Sign in to follow this  
Followers0
Black Haze

Forumowa Akcja Pomocy Damianowi

Recommended Posts

Jak pewnie wielu z Was zauważyło od kilku dni na forum funkcjonuje ten temat: pomagamy-damianowi-lackowskiemu-t81779.html

W skrócie: temat założyła mama 21-letniego Damiana Lackowskiego. Chłopak cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, nie jest w stanie nawet samodzielnie siedzieć i bardzo cierpi. Turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że udaje się ulżyć mu w cierpieniu, niestety jak pewnie sami się orientujecie nie jest to rzecz tania. Pani Ilona samotnie wychowuje syna, nie jest w stanie poradzić sobie materialnie i poprosiła nas o pomoc.

Pomyślałam, że sam fakt, że zwróciła się właśnie do nas niejako zobowiązał nas aby nie pozostać obojętnym. Bo jak wykazać się taką znieczulicą, olać taką prośbę, zająć się pisaniem w bezsensownych tematach kiedy ktoś obok naprawdę potrzebuje naszej pomocy? I liczy na nas.

Wiadomo, że to forum młodzieżowe i jego użytkowników nie stać na datki. Większość z nas nie zarabia i trudno wymagać, abyśmy wpłacali jakieś duże kwoty. Jednak sporo z nas ma rozmaite umiejętności, które możemy wykorzystać aby pomóc Damianowi. Jedni malują, inni robią biżuterię, rysują. Wszystkie wykonane przez nas pracę można wystawić na internetową aukcję a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na leczenie Damiana. Nas nie będzie to kosztowało nic, a da dużo radości pani Ilonie i przede wszystkim Damianowi. Myślę, że zawsze warto pomagać, tym bardziej, że życie bywa przewrotne. Dzisiaj pomocy potrzebuje Damian, jutro możemy potrzebować jej my.

W całą akcję bardzo zaangażowała się Liszka, za co jej dziękuję : ) nawiązała już kontakt z fundacją, a więc wszystko odbędzie się całkowicie legalnie i pieniądze na pewno trafią do Damiana.

Pamiętajcie też, że to nie egzamin wstępny do ASP ;) prace mają być symbolem i każdy, kto ma zamysł artystyczny i mógłby wykonać coś handmade do wystawienia na aukcji proszony jest o zgłaszanie się w tym temacie. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję.

Proszę też, aby oferty były traktowane naprawdę poważnie, aby potem się nie wycofywać - daliśmy pani Ilonie nadzieje, a nic nie boli bardziej niż rozczarowanie gdy ktoś nas zawiedzie w sprawie, która jest tak ważna.

PS. Liszka chce odwiedzić Damiana i jego mamę. Ma zamiar zrobić paczkę i przekazać ją chłopakowi. Jeśli macie ochotę zrobić cokolwiek jeszcze co mogłoby sprawić chłopakowi przyjemność - piszcie. Liszka dostarczy osobiście wszystkie własnoręcznie napisane listy, bajki. Cokolwiek. W końcu pieniądze to nie wszystko, liczą się też te drobne gesty które uświadomią mu, że nie jest sam i że jest wiele osób, którym jego los nie jest obojętny.

Share this post


Link to post

Jak już pisałam wcześniej, bardzo chętnie pomogę i wezmę udział w całej akcji. W najbliższych dniach narysuję kilka prac, które będzie można wystawić na aukcji i zebrać za nie trochę pieniędzy.

Zachęcam wszystkich do tego, aby dołożyli coś od siebie i pomogli! Razem możemy zdziałać o wiele więcej =)

Share this post


Link to post

Apeluję dodatkowo o pisanie bajek, listów dla Damiana. Ja to osobiście zawiozę, bo mam zamiar odwiedzić chłopca i Jego Mamę. Jednak sama nie jestem w stanie zgromadzić tyle rzeczy dla Niego.

Pokażmy, że potrafimy!

Share this post


Link to post
Postaram się coś napisać, narysować bądź zrobić - czy figurki z masy solnej są ok? czy raczej skupiać się na rysowaniu?

Myślę, że figurki będą super :)

Można by spróbować robić też coś ładnego ale praktycznego. Ręcznie zdobione kubki, biżuteria itp. Może to cieszyć się większym zainteresowaniem.

Share this post


Link to post

Myślę, że spokojnie miesiąc.

Połączymy to też z koncertem charytatywnym, który staram się zorganizować u mnie w mieście i moim wyjazdem do Ilony i Damiana razem z listami/bajkami/czymś od Was ; )

Share this post


Link to post

A mam jeszcze takie pytanie tą aukcje internetową kto będzie prowadził? zrobiłam parę kartek okolicznościowych może sie przydadzą?

Share this post


Link to post

Pewnie, że się przydadzą : ) co do aukcji internetowej to wszelkie informacje techniczne jeszcze będziemy przekazywać, na razie jesteśmy w fazie zbierania chętnych : )

Share this post


Link to post

Dostalam maila z Fundacji.

Ilona rozpoczyna od 1 września aukcję, na której będzie wystawiać przedmioty. Stara się każdą opisywać - od kogo jest dana rzecz.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
  • WszyscyZginiemy
  • alegoria
  • Shady-Lane90
  • Gloria
  • mw2
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Istnieje również inna, poniekąd komplementarna książka popularnonaukowa na temat psychopatii: Nie przeczytałam jej osobiście, uczciwie przyznaję, jednak perspektywa, z jakiej autor zaprasza czytelnika, by spojrzał na temat jest z całą pewnością interesująca i potencjalnie także z tej pozycji można wiele wynieść.
  • Kerosine
   Burza wokół ostatniej działalności aktywistów LGBT i reakcji władz
   Jak zapewne wiecie, od kilkunastu dni jednym z głównych tematów w polskich mediach są działania kolektywu Stop Bzdurom, Gangu Samzamęt i Poetki oraz ostre reakcje, jakie wywołały one ze strony władzy i podlegających jej służb bezpieczeństwa oraz sądu. Mająca swój początek [?] w happeningu podczas którego nocą 27 / 28 lipca na kilku warszawskich pomnikach zawieszono tęczowe flagi oraz umieszczono manifesty, w których członkowie wyżej wymienionych grup reprezentujących środowisko LGBT wyjaśniają m
  • Bloody.
   W co grasz??
   Morroc&Bean na androida.
  • Maggie
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Książke miałam na swojej liście "do przeczytania" od kiedy tylko zainteresowałam się tematem osobowości dyssocjalnej. Jest napisana w przystępny sposób - tak, aby zwykły czytelnik, nieposiadający wiedzy z zakresu psychologii czy psychiatrii mógł dobrze zapoznać się z tematem.  Polecam osobom, które podejrzewają, że mogli kiedyś spotkać na swojej drodze psychopatę (lub wciąż z nim obcują). Książka pokazuje na co uważać podczas wchodzenia z nim w relację - bowiem psychopaci to nie tylko morde
  • Shady-Lane90
   Co właśnie wyczynia twój zwierzak?
   Zajmuje większą część mojego łóżka. Chociaż w sumie mam wrażenie, że to bardziej jej labradorowe łoże, niźli moje, ludzkie ;D