Jump to content

Problemy z cerą- pomocy! :(

excentryczna

Recommended Posts

excentryczna
Posted

Hej :) Od kilku miesięcy mam problemy z cerą. Wygląda to jak przesuszona skóra próbowałam wszystkiego kremy. pilingi, ale nic nie działa :( A najgorsze, że to zaczyna się powiększać :( Co mam zrobić, żeby to zniknęło? Bardzo proszę pomóżcie

Posted

Nie stosuj zbyt często pilingów, bo przesuszysz ją bardziej. Mi też ktoś "mądry" swojego czasu na przesuszone czoło i okolice nosa polecił pillingi, efektem była tak sucha skóra, że aż mnie piekła i swędziała.

Po 1. Pilling enzymatyczny. Ja używam tego od Lirene w saszetkach. Nie ma drobinek ścierających przez to nie podrażnia dodatkowo skóry.

Po 2. Po nim maseczka regenerująca lub nawilżająca. Ja używam Ziai albo Lirene, też w saszetkach i zużywam całą saszetkę na twarz - grubą warstwę. Jeśli chodzi o Ziaję to od jakiegoś czasu używam na zmianę trzech: z glinką zieloną, brązową i czerwoną

Po 3. Zmiana podkładu i kosmetyków.

Nie używaj maseczek i pillingu częściej, niż 3 razy w tygodniu, a efekty powinnaś mieć już po 1. użyciu, po dwóch tygodniach Twoja cera powinna wrócić do normalnej kondycji.

Jeśli jednak domowe zabiegi nie pomogą to polecam wybrać się do dermatologa.

foxey_lady
Posted

A ile pijesz w ciągu dnia? Mi się zawsze tak przesusza buzia, jak jestem odwodniona (najczęściej w zimie, bo wtedy mi się nie chce pić i raz dwa się odwadniam). Odłóż pilingi, kup jakiś dobry krem nawilżający, do tego maseczkę, pij dużo wody codziennie, nie opalaj się, no i powinno pomóc. Jak nie, to tak jak radzi Akszil, marsz do dermatologa.

Posted

excentryczna, w pierwszej kolejności powinnaś udać się do dermatologa. Na chwilę obecną zrezygnuj jednak z drogeryjnych kosmetyków. Nie stosuj peelingów, kremów z kwasami, zbyt silnych żelów do twarzy. Także toników, które wysuszają skórę. Powinnaś kupić dermokosmetyki: AA, Iwostin, La Roche Posay, Pharmaceris. Zadbaj także o nawilżanie skóry od wewnątrz. Staraj się pić regularnie dużo wody.

la-roche-hydreane-legere.jpg

martuśka.
Posted

Odstaw wszystko co z alkoholem (sprawdź każdy kosmetyk przed kupnem czy zawiera w składzie alkohol denat. - jeśli tak to nie kupuj, w dermokosmetykach też można się na niego natknąć ale rzadziej).

Przyłącze się do porad dziewczyn, szczególnie o tych dermokosmetykach. Tylko aby się nie powtarzać i dać Ci też radą, która będziesz mogła wykorzystać przy mniejszych nakładach finansowych (a dermokosmetyki nie należą do tanich a wiadomo, że mogą być nieskuteczne) to powiem, że dobrze abyś w pierwszej kolejności poszła do drogerii (konkretnie do Rossmana) i poszukała sobie kosmetyków z Alterry albo z firmy Ava. Kosmetyki są naprawdę tanie, kremy mają ciekawy i dość naturalny skład a jeśli nie będzie Ci coś pasować to nie stracisz dużo pieniędzy.

Kupno dermokosmetyków jest jednak dobre o ile wiesz, że wydane pieniądze przełożą się na efekt. Powiedziałabym abyś poszła do apteki po próbki ale użycie kremu przez 2-3 dni nie powie Ci czy krem jest dla Ciebie. A kremy kosztują najczęściej w granicach 40-80zł (zależy jaki i jaka firma) i strach wydać tyle by potem krem okazał się do niczego.

Oczywiście próbki w aptekach po coś są i warto byś zrobiła sobie po nich rundkę, wzięła ze 2-3 rodzaje kremów (od razu proś o co najmniej 2 próbki każdego kremu) i próbuj. Przez pierwsze dni jednego kremu, potem przerwa i kolejny dopiero.

A tak jeszcze od siebie. Mi świetnie nawilża skórę maść z wit. A z apteki (3zł kosztuje) tylko zapycha więc jak użyjesz jej raz (koniecznie na noc) to potem zrób przerwę bo inaczej dostaniesz wysypu krost. Do tego, gdy cera jest mniej wysuszona to mam olej kokosowy nierafinowany - powiem szczerze, że to chyba najlepszy kosmetyk jaki mam w tej chwili:) Oczywiście to olej spożywczy więc używam go też w kuchni a przy okazji do ciała/twarzy. Mam też olej arganowy ale on raczej nie nawilża w takim stopniu (przynajmniej nie u mnie) a olej kokosowy skóra pije jak wodę (widać jak go wchłania).

Picie wody też popieram oczywiście:)

• 2 weeks later...
excentryczna
Posted

Akszil dziękuję za polecenie produktów Lirene są fantastyczne :) Wam dziewczyny również dziękuję za rady na pewno skorzystam :*

Posted

Jeśli masz suchą skórę, to prawdopodobnie od tego, że używasz właśnie tych wszystkich preparatów. Ja miałam podobną sytuację i okazało się, że jak pewną maść odstawiłam to właśnie przeszło. Nie działałam jakimiś super kosmetykami, choć wiadomo, że można kupić kremy do skóry suchej itd, ale ja po prostu smarowałam od czasu do czasu nivea i przeszło. I pamiętaj, że nie można za dużo preparatów naraz stosować na skórę.

Księżycowa
Posted

Przyczyn może być wiele, a żeby je odkryć to warto się wybrać do dermatologa. A tymczasowo polecam Ci zwiększyć ilość wypijanych płynów w ciągu dnia, najlepiej zwykłą wodę niegazowaną. Polecam Ci też zakup mleczka kokosowego, bardzo nawilża skórę albo oliwkę, ale jeśli przyczyna jest wewnątrz to nie wiem czy pomoże. Najlepiej jednak udać się do specjalisty, on najlepiej Ci doradzi. ;)

Posted

może warto byłoby się wybrać do kosmetyczki bądź dermatologa, żeby coś poradził. Ale wiesz może też być tak, że Ty po prostu przedobrzyłaś i chcąc ją nawilżyć pomieszałaś kosmetyki i ją wysuszyłaś, pamiętaj o tym, że co za dużo to niezdrowo.

• 1 month later...
Posted

Ja polecam spróbować pielęgnacji skóry dermokosmetykami kupowanymi w aptece. Ja od jakiegoś czasu mam mocno przesuszoną skórę na buzi szczególnie w okolicach nosa i czoła. Skóra aż się łuszczy a teraz jeszcze po długim nasłonecznieniu tym bardziej. Emulsję micelarną z Cetaphil poleciła mi koleżnka, bo sama ją stosuje często do demakijażu też. Kupiłam bo w zaleceniach jest, że można do mycia i do demakijażu. Naprawdę super działa, skóra jest fajnie delikatna, bardziej napięta i co najważniejsze nie taka przesuszona, podrażniona. Mam zamiar kupić sobie jeszcze krem z tej samej serii. znacie go może? warto? też jest taki skuteczny?

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• dannonka
    • wardrum
    • Gloria
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane