Vicotria

Illuminati

Recommended Posts

Hej

Nie wiem ilu z Was słyszało, bądź może nawet coś oglądało o dość głośnej kwestii dot. świata muzyki, filmu i nie tylko dotyczącej tzw. Illuminati, New World Order etc. Niektórych to bawi, innych przeraża, a jeszcze kolejnych "budzi" z tzw. "Matrixa". Co Wy natomiast sądzicie? Jak się na to zapatrujecie? Chwyt marketingowy, a może coś w tym jest?

Dla niewtajemniczonych z czym to się je, załączam dwa linki,

Satanizm w przemyśle muzycznym - Illuminati

Illuminati- prawda jest mniej realna niż fikcja

Pozdrawiam

Co Wy natomiast sądzicie? Jak się na to zapatrujecie?

Przeraża mnie to

Chwyt marketingowy, a może coś w tym jest?

Coś w tym jest

Kiedyś Tupac podczas wywiadu coś mówił na temat Illuminati, porównywał ich do morderców, ba nawet nazwał jeden ze swoich albumów "Killuminati".

Dzisiaj poeta już nie żyje... a może tylko sfejkował własną śmierć? Kto wie?! W tym roku wszystko się okaże.

może tylko sfejkował własną śmierć? Kto wie?! W tym roku wszystko się okaże.

2Pac był dobry w tym co robił, ale to jeszcze nie powód by uważać, że przeżył własną śmierć. Elvis też miał żyć, do tej pory świetnie się ukrywa :mrgreen: . Całość będzie się ciągnąć jak koniec świata, nie podpasuje jedna data, to znajdzie się inną aż do czasu gdy osoba w takim wieku nie będzie miała prawa żyć. Swoją drogą to nie wiem gdzie mogłaby się ukryć osoba mająca miliony fanów na każdym kontynencie, rozpoznawalna przede wszystkim po głosie.

Hmm... Mnie osobiście takie tematy bardzo interesują. :P

O Iluminati wiemy tylko tyle, ile sami nam o tym powiedzą, cała reszta to tylko nasze domysły, bo wiemy o nich naprawdę niewiele.

Jest to wąska grupa osób (a może jest ich więcej niż myślimy?), która została wtajemniczona, posiada Wiedzę Tajemną i dąży do utworzenia NWO.

Generalnie to dążą nad swoim rozwojem duchowym wykonując przeróżne ryty, rytuały, obrządki. Nie wiem tylko, czy aby na pewno Illuminati można utożsamiać z satanistami. Co prawda nazwa - oświecony wiąże się z Lucyferem (niosącym światło), ale nie dotarłam do informacji, by czcili Szatana i czytali tzw. Bliblię Szatana.

Tak naprawdę, sami nie wiemy, co jest iluzją a co prawdą. :P

Illuminati to produkt wymyślony przez PR gwiazd showbiznesu. Kontrowersyjne, tajemnicze, wzbudzające ciekawość odbiorców. Wszystko dla sławy i pieniędzy. Proste.

Nie, oni nie są wymyśleni. Miałam okazję z jednym z nich porozmawiać.

Chodzi o uświadamianie, nauczanie, przede wszystkim o "oświecanie", a jaki w tym głębszy sens. Nie wiadomo, gdyż to tylko nasze domysły.

Nie, oni nie są wymyśleni. Miałam okazję z jednym z nich porozmawiać.

Jeśli powiem, że jestem przedstawicielem obcej cywilizacji w ludzkim ciele to też mi uwierzysz?

A ja jakoś średnio wierzę w istnienie tej organizacji. Oglądałam co prawda film dokumentalny o Illuminati w przemyśle muzycznym, ale nie bardzo mnie to przekonało, wręcz przeciwnie. Ludzie chcą w coś wierzyć, chcą czegoś fascynującego, stąd te wszystkie teorie spiskowe, żeby wywołać poruszenie. A jak do tego jeszcze dochodzi powiązanie z wyznawcami szatana, to już w ogóle śmiechu warte.

Avrukk, po jakimś czasie obeznania w temacie, wiesz, kto udaje a kto ma skłonności bądź pragnie wstąpić do bractwa. Wielu profanów tego nie rozumie

Księżycowa, zasadniczo nie masz na myśli Illuminati. Oni są organizacją ściśle tajną i naprawdę niewiele o nich wiemy jako "światowcy". Illuminati w przemyśle muzycznym...eh.... może powiem tak, to nie są Illuminati. Zdecydowanie można połączyć to z satanistami, ale Illuminati jest organizacją zbyt tajną, by pokazywać się na oczach świata - póki co. Ponadto nie każdy może zgłębiać Tajemną Wiedzę - tylko ci, którzy mają odpowiednie więzy krwi (czyt. konotacje rodzinne, ktoś z ich rodziny należał do Klanu itd.).

