Kerosine

Dark electro/EBM/aggrotech/electro-industrial

3 posty w tym temacie

Czyli temat o mhrocznej stronie elektroniki i stylu reprezentowanym przez takie zespoły/projekty jak m. in. Suicide Commando, Hocico, Agonoize, Psyclon Nine, Tactical Sect, Flesh Field, Nachtmahr, :Wumpscut:, Funker Vogt, Dulce Liquido, Velvet Acid Christ czy Siva Six. Ciężka, dynamiczna i agresywna w brzmieniu, choć nierzadko nadająca się zarazem na parkiet, często w towarzystwie charakterystycznego wokalu, muzyka ta powiązana jest z subkulturą cybergotycką i, w szerszym ujęciu, sceną Dark Independent.

Lubicie [choćby tylko pewien wycinek twórczości]? Kojarzycie? Ciekawi mnie odpowiedź zwłaszcza na to drugie pytanie, gdyż szczerze powiedziawszy mam wrażenie, że te rejony elektroniki są kompletnie nieznane przeciętnemu zjadaczowi chleba, który z tego muzycznego rodzaju kojarzy zwykle jedynie techno/trance/d'n'b/dubstep itp. ^^

Oczywiście mile widziane wszelkie propozycje mało znanych, a wartych uwagi wykonawców :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
szczerze powiedziawszy mam wrażenie, że te rejony elektroniki są kompletnie nieznane przeciętnemu zjadaczowi chleba, który z tego muzycznego rodzaju kojarzy zwykle jedynie techno/trance/d'n'b/dubstep itp. ^^

Elektronika kojarzy się z tym właśnie, a "mroczna muzyka" - głównie z metalem, czasem rockiem, to prawda. Sama znam bardzo mało osób, które poruszają się w tych klimatach, dla większości ta muzyka jest po prostu nudna (ew. męcząca, zależy, o czym mówimy).

Z elektronicznej strony słucham Hocico, Endraum (wymieniam, ponieważ niektórzy zaliczają ich do gotyku; jakkolwiek z subkulturą nie mają nic wspólnego, tak trudno gdzieś indziej zakwalifikować ich twórczość), Nox Arcana (wiadomo, dark ambient), Hexperos (obok syntezatorów używają też klasycznych instrumentów), Elend, Deine Lakaien (choć, póki co, trudno mi polecać, za słabo znam), Other Day... I kilka innych.

Może Ulver? Znam ten zespół od strony blackmetalowej i zamierzam zgłębić ich wszystkie twarze.

Nie wiem też, jaki gatunek tworzy kompozytor Vladimir Hirsch, aczkolwiek odważni mogą spróbować odszukać go na YT. ;)

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - tak, lubię, chociaż słucham różnych rodzajów muzyki i w tej dziedzinie nie jestem specjalistą. :>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

Ah, powtórzę to co napisałem wcześniej: czuję się jak w Domu <3

Od jakiegoś czasu kręci mnie tego typu muzyka. Choć nie jestem powiązany z subkulturą cybergoth, taka właśnie "mhroczna muzyka" daje mi ogrom siły i inspiracji, by przetrwać każdy dzień (pomimo swoich specyficznych motywów).

Niestetu, niewielu moich znajomych podziela moje gusta.  

Mym ukochanym zespołem wciąż jest i pozostaje Psyclon Nine. Od nich rozpoczęła się moja przygoda z muzyką Aggrotech/Dark Electro.

Inne zespoły z tego gatunku, których słucham, to: Hocico, Tactical Sect, Dawn Of Ashes, God Module, C-Lekktor, H.EXE, Life Cried, Falling Skies, Alien Vampires, Freakangel, Combichrist.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Kto jest online? (Zobacz całą listę)

  Brak zarejestrowanych użytkowników online

 • Ostatnie aktualizacje statusu

 • Popularny

 • Posty

  • RaFNIN
   Podział klasy
   Hej. Jestem w szlole podstawowej w 7 klasie. Chcem się Was zapytać czy w tej klasie (lub innej) mieliście spójną, jednolitą klasę cży takie podziały (frakcje) jąk u mnie np: "chłopaki, dziewczyny i reszta (mieszani)". Moim zadaniem należę do tej ostatniej grupy. To chyba dobrze, bo pozostajemy neutralni w większości konfliktów.  Demerwuje mnie to, że dziewczyny i chłopaki kłócą się między sobą. Wy też mieliście taką sytuację? Jak tak to jąk sobie z tym radziliście? Co można i się da zrobić by ich pogodzić albo zmienić? Co o tym sądzicie???
  • Paradoxy
   Plany na dziś.
   O tej porze mogę już tylko utonąć w kieliszku [i zapaść w deep sleep], co właśnie zamierzam.
  • Paradoxy
   O czym teraz myślisz?
   O niczym wesołym ani pozytywnym - to pewne.
  • DeleteUser
   Rodzice mojej przyjaciółki mnie nienawidzą!
   Rodzice mojej BFF uważają, że mam na nią zły wpływ. Jeśli mam być szczera to ona ma na mnie zły wpływ, ponieważ namawia mnie na wagary itp. A później to wszytko moja wina. Na następny rok chcą ją przepisać do innej szkoły. Cytuję słowa jej mamy "Może tam poznasz mądrzejsze koleżanki" Od dawna zakazywali jej kontaktu ze mną.Dodam jeszcze, że nasze rodziny są tak jakby "wrogie" Ale moi rodzice ją lubią. Rozmawiałam o tym z moją BFF. Powiedziała, że moja starsza siostra uczy nas złych zachowań. Jak my nawet z nią nie rozmawiamy. Nie wiem co robić w takiej sytuacji. ( Przyjaźnimy się ponad 5 lat, a prób rozłączenia nas było wiele) Da ktoś jakąś radę? :) 
  • Shady-Lane90
   Co teraz pijecie?
   Wino Mogen David jeżynowe ♥