Jump to content

Здрав

Elisa

Recommended Posts

Posted

No cóż, witam was w to słoneczne, niedzielne popołudnie. Po raz kolejny już naszła mnie ochota na forumowanie, tak więc jestem.

Jak zwykle nie byłam pewna cóż takiego powinnam napisać, ani też jak nazwać temat by nie powtarzać przy tym wszechobecnych 'siemankoi i 'cześć'. Zainspirowałam się więc co niektórymi tytułami wstawiając powitanie w języku, który szczerze lubię. (Rosyjski, jeśli ktokolwiek ma wątpliwości)

Mieszkam na podkarpaciu, a konkretnie na jego południu. Bieszczady i takie tam. Szczerze powiedziawszy - naprawdę lubię te okolice, widok lasu bez względu na to gdzie się spojrzy, sporo przestrzeni, pola i góry. I połoniny! Właśnie uświadomiłam sobie, że już od zbyt dawna mnie tam nie było. Zawsze najbardziej lubiłam widok z caryńskiej, może ktoś był i wie co mam na myśli? ; )

Z przyzwyczajenia chciałam napisać, że dobiegam osiemnastki. Nie, nie dobiegam - te piękne czasy są już za mną. Teraz oficjalnie już mogę powiedzieć, iż jestem osobą pełnoletnią. I jak można się domyślić, kończę drugą klasę mojego niesłusznie osławionego lo. W zasadzie to sama nie wiem, cóż zrobić ze sobą na studiach. Chyba lubię zbyt wiele różnorodnych przedmiotów, by jakoś wybrać między nimi. Ufam jednak, że do września w końcu coś wymyślę.

Jeśli zaś chodzi o hobby... Od zawsze lubię sztukę. Maluję, rysuję, robię kartki okolicznościowe, czasem zdarzą mi się jakieś breloczki do kluczy z modeliny itp itd. Kiedyś nawet wiązałam z tym wszystkim dość ambitne plany, które porzuciłam dzięki serdecznym zachętom mojej rodzicielki.

Dużo czytam. Ogólnie lubię książki i wszystko co związane z literaturą. Jeśli chodzi o gatunki - najbardziej lubię fantasy, nie pogardzę też jego przemieszaniem z romansem. Nie myślcie jednak, że się ograniczam gatunkowo - bo wcale tak nie jest. Nie pogardzę też dobrym kryminałem (ostatnio namiętnie zaczytywałam się w Cobenie podczas fakultetów, jedyny minus jego powieści to schematy), czy obyczajówką (Picoult). Jedyny gatunek za jakim średnio przepadam to wszelakie dramaty. Wystarcza mi moja sytuacja w domu, dodatkowego dobijania nie potrzebuję.

Lubię naukę języków. Naprawdę, jeśli tylko byłaby taka możliwość - wolałabym uczyć się pięciu języków zamiast co niektórych przedmiotów. Najbardziej lubię rosyjski, angielski, nasz rodzimy. Zawsze chciałam też nauczyć się czeskiego, może słowackiego, serbskiego... jeśli będę miała możliwość - na studiach się za to zabiorę.

Uwielbiam gotowanie. Szukam w internecie nowych przepisów, próbuję ich i jeśli są dobre - wklejam do specjalnego zeszytu, który ma robić za moją prywatną książkę kucharską na studiach.

Oprócz tego lubię też zwierzęta, muzykę i wiele innych. W razie wątpliwości - pytać.

Posted
Szczerze powiedziawszy - naprawdę lubię te okolice, widok lasu bez względu na to gdzie się spojrzy, sporo przestrzeni, pola i góry. I połoniny!

Nauczyłem się to doceniać odkąd wyjechałem na studia, chociaż Kraków jeszcze nie jest tak płaski jak reszta Polszy.

Siemka.

różowy pajacyk
Posted
Zainspirowałam się więc co niektórymi tytułami wstawiając powitanie w języku, który szczerze lubię. (Rosyjski, jeśli ktokolwiek ma wątpliwości)

Gdybym jeszcze wiedziała jak to się czyta :roll:

Nie pogardzę też dobrym kryminałem (ostatnio namiętnie zaczytywałam się w Cobenie podczas fakultetów, jedyny minus jego powieści to schematy),

Plus ; ) Ale ja tam lubię tą schematyczność Cobena.

Uwielbiam gotowanie. Szukam w internecie nowych przepisów, próbuję ich i jeśli są dobre

Plus! ; )

Witaj wśród m-forumowiczów!

Posted

Cześć, ostatnio coraz więcej tutaj zakochanych w językach obcych - to wspaniale ;)

Posted

Hej, widzę, że mój rocznik ;] Po co uczyć się rosyjskiego? Toż to język wroga! Witaj, mam nadzieję, że zabawisz tutaj dłuższy czas. Można widzieć, jaki profil?

Pozdrawiam.

Posted

O, już Cię polubiłam. Pytanie - jak dobrze mówisz po rosyjsku i jak długo się go uczysz?

Jeśli zaś chodzi o hobby... Od zawsze lubię sztukę. Maluję, rysuję, robię kartki okolicznościowe, czasem zdarzą mi się jakieś breloczki do kluczy z modeliny itp itd. Kiedyś nawet wiązałam z tym wszystkim dość ambitne plany, które porzuciłam dzięki serdecznym zachętom mojej rodzicielki.

Czemu? : ( co chciałaś robić i jakie plany masz teraz?

Posted

Nauczyłem się to doceniać odkąd wyjechałem na studia, chociaż Kraków jeszcze nie jest tak płaski jak reszta Polszy.

Siemka.

O, Kraków? Chyba już zapomniałam wspomnieć, że właśnie tam chciałabym studiować. Lubię to miasto.

Siemka!

Witaj wśród m-forumowiczów!

Również witam.

Cześć, ostatnio coraz więcej tutaj zakochanych w językach obcych - to wspaniale ;)

Też to zauważyłam! Choć dla mnie lepsza byłaby sytuacja odwrotna, jeśli hipotetycznie zostałabym tłumaczem - miałabym większe szanse na pracę.

Posted
Choć dla mnie lepsza byłaby sytuacja odwrotna, jeśli hipotetycznie zostałabym tłumaczem - miałabym większe szanse na pracę.

Im więcej się zna języków, tym bardziej smakowitym kąskiem się jest dla potencjalnych przyszłych pracodawców, więc nic, tylko wykorzystywać to nasze zacięcie i łączyć przyjemne z pożytecznym ;)

A hiszpański, podoba Ci się?

PalecGrzebalec
Posted
Здрав
Posted

Cześć!

Скажите пожалуй

Posted
Hej, widzę, że mój rocznik ;] Po co uczyć się rosyjskiego? Toż to język wroga! Witaj, mam nadzieję, że zabawisz tutaj dłuższy czas. Można widzieć, jaki profil?

Pozdrawiam.

Ludzie uczą się języków z różnych powodów. Mi rosyjski się przede wszystkim podoba. A odnośnie wzmianki o wrogach śmiało mogę przytoczyć tu powiedzonko mojego dziadka, że wroga trzeba wpierw dobrze poznać. Profil wos-hist.

I również pozdrawiam.

O, już Cię polubiłam. Pytanie - jak dobrze mówisz po rosyjsku i jak długo się go uczysz?

Rosyjskiego uczę się od kilku miesięcy, acz moje umiejętności średnio to odzwierciedlają. Mam tylko godzinę prywatnej lekcji w tygodniu, w każdym razie staram się jak mogę i obecnie jestem już w połowie przerabiana podręcznika nowyje wstrieczi.

Elisa napisał:Jeśli zaś chodzi o hobby... Od zawsze lubię sztukę. Maluję, rysuję, robię kartki okolicznościowe, czasem zdarzą mi się jakieś breloczki do kluczy z modeliny itp itd. Kiedyś nawet wiązałam z tym wszystkim dość ambitne plany, które porzuciłam dzięki serdecznym zachętom mojej rodzicielki.

Czemu? : ( co chciałaś robić i jakie plany masz teraz?

Argument mamy - dziecko, głupotami na życie nie zarobisz! Na chleb! Idź na resocjalizację tudzież inny kierunek przyszłościowy, a załatwię ci pracę w więzieniu i pomogę ci zgorzknieć tak bardzo, jak pomogłam sama sobie! (ostatnie zdanie to już moja wolna interpretacja jej słów, if you know what i mean).

A teraz plany mam wyjątkowo... nieokreślone. Nie wiem, rozważam psychologię, wszelakie studia językowe coby zostać pewnego dnia tłumaczem przysięgłym, a gdzieś w zakamarkach mojej duszy wciąż tli się marzenie o wzornictwie.

A hiszpański, podoba Ci się?

Podoba, podoba. Kiedyś nawet zabrałam się za samodzielną naukę i nie szło mi źle, lecz musiałam to porzucić z braku czasu. Mam gdzieś jeszcze nawet zeszycik z notatkami.

Publikowałaś gdzieś może swoje prace? :D

Nope. Zbyt kiepska jestem żeby pchać się ze swoimi bazgrołami do oceny.

A jakiej muzyki słuchasz? Masz ulubione zespoły/wykonawców? ; )

A muzyki słucham naprawdę różnorodnej. Dwa lata temu powiedziałabym, że kocham tylko metal foreverandever ale teraz... nie ograniczam się. W sumie niezmiennie od x czasu uwielbiam pana Michaela Buble, ostatnio też często słuchałam Eda Sheeran'a (dobrze mi się przy nim malowało). Lubię też rock.

wolnaczeczenia
Posted

Witaj Elisa! Fajnie, że jesteś uzdolniona artystycznie, zazdroszczę tego ;)

Posted
Cześć!

Скажите пожалуй

Posted
I wybacz, że pominęłam wcześniej Twoje pytanie ale zwyczajnie go nie zauważyłam.

Nie ma sprawy, zresztą sama nie zauważyłam, że takie pytanie już padło.

Co najczęściej malujesz, rysujesz?

Posted
Co najczęściej malujesz, rysujesz?

Zależy od nastroju. Ale tak najczęściej spod mojego pędzla wychodzą średnio zaawansowane pod względem techniki pejzaże, abstrakcyjne oczy, po części abstrakcyjne postacie, raz pokusiłam się o namalowanie niedźwiedzia (który notabene był totalną porażką i pierwszą pracą w karierze, która mi nie wyszła) i raz namalowałam motylka na cele charytatywne (a ten z kolei wyszedł mi całkiem przyzwoicie).

różowy pajacyk
Posted

A nie zechciałabyś nam pokazać kilku swoich prac? ; )

Posted

Wzornictwo jest super, super! Jeden z bardziej przyszłościowych kierunków na ASP jak dla mnie : ) No ale zrobisz, co uważasz za słuszne. Ja też obracam się trochę w tej sferze, więc jak wyżej - też chętnie zobaczyłabym jakieś Twoje prace ; )

Posted

Witaj:)

Sama kiedyś uczyłam się przez trzy lata rosyjskiego, kiedyś nie doceniałam, teraz chciałabym wrócić, ale nie mam sposobności.

Trzymaj się swoich planów i nie odpuszczaj:)

Masz + za Michaela Buble:)

Podzielisz się jakimś dobrymi przepisami? Sama również prowadzę taki zeszyt (co prawda nieregularnie ;D) i fajnie by uzupełnić o jakieś dobre, nowe pozycje.

Baw się dobrze.

Posted

Bieszczady witają Bieszczady ;) Widok z Caryńskiej podziwiałam w zeszły czwartek, dlaczego akurat tamtejsze lubisz najbardziej? Z Tarnicy i Smereka też dają radę.

Posted
Mieszkam na podkarpaciu, a konkretnie na jego południu. Bieszczady i takie tam.

No w końcu kolejna osoba z moich rejonów ;)

Witamy witamy :P

Dokładnie Tarnica także daje radę podziwiałem ten widok ostatnio w zimie... ahhh ;)

Posted
A nie zechciałabyś nam pokazać kilku swoich prac? ; )

Jeszcze nad tym pomyślę. W sumie nie jestem wybitna, więc raczej polałaby się fala krytyki i takie tam, zresztą 3/5 moich prac rozdałam znajomym. Poszperam w aparacie, może mam jeszcze jakieś zdjęcia.

Wzornictwo jest super, super! Jeden z bardziej przyszłościowych kierunków na ASP jak dla mnie : ) No ale zrobisz, co uważasz za słuszne. Ja też obracam się trochę w tej sferze, więc jak wyżej - też chętnie zobaczyłabym jakieś Twoje prace ; )

Ach, no pewnie jest super! Tylko czasem wątpię, że w ogóle mam szanse przejść rekrutację.

Podzielisz się jakimś dobrymi przepisami?

Hm, zależy co w Twoim mniemaniu jest dobre. W sumie mało mam ich póki co w tym notatniku, jak już wcześniej wspomniałam. Ale najbardziej lubię makaron z salami w sosie pomidorowym, wszelakie sosy do makaronu, w niedzielę wypróbowałam przepis na kurczaka z sosem musztardowym (i wyszło całkiem okej), a pod koniec tygodnia robię kurczaka w imbirze i pomarańczach.

Widok z Caryńskiej podziwiałam w zeszły czwartek, dlaczego akurat tamtejsze lubisz najbardziej? Z Tarnicy i Smereka też dają radę.

Sama nie wiem, ale zawsze jakoś tam podobało mi się najbardziej. Na Tarnicy jeszcze nie byłam, acz Smerek wspominam całkiem dobrze, to jedna z przyjemniejszych tras.

No w końcu kolejna osoba z moich rejonów ;)

A Ty skąd konkretnie jesteś? ; )

Dziękuję wszystkim za miłe powitanie.

Posted

Bardzo polecam zejście z Małej Rawki w stronę Wetliny - szlak bardzo długi, idzie się przynajmniej 2h, za to jest przepiękny i bardzo przyjemny ;)

Posted

Привет! Zawsze miło widzieć jakąś artystyczną duszę!

Zazdroszczę Ci mieszkania w pobliżu Bieszczad. Tak bardzo-bardzo. ;)

Posted
Bardzo polecam zejście z Małej Rawki w stronę Wetliny - szlak bardzo długi, idzie się przynajmniej 2h, za to jest przepiękny i bardzo przyjemny ;)

Słyszałam już wcześniej, że tamta okolica jest naprawdę ciekawa. Jak w końcu znajdę czas - koniecznie muszę się tam wybrać.

Привет! Zawsze miło widzieć jakąś artystyczną duszę!

Zazdroszczę Ci mieszkania w pobliżu Bieszczad. Tak bardzo-bardzo. ;)

Привет! ; )

No cóż, sama sobie zazdrościłam do momentu rozpoczęcia prac remontowych na głównej tutejszej trasie dojazdowej. A teraz... Chyba zgadniecie.

Cóż, dziękuję po raz kolejny za miłe powitanie ; )

agnieszka6971
Posted

Witam koleżanka wyżej nie popełniła błędu co rosyjskiego :)

Sama kocham ten język i może będe przed to zlinczowana ale chce wyjechać do Rosji na stałe. mimo opini wielu ludzi jest to kraj z perspektwami. A i ucze się go 10 rok więc jesli miałabys jakies pytania czy ktoś inny to chętnie pomoge :0