Jump to content

Lajki i komentarze na fejsie


Elana

Recommended Posts

Posted

Czy uważacie, że ilośc lajków i komentarzy na fejsie świadczy o tym, że dana osoba jest lubiana albo nie lubiana? Czasami mnie to zastanawia skąd niektórzy mają 100-200 lajków... Niektóre z tych osób to naprawdę niczym specjalnym się nie wyróżniają i nie są zbyt lubiani, a mają tego multum... A osoby, które są nawet lubiane to często mają tych lajków nie za dużo. Ja jestem np osobą bardzo kontaktową i przez większość lubianą mam sporo znajomych na fb, ale lajków góra kilkanaście. Tak więc ja uważam, że chyba jednak ilość nie świadczy o tym czy osoba jest lubiana czy nie. Co o tym sądzicie? Może trochę głupi temat, ale nie zawsze trzeba dykskutowac na inteligentne sprawy;)

Link to comment
Posted

Wydaje mi się, że to zależy od treści jakie są wrzucane. Powiedzmy wkleisz sobie na tablicę mało znaną piosenkę - zapewne polubi to garstka osób, jeśli zaś dodasz utwór będący na topie - domyślam się, że cieszyłby się większą popularnością.

Innym wyznacznikiem jest według mnie to, jaki typ osoby to wrzuca. Są takie "głośne" osoby, które wszyscy znają, są one uważane za fajne i popularne. Generalnie każdy chciałby obracać się w ich towarzystwie. Takie ludziki też mają więcej lajków.

Innych zależności nie zauważyłam. : )

Link to comment
Guest Anonymous
Posted

No chyba nie... W takim razie wszystkie laski żebrzące o lajki i piszące do każdego z osobna byłyby mega lubiane.

Link to comment
Posted

Nie, jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Jeżeli by miało, to znaczyłoby, że ja jestem nawet lubiana i to bardzo, popularna też, a ja ani się pierwszą nie czuję, ani drugą nie jestem :mrgreen:

Link to comment
Posted

Elana, to chyba logiczne. Lubiana osoba ma dużo znajomych, więc ma kto te lajki przyciskać, natomiast nielubiana - mało. Rzadko kiedy ktoś lajkuje posty kompletnie nieznanych ludzi.

Link to comment
Posted
Lubiana osoba ma dużo znajomych

eee nie koniecznie, najczęściej ludzie zapraszają byle zaprosić. Ilość znajomych to dla nich jakiś wyznacznik lubienia czy coś a w rzeczywistości większość z tych osób nawet "cześć" na ulicy Ci nie powie dla mnie to bzdura choć też mam tam konto. A co do lajków to zależy od tego co tam dajesz, coś śmiesznego/głupiego ludzie szybciej polubią.

Link to comment
Posted
Link to comment
Posted
eee nie koniecznie, najczęściej ludzie zapraszają byle zaprosić. Ilość znajomych to dla nich jakiś wyznacznik lubienia czy coś a w rzeczywistości większość z tych osób nawet "cześć" na ulicy Ci nie powie dla mnie to bzdura choć też mam tam konto. A co do lajków to zależy od tego co tam dajesz, coś śmiesznego/głupiego ludzie szybciej polubią

Chodziło mi o rzeczywistych znajomych.

Link to comment
Posted
Chodziło mi o rzeczywistych znajomych.

To ilu możesz mieć rzeczywistych znajomych? na pewno nie z 400 sztuk. Powiedzmy z klasy 25 osób jakaś rodzina no z 20 i inni znajomi z 10 to ile tych laków chcecie uzbierać? :P :P

Pizzaro to tylko ładni moga być popularni? Jakoś się z tym nie zgadzam :/

Link to comment
Posted

babsi, no dobra, ale człowiek popularny kojarzony jest przez większą ilośc osób. O to mi chodziło - kiedy kogoś kojarzysz, możesz dać mu lajka, jeśli nie - robisz to tylko w wypadku treści wyjątkowo dobrej, generalnie rzadziej.

Link to comment
Posted

babsi, nie postawiłem znaku równości, po prostu uprościłem sprawę. Walnąłem tu prosty schemat, że jeżeli ktoś jest ładny/popularny to więcej tych śmieci nic nieznaczących zbierze.

Link to comment
różowy pajacyk
Posted

Ja myślę, że dużo lajków mają osoby, które robią wkoło siebie mnóstwo szumu. W sensie, wszędzie ich pełno, są bardzo aktywne, biorą udział we wszelkich imprezach, zgrupowaniach, nie sposób ich po prostu nie zauważyć. Sama wiem po sobie, bo kiedyś byłam postrzegana przez ludzi bardzo podobnie. Wszędzie się udzielałam i byłam bardzo rozchwytywana. Właściwie do dzisiaj jestem, ale sama zaczęłam ograniczać to swoje "wszędzie bycie", dlatego ludzie częściowo albo o mnie zapomnieli albo już się tak nie interesują moją osobą. Nastał taki okres kiedy potrzebuje spokoju, mam garstkę swoich najlepszych przyjaciół i nie potrzeba mi więcej. A wraz z ta moją przemianą - liczba lajków pod zdjęciami u mnie się diametralnie zmieniła. Kiedyś było ich ponad sto przy każdym zdjęciu, czy poście, dzisiaj jest ich znacznie mniej.