Co prawda niektóre bractwa przyjmują "zwykłych" ludzi, ale to długi proces, a i tak niewielu go przechodzi.

Księżycowa, zasadniczo nie masz na myśli Illuminati. Oni są organizacją ściśle tajną i naprawdę niewiele o nich wiemy jako "światowcy". Illuminati w przemyśle muzycznym...eh.... może powiem tak, to nie są Illuminati. Zdecydowanie można połączyć to z satanistami, ale Illuminati jest organizacją zbyt tajną, by pokazywać się na oczach świata - póki co. Ponadto nie każdy może zgłębiać Tajemną Wiedzę - tylko ci, którzy mają odpowiednie więzy krwi (czyt. konotacje rodzinne, ktoś z ich rodziny należał do Klanu itd.).

Co prawda niektóre bractwa przyjmują "zwykłych" ludzi, ale to długi proces, a i tak niewielu go przechodzi

Skoro są organizacją ściśle tajną to nie powinniśmy nic o nich wiedzieć. Mówisz tak jakbyś wiedziała wszystko na ten temat i sama należała do Illuminati. Nigdy nie możesz być pewna źródła, z którego czerpiesz informacje w tym przypadku. Wydaje nam się, że ktoś jest z nami szczery i, że umiemy to odczytać, a wychodzi zupełnie inaczej. Ja jestem zdania, że to kolejna próba wywołania sensacji i tyle.

Księżycowa, to też niewiele o nich wiemy, w zasadzie znamy ich tylko z nazwy, ewentualnie jej genezę, a tak to już nic więcej.

Mówię tak, ponieważ trochę w tym "siedzę". Tajemna Wiedza zawsze była na swój sposób interesująca. Akurat tego źródła jestem pewna. Poza tym czytałam dużo stron, a przede wszystkim strony bractw, zakonów Iluminatów i innych odnośnie okultyzmu.

Sensacji? Sensacje to z tego robi KrK co najwyżej ;p

ale Illuminati jest organizacją zbyt tajną, by pokazywać się na oczach świata - póki co.

Ale oczywiście tobie jeden z nich wyśpiewał wszystko przy kawce? :lol2:

Poza tym czytałam dużo stron, a przede wszystkim strony bractw, zakonów Iluminatów

Od kiedy to tajne, spiskowe organizacje posiadają własne, otwarte strony internetowe? :rotfl:

Swoją drogą zawsze mnie to śmieszy, taka to tajna, potężna i elitarna grupa, ale "oświeceni wybrańcy" wiedzą wszystko o wszystkim i inwigilują ich na wylot. Brakuje mi tylko relacji na żywo z ich tajemnych spotkań.

Nie "wyśpiewał" gdyż nie powiedział wszystkiego, czego chciałabym się dowiedzieć. Ale takie są zasady.

Istnieją strony bractw/zakonów np. IOT czy OTO. Jednak nie dowiesz się z nich, kto należy do bractwa (jak w przypadku wolnomularstwa). No i cele nie są jawne. Jedynie jakie wymagania musisz spełniać i jakie praktyki odbyć (praktykowanie magii).

Poza tym, zgłębianie i praktykowanie magii to już też wyższy poziom z tego co wiem, gdyż jest tam mnówsto symboli.

Takie czasy, ludzie wierzą w to czego nie ma, a nie wierzą w to co jest

paranoja :crazy:

Avrukk, po jakimś czasie obeznania w temacie, wiesz, kto udaje a kto ma skłonności bądź pragnie wstąpić do bractwa. Wielu profanów tego nie rozumie

Co prawda niektóre bractwa przyjmują "zwykłych" ludzi, ale to długi proces, a i tak niewielu go przechodzi.

o to to

lepiej nie pisz jakiej narodowości trzeba być by należeć do tego ''społeczeństwa'' ...

głupcy, głupcy...

Księżycowa, to też niewiele o nich wiemy, w zasadzie znamy ich tylko z nazwy, ewentualnie jej genezę, a tak to już nic więcej.

Mówię tak, ponieważ trochę w tym "siedzę". Tajemna Wiedza zawsze była na swój sposób interesująca. Akurat tego źródła jestem pewna. Poza tym czytałam dużo stron, a przede wszystkim strony bractw, zakonów Iluminatów i innych odnośnie okultyzmu.

