Jump to content

Emeryci zabierają nam młodym pracę


mlody_l

Recommended Posts

Posted

Często spotkałem sie z tym ze ludzie na emeryturze jeszcze pracują i tym wlasnie zabierają nam zatrudnienie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Link to comment
Posted

Uważam, że praca nie powinna być zależna od wieku, a od kompetencji. No bo dlaczego zatrudniać młodego człowieka, który o niczym nie ma pojęcia, jeśli można zatrudnić staruszka, który o fachu wie wszystko i przepracował w tej branży praktycznie całe życie? No i to powinno działać również w drugą stronę, po co trzymać przy pracy fizycznej ludzi starych, z chorym kręgosłupem, jeśli młodzi sprawdzą się znacznie lepiej.

Link to comment
Posted
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Moje zdanie jest takie, że osoba, która jest na emeryturze, ale cieszy się zdrowiem, które pozwala jej pracować, powinna mieć do tego prawo...

Link to comment
Posted

I własnie dlatego ze ci emeryci pracują to na ich miejscu mogloby wiele mlodych osob pracowac a tak mlodzi nie maja pracy i siedza na bezrobociu.

Link to comment
Posted
I własnie dlatego ze ci emeryci pracują to na ich miejscu mogloby wiele mlodych osob pracowac a tak mlodzi nie maja pracy i siedza na bezrobociu.

Wiesz, dlaczego jeszcze?

Bo starsi mają doświadczenie, tak zwany fach w ręku. A chyba lepiej zatrudnić osobę starszą, ale wiedzącą, co robi, niż młodą, kompletnego laika, który może tylko zaszkodzi.

Link to comment
Posted

To gdzie i kiedy mlodzi mają się nauczyć wykonywać swoj zawod? Nie pomyslalas o tym ze gdzies trzeba sie nauczyc? A jesli o ta nauke zawodu chodzi to najwiecej wlasnie w pracy czlowiek doswiadczenia zdobywa, w szkole nie idzie wszystkiego sie nauczyc. I kiedys w koncu mlodych bedą potrzebować do pracy. Nawet nie walczycie o swoje bo powinniście miec podobne zdanie do mojego. Starych na emeryture a my do pracy :)

Link to comment
Posted

To nie tak, że ja nie widzę problemu. Jednak uważam, że to jest w pewnym sensie kwestia nierozwiązywalna. Bo i młodzi mają prawo (powinni je mieć) do zdobywania doświadczenia, i zdolni do pracy emeryci powinni mieć prawo do pracy.

Link to comment
Posted

mlody_l, to trochę śmieszne, ale powiedz mi (procentowo) ilu emerytów pracuje?

Link to comment
Posted

Chętnie pracują, taaa... :) Myślę, że gdyby emerytury wynosiły w tym kraju trochę więcej niż nędzne 1000 zł, to wielu z tych emerytów chętnie oddałoby pracę młodszym. Wątpię, by w ciągu 40 lat coś się tutaj zmieniło, więc jeszcze sam jako dziaduszek będziesz paru groszy szukał.

Link to comment
Posted

Na Śląsku pracuje bardzo dużo emerytów górniczych którzy mają super emeryturki w wieku już 45-50 lat i mają dużo sił i też chęci do pracy, bo nie każdy lubi tylko bąki zbijać. Tacy emeryci często zwijają robotę młodym bo też pracodawcy w ogłoszeniach o pracę takich sobie życzą, często kierowców, a dlaczego sobie życzą bo nie muszą odprowadzać składek. Nigdy się nie spotkałem z pracującymi emerytami którzy szli na emeryturę normalnie w wieku 65 lat i nie sądzę też żeby ta grupa była jakoś bardzo uciążliwa dla młodych pod względem "kradzieży roboty", a co do wcześniejszych emerytów to jest to wada systemu który przewiduje wcześniejsze emerytury które powinny być równo w większości zawodów zlikwidowane. Na chwilę obecną gdy ot tak się nie da zmienić systemu emerytalnego można by było wprowadzić zakaz pracy po emeryturze lub w zamian za pracę brak pobierania świadczenia.

Link to comment
Posted
mlody_l, to trochę śmieszne, ale powiedz mi (procentowo) ilu emerytów pracuje?

To nie jest śmieszne bo ja szukam pracy i czesto spotykam sie z tym ze pracują osoby po 60 roku życia i dla mnie i innych mlodych nie ma miejsc. Pewnie jeszcze jestes w takim wieku licealnym i nie masz pojecia jak to jest.

