Jump to content

Wyrażanie opinii nie na temat


Amfetamina

Recommended Posts

To tylko moja prywatna opinia, ale strasznie denerwuje mnie to że nie można wydać opinii na czyiś post, albo dodać od siebie kilka groszy nie do końca na temat. Przecież to jest forum młodzieżowe, więc powinno się rozmawiać i prowadzić dyskusję, a nie trzymać się tematu bo inaczej ostrzeżenie.. A jeśli zacytujesz kogoś post i napiszesz coś nie na temat to od razu władza czepia się..

Czasem te forum wygląda jak poligon, gdzie za potknięcie się od razu jesteś upominany bo nie napisałeś zgodnie z tematem.

Oczywiście bez robienia żadnego spamu, ale bez przesady że nie można nic powiedzieć po za tematem ;>

Jakieś surowe wojsko czy co?

Spotyka się dwóch znajomych na podwórku, zaczyna się rozmowa:

Cześć!

-Cześć, co u Ciebie?

Wszystko w porządku, ostatnio dużo myślę o tym sprawdzianie z matematyki. Uczysz się coś do niego?

- Weź przestań, nie chcę teraz rozmawiać o szkolę, lepiej powiedz co sądzisz o tym co się wydarzyło w sobotę.

Co Ty ku**a, trzymaj się tematu inaczej pożegnamy się, spotkaliśmy się po to aby rozmawiać o szkole, a nie o sobotnim klimacie.

Nie sądzę, że ktokolwiek tak rozmawia ze znajomymi, a tak to wygląda na tym forum ;>

Link to comment

Uderz w stół, a nożyce się odezwą ;)

Po to jest podgląd pierwszego postu na każdej stronie tematu, żeby ten post sobie przeczytać i wiedzieć, o czym mowa. Tu po prostu tak jest, że nie odnosimy się, przykładowo, do cytatu zamieszczonego przez kogoś w M-forum wywołujące uśmiech, to nie jest miejsce na dyskusję. Rozmawialiśmy o tym na PW i powiedziałeś, o ile się nie mylę, że zrozumiałeś swój błąd i postarasz się trzymać tematu. Nikt Ci nie broni czasem odejść od tematu głównego wątku, ale miło byłoby, gdyby to był tylko dodatek od siebie, nie zaś cały post. Skoro widzisz, że w temacie Jak się uczycie, czyli ściąga z kucia ludzie opisują, JAK się uczą, a nie ILE RAZY W CIĄGU ROKU, to po co się wcinasz z postem traktującym tylko o tym drugim? Mogłeś zawrzeć odpowiedź na obydwa pytania w poście i nic by się nie stało.

Link to comment

To tu nie wchodź, jeśli aż tak Ci to przeszkadza.

Mi się właśnie podoba dyscyplina, bo z doświadczenia wiem, że kiedy jej nie ma, każdy wątek to jeden wielki offtop.

Link to comment
ciągu 4 lat nauki w technikum zajrzałem do zeszytów/książek około 20 razy?

Pierwsze dwa lata trochę się uczyłem. Trzecia i czwarta klasa kompletna wyjebka, w czwartej klasie raz się tylko uczyłem, aby zaliczyć matmę. Szkoła skończona na średniej 3.0.

Matury - kompletna wyjebka, nawet nie zajrzałem.

Nie widzę tutaj za bardzo Twoich sposobów na naukę, podczas kiedy z postów innych taka treść się wylewa. Ja takie coś traktuję jak odbiegnięcie od tematu.

Wyluzuj, ostrzeżenia nie dostałeś ;)

Link to comment
Mi się właśnie podoba dyscyplina, bo z doświadczenia wiem, że kiedy jej nie ma, każdy wątek to jeden wielki offtop.
Znam wiele for które nie prowadzą ścisłej dyscypliny i jakoś dobrze funkcjonują. Trzeba po prostu wyczuć odpowiedni moment kiedy wkroczyć ze sprzątaniem i ostrzeżeniami.

No ale to było wałkowane tutaj już nie raz.

Link to comment

Taa, moderatorzy bardzo często przesądzają ;D

Jak już mówiłam, byłam na tym forum kiedyś pod innym nickiem i, z tego co pamiętam (choć mój pobyt był rozpaczliwie krótki), wyglądało to odrobinę inaczej. To znaczy, też był ostrzejszy rygor niż na innych forach, ale jednak za pojedyncze słowo, zdanie, czy post nie na temat, nie dostawało się od razu warna.

Z tym że… taki jeden post zawsze może wywołać burzliwą dyskusję. Możliwe, że przy takich zasadach, wchodząc w stary temat o patriotyźmie nie będziesz mógł się wypowiedzieć, bo na ostatnich dwudziestu stronach użytkownicy rozmawiali o tym, do jakiego kraju najlepiej wyjechać do pracy (czy też o diecie niskowęglowodanowej, różnie to bywa).

Generalnie trudno wytyczyć granicę - tak, żeby było luźno, ale żeby nie było śmietnika.

Ach, i porównywanie forum do rzeczywistej rozmowy jest bardzo, bardzo na wyrost. Kiedy rozmawiać z człowiekiem, nie nadajesz dyskusji tematu, więc nie musisz się go trzymać.

Link to comment

Osobiście uważam, że parytety to temat na zupełnie inną dyskusję, choć opowiadam się za aborcją w rodzinach biednych i średnio-zamożnych.

I proszę, nie odbiegajcie od tematu bo zaraz was wszystkich zaraportuje i będą osty.

Link to comment

Jakoś forum funkcjonuje w obecnej formie od ładnych kilku lat, z offtopami wcale nie jest tak źle jak przedstawiasz i póki nie wyskakuje się z czymś kompletnie z pupy to moderatorzy są łaskawi. Przyszedłeś 3 dni temu i już narzekasz, pobądź tu trochę naucz się zasad to Twoja opinia będzie bardziej wartościowa niż "Nie dają mi pisać od rzeczy a to forum to tu się pisze!"

OMFG, co za ludzie.

Link to comment

alooohaa, ale to prawda, że na forum istnieje niepisana zasada, że ma być ono czyste i nieskazitelne.

Takie zasady pisze czas, nie administratorzy, czy moderatorzy. I nie ma co narzekać, można ewentualnie skomentować i przestać tu zaglądać, jeśli komuś wybitnie coś przeszkadza.

Link to comment

2 lata temu jak znalazłam to forum też dostałam ost na wstępie (za odpisanie na spam) :lol: Zdenerwowałam się ale... po pewnym czasie zrozumiałam, że to jest zaletą tego forum. Piszemy na temat i nie robi się z tego jedna wielka paplanina :) do pierniczenia o głupotach jest czat :wink:

Link to comment

Tak samo na czacie.

Na czacie kurwują na potęgę, a jeśli napiszesz "pedał" na forum to od razu, zważaj na słowa bo ostrzeżenie

Alooha, staram się poznać te zasady, uwierz mi ;>

Link to comment

Musisz "wsiąknąć" w to towarzystwo na forum a to niestety nie jest łatwe. Wiem po sobie bo do tej pory nie mogę się za klimatyzować :lol: Ale nauczyłam się przestrzegać reguł (chyba) :jupi:

Link to comment
Alooha, staram się poznać te zasady, uwierz mi ;>

Przeczytaj regulamin i wypowiadaj się na temat albo chociaż do wypowiedzi nie na temat załącz też wypowiedz dotyczącą tematu, osobiste uwagi przenieś na PW. Proste.

Link to comment

Amfetamina, na czacie panują zupełnie inne zasady - to jest tylko dodatek do forum, miejsce, w którym można pogadać na luzie, bez ograniczeń (no chyba, że jakiś delikwent non stop wkleja linki reklamowe, albo kogoś bez przerwy obraża, wtedy reagujemy). Natomiast na forum staramy się trzymać jakiś poziom (a jaki, to już pozostawiamy do oceny użytkownikom). Jeśli dostosowanie się do tych kilku prostych i zrozumiałych zasad zawartych w regulaminie to dla Ciebie zbyt wiele, przenieś się na inne forum, znane z braku jakichkolwiek ograniczeń i wszechobecnego bałaganu. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma =)

Link to comment

Dobra, panowie i panie "porządni", czepiacie się jej, a to wygląda jakbyście nie przeczytali co ona napisała do końca. Nie chodzi o regulamin, więc przestańcie stękać "tutaj są takie zasady" tylko o podejście moderacji, a to już jest sprawa nie podlegająca dyskusji bo każdy mod ma swój rozum i jeden dopuści lekki offtop inny od razu pojedzie ostem i nie ma sensu tego roztrząsać, a wierzę, że właśnie to jest punktem głównym tego programu. Nie widzę, żeby ktoś się skarżył na punkty regulaminu tak stricte, raczej na ludzi je egzekwujących, a co do tego to tak jak mówiłem - nie ma sensu się odnosić bo raczej każdy moderator stara się utrzymać porządek i każdy robi to inaczej i po swojemu, a nie patrząc na "poradnik dla moderatorów, część druga: kiedy jest offtop".

Link to comment
różowy pajacyk
czepiacie się jej, a to wygląda jakbyście nie przeczytali co ona napisała do końca.

Tak dla jasności.. Amfetamina to facet. Z tego co kojarzę to nawet osiemnastoletni.

Link to comment
Tak dla jasności.. Amfetamina to facet. Z tego co kojarzę to nawet osiemnastoletni.

Nie przypominam sobie abym podawał swój wiek ;) Tak czy siak, nie trafiłaś z tym wiekiem

Link to comment

Amfetamina i to JEST offtop, który w moim mniemaniu należy ukarać ostem. Bo dygresja równie dobrze mogłaby pójść na PW, a nie zaśmiecać temat.

Właściwie to strasznie ironiczne.

Link to comment

Jakie by nie były te zasady, i tak nie wiem jakie są, ale jak widac narazie przestrzegam. 8)

Trzeba się dostosowac i tyle. Dobrze, że jest jakiś porządek bo była by tu druga samosia.pl

Link to comment

Ten post mojego autorstwa będzie raczej ostatnim w tym temacie, gdyż nic innego nie mam Wam do powiedzenia, chyba że jeszcze się pojawią Wasze pytania, to oczywiście - odpowiem.

Ja zdania nie zmienię, offtop jest offtopem. Gdyby pozwolić ludziom pisać, gdzie chcą, bo przecież 'tematyka się nie zmieniła, tylko piszemy niekoniecznie na ściśle określony temat', to forum wyglądałoby tak: nie byłoby podziałów na działy i tematy. Po prostu założylibyśmy, przykładowo, temat o literaturze, gdzie jedna osoba napisałaby, że teraz czyta to i to, druga pochwaliłaby się swoimi ostatnimi książkowymi zdobyczami, trzecia by narzekała na jakąś książkę i tak dalej, i tak dalej. Po prostu - jeden temat z konkretnej dziedziny, gdzie każdy mógłby pisać, co chce, byle nie wychodzić poza tę dziedzinę. A u nas na forum jest podział i należałoby się go trzymać, przeczytać pierwszy post w temacie (podgląd na każdej stronie!) i pisać po prostu to, co jest na temat, ewentualnie dodawać coś od siebie, ale tylko dodawać - nie, żeby to było podstawą posta.

Dalej. Jeżeli teraz się okaże, że moje podejście (btw., podobne zauważyłam u Akszil) przeszkadza większej ilości osób - zrozumiem i w tym momencie zacznę zajmować się tylko spamami, dublami, multikontami, obrażaniem i OT'em ewidentnym, tj takim, który trwa od dłuższego czasu, ale z jakiegoś powodu nie został ukrócony przez żadnego zielonego. Nie ma problemu, jeżeli tak chcecie - powiedzcie. Nadal jednak będą mnie raziły takie posty, ale nie będę na nie reagować.

Amfetamino drogi, nie mieszaj forum z czatem. Na czacie można porozmawiać na luzie i interwencja moderatorska ma miejsce tylko w momencie, gdy jakiekolwiek granice są przekraczane znacznie. Owszem, na czacie klnie się dużo, sama klnę dużo - i się do tego przyznaję. Jednak czym innym jest napisanie 'kurwa mać', a czym innym 'pedał' lub 'kurwa' w odniesieniu do jakiejś osoby - na te drugie nigdy nie było przyzwolenia ani na forum, ani na czacie, no chyba, że wiemy, że dana osoba zdaje sobie sprawę, że to żarty i nie przeszkadza jej to. Jednak nie pamiętam, żeby ktokolwiek został nazwany PEDA

Link to comment

Żadne skrajności nie są pożądane. Pamiętajmy jednak, że nadmierny rygoryzm czasem niepotrzebnie spłaca dyskusję. Zwłaszcza, że niektóre wątki, które przewijają się w postach często są jedynie na pozór nie związane z tematem. ;)

Link to comment

To jeden temat, który powtarza się tu co jakiś czas.

Może brutalnie to zabrzmi ale panuje tu zasada "albo jesteś z nami albo przeciwko nam". Jeśli ktoś chce wprowadzać rewolucje to proszę bardzo ale niech liczy się z tym, że zostanie gdzieś uciszony. Zauważyłam, że zmiany na naszym forum zawsze wchodzą mozolnie i chyba nie wiele osób je lubi. Każdy wie co tworzy atmosferę tego forum i ten "sztywny rygor" się do tego zalicza.

Poprę Darcię w tym oście i to wcale nie dlatego, że tyczyło się to mojego postu ale nie widzę zbytnio w nim sensu. Powiem szczerze, że specjalnie pokusiłam się o takie zestawienie, wiedziałam, że wywoła to małe zamieszanie :D Było do przewidzenia, że zareagujesz:) Małą prowokacja:)

Temat ma taki a nie inny cel, że wstawia się tam wybrane cytaty i tyle. Posty nie na temat są po prostu bez sensu i zaśmiecają temat. Dodatkowo zabierają czas czytelnikowi bo myśli, że to coś fajnego a tam klops. Zresztą temat miał być brany na luzie a nie aby się obrażać, wyjaśniać itd. Każdy ma inne poczucie humoru, dostrzega ironie w innych sytuacjach. Wszystko lepiej załatwić na PW tak jak to się później stało.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Zielona.
  • yiliyane
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Odpowiedziałam w pierwszym   Wyznaczam teraz @Vertigos i @Anarchist, a tematy to:  
  • yiliyane
   Już dawno nie byłam u lekarza państwowego. Nie chodzę za często do lekarzy, ale jak już idę, to raczej prywatnie. Prędzej człowiek umrze niż doczeka się wizyty na NFZ. Pół roku czekania na wizytę u lekarza rodzinnego, potem co najmniej półtora roku na wizytę u specjalisty. NFZ "opłaca się" tylko przy bardzo drogim leczeniu i takim, które może być odwleczone w czasie. Jeżeli jest pilna potrzeba wizyty u lekarza, zrobienia badań i postawienia diagnozy, to w naszym pięknym kraju takie są realia, że się człowiek tej wizyty państwowo nie doczeka. Powinien być państwowy, plus oczywiście możliwość otwarcia i prowadzenia prywatnych klinik i gabinetów. Całkowicie płatna służba zdrowia prowadziłaby do tego co jest w Stanach - że za byle wizytę z katarem dostajesz rachunek na tysiąc dolarów, w efekcie czego na leczenie stać tylko najbogatszych. Nie. Jak już wspomniałam, całkowicie wolny rynek w przypadku służby zdrowia spowodowałby, że większość ludzi de facto straciłaby możliwość leczenia się, bo nie byłoby ich na to stać. Teraz za wizytę u specjalisty płacisz, powiedzmy, 200 zł. To i tak dużo i wiele osób na to nie stać. Ale wyobraźmy sobie byle wizytę za 2 tysiące. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji.
  • Kerosine
   @Gloria i @yiliyane, zapraszam  
  • yiliyane
   Nie. Nie mam takiej potrzeby. Stosuję filtry tylko na intensywne letnie słońce, a i też nie zawsze. Słońce rzadko mnie parzy. Ratują mnie włoskie geny Nie. Właściwie tylko na początku lata, kiedy skóra jest jeszcze zupełnie nieopalona po zimie, muszę uważać. W ten sposób trochę mnie przypiekło w czerwcu, kiedy byłam w termach (w Polsce) na świeżym powietrzu. Z kolei jak byłam teraz we wrześniu na Teneryfie, to w ogóle się nie smarowałam i nic mi nie było - bo skóra już się przyzwyczaiła do słońca. Opalanie się nie jest niczym złym, o ile robi się to z umiarem. Spiekanie się na raka, leżąc od rana do wieczora plackiem na plaży to zdecydowanie zły pomysł. Podobnie jak chodzenie na solarium. Ale lekka, naturalna opalenizna, która tworzy się latem, nie jest niezdrowa. Zupełnie nie wystawiając skóry na światło słoneczne blokuje się dopływ witamy D3. Kiedyś więcej się smarowałam kremami z filtrem i unikałam słońca i efektem było stężenie witaminy D3 na poziomie 7 ng/ml (gdzie norma to 31-50 ng/ml, a mój wynik uznawany jest za ciężki niedobór). Więc, jak we wszystkim, trzeba umieć znaleźć złoty środek. Może nie nazwałabym tego obawą, ale nie przepadam za efektami długiego siedzenia przed urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej skutkuje to u mnie bólem głowy, silniejszym niż zazwyczaj.
  • yiliyane
   Nie mogłabym oddawać krwi, nawet gdybym bardzo chciała. Ze względu na problemy zdrowotne moja krew nie zostałaby przyjęta. Poza tym nie sądzę, żeby mój organizm zniósłby taki ubytek krwi. Przy krwiodawstwie pobiera się aż 450 ml krwi, co trwa 5-8 minut. Do morfologii pobiera się podobno do 5 ml krwi, a mnie już zdarzyło się raz zemdleć (spadek cukru najprawdopodobniej, spowodowany utratą krwi i byciem wiele godzin na czczo), wielokrotnie też robiło mi się słabo lub też mdliło mnie, ale poza tym obyło się bez większych konsekwencji. Tak więc w moim przypadku bycie dawcą krwi odpada.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   mw2
   mw2
   1
  3. 3
   Anarchist
   Anarchist
   1
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  Celt
  Celt
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
  trombalski300
  trombalski300
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  Anarchist
  Anarchist
  38 posts
  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  816 posts
  yiliyane
  yiliyane
  705 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  637 posts
×
×
 • Create New...