Jump to content

Ostatnio czytane mangi/oglądane anime

Kerosine

Recommended Posts

Posted

Mamy już tematy służące dzieleniu się ostatnio przeczytanymi książkami i oglądanymi filmami/serialami, zobaczmy więc jak przyjmie się ten poświęcony wyłącznie japońskiemu komiksowi i animacji. Wpisywać można tytuły mang/anime nie tylko przeczytanych/obejrzanych w całości, ale również tych, w trakcie czytania/oglądania których dopiero jesteśmy lub które dopiero rozpoczynamy. Oczywiście tradycyjnie mile widziane są także ewentualne recenzje/opisy pierwszych wrażeń lub ogólnie kilka słów na temat danej pozycji. W zakres tematu wchodzą również manhwy.

Jeśli o mnie chodzi chwilowo mam przerwę w oglądaniu anime, zaczynam natomiast czytać Suicide Island Mori Koujiego - tytuł z gatunku Dramat/Dla Dorosłych/Psychologiczny/Survival, którego akcja rozgrywa się, jak nietrudno domyślić, na tytułowej Wyspie Samobójców - miejscu, na które w obliczu fatalnej sytuacji finansowej japońskiego Ministerstwa Zdrowia oraz coraz bardziej rosnącej liczby prób samobójczych zsyłani są niedoszli samobójcy-recydywiści, których bezskuteczne leczenie okazuje się zbyt kosztowne i uciążliwe. Pozbawieni urzędowej tożsamości i opieki państwa, oficjalnie uznani za zmarłych, mają absolutną wolność robienia na wyspie tego czego chcą - jednak tylko w promieniu 1km od miejsca wysadzenia...

Cóż, zapowiada się smakowicie... zobaczymy jak się rozwinie lukax.gif

Posted

Wczoraj skończyłem czytać 3 tom mangi Doubt. Jako, że wcześniej już ją czytałem online to nie jestem aż tak bardzo zaskoczony fabułą, która mimo wszystko jest świetna i warta uwagi. Poza tym mogę jarać się faktem posiadania wszystkich tomików na swojej półce <3 Czekam tylko na wydanie 4 i ostatniego tomu w naszym kraju :]

Posted

A ja nie jestem wielką fanką mang, albo po prostu mnie nie stać, a w internecie nie lubię czytać.

A co do anime to ostatnio oglądałam słynne(lub nie tak słynne.) ouran highschool host club i przyjemnie spędziłam czas, ale szalu nie było. Lekki, momentami zabawny "filmik", W każdym razie jeżeli ktoś zna podobne anime do tego, proszę o tytuł, chętnie coś obejrzę.

Posted

Obecnie oglądane tytuły :

Z tasiemców - naruto,one piece

Z "sezonowych" - kakumeiki valrave,shingeki no kyojin,suisei no gargantia

Mangi:

Fairy tail,shingeki no kyojin,bleach,naruto,one piece,soul eater,deadman wonderland,D gray man,gantz

Z tytułów które oglądałem i które warto polecić?

Psycho pass - epicka fabuła i akcja,sporo s-f i ciekawa koncepcja przyszłości gdzie wszystko jest kontrolowane przez coś zwane sybil system.

Jormungand - Jeśli ktoś lubi rambo w stylu anime,świetny OST

Black lagoon - J/W

phantom:requiem for phantom - piękny dramat i sporo akcji

Shingeki no kyojin - Na ziemi pojawiają się tytani,wielkie istoty których celem jest tylko i wyłącznie pożeranie ludzi,którzy to siedzą za wielkimi murami,od 100 lat ludzkość cieszy się pokojem za murem aż do pewnego dnia gdy to pojawia się wielki 60 metrowy tytan.

Manga brutalna,przygnębiająca,krwawa.

Może dawać tu linki do Mal'a?

http://myanimelist.net/animelist/ArHoL

A co do anime to ostatnio oglądałam słynne(lub nie tak słynne.) ouran highschool host club i przyjemnie spędziłam czas, ale szalu nie było. Lekki, momentami zabawny "filmik", W każdym razie jeżeli ktoś zna podobne anime do tego, proszę o tytuł, chętnie coś obejrzę.

Jeśli coś z romansów itp to polecam kaichou wa maid sama,toradora,sakurasou no pet kanonjo

Posted

Jeśli o mangi chodzi to czytałam ostatnio... Dragon Balla, tylko i wyłącznie. A oglądałam Kuroshitsuji, było to co prawda dość dawno, ale jednak.

• 2 weeks later...
Posted

Właśnie szykuję się do ponownego obejrzenia Durarara!! Nie wiem czy to kwestia nudy, czy sentymentu, ale nagle naszła mnie ochota, żeby odświeżyć sobie anime, które oglądałem rok temu.

Kompletnie nie mam głowy do tego, żeby szukać sobie nowej pozycji do obejrzenia.

• 1 month later...
Posted

Oyasumi Punpun ("Dobranoc, Punpun") Inio Asano

Posted

Ostatnio skończyłem Całą serie higurashi (wszystkie sezony) zostały mi 3 ovy tylko.

Genocyber,elfen lied,evangelion + kinówki.

• 8 months later...
Posted

Na fali popularności mangowego Fejm'n'Szejmu odkopuję swój kolejny temat ;3

A więc, w ramach próby znalezienia sobie jakiejś ambitnej (khy khy) mangi, zaczęłam niedawno czytać Monstera.

Posted

Monster bardzo fajny kawałek kina/papieru ^^ Anime w zasadzie złe nie było. Mangi tylko urywek szarpnąłem lata temu, bo to ponad albo koło dyszki lat już ma(?)

Ja to w zasadzie ostatnio skończyłem oglądać Fullmetal Alchemist; Brotherhood, chciałem zobaczyć jak im ten remake odzwierciedlający mangę wyszedł - a, że miałem przerwę kilkuletnią w oglądaniu/czytaniu, to czemu by nie skorzystać z tego tytułu teraz. Ogólnie bardzo mi się podobało, takiego poważnego, a zarazem prześmiewczego kina mi brakowało, ale to, co mnie przyciągnęło bardziej, to jednak akcja ;-) 7+/10

• 1 year later...
Posted

A więc tak - jeśli chodzi o ostatnio czytane mangi, to jest to Mahoutsukai no Yome - na razie pierwszy tomik, bo całość nie została jeszcze wydana. Ponoć druga część wyszła kilka dni temu, także zapewne na dniach ją zdobędę.

Anime - Psycho-Pass. Bardzo podoba mi się postać głównego anty-bohatera (przynajmniej tego oczywistego, zarysowanego nam już na początku); samo anime, choć bardzo przyjemne, trochę rozczarowało mnie zakończeniem. Liczyłem na mniej Orwellowski ending, ale cóż. :')

• 10 months later...
Posted

>Ostatnio obejrzałem perełkę w morzu-Nanę ♥.

>Jeśli chodzi o mangę,toż ostatnio przeczytałem 8 tom Spice and Wolf i niedługo zamierzam kupić 9 oraz 10 tomik,wszak manga nie jest zakończona jeszcze.

Posted

Ostatnio troszeczkę się odwróciłam od mangi na rzecz powieści, głównie "Zwiadowców" Flanagana i tej sterty z biblioteki zalewającej mi półkę. Z anime kończę "Baccano" i pierwszy sezon "Durarara!!". Kurczę, mam chrapkę na "Noragami", ale w żadnej z księgarni nie mogę znaleźć pierwszego tomu. Chyba będę musiała kupić przez internet i zdać biedactwo na łaskę i niełaskę kurierów... To mi się nie podoba...

• 3 months later...
Posted

Amaama to Inazuma 

Beznadziejnie słodkie w całej wymowie, przeurocze, przekochane tegoroczne anime, w którym bez przerwy albo są głodni, albo pochłaniają jakieś pyszności. Istna tortura :D Przesłodka jest relacja córki i ojca, i wszystko. Bardzo rozczula. 

• 4 weeks later...
Posted

Angel Sanctuary Kaori Yuki

W kwestii wierności powszechnie uznawanym przez teologów faktom i dogmatom [czy choćby tylko z grubsza akceptowalnym teoriom] z dziedziny angelologii jest to oczywiście - jak często bywa w przypadku japońskich twórców i chyba ogólnie większości autorów biorących temat na warsztat - czyste angel fantasy, żeby nie powiedzieć dzieło bluźniercze, ale mimo to zawiera w sobie kilka interesujących idei. No i jest przepięknie narysowana, w stylu, który dla mnie osobiście stanowi kwintesencję mangi.

Cain and Abel who live in Eden
In their world there is one God
God loves Abel but hates Cain

Sad Cain
Suffering Cain
Turns the blade of jealousy to his brother
And becomes the first murderer in history

He receives the wrath of God
And under the mark of sin is exiled from Eden
- "But I ask you Lord
Why was I not loved?"

