Jump to content

Awantura o...pieniądze? Raczej nie tylko.

Paula993

Recommended Posts

Posted

Hej. Nie wiem od czego zacząć bo jestem strasznie zła i rozbita. Właśnie pokłóciłam się z mamą, ja zaczęłam rozmowę, chciałam tylko poprosić o pieniądze na jakieś wyjście albo żeby sobie kupić jakiś kosmetyk potrzebny. A skończyło się na awanturze i na tym, że ja ją obwiniam za to, że mam młodszego brata.

Są wakacje a ja nie mam żadnych pieniędzy żeby pojechać na kilka dni nad wodę albo po prostu się gdzieś zabawić. Już nie pamietam kiedy ostatni raz dostałam od mamy pieniądze bo zawsze jak potrzebuję jakiejś wiekszej sumy ona wypomina mi to, że chodzę do ortodonty i musi za niego płacić. Miałam w tym roku okazję żeby pojechać do pracy do Niemiec ale niestety nie wyszło a teraz jestem uziemiona. Nie chcę być od niej zależna ale sama nie mogę zarobić bo ona chodzi do pracy i muszę być w tym czasie z 4 letnim bratem a tata (własciwie drugi mąż mojej mamy ale traktuję go jak ojca) pracuje w Warszawie i wraca tylko na weekendy, siostra studiuje i wraca do domu co dwa weekendy albo i rzadziej.

Zawsze jak mam wraca z pracy jest porządek ale ona mi i tak wypomina to, czego nie zrobiłam, zawsze robię za mało. Teraz jeszcze wypomniała mi to, że nigdy nie zabiorę brata do miasta, na spacer, na lody czy coś. Ja z nim chodziłam na spacery ale czy to jest moja wina, że wolę się przejść nad staw, gdzieś w zacisze? A ona mówi, że przez to mój braciszek jest nieśmiały, że nie ma kontaktu z ludźmi itd. Tylko że to nie ja jestem jego mamą, pomiędzy nami jest bardzo duża różnica wieku i mi po prostu czasem się juz nie chce z nim bawić. A mama co? Też z nim nigdzie nie wyjdzie bo ona nigdy NIE MA CZASU, ja to słyszę codziennie jak tylko mały coś od niej chce, nawet w wolne niedziele z nim nigdzie nie pójdzie i jak nie pracowała (wróciła dopiero 2 mies temu) też tak było.

I juz nie chodzi nawet o te pieniądze, chociaż potrzebuje ich, ale jest mi strasznie przykro, że mama nie docenia tego, co robię i nie stara się mnie zrozumieć. Wiem, że gdyby nie wróciła do tej cholernej pracy dali byśmy sobie radę bo tata zarabia nieźle, choć też nie jakieś kokosy, ale on mi nigdy na nic nie żałuje i to od niego dostaję pieniądze jak czegoś potrzebuję. Ja po prostu chciałabym miec normalne wakacje, w roku szkolnym nie raz było tak, że całe weekendy siedziałam w domu, mam tak na prawdę tylko kilkoro przyjaciół i kiedy jest okazja żeby się z nimi widywać ja nie mogę.

Nie chcę żeby się na mnie złosciła ale z nią nie da się normalnie porozmawiać. Już na samym początku wszystko co powiedziałam tak sobie poprzekrecała w głowie, że cała wina leży po mojej stronie. Nie wiem, może na prawde jestem taką złą siostrą bo zamiast bawić się w piaskownicy wolę spotkac się z przyjaciółmi? Wyszło chyba tak, że rozchodzi sie o pieniądze...nie one są dla mnie najważniejsze ale chciałabym sama zarabiac na siebie, żeby miec ta satysfakcję i nie chodzić w łaskę (tylko kogo mam prosić jak nie własną matkę?). Ja wiedziałam, że tak będzie i prosiłam mamę zeby nie wracała do pracy, bo akurat do końca wakacji będzie pracować, a ona zapewniała mnie, że jak będę chciała gdzieś pojechać to będę mogła. A teraz nie dość że nie mam za co to jeszcze mnie nie puści bo mam obowiązki w domu.

