Jump to content

Objazdówka po Polsce pociągiem.

podroznik

Recommended Posts

Posted

Dzień dobry. Jestem studentem w czasie roku akademickiego, ale podczas wakacji zmieniam się w bezwzględnego i żądnego podróż człowieka. Lubię góry, morze i inne takie, ale mam pomysł na inne spędzenie weekendu, bo tylko tyle mam w te wakacje wolnego. Chcę zrobić za pomocą Biletu Podróżnika PKP IC objazdówkę, pętlę czy jak to tam kto chce nazwać - po kraju, trasą: Wrocław - Szczecin - Kołobrzeg - Warszawa - Zakopane - Warszawa - Zielona Góra - Wrocław. Co myślicie o takich wyprawach? Podróżowałem w ten sposób już kilka razy, za każdym poznawałem mnóstwo ciekawych ludzi, przeżyłem mnóstwo przygód, a także, ze względu na chroniczną niemożność wyspania się - po 3 nocach w pociągach - wreszcie wysypiałem się, z niesamowitego zmęczenia. Najlepsze są te myśli, że rano wsiadało się w pociąg nad morzem, a wieczorem - wsiada się w następny pociąg w górach. I te kilometry przebyte, i ten wiatr we włosach (czują go nawet łysi), i te widoki. Jeśli ktoś chciałby się skusić, wybieram się w taką podróż albo w weekend 12-15 lipca lub w 19-22 lipca. Zazwyczaj jeżdżę sam albo ze znajomymi, ale po ostatnich doniesieniach o tym, że kolegę okradziono w nocnym pociągu, wolę jeździć z kimś, a stałym znajomym od podróży niestety nie pasują te weekendy. Mam do zaoferowania: zobaczenie Polski przez okna pociągu na rasie ponad 2000 km, poznanie części z 40 milionów Polaków a także zagranicznych gości, wypicie 7 energetyków przez 3 dni, wypicie pół litra wódki na spółkę na dworcu w Zielonej Górze w środku nocy, rozmowy o wodzie, o trawie, o lesie, o śmierci, o zdradzie, o miłości, o świecie, o wszystkich tych, co żyli na tej planecie, prysznic (niewspólny) w Warszawie, poczucie błagania o wygodne miejsce do snu, zobaczenie jednych z największych miast w Polsce, kąpiel w ciepłym, śródziemnym Bałtyku, ukrywanie się przed konduktorem podczas palenia papierosów w toalecie, śpiewanie nieprzyzwoitych i przyzwoitych piosenek i wiele innych.

Puenta jest taka - co sądzicie o takich wyprawach pociągiem, a także - czy ktoś chciałby się w taką wybrać? Zgłoszenia pod mailem: gre.gregory@o2.pl

Posted

Doskonale wiem, o czym piszesz! W ciągu ostatniego roku akademickiego przejechałam - głównie samotnie - wszystkie województwa, właśnie PKP. Nie wiem, ile kilometrów zrobiłam, ale z pewnością niemało (studiowałam w Krakowie, a jestem z Pomorza, choćby dlatego). Gdyby nie inne plany, wybrałabym się z Tobą. Ale bardziej w sierpniu by mi pasowało.

PS. W ubiegłym roku, razem z przyjaciółką, zrobiłyśmy właśnie taki rejs przez Polskę. Gdynia-Toruń-Warszawa-Kraków-Szczecin-Kołobrzeg-Olsztyn-Gdynia (i kilka mniejszych miejscowości, gdzie robiłyśmy sobie przesiadki). Coś niesamowitego. Do dzisiaj pamiętam, jak - zupełnie trzeźwo! ;) - śpiewałyśmy w Warszawie Centralnej "Mury" Kaczmarskiego. Pół peronu II się dołączyło :)

Pozdrawiam, życząc dobrej podróży!

Posted

Pomysł na wakacje świetny:) niestety u mnie brak możliwości obecnie, ale to jeden z dobrychsposobow podróżowania, a nie żadne tam biura podróży....