Link to comment
Posted

Myślę, że z wiekiem to się zmienia. Ja juz stara jestem prawie 24 lata i po co mi te lajki :D

Ja myślę, że dużo lajków mają osoby, które robią wkoło siebie mnóstwo szumu

A to wiadomo jak ja takich ludzi nie cierpię :/ wszędzie to swe dupsko wtrąci. Elana, lepiej mniej lajków a od szczerych przyjacół ;)

Link to comment
Posted

babsi, ogólnie to głupi ten temat, ale nie w takim negatywnym znaczeniu. Jak obserwuję wśród swoich znajomych to więcej tych kciukasów zbierają właśnie takie osoby otwarte na innych, pozytywne, popularne, ładne. W sumie mało mnie to obchodzi, ale jeżeli powstał taki temat, to mogę trzy grosze wtrącić.

Link to comment
Posted
Myślę, że z wiekiem to się zmienia. Ja juz stara jestem prawie 24 lata i po co mi te lajki

Wiadomo, temat tyczy się raczej zachowań mniej inteligentnej części osób chodzących jeszcze do szkoły (nie ujmując nikomu, no ale któż inny przejmowałby się lajkami) ;)

Jak obserwuję wśród swoich znajomych to więcej tych kciukasów zbierają właśnie takie osoby otwarte na innych, pozytywne, popularne, ładne.

Ja dokładnie tak samo. Osoby, które masa uważa za "fajne", są częściej lajkowane.

Link to comment
różowy pajacyk
Posted
Elana, lepiej mniej lajków a od szczerych przyjacół ;)

Dokładnie, też tak uważam.

Zresztą z wiekiem człowiek wyrasta ze sprawdzania ile lajków ma pod tym albo pod tamtym zdjęciem. Przestaje to stanowić dla niego jakiekolwiek znaczenie, więc nie przykuwa do tego swojej uwagi.

Link to comment
Posted

Jak ktoś pod każdym komentarzem do swojego zdjęcia odpisuje "dziękuję ;**" czy coś takiego to nie dziwne, że ma dużo komentarzy. Ogólnie to raczej jest tak jak w tym schemacie Pizzara- kto jest ładny, popularny automatycznie ma dużo znajomych to się nazbiera tych "lajków" i komentarzy.

Link to comment
Posted

Proste jak budowa cepa. Dużo lajków dostają osoby które mają przede wszystkim dużo znajomych na pejsbuku i ma to też przełożenie w realnym życiu. Osoby te są rozchwytywane, lubiane i w ogóle. Lajk to taki wyraz aprobaty dla takie osoby, więc samo przez sie rozumie że trzeba mieć z taką osobą jakoś dobre relacje. No i trzeba wrzucać jakieś chwytliwe rzeczy na tablice.

Pejsbukowo socjologia.

Link to comment
Posted

Dla mnie lajki czy komentarze to szalenie dziwny wyznacznik popularności, jednak jeśli się temu bliżej przyjrzeć - jest tu jakaś reguła. Ci ładni, 'popularni' tudzież ci, którym wszyscy chcą się podlizać, faktycznie mają wszystkiego dużo więcej od przeciętnych użytkowników tego cudownego portalu społecznościowego.

Link to comment
Posted

A ja uważam, że to takie trochę "coś za coś". Kiedyś więcej się udzielałam, pisałam komentarze i klikałam "Lubię to" teraz robię to baaaardzo rzadko i ilość osób, które klikają mi też się zmniejszyła. Nie żebym nad tym ubolewała.

Link to comment
Posted

Ja mam bardzo dużo znajomych aż za dużo, znam 90% wiadomo, że niektórych to bardzo kiepsko:P Lajków mam zazwyczaj kilkanaście nie więcej albo nawet kilka jeśli chodzi o zdjęcia:p Brzydki raczej nie jestem, udzielam się też dużo wszędzie mnie pełno;) Ale wydaje mi się, że też bardziej to dotyczy ludzi w wieku szkolnym, którzy przebywają ze sobą na codzień to wtedy trudno o nich zapomnieć;) Ja mimo, że jestem aktywny to jednak już nie jest to samo co w szkolnym wieku:P No i jestem też chłopakiem, a chłopacy mają zazwyczaj dużo mniej lajków od dziewczyn:P Zalęzy to też od tego ile ktoś sam komentuje i lajkuje innym, a ja robię to rzadko. Wczoraj trafiłem na profil emo laski, która ma średnio 600 lajków, a na jednym ze zdjęć 764, a jak widzę ją na ulicy to zawsze z tymi samymi osobami czyli trzyma się raczej z jedną ekipą więc nie wiem skąd tyle lajków:D

Link to comment
Posted

Konto na facebooku mam przeszło od sześciu lat i szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Wyłączyłam sobie możliwe powiadomienia. Mam także ścisłe grupy dalekich i bliskich znajomych, więc mam z reguły stałe grono, które komentuje udostępniane przeze mnie zdjęcia, czy inne treści. Jednak należę do tych osób, dla których prywatność na portalach społecznościowych jest ważna. Dlatego rzadko kiedy udostępniam rzeczy wiążące się z moim codziennym życiem. Od tego są dla mnie inne portale. Chcę także uniknąć sytuacji, w której byłabym oceniana przez pryzmat komentarzy lub "lubię to", które zostawiłam innym osobom.

Link to comment
Posted

Jak widzę Twoje tematy, to się nie dziwię dlaczego tak mało masz lajków :P

Gdzieś już nawet usłyszałem termin e-charyzma. Obłęd.

Link to comment
Posted

Hmm wybacz, ale nie będę się cisnął na anonimowym forum z kimś kogo nie znam i w dodatku oceniającego kogoś po treści tematów, których ja sam nie traktuję zbyt poważnie, a większośc zakładam z ciekawości co powiedza inni albo dla beki;

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up