pomyluna

foty do oceny

26 postów w tym temacie

Zdjęcia same w sobie sa bardzo słabe technicznie i nie bardzo widzę w nich jakikolwiek przekaz. Jedynie trzecie zdjęcie ujdzie, chociaż samo połączenie tych zdjęć ze sobą nie wygląda korzystnie, a sam pan z gitara lepiej reprezentowałby to zdjęcie gdyby nie ramie koleżanki obok. Takie szczegóły niestety są bardzo ważne w robieniu zdjęć i niestety kiedy się o nich zapomina to zdjęcie traci cały swój ''profesjonalizm''.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę powiedzieć że zdjęcia są brzydkie, bo nie są, podobają mi się, ale zdjęcia są dość przeciętne. Jeżeli założeniem zdjęć była fotografia artystyczna to cóż... Nie czuję tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwykłe zdjęcia, lekko podrasowane - nadają się co najwyżej na jakiś portal społecznościowy.

Jeżeli założeniem zdjęć była fotografia artystyczna to cóż... Nie czuję tego.

+1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcia nie są ustawiane - wiec okulary to po prostu wymysł dziewczyny na zdjęciach. Co do otwartych ust - trudno dziewczynę która śpiewa dorwać z ustami zamkniętymi. To są zwyczajne zdjęcia portretowe, nie żadne 'artistic bombastic viva fantastic' - więc prosiłabym o ocenianie po prostu pod względem zdjęcia portretowego. Za wyżej wymienione oceny bardzo dziękuję - na razie uczę się robić zdjęcia więc każda konstruktywna opinia jest dla mnie bardzo dobrą motywacją do działania. Nie chce puchnąć z dumy jaka jestem zajebista i ohy ahy, bo to mija się z celem zakładania tematu o nazwie 'do oceny' - jaka jest logika dodania zdjęcia, na temat którego każdy się wypowiada a potem się kłócić, że przecież jest takie 'fajne'.

Tu podrzucam jeszcze jedno :

frozen_beauty_by_pomyluniec-d68i2j0.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
trudno dziewczynę która śpiewa dorwać z ustami zamkniętymi.

To po co robić jej ''artystyczne'' zdjęcia w momencie kiedy śpiewa? Bez dobrej techniki w wykonywaniu zdjęć taki zabieg z miejsca będzie skazany na porażkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no, fajne, na facebooku byś zabłysnął. Nie rozumiem tylko, dlaczego tak je przerabiasz?

Jeszcze jedno... skoro nie są to z zamierzenia zdjęcia artystyczne, po co je tu wrzucasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcia niby fajne, ale na pewno nie artystyczne....

Jeszcze jedno... skoro nie są to z zamierzenia zdjęcia artystyczne, po co je tu wrzucasz?

Chciał się pokazać, jak to po co....:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Anais, no... nie wiem. Też robię dużo zdjęć, ale to jeszcze nie powód, żeby dzielić się nimi z nieznajomymi, po prostu nie rozumiem, pod jakim kątem mielibyśmy je ocenić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też nie, no ale.....są ludzie pt"dostałem aparat i chcę siępochwalić, fajne fotki?". Niestety. Sama też tak nie robię.

Chyba pod kątem zdjęć na fb, jakim innym?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za bardzo nie wiem jak to ocenić i z jakiego punktu patrząc. Zdjęcia są słabe technicznie bez emocji,źle wykadrowane, zły balans bieli robione na Auto. Kup sobie dużo książek fotograficznych i poczytaj to i owo o fotografii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zdjęcie portretowe nie musi być artystyczne przecież. I nie mam parcia na szkło i jestem dziewojem nie zacnym mężem ;) Krytyka przyjęta na klatę, nie musicie się dusić o tego facebooka, nie każdy jest od niego uzależniony, ejmen. I chyba trochę ból dupki wyczuwam o ten aparat ;) Sama musiałam na niego zarobić (mam zwykły obiektyw, nie posiadam lamp, o statywie mogę pomarzyć póki co) i ciśnienie pt. "się chwali jaki to ma drogi sprzęt" jest zwyczajnie niemiłe. Staram się jak mogę, czytam, poprawiam się, przyjmuje krytykę, ale posty o parciu na szkło, AHtystycznych fotach (jezu, portret nie musi być artystyczny, naprawdę) i o tym jak chcę zabłysnąć na fejsie mnie powaliły na łopatki :P Ale lecim dalej żebyście jeszcze popsioczyli jaka jestem be, nieporadna i mam parcie :

yellow_frog_ii_by_pomyluniec-d6gt1zz.jpg

green_iguana_by_pomyluniec-d6gsstd.jpg

blue_frog_by_pomyluniec-d6gsv1u.jpg

frog_by_pomyluniec-d6gsy5a.jpg

blue_frog_by_pomyluniec-d6gsvzu.jpg

frog_iii_by_pomyluniec-d6gsza1.jpg

agama_ii_by_pomyluniec-d6gsqz1.jpg

agama_by_pomyluniec-d6gspww.jpg

gecko_by_pomyluniec-d6gsrq8.jpg

agama_lizard_by_pomyluniec-d6gspk3.jpg

lizard_ii_by_pomyluniec-d6gsorz.jpg

budgerigar_by_pomyluniec-d6gsjt9.jpg

turtle_by_pomyluniec-d6gsi1z.jpg

-- Dodano 16 Sie 2013, 21:22: --

PS : temat brzmi FOTY do oceny, a nie POMYLUNIEC do oceny więc proszę się odfląflonić od mojej osoby :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety okazji na focenie mam mało gdyż iż się uczę i nie mam czasu wyjść gdziekolwiek :( A jak mam to pogoda nie sprzyja. Ale jak kiedyś zrobię coś podobnego to pewno dodam ku złości antyfacebookowych

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
strasznie dużo obróbki widać

Bo fotografia głównie się na tym opiera. Nikt normalnym aparatem nie byłby w stanie zrobić niesamowitego zdjęcia nie używając przy tym programu graficznego. Wcale nie widać bardzo tej obróbki. Właśnie ta obróbka dodaje tym zdjęciowym większego uroku, dynamiczności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie, i tak jak już wcześniejszych wypowiedzi to nie są to zdjęcia zachwycające. Pierwsze zdjęcie mogłoby być lepiej skadrowane, trzecie nie za bardzo, troszkę llepsze by było gdyby rozdzielić te dwa zdjęcia, manekin e, fakt wykorzystano jakiś tam zamysł artystyczny, Prawidłowa ekspozycja, kadr, możnaby wyciągnąć jakiś przekaz. Myślę, ze jeśli chcesz dalej bawić się fotografią, albo coś więcej to musisz dużo xwiczuc i odbyć trochę teoretyki. :-) p ozdrawiam, Karol-przyszły fototechnik :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz