Jump to content

Szkolenia a praca?

Moniia Roz

Recommended Posts

Moniia Roz
Posted

Witam serdecznie. Ostatnio zastanawiałam się nad szkoleniami. Ale nie wiem czy pomogą one mi w znalezieniu pracy, czy pracodawca patrzy na odbyte kursy? Chciałam się zapytać czy pomogły wam kursy w znalezieniu pracy? Jeżeli tak to jakie? Dziękuje

Posted

Zależy od pracy, stanowiska, od branży.

Czasem nie ma co udowadniać, że jest się lepszym niż jest to potrzebne, ale innym razem (i chyba jednak częściej) jest to odbierane jako wielki plus. Gdzie indziej znowu bez szkoleń/praktyk/staży w ogóle nie wpuszczają do pracy.

martuśka.
Posted

Jeśli się nie pracuje to warto robić szkolenia. Wiele zależy od branży ale gdy się nie pracuje to szkolenie w swoim zawodzie zawsze utwierdza nas, że nie jesteśmy w tyle z powodu bezrobocia. Pracodawca natomiast widzi, że coś robiliśmy.

Jutro akurat jadę na pierwsze szkolenie z mojej branży. W moim zawodzie jest stowarzyszenie, które się zajmuje takimi regularnymi szkoleniami. Za niewielkie pieniądze warto jeden dzień poświecić (przynajmniej mam nadzieję). Nie pracuję jeszcze w tym zawodzie a wiec prócz świadectw ze szkół warto będzie mieć certyfikat.

Tak, na pewno warto się szkolić. Oczywiście zgodnie z konkretnym kierunkiem a nie, że bierzemy wszystko jak leci:)

Posted

Każda inwestycja w siebie jest wartościowa. Mi bardzo pomogły szkolenia. Kończę właśnie studia zawodowe, ale to to właśnie one zwiększyły moją kompetencje. Jedno z nich zadecydowało o mojej specjalizacji i pozwoliło mi się niezwykle rozwinąć. Miałam okazję prowadzić nawet wykład na jednej z najbardziej uznawanych uczelni w Polsce. Co także zaowocowało później siecią kontaktów i możliwością uczestnictwa w innych szkoleniach. Poza tym ja mam wrażenie, że teraz rynek potrzebuje konkretnie wyspecjalizowanych pracowników. Niewątpliwie szkolenia ułatwiają wejście do tej kategorii.

Czasem także warto dla samego siebie skorzystać np. z treningów interpersonalnych, czy innych szkoleń nastawionych na samorozwój.

Ja zwykle korzystałam z http://szkolenia.ngo.pl/

Posted

Szkolenia są jak najbardziej przydatne. Ja odbyłam kursy z języka angielskiego, autoprezentacji i asertywności. Pomogło mi to w pracy, w życiu zawodowym. Pracuję w stresowych warunkach gdzie nauczenie się takich umiejętności to podstawa. Zajrzyj na stronkę edupharma napewno coś znajdziesz ciekawego

Posted

Ważne by wybrać szkolenia które pasują pod swój konkretny pomysł na życie. Ale nie można tylko się szkolić w zakresach firmowych, warto też pamięta o szkoleniach dających pewność siebie. Ja brałam udział w szkoleniu z komunikacji i dzięki niemu uświadomiłam sobie jakie są moje mocne strony oraz co trzeba jeszcze poprawić. Trener z ITH stawiał na otwartość w prowadzeniu szkolenia i pokazał na czym polega otwartość w nawiązywaniu kontaktów. Nie było to pierwsze szkolenie w którym uczestniczyłam bo przecież "nie od razu Kraków zbudowano" a i ja nie byłam zbytnio komunikatywna. Ale takie szkolenia dały mi dużo więc polecam byś zapisywała się na szkolenia nie tylko typowo pod pracodawców.

• 1 month later...
Posted

szkolenia/kursy owszem warto je robić jeśli pasują np: do zawodu który wykonujemy - zawsze możemy dowiedzieć się czegoś nowego i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Ale nie oszukujmy się są one tylko papierkiem i dodatkiem do naszego doświadczenia, bo prawdziwe doświadczenie na danym stanowisku jest podstawą + oczywiście sukcesy które osiągamy w pracy przez np: 5 lat, wtedy szkolenia są dodatkiem.

Z samymi szkoleniami bez doświadczenia dużo możemy nie zdziałać.

kiedyś rekruter mi powiedział "wspaniałe CV i staż pracy", po tym jak usłyszał kwotę jaką chciałem zarabiać (uważam, że była odpowiednia do wykonywanej pracy), już nie zadzwonił, pomimo tego, że rzeczywiście miałem doświadczenie + kursy pasujące na przyszłe stanowisko pracy ;)

tak więc czasami szkolenia/kursy i doświadczenie nie mają znaczenia dla pracodawcy :D ale nie zaprzeczę warto je robić, chociaż by dla samego siebie :)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Kerosine
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane