Jump to content

Rodzice traktują mnie jak małe dziecko:(


fiftongo

Recommended Posts

Posted

Witam,

Mam pewien problem dotyczący moich rodziców.

A więc, często traktują mnie jak małe dziecko(mam 16 lat) tzn. Nie ruszaj ,nie dotykaj itp.

Dodatkowo uwielbiają chwalić się tym, że jest dobrym synkiem itd... po czym mówią ,że źle się uczę ( 3.81 na pierwsze polrocze 3 gimn.)

Zawsze po szkole staram się odrazu siąść do lekcji,nauki. Uczę się ok. 1-2h dziennie .

Po nauce nie mogę korzystać z "przyjemności" takich jak komputer,gry dopóki się o to ich nie spytam.

Dodatkowo mogę grać przez śmieszne 30 minut,bądź czasami godzinę,nigdy dłużej.

Koledzy ze szkoły poprostu się ze mnie śmieją, że nie mam swobody. Przez to nie udzielam towarzysko np. Ogniska,wypady do miasta.

Dodam ,że nie palę i nie piję.

Licze na to ,że choć trochę mi pomożecie.

Pozdrawiam,

Link to comment
Posted

A dlaczego dałeś się tak zdominować? Dlaczego nigdy się nie postawiłeś?

Link to comment
Posted

Boże przenajświętszy, ładnie Cię trzymają pod smyczą, kagańcem!

Toksyczni rodzice jak dla mnie. Spróbuj z nimi może pogadać,żeby dali Ci trochę swobody, zaufali Ci? Aa jak to nie pomoże, to sam coś zrób w tym kierunku. Najwyżej Ci zabronią wszystkiego co teraz możesz, czyli praktycznie niczego.

Link to comment
Posted

Zawsze gdy się postawie to szlaban na kompa. a gdy powiem ,że godzina to dla mnie za mało, nie mogę grać wogóle... dodatkowo każde postawienie =krzyk, konfiskata telefonu ,zakaz wyjscia na zewnatrz, i nakaz nauki.

Dodam również że nie mogę kłaść się spać gdy chcę tylko kiedy wszyscy tzn. 22.30... bo mój młodszy brat już sie wtedy kładzie.

Czuje się bezsilny w tej sytuacji.

Link to comment
Posted

Bo rodziców trzeba sobie wychować :D niestety ale najstarszy przeciera szlaki i przyswaja rodziców do zachowań nastolatków bez buntów nie da rady :twisted: Rodzic też człowiek tylko zapomina jak to było mając 16 lat

Link to comment
OptimisticOther
Posted

Dokładnie.. kiedy ja już na coś uproszę rodziców to mój młodszy brat ma to bez problemu i wcześniej ;) A próbowałeś pogadać z nimi na spokojnie ? Może kiedyś zrobiłeś coś, przez co ci nie pozwalają np na wyjście ze znajomymi ? Wiesz rodzice wcale nie są trudni w obsłudze, ale trzeba podejść do nich jak do ludzi

Link to comment
Posted

Postaw sie, kłótnia wszystko tez pokaźe.

Po pierwsze powiedz ze szanujesz ich troske ale nie zawsze bedziesz tańczył tak jak ci zagrają.

Przez twoich rodzicow nie masz własnej swobody.

Jezeli chca kontrolowac to nich kupią sobie robota.

Link to comment
Posted

Jak zachowujesz się jak dziecko, to tak Cię właśnie traktują, więc gdzie szukasz problemu?

Nie szukaj problemu u nich, tylko u siebie. Postaw się od czasu do czasu, a nie dajesz pomiatać sobą jak maminsynek.

Link to comment
Posted
Dodatkowo uwielbiają chwalić się tym, że jest dobrym synkiem itd... po czym mówią ,że źle się uczę ( 3.81 na pierwsze polrocze 3 gimn.)

A serio jest to dla Ciebie dobra średnia?

Poza tym, czy Ty w ogóle próbowałeś spytać się ich o cokolwiek? Już nie mówię o komputerze (pochwalam to, że możesz korzystać z niego godzinę maksymalnie, naprawdę), ale choćby te ognisko - próbowałeś zapytać, czy możesz iść?

Walcz o swoje, ale jeżeli chcesz być traktowany dojrzalej, to dojrzalej się zachowuj.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up