Ponoć Ty wiesz o nich dużo. Trochę w tym siedzisz? Niektórzy ludzie trochę siedzą w temacie religii, ale nie sądzę aby widzieli bóstwa i mogli być całkowicie pewni tego co czytają. Skoro ten zakon jest taką ściśle tajną organizacją, to chyba nie powinnaś, aż tyle wiedzieć albo oni słabo się kryją ; )

Poza tym, zgłębianie i praktykowanie magii to już też wyższy poziom z tego co wiem, gdyż jest tam mnówsto symboli.

Magia? Ja wiem, że każdy wierzy w co tam chce, ale magia to zbyt dużo fikcji jak dla mnie. Co tylko bardziej podważa teorię, że Ci Illuminaci są tak bardzo prawdziwi jak Święty Mikołaj.

Mogliście tak od razu mówić, to bym się nie trudziła, by to wyjaśniać. ;p

Wiem tylko tyle, czego można się dowiedzieć prowadząc szczegółowe poszukiwania i tylko tyle, co oni sami ujawniają. No i przede wszystkim staram się szukać u źródła a nie wśród katolickiej propagandy. ;p

Jakiej narodowości? Brighid, chyba sama nie wiesz, jaką ignorancję właśnie okazałaś...

Księżycowa, w religii też "siedzę" i to znacznie dłużej, gdyż fascynacja magią i informacjami o Wiedzy Tajemnej przyszła stosunkowo niedawno. :P Jednak to nie temat ani o Bogu ani o bogach ani o religii czy wierze. :P

No i co do magii, sprawa przedstawia się tak, że rzeczywiście istnieje, jednak wyciąganie królików z kapelusza i inne takie brednie są śmiechu warte, nie są magią a jedynie fikcją.

Prawdą jest też, że zarówno magia jak i wiara wymagają pewnego wysiłku i innego spojrzenia na świat.

Tak, ignorancję.

Nie ma tam żadnych dyskryminacji ze względu na rasę - chyba, że o czymś nie wiem. Wszak nie znam założeń wszystkich zakonów, ale większość niczego podobnego nie podaje.

To było pytanie retoryczne :wink:

Nie do końca o to mi chodziło. Zdziwiłabyś się :-)

Z czym bym się zdziwiła?

No tak, wszyscy myślą, że Illuminati to Żydzi chcący przejąć władzę nad światem - teoria niczym nie potwierdzona, z kosmosu wzięta.

Gdyby istnieli, nie wiedzielibyśmy o tym. Już inne guzik warte rzeczy są ukryte, o których nie wiemy, ale cudem jakimś ciągle się gada o Illuminati. To jest taka sama ściema i taki sam wymysł ludzki jak wszystkie greckie mity i bajki spisane w Biblii.

Pytanie, co o nich wiemy i co o nich mówią. Generalnie krąży wiele pogłosek, które nie są niczym potwierdzone, a które wypływają z ust katolickich duchownych (najczęściej).

Być może tez szum odciąga uwagę od ważniejszych spraw, przez co nie zorientujemy się, ile jest Illuminati na świecie oraz jak ma wyglądać NWO.

Po części na pewno jest w tym i trochę prawdy, ale my się pewnie nie dowiemy jak jest naprawdę bo za mali jesteśmy.

które wypływają z ust katolickich duchownych (najczęściej).

Loże nie zrzeszają ludzi o skrajnych przypadłościach zarówno duchowych jak i patriotycznych, bynajmniej takowe loże są nieco bardziej specyficzne. W objęciu całości krąg jest bardzo duży począwszy od lóż ateistycznych do chrześcijańskich - mimo wszystkich bardziej wiernych w poglądach masońskich niżeli katolickich :wink:

Lubię poczytać z uśmiechem na ustach wszystkie sprawy z tym związane, ale podchodzę do tego bardzo sceptycznie, bo nawet jeśli istnieją to nigdy się o tym nie dowiem. Choć ciekawi mnie czy mają bezpośredni wpływ na życie kogoś takiego jak ja. ; >

Znowu Illuminai ? A myślałem że spotkałem dostateczną liczbę osób szerzących tą teorię.

Powiem tak, zawsze będę miał lepsze zdanie o człowieku który rozkminia pewne teorie spiskowe, posiada swoje i ma coś do powiedzenia niż osobie przeciwnej.

A co do tych Illuminati - uważam że to przegięcie, wiadomo że jest grupa ludzi którzy mają wpływ na gospodarkę, oraz to co ujawnić można a co nie, lub mówiąc prościej: są jak dziecko które wbija patyk w pewno miejsce po to aby zmienić kierunek szarej masy (ludzi) - ale nie wierzę w te ukryte przekazy satanistyczne w utworach muzycznych czy filmach. Uosobieniem Diabła są zazwyczaj ludzie bogaci posiadający duże wpływy.