Amfetamina

Wyrażanie opinii nie na temat

28 postów w tym temacie

To tylko moja prywatna opinia, ale strasznie denerwuje mnie to że nie można wydać opinii na czyiś post, albo dodać od siebie kilka groszy nie do końca na temat. Przecież to jest forum młodzieżowe, więc powinno się rozmawiać i prowadzić dyskusję, a nie trzymać się tematu bo inaczej ostrzeżenie.. A jeśli zacytujesz kogoś post i napiszesz coś nie na temat to od razu władza czepia się..

Czasem te forum wygląda jak poligon, gdzie za potknięcie się od razu jesteś upominany bo nie napisałeś zgodnie z tematem.

Oczywiście bez robienia żadnego spamu, ale bez przesady że nie można nic powiedzieć po za tematem ;>

Jakieś surowe wojsko czy co?

Spotyka się dwóch znajomych na podwórku, zaczyna się rozmowa:

Cześć!

-Cześć, co u Ciebie?

Wszystko w porządku, ostatnio dużo myślę o tym sprawdzianie z matematyki. Uczysz się coś do niego?

- Weź przestań, nie chcę teraz rozmawiać o szkolę, lepiej powiedz co sądzisz o tym co się wydarzyło w sobotę.

Co Ty ku**a, trzymaj się tematu inaczej pożegnamy się, spotkaliśmy się po to aby rozmawiać o szkole, a nie o sobotnim klimacie.

Nie sądzę, że ktokolwiek tak rozmawia ze znajomymi, a tak to wygląda na tym forum ;>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uderz w stół, a nożyce się odezwą ;)

Po to jest podgląd pierwszego postu na każdej stronie tematu, żeby ten post sobie przeczytać i wiedzieć, o czym mowa. Tu po prostu tak jest, że nie odnosimy się, przykładowo, do cytatu zamieszczonego przez kogoś w M-forum wywołujące uśmiech, to nie jest miejsce na dyskusję. Rozmawialiśmy o tym na PW i powiedziałeś, o ile się nie mylę, że zrozumiałeś swój błąd i postarasz się trzymać tematu. Nikt Ci nie broni czasem odejść od tematu głównego wątku, ale miło byłoby, gdyby to był tylko dodatek od siebie, nie zaś cały post. Skoro widzisz, że w temacie Jak się uczycie, czyli ściąga z kucia ludzie opisują, JAK się uczą, a nie ILE RAZY W CIĄGU ROKU, to po co się wcinasz z postem traktującym tylko o tym drugim? Mogłeś zawrzeć odpowiedź na obydwa pytania w poście i nic by się nie stało.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie, odbiegłem trochę od tematu, ale napisałem jak się uczę. Według mnie to przesada

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tu nie wchodź, jeśli aż tak Ci to przeszkadza.

Mi się właśnie podoba dyscyplina, bo z doświadczenia wiem, że kiedy jej nie ma, każdy wątek to jeden wielki offtop.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ciągu 4 lat nauki w technikum zajrzałem do zeszytów/książek około 20 razy?

Pierwsze dwa lata trochę się uczyłem. Trzecia i czwarta klasa kompletna wyjebka, w czwartej klasie raz się tylko uczyłem, aby zaliczyć matmę. Szkoła skończona na średniej 3.0.

Matury - kompletna wyjebka, nawet nie zajrzałem.

Nie widzę tutaj za bardzo Twoich sposobów na naukę, podczas kiedy z postów innych taka treść się wylewa. Ja takie coś traktuję jak odbiegnięcie od tematu.

Wyluzuj, ostrzeżenia nie dostałeś ;)

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mi się właśnie podoba dyscyplina, bo z doświadczenia wiem, że kiedy jej nie ma, każdy wątek to jeden wielki offtop.
Znam wiele for które nie prowadzą ścisłej dyscypliny i jakoś dobrze funkcjonują. Trzeba po prostu wyczuć odpowiedni moment kiedy wkroczyć ze sprzątaniem i ostrzeżeniami.

No ale to było wałkowane tutaj już nie raz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taa, moderatorzy bardzo często przesądzają ;D

Jak już mówiłam, byłam na tym forum kiedyś pod innym nickiem i, z tego co pamiętam (choć mój pobyt był rozpaczliwie krótki), wyglądało to odrobinę inaczej. To znaczy, też był ostrzejszy rygor niż na innych forach, ale jednak za pojedyncze słowo, zdanie, czy post nie na temat, nie dostawało się od razu warna.

Z tym że… taki jeden post zawsze może wywołać burzliwą dyskusję. Możliwe, że przy takich zasadach, wchodząc w stary temat o patriotyźmie nie będziesz mógł się wypowiedzieć, bo na ostatnich dwudziestu stronach użytkownicy rozmawiali o tym, do jakiego kraju najlepiej wyjechać do pracy (czy też o diecie niskowęglowodanowej, różnie to bywa).

Generalnie trudno wytyczyć granicę - tak, żeby było luźno, ale żeby nie było śmietnika.

Ach, i porównywanie forum do rzeczywistej rozmowy jest bardzo, bardzo na wyrost. Kiedy rozmawiać z człowiekiem, nie nadajesz dyskusji tematu, więc nie musisz się go trzymać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście uważam, że parytety to temat na zupełnie inną dyskusję, choć opowiadam się za aborcją w rodzinach biednych i średnio-zamożnych.

I proszę, nie odbiegajcie od tematu bo zaraz was wszystkich zaraportuje i będą osty.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakoś forum funkcjonuje w obecnej formie od ładnych kilku lat, z offtopami wcale nie jest tak źle jak przedstawiasz i póki nie wyskakuje się z czymś kompletnie z pupy to moderatorzy są łaskawi. Przyszedłeś 3 dni temu i już narzekasz, pobądź tu trochę naucz się zasad to Twoja opinia będzie bardziej wartościowa niż "Nie dają mi pisać od rzeczy a to forum to tu się pisze!"

OMFG, co za ludzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

alooohaa, ale to prawda, że na forum istnieje niepisana zasada, że ma być ono czyste i nieskazitelne.

Takie zasady pisze czas, nie administratorzy, czy moderatorzy. I nie ma co narzekać, można ewentualnie skomentować i przestać tu zaglądać, jeśli komuś wybitnie coś przeszkadza.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 lata temu jak znalazłam to forum też dostałam ost na wstępie (za odpisanie na spam) :lol: Zdenerwowałam się ale... po pewnym czasie zrozumiałam, że to jest zaletą tego forum. Piszemy na temat i nie robi się z tego jedna wielka paplanina :) do pierniczenia o głupotach jest czat :wink:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak samo na czacie.

Na czacie kurwują na potęgę, a jeśli napiszesz "pedał" na forum to od razu, zważaj na słowa bo ostrzeżenie

Alooha, staram się poznać te zasady, uwierz mi ;>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz "wsiąknąć" w to towarzystwo na forum a to niestety nie jest łatwe. Wiem po sobie bo do tej pory nie mogę się za klimatyzować :lol: Ale nauczyłam się przestrzegać reguł (chyba) :jupi:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Alooha, staram się poznać te zasady, uwierz mi ;>

Przeczytaj regulamin i wypowiadaj się na temat albo chociaż do wypowiedzi nie na temat załącz też wypowiedz dotyczącą tematu, osobiste uwagi przenieś na PW. Proste.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Amfetamina, na czacie panują zupełnie inne zasady - to jest tylko dodatek do forum, miejsce, w którym można pogadać na luzie, bez ograniczeń (no chyba, że jakiś delikwent non stop wkleja linki reklamowe, albo kogoś bez przerwy obraża, wtedy reagujemy). Natomiast na forum staramy się trzymać jakiś poziom (a jaki, to już pozostawiamy do oceny użytkownikom). Jeśli dostosowanie się do tych kilku prostych i zrozumiałych zasad zawartych w regulaminie to dla Ciebie zbyt wiele, przenieś się na inne forum, znane z braku jakichkolwiek ograniczeń i wszechobecnego bałaganu. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma =)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, panowie i panie "porządni", czepiacie się jej, a to wygląda jakbyście nie przeczytali co ona napisała do końca. Nie chodzi o regulamin, więc przestańcie stękać "tutaj są takie zasady" tylko o podejście moderacji, a to już jest sprawa nie podlegająca dyskusji bo każdy mod ma swój rozum i jeden dopuści lekki offtop inny od razu pojedzie ostem i nie ma sensu tego roztrząsać, a wierzę, że właśnie to jest punktem głównym tego programu. Nie widzę, żeby ktoś się skarżył na punkty regulaminu tak stricte, raczej na ludzi je egzekwujących, a co do tego to tak jak mówiłem - nie ma sensu się odnosić bo raczej każdy moderator stara się utrzymać porządek i każdy robi to inaczej i po swojemu, a nie patrząc na "poradnik dla moderatorów, część druga: kiedy jest offtop".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
czepiacie się jej, a to wygląda jakbyście nie przeczytali co ona napisała do końca.

Tak dla jasności.. Amfetamina to facet. Z tego co kojarzę to nawet osiemnastoletni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak dla jasności.. Amfetamina to facet. Z tego co kojarzę to nawet osiemnastoletni.

Nie przypominam sobie abym podawał swój wiek ;) Tak czy siak, nie trafiłaś z tym wiekiem

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Amfetamina i to JEST offtop, który w moim mniemaniu należy ukarać ostem. Bo dygresja równie dobrze mogłaby pójść na PW, a nie zaśmiecać temat.

Właściwie to strasznie ironiczne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie by nie były te zasady, i tak nie wiem jakie są, ale jak widac narazie przestrzegam. 8)

Trzeba się dostosowac i tyle. Dobrze, że jest jakiś porządek bo była by tu druga samosia.pl

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten post mojego autorstwa będzie raczej ostatnim w tym temacie, gdyż nic innego nie mam Wam do powiedzenia, chyba że jeszcze się pojawią Wasze pytania, to oczywiście - odpowiem.

Ja zdania nie zmienię, offtop jest offtopem. Gdyby pozwolić ludziom pisać, gdzie chcą, bo przecież 'tematyka się nie zmieniła, tylko piszemy niekoniecznie na ściśle określony temat', to forum wyglądałoby tak: nie byłoby podziałów na działy i tematy. Po prostu założylibyśmy, przykładowo, temat o literaturze, gdzie jedna osoba napisałaby, że teraz czyta to i to, druga pochwaliłaby się swoimi ostatnimi książkowymi zdobyczami, trzecia by narzekała na jakąś książkę i tak dalej, i tak dalej. Po prostu - jeden temat z konkretnej dziedziny, gdzie każdy mógłby pisać, co chce, byle nie wychodzić poza tę dziedzinę. A u nas na forum jest podział i należałoby się go trzymać, przeczytać pierwszy post w temacie (podgląd na każdej stronie!) i pisać po prostu to, co jest na temat, ewentualnie dodawać coś od siebie, ale tylko dodawać - nie, żeby to było podstawą posta.

Dalej. Jeżeli teraz się okaże, że moje podejście (btw., podobne zauważyłam u Akszil) przeszkadza większej ilości osób - zrozumiem i w tym momencie zacznę zajmować się tylko spamami, dublami, multikontami, obrażaniem i OT'em ewidentnym, tj takim, który trwa od dłuższego czasu, ale z jakiegoś powodu nie został ukrócony przez żadnego zielonego. Nie ma problemu, jeżeli tak chcecie - powiedzcie. Nadal jednak będą mnie raziły takie posty, ale nie będę na nie reagować.

Amfetamino drogi, nie mieszaj forum z czatem. Na czacie można porozmawiać na luzie i interwencja moderatorska ma miejsce tylko w momencie, gdy jakiekolwiek granice są przekraczane znacznie. Owszem, na czacie klnie się dużo, sama klnę dużo - i się do tego przyznaję. Jednak czym innym jest napisanie 'kurwa mać', a czym innym 'pedał' lub 'kurwa' w odniesieniu do jakiejś osoby - na te drugie nigdy nie było przyzwolenia ani na forum, ani na czacie, no chyba, że wiemy, że dana osoba zdaje sobie sprawę, że to żarty i nie przeszkadza jej to. Jednak nie pamiętam, żeby ktokolwiek został nazwany PEDA

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żadne skrajności nie są pożądane. Pamiętajmy jednak, że nadmierny rygoryzm czasem niepotrzebnie spłaca dyskusję. Zwłaszcza, że niektóre wątki, które przewijają się w postach często są jedynie na pozór nie związane z tematem. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeden temat, który powtarza się tu co jakiś czas.

Może brutalnie to zabrzmi ale panuje tu zasada "albo jesteś z nami albo przeciwko nam". Jeśli ktoś chce wprowadzać rewolucje to proszę bardzo ale niech liczy się z tym, że zostanie gdzieś uciszony. Zauważyłam, że zmiany na naszym forum zawsze wchodzą mozolnie i chyba nie wiele osób je lubi. Każdy wie co tworzy atmosferę tego forum i ten "sztywny rygor" się do tego zalicza.

Poprę Darcię w tym oście i to wcale nie dlatego, że tyczyło się to mojego postu ale nie widzę zbytnio w nim sensu. Powiem szczerze, że specjalnie pokusiłam się o takie zestawienie, wiedziałam, że wywoła to małe zamieszanie :D Było do przewidzenia, że zareagujesz:) Małą prowokacja:)

Temat ma taki a nie inny cel, że wstawia się tam wybrane cytaty i tyle. Posty nie na temat są po prostu bez sensu i zaśmiecają temat. Dodatkowo zabierają czas czytelnikowi bo myśli, że to coś fajnego a tam klops. Zresztą temat miał być brany na luzie a nie aby się obrażać, wyjaśniać itd. Każdy ma inne poczucie humoru, dostrzega ironie w innych sytuacjach. Wszystko lepiej załatwić na PW tak jak to się później stało.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz