Jump to content

Dowód osobisty

Sparrow123

Recommended Posts

Sparrow123
Posted

Dlaczego trzeba tak długo czekać na dowód osobisty?

Czemu jest to aż 30 dni?

Proszę o inteligentne odpowiedzi ludzi którzy naprawdę wiedzą co mówią i umieją czytać : )

Hard Candy
Posted

Ja miałam dowód po tygodniu, trzeba po prostu mieć szczęście :mrgreen:

Posted

Cała papierologia w środku trochę czasu im zajmuje.

I nie 30 dni, tylko do 30 dni. Dowód mogą wydać nawet w tydzień czy dwa, ale mają obowiązek zmieścić się w tym czasie 30 dni.

Posted

Sprawność działania urzędu. Jak robią opieszale to się długo czeka.

Posted

Dowód osobisty jest wyrabiany ze specjalnego tworzywa sztucznego pozyskiwanego ze zmielonych napletków szympansa dowodowego z Kamerunu. Procedura sprowadzania tegoż wyrobu do Polski trwa trochę czasu, stąd długi okres oczekiwania na dokument.

Sparrow123
Posted

Hahahaha Vetus wyjaśnił sprawę : D

A tak całkiem serio, myślicie że jeśli będę bardzo miło prosił panią z urzędu aby maksymalnie przyspieszyła sprawie i zadzwoniła gdzie trzeba to da rade zrobić to do 23 maja? Wniosek złożyłem dziś, wszystko ładnie poszło, zostało wysłane, ale termin czekania do 30 dni, masakra , jeśli nie załatwię tego do 23 maja to przepadnie mi klasowa wycieczka do Chorwacji a byłby to mój pierwszy wyjazd zagraniczny, fakt faktem za roztargnienie się płaci i mogłem sobie np. paszport załatwić wcześniej ale teraz już nie ma co polemizować :)

Black Haze
Posted

Sparrow123, do 23 maja będzie ciężko. Zawsze możesz przejść się parę razy do urzędu, powchodzić paniom trochę w tyłki, a nuż uda się uda coś przyśpieszyć. One i tak się nudzą, przynajmniej będą miały trochę rozrywki jak je kilka razy odwiedzisz.

Posted

Trwa to tyle dlatego, że D.O. są wytwarzane w Warszawie przez PWPW. Najpierw dokumenty są weryfikowane w jednostce w której następuje złożenie podania. Następnie dokumenty są przesyłane do Warszawy i tam D.O. jest produkowany. Następnie trafia poprzez Urząd Wojewódzki do właściwej jednostki administracyjnej.

Posted

Opłaciłeś wycieczkę za granicę, a nie chciało ci się wyrobić żadnego dokumentu? Trochę dziwna sytuacja, zwłaszcza, że na takie rzeczy wpłaca się raty przeważnie przez cały rok szkolny.

Posted
myślicie że jeśli będę bardzo miło prosił panią z urzędu aby maksymalnie przyspieszyła sprawie i zadzwoniła gdzie trzeba to da rade zrobić to do 23 maja?

Jeśli mężem tej pani jest prezes PWPW, to może coś zdziała :)

Trzeba było sobie wyrobić wcześniej dowód tymczasowy.

Posted

Ja swój miałem po 4 dniach, ale po prostu z ciekawości wbiłem zapytać się czy jest bo akurat przechodziłem obok urzędu i był. A mój znajomy czekał 3 tygodnie zanim dostał dowód także .. to jest niestety niewiadome jak długo będziesz musiał czekać. Po jakichś 2 tygodniach wejdź i zapytaj :)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
    • dannonka
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane