Jump to content

Illuminati

Vicotria

Recommended Posts

Posted

Hej

Nie wiem ilu z Was słyszało, bądź może nawet coś oglądało o dość głośnej kwestii dot. świata muzyki, filmu i nie tylko dotyczącej tzw. Illuminati, New World Order etc. Niektórych to bawi, innych przeraża, a jeszcze kolejnych "budzi" z tzw. "Matrixa". Co Wy natomiast sądzicie? Jak się na to zapatrujecie? Chwyt marketingowy, a może coś w tym jest?

Dla niewtajemniczonych z czym to się je, załączam dwa linki,

Satanizm w przemyśle muzycznym - Illuminati

Illuminati- prawda jest mniej realna niż fikcja

Pozdrawiam

• 3 months later...
Posted

Iluminati i hejterzy nie istnieją.

• 5 months later...
Posted
Co Wy natomiast sądzicie? Jak się na to zapatrujecie?

Przeraża mnie to

Chwyt marketingowy, a może coś w tym jest?

Coś w tym jest

Posted

Kiedyś Tupac podczas wywiadu coś mówił na temat Illuminati, porównywał ich do morderców, ba nawet nazwał jeden ze swoich albumów "Killuminati".

Dzisiaj poeta już nie żyje... a może tylko sfejkował własną śmierć? Kto wie?! W tym roku wszystko się okaże.

Posted
może tylko sfejkował własną śmierć? Kto wie?! W tym roku wszystko się okaże.

2Pac był dobry w tym co robił, ale to jeszcze nie powód by uważać, że przeżył własną śmierć. Elvis też miał żyć, do tej pory świetnie się ukrywa :mrgreen: . Całość będzie się ciągnąć jak koniec świata, nie podpasuje jedna data, to znajdzie się inną aż do czasu gdy osoba w takim wieku nie będzie miała prawa żyć. Swoją drogą to nie wiem gdzie mogłaby się ukryć osoba mająca miliony fanów na każdym kontynencie, rozpoznawalna przede wszystkim po głosie.

• 2 weeks later...
Guest Anonymous
Posted

Hmm... Mnie osobiście takie tematy bardzo interesują. :P

O Iluminati wiemy tylko tyle, ile sami nam o tym powiedzą, cała reszta to tylko nasze domysły, bo wiemy o nich naprawdę niewiele.

Jest to wąska grupa osób (a może jest ich więcej niż myślimy?), która została wtajemniczona, posiada Wiedzę Tajemną i dąży do utworzenia NWO.

Generalnie to dążą nad swoim rozwojem duchowym wykonując przeróżne ryty, rytuały, obrządki. Nie wiem tylko, czy aby na pewno Illuminati można utożsamiać z satanistami. Co prawda nazwa - oświecony wiąże się z Lucyferem (niosącym światło), ale nie dotarłam do informacji, by czcili Szatana i czytali tzw. Bliblię Szatana.

Tak naprawdę, sami nie wiemy, co jest iluzją a co prawdą. :P

Posted

Illuminati to produkt wymyślony przez PR gwiazd showbiznesu. Kontrowersyjne, tajemnicze, wzbudzające ciekawość odbiorców. Wszystko dla sławy i pieniędzy. Proste.

Posted

Ja słyszałam, że czczą sowę.

Guest Anonymous
Posted

Nie, oni nie są wymyśleni. Miałam okazję z jednym z nich porozmawiać.

Chodzi o uświadamianie, nauczanie, przede wszystkim o "oświecanie", a jaki w tym głębszy sens. Nie wiadomo, gdyż to tylko nasze domysły.

Posted
Nie, oni nie są wymyśleni. Miałam okazję z jednym z nich porozmawiać.

Jeśli powiem, że jestem przedstawicielem obcej cywilizacji w ludzkim ciele to też mi uwierzysz?

Księżycowa
Posted

A ja jakoś średnio wierzę w istnienie tej organizacji. Oglądałam co prawda film dokumentalny o Illuminati w przemyśle muzycznym, ale nie bardzo mnie to przekonało, wręcz przeciwnie. Ludzie chcą w coś wierzyć, chcą czegoś fascynującego, stąd te wszystkie teorie spiskowe, żeby wywołać poruszenie. A jak do tego jeszcze dochodzi powiązanie z wyznawcami szatana, to już w ogóle śmiechu warte.

Guest Anonymous
Posted

Avrukk, po jakimś czasie obeznania w temacie, wiesz, kto udaje a kto ma skłonności bądź pragnie wstąpić do bractwa. Wielu profanów tego nie rozumie

Księżycowa, zasadniczo nie masz na myśli Illuminati. Oni są organizacją ściśle tajną i naprawdę niewiele o nich wiemy jako "światowcy". Illuminati w przemyśle muzycznym...eh.... może powiem tak, to nie są Illuminati. Zdecydowanie można połączyć to z satanistami, ale Illuminati jest organizacją zbyt tajną, by pokazywać się na oczach świata - póki co. Ponadto nie każdy może zgłębiać Tajemną Wiedzę - tylko ci, którzy mają odpowiednie więzy krwi (czyt. konotacje rodzinne, ktoś z ich rodziny należał do Klanu itd.).

Co prawda niektóre bractwa przyjmują "zwykłych" ludzi, ale to długi proces, a i tak niewielu go przechodzi.

Księżycowa
Posted
Księżycowa, zasadniczo nie masz na myśli Illuminati. Oni są organizacją ściśle tajną i naprawdę niewiele o nich wiemy jako "światowcy". Illuminati w przemyśle muzycznym...eh.... może powiem tak, to nie są Illuminati. Zdecydowanie można połączyć to z satanistami, ale Illuminati jest organizacją zbyt tajną, by pokazywać się na oczach świata - póki co. Ponadto nie każdy może zgłębiać Tajemną Wiedzę - tylko ci, którzy mają odpowiednie więzy krwi (czyt. konotacje rodzinne, ktoś z ich rodziny należał do Klanu itd.).

Co prawda niektóre bractwa przyjmują "zwykłych" ludzi, ale to długi proces, a i tak niewielu go przechodzi

Skoro są organizacją ściśle tajną to nie powinniśmy nic o nich wiedzieć. Mówisz tak jakbyś wiedziała wszystko na ten temat i sama należała do Illuminati. Nigdy nie możesz być pewna źródła, z którego czerpiesz informacje w tym przypadku. Wydaje nam się, że ktoś jest z nami szczery i, że umiemy to odczytać, a wychodzi zupełnie inaczej. Ja jestem zdania, że to kolejna próba wywołania sensacji i tyle.

Guest Anonymous
Posted

Księżycowa, to też niewiele o nich wiemy, w zasadzie znamy ich tylko z nazwy, ewentualnie jej genezę, a tak to już nic więcej.

Mówię tak, ponieważ trochę w tym "siedzę". Tajemna Wiedza zawsze była na swój sposób interesująca. Akurat tego źródła jestem pewna. Poza tym czytałam dużo stron, a przede wszystkim strony bractw, zakonów Iluminatów i innych odnośnie okultyzmu.

Sensacji? Sensacje to z tego robi KrK co najwyżej ;p

Posted
ale Illuminati jest organizacją zbyt tajną, by pokazywać się na oczach świata - póki co.

Ale oczywiście tobie jeden z nich wyśpiewał wszystko przy kawce? :lol2:

Poza tym czytałam dużo stron, a przede wszystkim strony bractw, zakonów Iluminatów

Od kiedy to tajne, spiskowe organizacje posiadają własne, otwarte strony internetowe? :rotfl:

Swoją drogą zawsze mnie to śmieszy, taka to tajna, potężna i elitarna grupa, ale "oświeceni wybrańcy" wiedzą wszystko o wszystkim i inwigilują ich na wylot. Brakuje mi tylko relacji na żywo z ich tajemnych spotkań.

Guest Anonymous
Posted

Nie "wyśpiewał" gdyż nie powiedział wszystkiego, czego chciałabym się dowiedzieć. Ale takie są zasady.

Istnieją strony bractw/zakonów np. IOT czy OTO. Jednak nie dowiesz się z nich, kto należy do bractwa (jak w przypadku wolnomularstwa). No i cele nie są jawne. Jedynie jakie wymagania musisz spełniać i jakie praktyki odbyć (praktykowanie magii).

Poza tym, zgłębianie i praktykowanie magii to już też wyższy poziom z tego co wiem, gdyż jest tam mnówsto symboli.

Posted

Takie czasy, ludzie wierzą w to czego nie ma, a nie wierzą w to co jest

paranoja :crazy:

Avrukk, po jakimś czasie obeznania w temacie, wiesz, kto udaje a kto ma skłonności bądź pragnie wstąpić do bractwa. Wielu profanów tego nie rozumie

Co prawda niektóre bractwa przyjmują "zwykłych" ludzi, ale to długi proces, a i tak niewielu go przechodzi.

o to to

lepiej nie pisz jakiej narodowości trzeba być by należeć do tego ''społeczeństwa'' ...

głupcy, głupcy...

Księżycowa
Posted
Księżycowa, to też niewiele o nich wiemy, w zasadzie znamy ich tylko z nazwy, ewentualnie jej genezę, a tak to już nic więcej.

Mówię tak, ponieważ trochę w tym "siedzę". Tajemna Wiedza zawsze była na swój sposób interesująca. Akurat tego źródła jestem pewna. Poza tym czytałam dużo stron, a przede wszystkim strony bractw, zakonów Iluminatów i innych odnośnie okultyzmu.

Ponoć Ty wiesz o nich dużo. Trochę w tym siedzisz? Niektórzy ludzie trochę siedzą w temacie religii, ale nie sądzę aby widzieli bóstwa i mogli być całkowicie pewni tego co czytają. Skoro ten zakon jest taką ściśle tajną organizacją, to chyba nie powinnaś, aż tyle wiedzieć albo oni słabo się kryją ; )

Poza tym, zgłębianie i praktykowanie magii to już też wyższy poziom z tego co wiem, gdyż jest tam mnówsto symboli.

Magia? Ja wiem, że każdy wierzy w co tam chce, ale magia to zbyt dużo fikcji jak dla mnie. Co tylko bardziej podważa teorię, że Ci Illuminaci są tak bardzo prawdziwi jak Święty Mikołaj.

Guest Anonymous
Posted

Mogliście tak od razu mówić, to bym się nie trudziła, by to wyjaśniać. ;p

Wiem tylko tyle, czego można się dowiedzieć prowadząc szczegółowe poszukiwania i tylko tyle, co oni sami ujawniają. No i przede wszystkim staram się szukać u źródła a nie wśród katolickiej propagandy. ;p

Jakiej narodowości? Brighid, chyba sama nie wiesz, jaką ignorancję właśnie okazałaś...

Księżycowa, w religii też "siedzę" i to znacznie dłużej, gdyż fascynacja magią i informacjami o Wiedzy Tajemnej przyszła stosunkowo niedawno. :P Jednak to nie temat ani o Bogu ani o bogach ani o religii czy wierze. :P

No i co do magii, sprawa przedstawia się tak, że rzeczywiście istnieje, jednak wyciąganie królików z kapelusza i inne takie brednie są śmiechu warte, nie są magią a jedynie fikcją.

Prawdą jest też, że zarówno magia jak i wiara wymagają pewnego wysiłku i innego spojrzenia na świat.

Posted

Ignorancję? Nie sądzę

Czy aby na pewno wiesz o czym mówię? :wink:

Guest Anonymous
Posted

Tak, ignorancję.

Nie ma tam żadnych dyskryminacji ze względu na rasę - chyba, że o czymś nie wiem. Wszak nie znam założeń wszystkich zakonów, ale większość niczego podobnego nie podaje.

Posted

To było pytanie retoryczne :wink:

Nie do końca o to mi chodziło. Zdziwiłabyś się :-)

Guest Anonymous
Posted

Z czym bym się zdziwiła?

No tak, wszyscy myślą, że Illuminati to Żydzi chcący przejąć władzę nad światem - teoria niczym nie potwierdzona, z kosmosu wzięta.

master_jedi
Posted

Gdyby istnieli, nie wiedzielibyśmy o tym. Już inne guzik warte rzeczy są ukryte, o których nie wiemy, ale cudem jakimś ciągle się gada o Illuminati. To jest taka sama ściema i taki sam wymysł ludzki jak wszystkie greckie mity i bajki spisane w Biblii.

Guest Anonymous
Posted

Pytanie, co o nich wiemy i co o nich mówią. Generalnie krąży wiele pogłosek, które nie są niczym potwierdzone, a które wypływają z ust katolickich duchownych (najczęściej).

Być może tez szum odciąga uwagę od ważniejszych spraw, przez co nie zorientujemy się, ile jest Illuminati na świecie oraz jak ma wyglądać NWO.