Sama nie wiem czego oczekuję od Was...jakiejś rady jak tu się porozumieć z matką? Chciałam sie po prostu wygadać, być może ktoś mnie zrozumie. Kocham mojego braciszka ale nie mam zamiaru całe wakacje siedzieć z nim w domu. Mame też kocham ale jak mam się z nią porozumiec kiedy ona mi wszystko wypomina? Może Wy macie jakiś pomysł jak do niej dotrzeć? A może to ja nie ma racji i powinnam wychodzić z domu raz na tydzień? Tego ostatniego chyba bym w moim domu nie przeżyła :(

Posted
Tylko że to nie ja jestem jego mamą, pomiędzy nami jest bardzo duża różnica wieku i mi po prostu czasem się juz nie chce z nim bawić. A mama co? Też z nim nigdzie nie wyjdzie bo ona nigdy NIE MA CZASU, ja to słyszę codziennie jak tylko mały coś od niej chce, nawet w wolne niedziele z nim nigdzie nie pójdzie i jak nie pracowała (wróciła dopiero 2 mies temu) też tak było.

No dobra, ale twoja mama pracuje, a ty nie. Pracuj - będzie kasa, będzie mnie obowiązków w domu. Ewentualnie poproś tatę o pieniądze, albo ustal z mamą, że będziesz się zajmować braciszkiem kiedy ona będzie załatwiać swoje sprawy, ale ty sobie robisz wolne wtedy i wtedy.

Posted

Hmmm a kieszonkowe? albo kasa za opiekę nad bratem? Szczerze mówiąc mało napisałaś jakby otym gdzie jest wina mamy, ale wierzę Ci, że możesz mieć problem. Ja też taki mam, z tym, ze mi nie daje ani mama ani tata. Dostaję tylko kieszonkowe, ale na nic się zdają bo karta miejska kosztuje tyle, że ho ho. A z ą pracą. teraz są wakacje, nie da rady?

Posted

Zaczep się gdzieś do pracy, a nie czekaj aż ona Ci łaskawie coś sypnie. Na Twoim miejscu nie poprosiłabym o złamanego grosza. Wiem jaki to jest ból,kiedy matka odpycha, ale może z czasem jej to przejdzie, zależy od tego jaka jest. Życzę Ci tego,żebyś jakoś się z nią dogadała :)

Guest Anonymous
Posted

Jeśli nie podoba Ci się życie w domu to masz 19 lat, wiek w którym idzie się na studia itp itd, więc wyjedziesz i będziesz mieć spokój. Ale rozumiem, póki co wakacje, 2 miesiące męczarni. Więc tak jak już napisał Kicek, możesz iść do pracy, tej nie brakuje, w miesiąc spokojnie zarobisz na jakiś wyjazd i imprezki. A z matką porozmawiać, jeśli to nie przyniesie efektów to można pomyśleć nad czymś więcej, ale musisz skonkretyzować jakiej porady tak naprawdę oczekujesz...

Posted

Masz zadziwiająco dobre serce, a matka mając problemy to wykorzystuje i wylewa na Ciebie całe zło.

Wykorzystuje Cie a w zamian awantura o parę groszy na odstresowanie, robisz za kopciuszka.

Jeśli zamierzasz iść na studia to ta sytuacja niebawem się skończy, więc postaraj się jakoś to przetrwać.

Przecież uczysz się, opiekujesz bratem, robisz wszystko tak jak trzeba no ale to nie jest kwestia tego co robisz, bo widzisz ludzie czasem tak mają jak twoja mama, ona po prostu Cie zwyczajnie nie lubi.

Black Haze
Posted

Jesteś dorosła i mama nie musi Ci dawać pieniędzy. Już i tak powinnaś być jej wdzięczna, że za ortodontę Ci płaci bo to są niemałe pieniądze.

Ja widzę to tak, że siedzisz w domu jak przepraszam za wyrażenie darmozjad i masz jeszcze problem z tym, że masz się zająć bratem. Postaw mamie sprawę jasno - chcesz iść do pracy i zarabiać i wtedy ona niech wymyśli inną opiekę dla brata albo będziesz z nim siedzieć w domu i zajmować się nim jak najlepiej (czyli też wychodzić itp) ale w zamian za to chciałabyś otrzymywać jakieś "wynagrodzenie". Oczywiście w granicach rozsądku. Ale uważam, że najlepszym wyjściem byłoby pójście do pracy a nie proszenie się o pieniądze które nie są Twoje.

