Jump to content

Hejka ;)

secreto

Recommended Posts

Posted

Secreto, a tak naprawdę Olka :) Jestem siedemnastoletnią licealistką, która bardzo lubi się wypowiadać na różne tematy i właśnie dlatego przywędrowałam na forum, ale oczywiście nie tylko dlatego :) Nie mam jakiś szczególnych zainteresowań, oprócz muzyki, książek czy nałogowego oglądania seriali. Prócz tego interesuję się biologią i w małej części historią. Jestem osobą nieco zamkniętą w sobie, próbuje być optymistką choć nie często mi to wychodzi. Nie wiem, co mogłabym jeszcze dodać na wstępie ;) Pytajcie jeśli chcecie, chętnie odpowiem :)

Posted

Jakie książki czytasz? :)

Posted

Jeśli tylko znajdę czas to zazwyczaj jakieś obyczajowo-dramatyczne, ewentualnie lekką fantastykę. Choć na to drugie ostatnimi czasy rzadziej spoglądam, raczej wybieram takie życiowe książki. Z jednej strony nie trzeba się bardzo wysilić, by je zrozumieć, a z drugiej lubię historie o ludzkich problemach. Od czasu do czasu (choć zazwyczaj z nudy) sięgnę nawet po jakiś romans :D

Posted

Jaka muzyka?

Posted

Cześć. Jakiej muzy słuchasz? I podaj tytuły jakichś ciekawych książek. :)

Posted

Muzyka przeróżna, choć wiem, że to najgorsze, co można powiedzieć. Zazwyczaj odpowiadam, że rock, bo to jest rodzaj brzmienia, który lubię, ale jakbym miała wymienić kilka zespołów i ich hity, to bym chyba nie dała rady. Jedynie tyle co polskie jak Happysad czy Myslovitz. Ale na co dzień wolę coś lżejszego jak indie pop, muzykę soulową, czy nawet pop np. Ed Sheeran, Maria Mena :)

Posted

Skąd się wziął Twój nick? Pachnie mi tu językiem hiszpańskim, czy moje domysły są słuszne?

Posted

Najprościej mi będzie jak podam to, co czytałam ostatnio :) Becca Fitzpatrick - seria Szeptem, Nicholas Sparks - Jesienna miłość, E. L. James - 50 twarzy Greya (choć osobiście nie przypadło mi to do gustu), Danielle Steel - Podarunek. :)

-- Dodano 30 Maj 2013, 18:23: --

Dokładnie, secreto to z hiszpańskiego (jak się łatwo domyślić) sekret, tajemnica. Chciałam się bardzo uczyć hiszpańskiego w liceum, ale nie wyszło niestety, a sama nie mam jakoś zapału do nauki języka szczególnie, że muszę męczyć się z niemieckim.

Posted
muszę męczyć się z niemieckim

Męczyć? Kolejna osoba nie lubiąca niemieckiego? Kompletnie tego nie rozumiem, przecież to fajny język :)

Jakie seriale?

A, i witaj.

Posted

Witaj ;) Ogólnie nie mam nic do tego języka, bo nie jest w sumie trudny, jeśli chodzi o gramatykę itd., ale po prostu mam pecha do nauczycieli od niemieckiego, mają małe obsesje na punkcie tego kraju i to zniechęca, dlatego wolałam hiszpański, ale nie wyszło.

Jeśli chodzi o seriale to wszystko po trochu :) Typowo młodzieżowe jak Tajemnica Amy czy Plotkara, która się już skończyła, Pamiętniki Wampirów, choć ostatnio mnie nudzą, Słodkie Kłamstewka, Skins, oglądałam też Kości, Homeland i House'a :)

Posted
Becca Fitzpatrick - seria Szeptem

Witaj Noro! :D

E. L. James - 50 twarzy Greya

Mi osobiscie się seria podobała. 8)

A jak tam sprawy w szkole? Koniec roku, jak oceny? hhehehe

Posted

Norą bym się nie nazwała, choć jako bohaterkę ją uwielbiam, bo jest dziewczyną o silnym charakterze. Niestety jak na razie nie udało mi się skończyć tej serii, pamiętam, że czytałam albo 3 albo 4 część i musiałam zamienić ją na lekturę szkolną :/

Mi nie przypadła do gustu, bo czytałam ebooka i nie wiem, może to było jakieś słabe tłumaczenie? Albo po prostu nie mój typ ;)

Mam jeszcze 2 tygodnie ciężkiej pracy do wystawienia ocen, a potem na szczęście już spokój. Nie jest tak cudownie jak było co roku, bo w liceum to już całkiem inna bajka, ale nie narzekam. Sama się pchałam do takiej, a nie innej szkoły to mam :P Nie będzie z niczego pałeczki, dwójki chyba też nie, więc jest dobrze :D A jak u Ciebie?

Posted
Norą bym się nie nazwała, choć jako bohaterkę ją uwielbiam, bo jest dziewczyną o silnym charakterze. Niestety jak na razie nie udało mi się skończyć tej serii, pamiętam, że czytałam albo 3 albo 4 część i musiałam zamienić ją na lekturę szkolną

Nora jako bohaterka bardzo ciekawa, jednak momentami bardzo wścibska :) Ja właśnie kończe 3 częsc, przypadła mi od razu do gustu gdyż fantastyka to moje drugie życie 8)

Lektura szkolna powiadasz? Nam na sam koniec roku nauczycielka zostawiła Chłopów:)

Mi nie przypadła do gustu, bo czytałam ebooka i nie wiem, może to było jakieś słabe tłumaczenie? Albo po prostu nie mój typ

Ostatnio ja same ebooki czytam, bo jak szybko przeczytam książke to od razu następna, a dzięki temu mam szybciej.. I tak w niektórych tłumaczenie jest okropne. Ale i tak nic nie równa się z uczuciem trzymania ksiązki w rękach i tej świadomości przewijania stron. 8)

Mam jeszcze 2 tygodnie ciężkiej pracy do wystawienia ocen, a potem na szczęście już spokój. Nie jest tak cudownie jak było co roku, bo w liceum to już całkiem inna bajka, ale nie narzekam. Sama się pchałam do takiej, a nie innej szkoły to mam Nie będzie z niczego pałeczki, dwójki chyba też nie, więc jest dobrze A jak u Ciebie?

No u mnie też zostało coś koło 2 tygodni, do 14 czerwca później szkolenie tygodniowe na obozie, jak wrócimy to już nie będzie popraw:/ Więc trzeba się wyrobic.

Nie masz żadnej jedynki? Hmm "Uczeń bez jedynki to jak żołnierz bez karabinu", jednak na koniec roku to inna sprawa..

Ja nie jestem orłem w nauce, jednak zakonczenie 2 klasy liceum zapowiada mi się pozytywnie.

Dwójki są. Zawsze będą. :?

Posted
Nora jako bohaterka bardzo ciekawa, jednak momentami bardzo wścibska :) Ja właśnie kończe 3 częsc, przypadła mi od razu do gustu gdyż fantastyka to moje drugie życie 8)

Lektura szkolna powiadasz? Nam na sam koniec roku nauczycielka zostawiła Chłopów:)

To może polecisz mi jakąś dobrą książkę? W końcu nadchodzą wakacje, a ja nie mam upatrzonych tytułów. W ostatnie wakacje czytałam serię Dom Nocy, ale trudno o to było się doprosić w bibliotece.

Ostatnio ja same ebooki czytam, bo jak szybko przeczytam książke to od razu następna, a dzięki temu mam szybciej.. I tak w niektórych tłumaczenie jest okropne. Ale i tak nic nie równa się z uczuciem trzymania ksiązki w rękach i tej świadomości przewijania stron. 8)

Właśnie nie przepadam za ebookami, dla mnie nic nie zastąpi tradycyjnej książki. Ebooka mogą czytać, jak książka nie ma więcej niż 200 stron, bo jeśli jest inaczej to zaczyna mnie denerwować :)

No u mnie też zostało coś koło 2 tygodni, do 14 czerwca później szkolenie tygodniowe na obozie, jak wrócimy to już nie będzie popraw:/ Więc trzeba się wyrobic.

Nie masz żadnej jedynki? Hmm "Uczeń bez jedynki to jak żołnierz bez karabinu", jednak na koniec roku to inna sprawa..

Ja nie jestem orłem w nauce, jednak zakonczenie 2 klasy liceum zapowiada mi się pozytywnie.

Dwójki są. Zawsze będą. :?

Obóz? Sportowy/taneczny/harcerski...? Z tego co słyszałam to 2 klasa jest najgorsza, bo najwięcej materiału i godzin. Jakoś mi się do niej nie śpieszy, bo będzie kiepsko z 5h biologii, 6h chemii i chyba 10 matematyki.

Guest Anonymous
Posted

Pamiętniki Wampirów. Masz 17 lat czy 14?

Posted

A co to ma wspólnego? Jak coś zaczynam oglądać to zazwyczaj kończę, a to oglądałam od początku. I nie wiem jakim prawem osądzasz mnie po tym, co oglądam, mówiłam, że to seriale typowo młodzieżowe, bo taki typ mi odpowiada. Znam, a raczej znałam osoby, które miały po dwadzieścia lat i prowadziły forum pw. Więc, czemu od samego początku mnie oceniasz?

Posted
To może polecisz mi jakąś dobrą książkę?

Władca Pierścieni, hah :D nie no klasyk.

A tak na wakacje, to sama szukam ksiązek aby poczytac, jak znajdę coś ciekawego po serii Szeptem to dam ci znac :)

Mam zamiar zabrac się za Upadli - Lauren Kate, ale zobaczymy:)

Obóz? Sportowy/taneczny/harcerski...? Z tego co słyszałam to 2 klasa jest najgorsza, bo najwięcej materiału i godzin. Jakoś mi się do niej nie śpieszy, bo będzie kiepsko z 5h biologii, 6h chemii i chyba 10 matematyki.

Obóz, raczej żaden z wymienionych, chodzę do mundurówki, więc mam takie obozy na koniec roku gdzie przygotowują nas, gdybyśmy chcieli wiązac przyszłosc z wojskiem lub strążą graniczną, mamy z nimi zajęcia, test sprawnościowy.. itd.

Druga klasa najgorsza? Hmm pierwsza jest to przypomnienie wiadomości z gimnazjum i częsciowe wprowadzenie nowych rzeczy, jednak w drugiej jest najwiecej nowości które przydadza się na maturze, zaś trzecia to przypomnienie wszystkiego z liceum i reszty.

-- Dodano 31 Maj 2013, 09:40: --

Pamiętniki Wampirów. Masz 17 lat czy 14?

Nie rozumiem co ma do tego wiek? Dziewczyna ogląda to co lubi, wiek nie ma na to znaczenia. Równie dobrze mogłaby oglądac Toma i Jerrego w wieku 78 lat.

Guest Anonymous
Posted

secreto, zadałam Ci proste pytanie. Ty natomiast aż tak sie tym przejęłas, że zapominając o odpowiedzi, napisałas jakieś brednie o ocenianiu. Strach pomyśleć jak reagujesz na krytykę w realu.

Posted

Niestety Władcę Pierścieni oglądałam, bo mając starszego brata byłam zmuszona oglądać tzw. klasyki typu Władca czy Matrix, a gdy już obejrze, to nie mam zapału do książki. O Upadłych słyszałam, nawet mam chyba gdzieś ebooka, tylko zastanawiam się, czy pierw lepiej nie skończyć Szeptem, by się nie myliło mi ;)

Moja kuzynka właśnie w tym roku złożyła podanie do mundurówki, ale chyba nie na profil wojskowy tylko policyjny. ;) Czemu akurat taki wybór?

Nie wiem, co to oglądanie ma do wieku. Mówiłam, że oglądam wiele seriali, nie wszystko wymieniałam. Tak samo Czas honoru, Lost i Dragon Ball (manga), którą oglądałam w dzieciństwie, nie mają nic wspólnego, a wszystko oglądam.

-- Dodano 31 Maj 2013, 10:03: --

A po co zadajesz pytania, na które udzieliłam odpowiedzi na samym wstępie? Oceniłaś mnie czy chciałaś zainsynuować mi, że kłamie?

Posted
Moja kuzynka właśnie w tym roku złożyła podanie do mundurówki, ale chyba nie na profil wojskowy tylko policyjny. Czemu akurat taki wybór?

Bo planuje isc do wojska, a dzieki temu się przygotuje w pewnym stopniu, jednak co bedzie zobacze.

Ja też chce skonczyc Szeptem dopiero potem brac sie za inne, bo juz mi się myliło tak z Miastem Kości.. 8)

Guest Anonymous
Posted

secreto, Ty naprawdę masz jakieś problemy z tym ocenianiem. Zaparz sobie melisy zanim zaczniesz postowac. Czasem internet bywa okrutny.

Posted

Wojsko, odważna decyzja. A dbasz jakoś wyjątkowo o swoją kondycję? Bo ja zastanawiam się nad jakimiś ćwiczeniami na lato, w zeszłym roku robiłam 6 weidera. Ja w sumie jeszcze nie wybrałam kierunku. Myślę pomiędzy biotechnologią, farmaceutyką albo jakiś kierunkiem medycznym ;)

-- Dodano 31 Maj 2013, 10:28: --

Ale ja nie rozumiem, o co ci chodzi lexer. Ja po prostu zadaje ci pytania, na które ty nawet nie jesteś w stanie odpowiedzieć, bo wiesz, że ja mówię prawdę. I mówię do ciebie jak normalny człowiek, a ty twierdzisz, że się denerwuje. Może nie jesteś przyzwyczajona, że ktoś odpowiada na twoje wpisy, ale to już nie mój próblem więc po prostu przestań się tu udzielać, bo w tym temacie nikt nie ma ochoty z tobą dyskutować.

Guest Anonymous
Posted

secreto, ale skąd wiesz co ja wiem? Nie mów ... znalazłas swoją szklaną kulę ?

Posted
Wojsko, odważna decyzja. A dbasz jakoś wyjątkowo o swoją kondycję?

Wybieram, bo chce robic cos co mnie interesuje, a bardzo jestem ciekawa, stąd ten kierunek w liceum.

Jak dbam? hmm nic szczególnego, siłownia tylko i planuje również fitness ale jak narazie ograniczam się tylko do tego pierwszego:)

Posted

To musisz mieć dobrą kondycję. Ja wgl nie mam mięśni, każdy wysiłek mnie męczy, choć jestem zdrowa i wagę mam w porządku, ale od jakiegoś czasu biegam i jest lepiej ;)