Kerosine

Dark electro/EBM/aggrotech/electro-industrial

3 posty w tym temacie

Czyli temat o mhrocznej stronie elektroniki i stylu reprezentowanym przez takie zespoły/projekty jak m. in. Suicide Commando, Hocico, Agonoize, Psyclon Nine, Tactical Sect, Flesh Field, Nachtmahr, :Wumpscut:, Funker Vogt, Dulce Liquido, Velvet Acid Christ czy Siva Six. Ciężka, dynamiczna i agresywna w brzmieniu, choć nierzadko nadająca się zarazem na parkiet, często w towarzystwie charakterystycznego wokalu, muzyka ta powiązana jest z subkulturą cybergotycką i, w szerszym ujęciu, sceną Dark Independent.

Lubicie [choćby tylko pewien wycinek twórczości]? Kojarzycie? Ciekawi mnie odpowiedź zwłaszcza na to drugie pytanie, gdyż szczerze powiedziawszy mam wrażenie, że te rejony elektroniki są kompletnie nieznane przeciętnemu zjadaczowi chleba, który z tego muzycznego rodzaju kojarzy zwykle jedynie techno/trance/d'n'b/dubstep itp. ^^

Oczywiście mile widziane wszelkie propozycje mało znanych, a wartych uwagi wykonawców :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szczerze powiedziawszy mam wrażenie, że te rejony elektroniki są kompletnie nieznane przeciętnemu zjadaczowi chleba, który z tego muzycznego rodzaju kojarzy zwykle jedynie techno/trance/d'n'b/dubstep itp. ^^

Elektronika kojarzy się z tym właśnie, a "mroczna muzyka" - głównie z metalem, czasem rockiem, to prawda. Sama znam bardzo mało osób, które poruszają się w tych klimatach, dla większości ta muzyka jest po prostu nudna (ew. męcząca, zależy, o czym mówimy).

Z elektronicznej strony słucham Hocico, Endraum (wymieniam, ponieważ niektórzy zaliczają ich do gotyku; jakkolwiek z subkulturą nie mają nic wspólnego, tak trudno gdzieś indziej zakwalifikować ich twórczość), Nox Arcana (wiadomo, dark ambient), Hexperos (obok syntezatorów używają też klasycznych instrumentów), Elend, Deine Lakaien (choć, póki co, trudno mi polecać, za słabo znam), Other Day... I kilka innych.

Może Ulver? Znam ten zespół od strony blackmetalowej i zamierzam zgłębić ich wszystkie twarze.

Nie wiem też, jaki gatunek tworzy kompozytor Vladimir Hirsch, aczkolwiek odważni mogą spróbować odszukać go na YT. ;)

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - tak, lubię, chociaż słucham różnych rodzajów muzyki i w tej dziedzinie nie jestem specjalistą. :>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ah, powtórzę to co napisałem wcześniej: czuję się jak w Domu <3

Od jakiegoś czasu kręci mnie tego typu muzyka. Choć nie jestem powiązany z subkulturą cybergoth, taka właśnie "mhroczna muzyka" daje mi ogrom siły i inspiracji, by przetrwać każdy dzień (pomimo swoich specyficznych motywów).

Niestetu, niewielu moich znajomych podziela moje gusta.  

Mym ukochanym zespołem wciąż jest i pozostaje Psyclon Nine. Od nich rozpoczęła się moja przygoda z muzyką Aggrotech/Dark Electro.

Inne zespoły z tego gatunku, których słucham, to: Hocico, Tactical Sect, Dawn Of Ashes, God Module, C-Lekktor, H.EXE, Life Cried, Falling Skies, Alien Vampires, Freakangel, Combichrist.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz