Jump to content

obowiązek skoszenia trawy?


foxey_lady

Recommended Posts

foxey_lady
Posted

Cześć, mam do Was takie pytanie, bo sama za bardzo nie orientuję się, w tym, co się powinno robić, a czego nie na swojej działce, a już widzę, że szykuje się mała draka u mnie w sąsiedztwie. Otóż, mamy niezbyt życzliwych sąsiadów, którzy jak tylko mogą, utrudniają nam życie. Nasz dom graniczy z nimi z dwóch stron - po jednej stronie jest ich dom, a po drugiej ich działka (czyli jesteśmy jakby przez nich otoczeni). Problem jest taki, że od strony tej działki rośnie bardzo wysoka trawa, chaszcze, pokrzywy, no wszystko, co możliwe. Wiadomo, łąka taka. Sąsiedzi koszą tę łąkę raz na jakiś czas, ale omijają metr przy naszej siatce, w związku z czym wyhodowali tam sobie taki mały gąszcz. Oczywiście wszystko przy naszej siatce i takiego jeszcze innego sąsiada z drugiej strony. I moje pytanie teraz - czy można coś z tym zrobić powiedzmy drogą prawną? Żeby w ogóle nie wdawać się z nimi w jakieś rozmowy, gdyż one i tak nic nie dają. Tata się wkurza, bo wiadomo, dba jak może o nasz ogród, a siatka się niszczy od tych chaszczy. Poza tym nie wygląda to zbyt ładnie z ulicy, te krzaczory zakrywają naszą działkę, która jest całkiem ładna i zadbana. Każda rozmowa z sąsiadami kończy się "dziką" awanturą, więc na razie wolę się zorientować, jak to wygląda w świetle prawa i czy oni mają obowiązek skosić te chaszcze, czy jednak to może sobie tak rosnąć? Dodam, że przy swojej siatce mają wszystko elegancko skoszone : )

Czekam na jakieś rady kochani.

Link to comment
GoingInside
Posted

Wątpię o ile trawa nie zachodzi na waszą posesję. Nie mógłbyś się umówić z sąsiadami i raz na 2 tygodnie sam przejechać kosiarką?

Link to comment
foxey_lady
Posted

No mój tata już raz, czy dwa skosił tę trawę przy siatce, ale powiedział, że nie będzie tego robił, bo po pierwsze jest to czasochłonne, po drugie chyba musiałby to robić w tym momencie jakąś kosą, bo ta trawa jest tak duża, a po trzecie u sąsiada jest 5 silnych chłopów w rodzinie, więc ja też nie rozumiem, czemu my to mamy robić. Jak mówiłam, rozmowy przeważnie kończą się kłótniami, więc mój ojciec w ogóle z nimi nie gada na codzień :)

Link to comment
GoingInside
Posted

Ja się na tym osobiście nie znam, ale z tego co znalazłem to może być taki obowiązek prawny, jeżeli jest on zawarty 'przepisach prawa miejscowego tzw. Uchwala Rady Gminy/Miasta w sprawie utrzymania / czystości i porządku w Gminie'. Więc to zależy od tego gdzie mieszkasz.

Jeżeli nie ma to 'Straż miejska jest za to zupełnie bezradna wobec właścicieli działek, które porastają nieskoszone od lat chaszcze. - Nawet nie próbujemy kierować spraw do sądu, bo nie mamy podstawy prawnej. Formalnie nie są bowiem zaśmiecone, a kwestia estetyki nie podlega ocenie prawnej - mówią strażnicy'

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up