Jump to content

Bonjour <3


Sappho

Recommended Posts

Posted

Witajcie, jestem tu nowa, więc postanowiłam się przedstawić :)

jestem z Wawy, matura za rok (w systemie międzynarodowym IB)

interesuję się językami obcymi, sztuką (szczególnie literaturą i poezją), prawami człowieka i wieeeloma innymi sprawami :)

w sumie nie mam pomysłu co więcej powiedzieć, pytajcie to na pewno odpowiem <3

Link to comment
Posted
interesuję się językami obcymi, sztuką (szczególnie literaturą

Rozwiń wątek, proszę.

Jakie języki obce znasz, jakich się uczysz? Jakich chcesz się nauczyć, jakich nauczyć się masz w planach? Jakich języków obcych nie lubisz?

Po jaką literaturę sięgasz, od jakiej stronisz?

Link to comment
Posted

jeśli chodzi o języki obce, to angielski znam bardzo dobrze (wszystkie lekcje po angielsku, razem z historią, literaturą itp), francuski znam dość dobrze, umiałabym się dogadać. poza tym od roku uczę się arabskiego, chociaż planuję zrobić sobie przerwę, bo przychodzi mi on z wielkim trudem i od wakacji zacząć rosyjski :) generalnie kocham wszystko, co brzmi obco :))

literatura - to zależnie od nastroju, nie jestem zamknięta na jakąś część, ale czytam bardzo dużo fantasy i innych rzeczy, które pozwalają się oderwać od rzeczywistości :)

Link to comment
Posted

O nie, nie mów do mnie po francusku. Mam jeszcze traumę po nauczycielce z LO. Jeśli nie będziesz tego robić, to się dogadamy :D

Link to comment
Posted

Witam nowego!

Link to comment
Posted

Witaj Sappho. Co masz na myśli mówiąc że interesujesz się prawami człowieka? Jakie masz plany na życie? Prawo? :roll:

Link to comment
Posted

Helje, da się zrobić :)

Against, nową, kobiecość trzeba podkreślać :P

Bloody, długo by wymieniać, od klasyków takich jak Tolkien i Lewis po nowszych autorów jak Riordan. Z Polaków oczywiście Sapkowski <3

A generalnie, z zasady tym bardziej lubię książkę, im bardziej odległy świat przedstawia, kocham uciekać w literaturę :))

Musak, Karr, trochę czytam, dyskutuję, jak sie pojawi okazja to staram się ze wszystkiego skorzystać (np byłam delegatem praw człowieka na MUNie - jeśli ktoś nie wie co to, poczytajcie tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Model_United_Nations)

No i generalnie staram się mieć oczy i uszy otwarte, i to dookoła głowy :)

A jeśli chodzi o studia to prawo raczej nie, ale bardzo poważnie zastanawiam się nad stosunkami międzynarodowymi, też związane częściowo z tematyką praw człowieka :)

Link to comment
Posted

Hej ! jakieś muzyczne zainteresowania ? czego słuchasz? ;)

Link to comment
Posted

Słucham właściwie wszystkiego, chociaż muszę powiedzieć, że muzyka znacznie straciła dla mnie na wartości przez parę lat, teraz jest już tylko przyjemnym umilaczem czasu, nie przepisem na życie, jak niedawno.

Słucham chociażby mocniejszych brzmień, iron Maiden, generalnie większość odmian metalu, ale też zupełnie delikatne utwory jak SDM. Dużo tego :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Wulf
 • Najnowsze posty

  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
  • yiliyane
   Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  396 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up