Posted

To szykuje się nie lada przygoda. Pomyślę o tym na przyszłość.. Powodzenia! ; )

różowy pajacyk
Posted

Kiedyś miałam okazję spotkać właśnie takiego podróżnika, który się gdzieś zagubił i nie wiedział gdzie, skąd i dokąd to poprosił o pomoc. Patrząc na niego miałam mieszane uczucia. Człowiek tak po prostu sam wsiada w pociąg i podróżuje, to tu to tam. Odcina się od świata, od wszystkiego, co do tej pory miał okazje przeżyć i po prostu jedzie przed siebie gdzie go nogi poniosą, bez żadnego celu. Z jednej strony to niesamowite, ale mnie osobiście trochę przeraża. Jeśli już to mogłabym zdecydować się w podobną wyprawę, ale tylko z kimś. To prawda, że można spotkać wielu ciekawych ludzi, ale nigdy nie można też takim ufać. Będąc samemu w takiej podróży czyha na nas mnóstwo niebezpieczeństw i niekiedy "pozornie" życzliwych ludzi. Ja to wolałabym się uzbroić w jakąś fajną koleżankę albo chłopaka i mogę jechać ; ) Dlatego podziwiam odwagę i chęci i życzę powodzenia! A w szczególności trzymam kciuki za znalezienie partnera do podróżowania, bo jednak z kimś zawsze raźniej i bezpieczniej jak zresztą sam zauważyłeś!

Posted

Jesli to weekendowy wypad to fajna sprawa, mozna przezyc swietna przygode (w moim wypadku tylko z kims bo potrzebuje towarzystwa jak powietrza). Natomiast ludzie ktorzy tak spedzaja cale zycie... Mam mieszane uzucia.

po.prostu_ja
Posted

Początkowo czytając pomyślałam, "świetna sprawa" lecz po chwili "nie do końca to jest to"....

Zapytacie dlaczego? Owszem przyznaje że w ciągu weekendu jesteś wstanie odwiedzić kilka miast czy objechać całą Polskę, ale tak naprawdę cały swój czas spędzasz w pociągu, cały czas spędzasz na przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. A na np. zwiedzanie danej miejscowości czy zjedzenia lokalnego przysmaku w małej knajpce na jednej z uliczek odchodzącej z głównego rynku to kiedy?

A przede wszystkim zastanawia mnie jeszcze jedno.... Kiedy czas na sen? :D

różowy pajacyk
Posted
Kiedy czas na sen? :D

W pociągu :roll:

who's your dad?
Posted

Chętnie bym się wybrał w taki trip i na pewno kiedyś pojadę. Nie lubię siedzieć ciągle w jednym miejscu i taka forma podróżowania mi bardzo pasuje bo nie dość, że można poznać fajnych ludzi to jeszcze przemierzyć kraj dla samej idei podróżowania :] To jest to czego mój umysł potrzebuje :] Chwila wyobcowania od dobrze znanych rejonów i wyruszenie w nieznane.

• 3 weeks later...
Posted

Na takiej objazdówce byliśmy ze znajomymi w ubiegłym roku, tyle że nie pociągiem a samochodem:) Było świetnie samochód wypozyczony - busik z panka, nas ośmiu facetów:) super sprawa! Polecam każdemu!

• 4 months later...
Posted

Jak dla mnie to tez opcja ciekawa, ale pojawia się kilka "ale". I chyba jestem za stara:) To raczej takie studenckie wakacje:D

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Jeszcze szybko odpowiem, że tak - warto się zapytać, dlaczego Cię unika. Przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz
    • Gloria
      Nie wydaje mi się, żeby miała w 100% cały tydzień zaplanowany @yiliyane dała dobrą radę. Co do innego wyjścia z tej sytuacji, to możesz po prostu przestać się do niej odzywać i czekać, aż sama się do Ciebie odezwie. Jeżeli minie dużo czasu lub w ogóle się nie odezwie, to oznacza, że niezbyt jest zainteresowana spotkaniem...
    • wardrum
      Jak dla mnie petarda.Zakk wymiata.  
    • wardrum
      Niedawno zacząłem wglebiac się w twórczość zespołu z Hoghartem, jest ciekawie. Z Fishem ulubiona Fugazi.
    • wardrum
      Murmur świetna płyta. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane