Jump to content

Przyjaźń, czy...?


Harrison

Recommended Posts

Posted

Związek zrodzony z czystej przyjaźni - marzenie ściętej głowy, czy jednak coś jak najbardziej osiągalnego? Ciekawią mnie wasze opinie, a zwłaszcza osób, które mogą powiedzieć coś więcej na podstawie własnych doświadczeń ;)

Link to comment
różowy pajacyk
Posted

Hmm. Z tego, co mi sie wydaję to, żeby zrodziła się miłość musi być wpierw przyjaźń. Od tak chyba się nie da.

Link to comment
Posted

Hmmm w takim razie może doprecyzuję. Mnie chodzi o taką przyjaźń PRZYJAŹŃ, gdzie człowiek zdaje się być przyporządkowany tylko i aż do tej konkretnej "roli".

Link to comment
Posted

Wydaje mi się to jak najbardziej osiągalne i prawdopodobne wręcz. Dla mnie osobiście jedną z najwyższych wartości jest rozmowa, a z przyjaciółmi te rozmowy mogę prowadzić w nieskończoność. Jeśli z kimś dobrze mi się rozmawia i przy okazji nie wykluczam ewentualności, że może mnie zacząć kręcić, to droga jest prosta. I choćby się wydawało, że to tylko przyjaciel, pogląd się może całkowicie zmienić. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Link to comment
różowy pajacyk
Posted

No to myślę, że taka miłość jest możliwa. Ja sama przeżyłam coś podobnego. Poznałam 5 lat temu fantastycznego chłopaka, jednak na początku strasznie mnie drażnił i irytował także trzymałam się od niego z daleka. Jakieś 3 lata temu ponownie się spotkaliśmy. Okazało się, że nadajemy na tych samych falach, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo przedtem nigdy nie pomyślałabym, że w ogóle będę w stanie go polubić ; ) Zaczęliśmy się regularnie spotykać. Był mi bardzo bliski, bardzo często rozmawialiśmy, pomagaliśmy sobie. Miałam w nim duże wsparcie. Po niecałym roku czasu zakochaliśmy się w sobie i do dzisiaj jesteśmy razem i planujemy wspólną przyszłość ; )

Co prawda moja historia zakończyła się pozytywnie, jednak nie zawsze tak jest. Wielokrotnie słyszę o sytuacjach gdzie ludzie się ze soba przyjaźnią, a kiedy pojawia się między nimi miłość - wszystko pryska. Są ludzie, którzy świetnie się ze soba dogadują jako przyjaciele, ale w miłości nie są sobie pisani. To przykre, bo bardzo często takie przyjaźnie nie mają już powrotów. Ludzie się rozstają, obrażają na siebie i zazwyczaj na tym się kończy, a prawdziwa przyjaźń, która wcześniej się w nich zrodziła umiera.

Link to comment
Posted

Dzięki za odpowiedź dziewczyny ;) Chociaż skłamałbym pisząc, że spodziewałem się innej opinii, to i tak mi pomogłyście ;)

Link to comment
Posted

Bardzo przyjaźniłam się z pewnym facetem. Dużo razem przeszliśmy, między innymi śmierć jego dziewczyny, a mojej najlepszej przyjaciółki. Stało się jak się stało i po jakimś czasie, już po śmierci K., związaliśmy się. Więc taki związek, gdzie najpierw była zwykła przyjaźń, jest jak najbardziej możliwy. Inna sprawa, czy polecam takie rozwiązanie.

Link to comment
 • 3 years later...
Posted

Faktycznie, związek powstały z prawdziwej przyjaźni ma największą szansę przetrwać. Znacie się już nawzajem i dużo o sobie wiecie, znacie swoje oczekiwania. Jednak wiesz, że już nic z tego nie będzie jeżeli jedna ze stron od początku oczekuje czegoś więcej. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
  • Wulf
  • Wulf
   Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
  • wardrum
   Spotify. Brunetka czy blondynka? 
  • wardrum
   0/10
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   11
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  21 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  12 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  7 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  29 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  453 posts
  yiliyane
  yiliyane
  380 posts
  Gloria
  Gloria
  128 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up