Jump to content

Szampon koloryzujący

secreto

Recommended Posts

Posted

Znalazłam wpis o szamponetkach i gdzieniegdzie były informacje o szamponach, ale nic konkretnego, dlatego osobny temat. Zresztą praktycznie co roku firmy ulepszają swoje kosmetyki, więc im nowsze opinie tym lepiej.

Czy używaliście kiedyś szamponów koloryzujących (24-30 zmyć)? Jeśli tak, to jakie były rezultaty i jakie opinie? Czy u was kolor zszedł całkowicie? Ile się trzymał? Jaka to była marka? Z jakiego koloru na jaki farbowałyście?

Pytam, bo sama rozważam obecnie zastosować produkt Marion, nową wersję (bez amoniaku), ale cały czas zastanawiam się. Chce przefarbować z ciemnego brązu na czerń, ale nie chce, by ten zabieg zepsuł mój naturalny kolor już na zawsze albo dopóki włosy nie odrosną :D

Posted

Od zawsze używałam farb, co było moim błędem. Lepszy jest szampon koloryzujący bo nie niszczy ci tak włosów jak zwyczajna farba. Jednak używałam w jakimś czasie też szamponetek, no ale wiadomo, efekt krótkotrwały i nie licz na to, że do 24 myc (tymbardziej te z Mariona) bo po 3,4 myciach jest dosłownie garstka tego koloru. Kolor nie schodzi oczywiscie całkowicie, zostają przebłyski. No więc szamponetki jak i farby to chyba ja wypróbowałam każdą firmę, bo jak nie farbuje co 2 miesiące farbą to biorę szamponetkę co miesiąc (chyba, że farba się trzyma naprawdę długo). I tak od 3 lat :idea:

Hmm ja farbowałam na początku z brązu ciemnego (bo to był moj naturalny) na czerń, później cały czas czerń, czerń i czerń aż w koncu zachciało mi się czerwonych, poźniej rudych.. i pozniej chcialam wrocic do brązu i tak teraz caly czas brąz, brąz, brąz i wychodzi czarny. :crazy:

:mrgreen: :mrgreen:

Totalna masakra, moje włosy wyglądały okropnie, zniszczone i spalone.. jednak udało mi się wrócic ich objętosc i teraz są zdrowsze bo używam dużo kosmetyków naturalych co bardzo pomaga. (Musialam je sciąc.. 10 cm..:(.. i mam teraz do ramion..)

łoł odbiegłam troche, no ale z farb (na przyszłosc uwazaj, ale jeżeli się już zdecydujesz to te firmy są dobre i gwarantują długosc koloru)..

gallery10456farbaDOwlosow1.jpg

b9c6be1da50b16ff53c07dd6c7f2d146250e80eb

garnier-nutrisse-creme-81-jasny-popielaty-blond-farba-do-wlosow.jpg

a szamponetki hmm: (nie marion!)

80426ad0e47b932ecf2fe4b53c0f1b8f,62,37.jpg

te z Palette to z nimi to trzeba uważac, bo czarna ładnie pali włosy.

No ale ogólnie to powiem tak, nie zmieniaj często koloru jak kameleon to będzie dobrze, albo najlepiej w ogole nie zmieniaj, zdrowe włosy to cos pieknego.

Ile ja bym dała zeby znowu miec naturalne.. :/

Posted

Ja sobie wymyśliłam, że idę do liceum i czas na jakąś zmianę. Minęło już 9 miesięcy, a mi po 4 miesiącach kolor się znudził i stwierdziłam, że wolałabym mój naturalny (już nie mówiąc nic o objętości i ilości sprzed farbowania).. No i tu juz nie jest tak prosto. W sumie przefarbowałam na podobny do naturalnego, ale dalej mam prześwity mojego "wymarzonego" rudego. Tak więc ja na prawdę nie polecam żadnych farb, ani szamponetek. Nigdy się nie zmyją do końca i zawsze coś tam zostanie na włosach.

• 1 month later...
Posted

Ja właśnie też kiedyś zniszczyłam włosy farbowaniem, ale tak naprawdę to wszystko zależy od tego, czy stosujemy się do zaleceń. Od jakiegoś czasu farbuję włosy tylko zgodnie ze wszelkimi założeniami i nie mam problemów z przesuszeniami, czy łamliwością. Farbuję włosy max raz na trzy miesiące, do tego pomiędzy farbowaniami stosuję odżywkę do włosów. No i odnośnie kolorów - rzeczywiście na jasnych włosach wszystkie kolory wychodzą bardziej intensywne i w wypadku szamponetek trudniej się zmywają. A w wypadku ciemnych farb - część z nich należy do grupy farb czarnych (np. ciemny brąz) i dlatego wychodzą prawie czarne.

Od kiedy zaczęłam dbać o to co powyżej plus nie przesadzam z czasem trzymania farby na włosach (a też mi się zdarzało!:)) to cieszę się ładnymi i błyszczącymi kolorami :). Ostatnio byłam bardzo zadowolona właśnie z nowego Garniera (farba nazywa się Olia), bo po nim mam naprawdę fajny połysk na włosach i są miękkie w dotyku - to chyba zasługa tego, że farba nie ma amoniaku, czyli nie ingeruje tak mocno we włosy.

A nic tak nie poprawia humoru jak ładne i błyszczące włosy :)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Jeszcze szybko odpowiem, że tak - warto się zapytać, dlaczego Cię unika. Przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz
    • Gloria
      Nie wydaje mi się, żeby miała w 100% cały tydzień zaplanowany @yiliyane dała dobrą radę. Co do innego wyjścia z tej sytuacji, to możesz po prostu przestać się do niej odzywać i czekać, aż sama się do Ciebie odezwie. Jeżeli minie dużo czasu lub w ogóle się nie odezwie, to oznacza, że niezbyt jest zainteresowana spotkaniem...
    • wardrum
      Jak dla mnie petarda.Zakk wymiata.  
    • wardrum
      Niedawno zacząłem wglebiac się w twórczość zespołu z Hoghartem, jest ciekawie. Z Fishem ulubiona Fugazi.
    • wardrum
      Murmur świetna płyta. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane