Jump to content

Problem ze szkołą,.. słabe wyniki


Ratownik 999

Recommended Posts

Ratownik 999
Posted

Witam. Kończe III klasę gimnazjum i bardzo chce sie dostać do LO. I mam pytanie czy z takimi ocenami mnie przyjmą chociaż do technikum? Polski 5 ,matma niestety tylko 2, fizyka 3, WOS 5, historia 5 ,wf 4, angol 3, muzyka 5, informatyka 5, technika 4, EDB 5, chemia 3, niemiecki 2 (tradycyjnie od 6 klasy), religia 6, plastyka 4 ,biologia 4, geografia 3. Średnia ocen około 3,9. Punktów z egzaminu z tego co liczyłem to około 45/100. Czy mam szansę na LO na profil prawniczy lub dziennikarski z dwóją z matmy? Czy pozostaje mi jedynie technikum i to też ledwo?

Link to comment
Posted

Z tego, co pamiętam, oceny, które brane są pod uwagę na konkretny kierunek, też są jakoś punktowane. Tak samo zresztą, jak i zachowanie. Musisz więc sprawdzić, jakie przedmioty są punktowane i jak, potem zorientować się, jaki jest próg punktowy w danej placówce, wtedy będziesz mniej więcej wiedział, czego się spodziewać.

Niemniej jednak znam osoby, które mają dużo gorsze oceny niż Ty, i to nie tylko z tej nieszczęsnej matematyki, ale jednak sobie poradzili.

Link to comment
Guest Anonymous
Posted
Punktów z egzaminu z tego co liczyłem to około 45/100

Bardzo mało...

Mnie się wydawało, że przyjęcia do szkół średnich to głównie egzamin + oceny z punktowanych 'przedmiotów kierunkowych'. Dodatkowo punktowany był pasek na świadectwie i wzorowe zachowanie. Oceny z WOS, pl i historii które chyba są na prawniczym (na dziennikarskim chyba historia nie jest punktowana, a WOS i pl?) punktowane masz bardzo dobre, jednak testy poszły Ci kiepsko i być może to przekreśla Twoje szanse. Za moich czasów prawniczy i europejski (a ze ścisłych informatyczny) były najbardziej oblegane i żeby tam się dostać trzeba było mieć minimum 160-170/200pkt. Być może czasy się zmieniły i progi poszły w dół więc zaryzykuj i próbuj. Zabezpiecz się jednak na wypadek gdyby jednak nie poszło i próbuj do technikum na tym 2-3miejscu złożyć (bo chyba ten system podium dalej obowiązuje?) :)

Powiem Ci z doświadczenia, że ja po tych 8latach od egzaminu gimnazjalnego żałuję, że poszłam do liceum a nie technikum. Strasznie żałuję. Więc nie traktuj technikum jako porażki bo tak naprawdę otworzy Ci to równie wiele drzwi co liceum o prof prawniczym/dziennikarskim (a może i więcej nawet;))

3mam kciuki za wymarzony prawniczy/dziennikarski :)

Link to comment
Posted

Ja sama teraz kończę gimnazjum, i z tego co wiem do każdego profilu z LO są konkretne przedmioty z których są oceny przeliczane na punkty. Zawsze jest tak że się wybiera trzy szkoły, i na pierwszym miejscu się daje ta szkołę do której się chce iść najbardziej. To daj to LO na pierwsze miejsce(możesz dać 2 profile) a na drugie to technikum. Gdzieś się na pewno dostaniesz, choćby po drugiej rekrutacji(chyba w lipcu lub sierpniu). A średnie 3.9 to nie jest chyba aż tak źle. A co do tych egzaminów to jeszcze nie ma wyników, to skąd wiesz ile tak na prawdę będziesz mieć możesz mieć więcej niż się spodziewasz dokładnie nie da się wyliczyć ile tak mniej więcej. A jeszcze do punktów z egzaminu dojdą punkty na oceny, konkursy, olimpiady, zachowanie itp. Na pewno się gdzieś dostaniesz muszą cię przyjąć bo nie masz skończonych 18 lat, a obowiązkiem jest chodzenie do szkoły do ukończenia 18-tego roku życia ;)

Link to comment
Posted

Wszystko zależy od liceum, każde ma swój poziom i określony próg punktowy. Nie wiem kiedy zaczyna się rekrutacja, ale wszystkie dane co i jak powinny zostać umieszczone na stronach szkół.

Nie wiem czy w ciągu ostatnich lat zmieniły się jakieś zasady, ale moje liceum rekrutowało od ok. 60 punktów, te "elitarne" to jakieś 110+ więc przepaść jest ogromna.

No i nie warto podchodzić w ten sposób do tych profili. Owszem, w liceum już to działa (w gimnazjum to była tylko nazwa), ale jeśli masz motywację by pracować to nie ma problemów by robić to samodzielnie. A kółko dziennikarskie to chyba standard w każdej szkole, możesz się udzielać ;)

Link to comment
Posted

Zależy od liceum,niektóre mają całkiem przyzwoity poziom a "nieoficjalnie" przyjmują każdego(wiadomo,że w rekrutacji podają próg).Poza tym jest niż demograficzny,więc tym bardziej szkoły zaczynają bić się o uczniów.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up