Jump to content

Dzień Dobry.


shinian

Recommended Posts

Posted

Witam serdecznie, mam na imię Mateusz i mam 21 lat. Pojawiłem się na forum z powodu tego, że trochę się rozchorowałem (tak, w środku lata...) i szukam miejsca, gdzie mógłbym spędzić trochę czasu.

Jeśli w ogóle ktoś pojawi się w tym temacie to zapewne chciałby wiedzieć coś więcej niż to ile mam lat i jak mam na imię. A więc jestem człowiekiem wielu zainteresowań, większość z nich odziedziczyłem po ojcu, który jest wspaniałym człowiekiem i miał cierpliwość uczyć mnie wielu rzeczy. A więc przede wszystkim miłość do muzyki i samochodów.

Przesłuchałem w swoim życiu ogromną ilość muzyki, moje ulubione kapele to przede wszystkim The Cure, Placebo, Sigur Rós, Oasis, Mogwai, ale mam też drugie oblicze, wywodzące się z moich nastoletnich fascynacji grunge'm czyli Alice in Chains, Nirvana, Mudhoney i reszta ekipy. Klasyki jak Led Zepp, Pink Floyd czy King Crimson oczywiście też, a moi ulubieni soliści to Elliott Smith i Neil Young. Gram na gitarze w zespoliku Teraz My, który nie jest ambitnym projektem i gramy głównie w zaznajomionym barze covery, ale planuje kiedyś zrobić coś fajnego, bo sporo tekstów napisanych już mam, a i ambicji nie brak.

Druga strona to samochody, a dokładniej ich wnętrze, gdyż mój ojciec jest mechanikiem samochodowym, więc i ja siedząc z nim ciągle w warsztacie sporo się nauczyłem za młodu teraz już robię to fachowo, a i często pomagam też przy innych urządzeniach w firmie mojego kolegi ze szkolnej ławy (a raczej jego ojca firmie). Z czynności które lubią zjadać mój czas, trzeba wymienić siłownię na którą chodzę co najmniej 3 razy w tygodniu, staram się czytać książki kiedy mam na to czas (to raczej kiedy nadchodzą zimniejsze dni, gdyż latem nie bardzo mam czas i chęci) aby nie uchodzić za ignoranta, kiedy dzieją się jakieś fajne eventy w Polsce też staram się być - ostatnio Sigur Rós w Warszawie, teraz czeka mnie Woodstock i Coke. No i to by chyba było tyle..

Mam też sporo planów na przyszłość, ale to może pochwalę się kiedy zaczną się osiągnięcia - póki co praca, praca, praca. :wink:

Link to comment
Posted

Po jaką literaturę sięgasz? :)

Link to comment
różowy pajacyk
Posted

Cześć Mateusz! ; )

Na co zachorowałeś?

I jakie książki czytasz?

Link to comment
Posted

Nie mam ulubionych autorów, ani pozycji na które czekam (no może poza kolejną książką z cyklu o Cmentarzu zapomnianych książek Zafóna), staram się czytać głównie szeroko pojętą klasykę (jest co nadrabiać) i książki, które w pewien sposób traktują o tematach, które sam lubię poruszać w tekstach które piszę, a zatem o samotności, traceniu wiary w człowieka i Boga. Moje ulubione książki jak do tej pory to 'Buszujący w Zbożu', 'Podróż do kresu nocy' i nieśmiertelny 'Mały Książę". Swego czasu byłem też zafascynowany "W Drodze" i Włóczędzy Dharmy" Kerouaca, co skłoniło mnie do poznania bliżej wielu innych dzieł Beat Generation.

A zachorowałem na grypę, ale o tyle paskudną, że na chusteczkach zostawiam sporo krwi i głosu nie mam za grosz.

Link to comment
Posted

Plus za muzykę. Baw się dobrze na forum =)

Link to comment
Posted

Ta bardzo idealny gust muzyczny, dla mnie, of kors.

Cześć, cześć, zostań jak najdłużej!

Link to comment
Posted

Również witam ;)

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

Nigdy nie mogłam zrozumieć jak komuś może się podobać Led Zeppelin, czy też Nirvana. Przynajmniej Eliotta Smitha i Crimsona lubisz. A może powiesz co lubisz z ambientu, shoegaze albo new age ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  Wulf
  Wulf
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up