• 8 months later...
Posted

Ostatnio obejrzałem polecane przez moją przyjaciółkę anime Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin z gatunku Dramat, Sensacja.Spodobało mi się, ale perełką dla mnie nie jest.

Ostatnio miałem przerwę w mango, ale zabrałem się za czytanie Hunter x Hunter, bo śmiem wątpić, że anime będzie miało kontynuację.

Sibethesto
Posted

Na Comic Conie dorwałam "Hideout", "Doubt" i "Amnesia", dwie pierwsze już przeczytałam. Pierwsza jest... specyficzna. Momentami lekko przesadzona, ale kreska naprawdę ciekawa. Szczegółowa i pasująca do historii. "Doubt" najambitniejsze nie jest, ale przyjemnie mi się czytało i kupię sobie kolejne części.

Do tego koleżanka pożyczyła dwie części "Księgi Vanitasa" oraz ósmą część "Servampa" i dobrze się przy nich bawię. <3

• 2 months later...
Posted

One Piece.

• 2 weeks later...
Posted

Ostatnio wreszcie obejrzałam Yuri on Ice. Niby nic specjalnego, ale bardzo przyjemnie się oglądało. Fajnie czasem porzucić rozum i popiszczeć sobie do animca niczym rasowa yaoistka ;)

• 1 month later...
WszyscyZginiemy
Posted

...nie lubię oglądać anime gdy jest w trakcie emitowania bo a nuż seria okaże się zaskakująco dobra i zacznie się zniecierpliwione oczekiwanie na odcinki. Tłumaczenie sobie, że mogę obejrzenie Ballroom e Youkoso odłożyć sobie na później(i tak, że odłożyłam to aż do wczoraj to niezły wynik) albo chociaż, hmmm, chociaż narzucić spokojniejsze tempo oglądania zdało się na nic.

To jest dobre. Bardzo dobre. Za dobre. Chce się więcej a na więcej muszę czekać. :sad:

• 2 years later...
Posted

Nostalgiczny powrót do przeszłości, a przy tym po prostu kawałek dobrego SF [które dopiero wtedy jest dobre, gdy nie opiera się jedynie na technologicznych fajerwerkach i futurystycznych wizjach, ale wciąż opowiada przede wszystkim o człowieku]. Minusem oczywiście jakość animacji, ach, jakże chciałabym, aby seria ta doczekała się kiedyś remake'u na wzór "Sailor Moon"... to dopiero byłaby uczta dla oczu - pod wieloma względami.

Mając na jednej szali życie swojej rodziny i przyjaciół, na drugiej zaś całej ludzkości... jaki byłby Twój wybór?

• 4 months later...
Sibethesto
Posted

Ostatnio zabrałam się drugi raz za Kill la Kill. Jakoś uleciało mi z głowy, że to niespecjalnie wyrafinowane ecchi, co obudziło mój odwieczny dylemat: czy podziwianie rysowanych roznegliżowanych pań jest z mojej strony wybitnie niefeministyczną hipokryzją? Cóż, w każdym razie na szczęście anime jest na tyle dynamiczne, że odwraca uwagę od męczących przemyśleń, a soundtrack z świetnym Until my body is dry na czele wciąż wchodzi.

Obejrzałam też z bratem niemalże całość popularnego ostatnio Beastars i zaintrygowało mnie na tyle, że zamierzam kiedyś dorwać mangę - podobno jest "mocniejsza". Nie jest idealne, ale ma w sobie dozę tę melancholii idącej za rozważaniem, na ile jesteśmy w stanie wybrać, kim jesteśmy.

• 1 month later...
WszyscyZginiemy
Posted

Dziś skończyłam ovkę Thus spoke Kishibe Rohan. Moja druga połowa skwitowała, że jest to krzyżówka Jojo z Scoobym Doo i w sumie trochę w tym racji. 

Szkoda tylko, że tak mało odcinków :sad:

• 3 weeks later...
Posted

Wracam sobie ostatnio niezobowiązująco fragmentami do jednej z najbliższych [jeśli nie najbliższej] memu sercu mang, czyli Tokyo Ghoul – w głównym bohaterze którego zawsze widziałam zasmucająco wiele z siebie [aczkolwiek obecnie wolę koncentrować się bardziej na innych postaciach i wątkach]. W planach mam również nadrobienie wreszcie - aczkolwiek wciąż w bliżej nieokreślonej przyszłości - przerwanego bodajże gdzieś na początku drugiej serii anime.