Link to comment
Posted

Mam wrażenie, że jesteś po prostu sfrustrowany bezrobociem. Należy zwolnić wszystkich starszych ludzi tuż przed emeryturą po to byś mógł sobie popracować? Zresztą gdyby nawet starych ludzi masowo zwalniano, to prawdopodobnie i tak nie znalazłbyś pracy. Po prostu wiele firm by upadło bez wiedzy, doświadczenia i umiejętności tych starszych pracowników.

Link to comment
Posted

Nie chodzi mi o to zeby zwalniać tych przed emeryturą tylko o to zeby tych ludzi ktorzy są na emeryturze juz nie zatrudniać. Narobili się tyle lat to niech teraz nie zabieraja pracy nam.

Link to comment
Posted
Bo starsi mają doświadczenie, tak zwany fach w ręku. A chyba lepiej zatrudnić osobę starszą, ale wiedzącą, co robi, niż młodą, kompletnego laika, który może tylko zaszkodzi.

To niby skąd młody człowiek ma nabrać doświadczenia na przyszłość, skoro nikt nie chce ich (nas?) zatrudniać, bo nam go brakuje?

Skoro teraz go nie mamy, za kilka lat też go nie będziemy mieli.

Link to comment
Posted

alexia, wszystko zależy od indywidualnych starań danej osoby. To Ty powinnaś pracować nad tym, by stać się atrakcyjną osobą dla przyszłego pracodawcy. Poza Urzędem Pracy istnieją zagraniczne lub krajowe staże/wolontariaty. Praktyki. Kursy i szkolenia.

Aktywizacja zawodowa osób starszych z reguły koncentruje się wokół usług, w których niezbędna jest swoista mądrość życiowa, doświadczenie oraz umiejętności, których młode osoby mogą nie posiadać. Tylko z racji swojego wieku. Nie potrafię postrzegać jako konkurencję dla osób, które dopiero wkraczają na rynek.

Link to comment
Guest Anonymous
Posted
Wątpię, by w ciągu 40 lat coś się tutaj zmieniło

Zmieni się, na gorsze. :D

Pracy jest od cholery tylko trzeba sobie poszukać, ludzie narzekający na bezrobocie czy właśnie tak jak Ty na zabieranie pracy przez emerytów po prostu chcą skończyć technikum i od razu iść na stanowisko kierownika zarabiając 5 kafli miesięcznie. Nie ma tak łatwo, młody człowiek musi się wspinać po stopniach kariery, zaczynając jako stażysta i nosząc kawę za 1000 złotych czy tam nawet mniej. Jeśli jesteśmy naprawdę zdeterminowani i przede wszystkim wciąż ulepszamy siebie to z robotą nie ma problemu - mój brat ma 24 lata, za sobą technikum i 2 kierunki uzupełniające a pracuje od 20 roku życia w firmie budowlanej, zna go pół miasta (oczywiście prezesi firm itp. nie szarzy ludzie), w praktycznie każdej hurtowni ma zniżki i wyciąga 3 tysiące miesięcznie luźną ręką. Trzeba umieć się w życiu ustawić a nie narzekać i szukać usprawiedliwień.

Link to comment
Posted

Bloody, no to chyba nie u mnie, bo u mnie w PUP'ie jakoś stażów to nigdy nie mają. ;o

Link to comment
Posted

Nie wiem, gdzie wy widzicie emerytów, nie licząc systemu oświaty. Pracodawca robi wszystko, zwłaszcza prywatny, by iść po kosztach, a im starszy pracownik, tym większe ryzyko, że owe koszty pojawią się.

Im człowiek starszy, tym zwiększa się także spowodowanie na jego miejscu pracy wypadku, stąd też zakłady produkcyjne czy spółki handlowe wolą swoje grono zasilać ludźmi produktywnymi.

Idąc nawet do marketu widzę na kasie młodych ludzi, świeżo po studiach.

Bujda, nie problem. Zwykła prowokacja, autorowi tematu radzę przejść się do urzędu pracy, gdzie najwięcej osób zarejestrowanych to tzw długotrwale bezrobotni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Kerosine
   Założyłeś już taki temat:
  • MightyWozz
   Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Celt
  Celt
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  2 posts
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  nadia13_modelowa
  nadia13_modelowa
  1 post
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up