człowiek staje się wyrwany z korzeniami i przesadzony gdzie indziej. Zwłaszcza, że Ty od 6 roku życia, od dziecka mieszkałaś w Anglii i zdążyłaś się przyzwyczaić. I to Polska była Ci bardziej obcym krajem. Sama przeżywałam wyjazd z kraju i na początku było ciężko. Przetrwałam dzięki temu, że wyjechałam razem z chłopakiem i synkiem, potem też, już w Anglii, urodziła nam się córeczka. Szkoła średnia się niedawno zaczęła, wtedy kontakty się nawiązuje na
  • yiliyane
   Samotność
   Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to zapisanie się na jakieś zajęcia dodatkowe. Mogą to być pozalekcyjne zajęcia w szkole (może w innej klasie jest ktoś fajny, z kim mogłabyś się zaprzyjaźnić?), a mogą być to zajęcia poza szkołą. Znajdź coś, co Cię zainteresuje i co jednocześnie nie będzie zajęciami indywidualnymi - nie tylko zredukujesz nadmiar czasu wolnego i nudy, ale też będziesz miała szansę poznać kogoś nowego. Możesz próbować też nawiązać jakiś kontakt ze swoim kuzynostwem, jeśli masz k