Posted

Chodzi o to, że ja cały czas chcę iść do pracy, bo doceniam to, że opłaca mi aparat i nie chcę więcej od niej wyciągać. Ale postawiła mnie w takiej sytuacji, że sama sobie poszła pracować i ja już nie mam takiej możliwości, więc chyba zostanę bez grosza. A za opiekę nad bratem nie mam zamiaru brać forsy, nie wyobrażam sobie tego. Mam plany na wakacje i od poczatku mówiłam jej, żeby nie brała tej roboty bo wiedziałam, że tak będzie ale ona sie uparła, nie chcę teraz ze wszystkiego rezygnować. Spróbuję z nią dziś porozmawiać i zobaczymy jak to wyjdzie, dziękuję Wam za odpowiedzi.

musisz skonkretyzować jakiej porady tak naprawdę oczekujesz...

Chciałabym wiedziec czy z Waszego punktu widzenia mam rację czy nie, i czy jestem zołzą i egoistką. No i czy można w jakiś sposób to wszystko pogodzić?

Posted

Czy otrzymujesz rentę rodzinną lub alimenty?

Jeśli twój biologiczny ojciec żyje to powinien łożyć pieniądze, jeśli nie to dostajesz rentę rodzinną.

Renta taka jest dzielona pomiędzy dzieci które się uczą a mają mniej niż 25 lat.

No chyba że zostałaś przysposobiona przez obecnego partnera twojej mamy to wtedy lipa.

Zgodnie z polskim prawem jeśli nie porzuciłaś edukacji to rodzice mają obowiązek utrzymywać Cię,

a twój poziom życia nie powinien odbiegać od ich poziomu życia.

Nie jesteś zołzą ani też egoistką, nie oczekujesz niczego nienormalnego.Aparat na zęby to żaden luksus, jak w ogóle można wymawiać takie rzeczy przecież to nie jest dla zabawy.

Posted

Radzicie jej iść do pracy, tylko nie piszecie jak ma to zrobić.

Matka poszła do pracy i postawiła autorkę w sytuacji 'kto pierwszy ten lepszy' - ja pierwsza poszłam, to Ty się dzieckiem zajmuj. Jak sobie wyobrażacie pójście autorki do pracy? Ma matce kazać rzucić swoją posadę, bo ona coś znalazła, ma po prostu wyjść z domu i brata na haku odwiesić, czy może opiekunkę ze swojej pensji opłacić? ;]

Posted
Jeśli twój biologiczny ojciec żyje to powinien łożyć pieniądze, jeśli nie to dostajesz rentę rodzinną.

W moim przypadku jest tak, że dostawałam rentę przez jakiś czas ale szybko została mi odebrana, nawet nie wiem dlaczego. Za mała byłam żeby coś wskórać.

A jeśli chodzi o tą całą sytuacje to jest lepiej, wyjaśniłam sobie to z mamą i póki co jest ok, mam nadzieję, że na długo..Aczkolwiek jesli chodzi o wypominanie mi aparatu to jest mi przykro bo myślałam, że wzięła mi go dla mojego dobra a tu proszę, wychodzi na to, że to taki mój kaprys : )

Posted

Pewnie nowy partner mamy jest teraz formalnie twoim tatą stąd zabrali Ci rentę, czyje nosisz nazwisko?

ojca biologicznego czy też ojczyma? Nie jestem specjalistą od prawa ale jeśli zabrali Ci rentę to jest wina twojej matki, więc dobrze jeśli spytasz dlaczego tak wyszło.Miałabyś kilkaset złotych miesięcznie do 25 roku życia.No chyba że mama po prostu bierze rentę dla siebie a ty nic o tym nie wiesz.

Posted
No chyba że mama po prostu bierze rentę dla siebie a ty nic o tym nie wiesz.

No co Ty, bez przesady ; )

Ja mam nazwisko ojca biologicznego i nic w papierach nie zmieniałam, tylko mama i brat właśnie mają nazwisko "teraźniejszego taty". Głupio by mi teraz było zapytać "Mamo, a właściwie dlaczego nie dostaje renty po ojcu?" . Chyba minęło zbyt wiele lat i nawet nie wiem czy chciałoby mi się teraz w to bawić.

Posted

Paula993, spróbuj dogadać się z mamą, że w czasie, kiedy ona nie pracuje, weźmiesz się do pracy dorywczej.

Jeśli nie odpowiada jej takie rozwiązanie, ustal z nią, że pójdziesz do normalnej pracy, a do Twojego brata niech opiekunkę zatrudni.

Niestety, często jest tak, że zawalona stres i pracą rodzicielka nie widzi problemów dzieci, nie rozmawia z nimi i przestaje rozumieć ich problemy.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • yiliyane
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane