Jump to content

Ciao!


Katjusza

Recommended Posts

Posted

Mam na imię Katarzyna, ale wszyscy mówią do mnie Katia. Mieszkam w Krakowie. Studiuje filologię włoską na UJ (przynajmniej do końca sesji :) ). Interesuję się literaturą, lubię podróżować, poznawać nowe kultury i nowych ludzi. I jestem naprawdę beznadziejna w mówieniu o sobie...

Pytajcie, a ja na pewno chętnie odpowiem.

Link to comment
Posted
Interesuję się literaturą

Powiedz mi o tym coś więcej.

Link to comment
Posted
Interesuję się literaturą

Powiedz mi o tym coś więcej.

Jestem prawdziwym molem książkowym i kiedy tylko mam okazję, pochłaniam każdą książkę w zasięgu ręki. Uważam, że nie można mówić, że nie lubi się jakiegoś gatunku, póki się nie spróbuje, więc sięgam po bardzo zróżnicowaną literaturę: fantasy, horrory, obyczajowe, kryminały, biografie, książki historyczne, książki o teorii literatury, zbiory opowiadań, poezję...

Jestem wielką fanką Zafona, Gaimana i Agaty Christie. Obecnie zmagam się z Dekameronem w oryginale- wymogi egzaminy z historii średniowiecznej literatury włoskiej :)

Link to comment
Posted
Jestem wielką fanką Gaimana

To klub forumowych fanów Gaimana zwiększył się do trzech osób :D

Link to comment
Posted

Miło, że są jeszcze dwie osoby, które podzielają moje uczucie :)

Link to comment
Posted

Właściwie to jedna bo ta druga już się nie udziela na forum, ale jest tu obecna duchem :(

Link to comment
Posted

Zawsze jedna i duch to lepiej niż nikt :)

Link to comment
Posted

Witaj! Czemu akurat "Katjusza"? :)

Link to comment
Posted
Witaj! Czemu akurat "Katjusza"? :)

Bardzo nie lubię mojego imienia, więc wszyscy mówią do mnie "Katia". A "Katjusza" to zdrobnienie od Katia używane przez moją dziewczynę. I funkcjonuje też pod taką nazwą na tumblrze :)

Link to comment
Posted

To teraz wszystko tłumaczy, moje pierwsze skojarzenie "dziewczyna oprócz włoskiego może lubi też rosyjski" :D I pogratuluje dostania się na UJ, moje nieosiągalne marzenie, zresztą UW też.

Lubisz podróżować, a powiesz gdzie byłaś? :)

Link to comment
Posted
Lubisz podróżować, a powiesz gdzie byłaś?

Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Bułgaria, Chorwacja, Macedonia, Grecja, Turcja, Izrael, Belgia, Luksemburg, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Ukraina i Anglia póki co :)

Ale mam nadzieję na parę dalszych wycieczek. Na razie dzielnie podbijam Europę.

Link to comment
Posted

Katjusza, zamierzam wyjechać do Włoch? Co Cię tak urzekło w tym kraju, że studiujesz filologię włoską?

Witaj:)

Link to comment
Posted

Witaj :)

Nie planowałam nigdy wyjazdu z kraju, ale sytuacje się obecnie ciut skomplikowała i nie wykluczam tego wyjazdu po studiach. A już na pewno planuje wyjazd na Erasmusa :)

Jak mam być szczera nic mnie w tym kraju nie urzekło. Wybór był podyktowany względami czysto praktycznymi. Uczyłam się tego języka w liceum (całkiem przypadkowo, wylądowałam na tym lektoracie po całkowicie bezsensownym zapisaniu mnie na rozszerzony język francuski, bo jakiś chłopak powiedział, że wie, że mówię po francusku o.O) .

W klasie maturalnej, a dokładnie w kwietniu dość radykalnie zmieniłam plany (z prawa na medycynę), ale miałam zdawać matury z polskiego, historii, wosu i angielskiego na poziomie rozszerzonym. Dlatego zdecydowałam po maturze pójść na rok na coś przydatnego, a moim zdaniem niezbyt obciążającego (nigdy się tak nie myliłam :D ) i przygotowywać się do matury z biologii i chemii. Niestety z planów studiowania medycyny niewiele wynikło, za to zakochałam się i zdecydowałam się skończyć filologię :) .

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • wardrum
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Adam3344
   Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
  • Kerosine
   Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
  • nunca
   @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
  • Kerosine
   Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
  • Martusiaaaaaa92
   Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   14
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  11 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  8 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  33 posts
  yiliyane
  yiliyane
  27 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  452 posts
  yiliyane
  yiliyane
  378 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up