Jump to content

Groźby sąsiada.

ona91

Recommended Posts

Posted

Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam kota, który jak to kot chodzi nie tylko po swoim podwórku ale i czasami przejdzie do sąsiada. Sąsiad natomiast ma groźnego psa, który jest w boksie. Dodam, że jakiś czas temu ten pies został wypuszczony z boksu podczas gdy mój poprzedni kot chodził po sąsiada posesji i ten mój kot niestety został przez tego psa-bydle rozszarpany. I teraz sąsiad grozi, że jeśli mój kot-nowy wejdzie na jego podwórko to znowu wypuści swojego psa i kot znowu zostanie rozszarpany. Sąsiad powiedział także, że cytuje "przy najbliższej okazji Mika d*pę ci wyrwie". Dodam także, że sąsiad miał wypadek i mu się coś poprzestawiało trochę. Moje pytanie jest co z tym dalej zrobić? Nie chce, stracić kolejnego kota i te groźby w stosunku do mnie... Gdzie to mogę zgłosić, kogo powiadomić o czymś takim?

informatyk1
Posted

Napisz do mnie na Priva to ci pomogę co i jak

Guest Anonymous
Posted

W czym chcesz jej pomóc? Pchlarz chodzi po jego posesji, więc piesek ma wszelkie prawo przerobić go na karmę.

Posted

To że kot przejdzie na sąsiada podwórko to powód, że pies może go rozerwać.? Ludzie zwierze też cierpi i czuje.

informatyk1
Posted

Cmb śmiem twierdzić inaczej...

Guest Anonymous
Posted

Pies nie ma Twojej inteligencji, traktuje kota jako intruza i tyle, w świetle prawa nie możesz nic z tym zrobić. No dobra, możesz trzymać sierściucha w klatce. ;)

A co do gróźb - takie coś ciężko udowodnić bez świadków, jeśli jednak naprawdę Ci grozi uszczerbkiem na zdrowiu to można sprawę zgłosić na policję.

@up

no to podziel się ze mną swoimi przemyśleniami.

informatyk1
Posted

Cmb pewny jesteś ??? Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. Dz.U. 1997 Nr 111 poz. 724 ??? Przepraszam Cmb i ona 91 że to tak długo ale musiałem kodeks otworzyć i wyciągnąć z szafy ;) Raczej się mylisz Cmb

Posted

Może wdepnął w jego kupe?

Różnie bywa, pies to pies. Postaw się na miejscu sąsiada, kolo nie lubi kotów więc ma psa który załatwia sprawe w razie potrzeby.

Guest Anonymous
Posted
Cmb pewny jesteś ??? Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. Dz.U. 1997 Nr 111 poz. 724 ??? Przepraszam Cmb i ona 91 że to tak długo ale musiałem kodeks otworzyć i wyciągnąć z szafy Raczej się mylisz Cmb

A teraz poproszę artykuł i paragraf. :)

informatyk1
Posted

Art. 10a.

Art. 1. paragraf 1.

Art. 2. paragraf 1

I jeszcze by się znalazło z 30 artykułów prawnych więc nie mówcie że nie da się nic zrobić w tej sprawie.

Ja wiem że sprawa jest do wygrania bez problemu.

Posted

Dziękuje informatyk1 za podpowiedzi. Muszę coś z tym zrobić zanim będzie za późno.

informatyk1
Posted

Nie ma za co ;) W razie jakiś problemów lub pytań napisz na priva to z chęcią pomogę lub opisze dokładnie co należy zrobić i jak rozwiązać tę sytuację na twoją korzyść.

Guest Anonymous
Posted

Jesteś śmieszny i nie potrafisz interpretować aktów prawnych, proszę lepiej nie próbuj pomagać tej biednej dziewczynie bo tylko przez Ciebie ucierpi...

Po kolei:

Art. 1 par. 1

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Art. 1 par. 2

W sprawach nieuregulowanych w ustawie do zwierząt stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy.

Art. 1 nie ma nic w związku z zaistniałą sytuacją, no dobra, można podciągnąć ucieczkę kota jako brak należytej opieki nad zwierzęciem, czyli cierpi właściciel kota a nie psa. Rzecz sama na teren sąsiada nie pójdzie, więc niestety ale muszę par. 2 także wykluczyć, bo nie ma związku ze sprawą.

Art. 10a, nie będę go tutaj kopiował, ale zapewne chodzi Ci o par. 3 "Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.", jednak jest on szybko zanegowany przez par. 4 "Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście." Skoro teren sąsiada jest ogrodzony, to także stosuje się art. 9 par. 2 "Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m." czyli piesek mógł sobie pobiegać po podwórku, napatoczył się kot to psina zaatakowała, broniła posesji.

Dziękuję i czekam na dalsze 30 artykułów.

informatyk1
Posted

"złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt; organizowanie walk zwierząt;Zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, nie wydaje się, a wydane cofa się, jeżeli pies będzie lub jest utrzymywany w warunkach i w sposób, które stanowią zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna."

A jak mało to Przepisy karne Art. 35. I nie mam zamiaru ci Cmb prawa wykładać więc na tym pozostanę i skończę.

OptimisticOther
Posted

Niestety ale Cmb ma racje. imformatyk1 , nawet jeśli sąsiad nakaże psu rozszarpać kota to tak naprawdę tego się nie udowodni, A co do puszczania psów, pies jest na prywatnym terenie i w takiej sytuacji ma prawo tam przebywać bez smyczy, kagańca a nawet i opieki człowieka :roll: . ona91, dlaczego brałaś kolejnego kota na podwórko skoro byłaś świadoma że pies sąsiada tak się z nimi obchodzi ?

Posted

Co do autorki - jedyne, co możesz zrobić sama jest trzymanie kota z dala od sąsiada, jego posesji i walecznego pieska. Gość ma coś z głową, ewidentnie...

Są oczywiście inne, hardcorowe sposoby na takich cwaniaczków, ale ich nie śmiem nawet proponować...

Posted
To że kot przejdzie na sąsiada podwórko to powód, że pies może go rozerwać.? Ludzie zwierze też cierpi i czuje.

Obawiam się, że to więcej niż wystarczający powód. ;) Poza tym, takie rzeczy dzieją się w przyrodzie, słabsi są zjadani przez silniejszych... Zresztą, sama powinnaś o tym dobrze wiedzieć, zakładam, że wegetarianką nie jesteś... :D

Guest Anonymous
Posted
I nie mam zamiaru ci Cmb prawa wykładać więc na tym pozostanę i skończę.

Hahaha, a to dobre, jakiś pasjonata prawa chce mnie uczyć jak fałszywie interpretować przepisy prawa. :mrgreen:

"złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt; organizowanie walk zwierząt;Zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, nie wydaje się, a wydane cofa się, jeżeli pies będzie lub jest utrzymywany w warunkach i w sposób, które stanowią zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna."

Wtf? To pies sąsiada wyżyna koty na posesji dziewczyny czy na odwrót? Poczytaj lepiej ze zrozumieniem koleś... Ten pies nie jest żadnym zagrożeniem, dopóki ktoś nieproszony nie wejdzie na podwórko, po to są psy obronne, po to jest dla nich boks żeby w razie czego je tam zamykać (odwiedziny czy cokolwiek), po to umieszcza się tabliczki "uwaga zły pies" żeby nikt Ci tam nie właził bez pozwolenia... Zresztą - od drugiej strony skoro z tej nie dociera, jaką masz pewność że to kot nie zaatakował psa? ;)

informatyk1
Posted

Moim zdaniem się da udowodnić i jak wyżej napisałem wygrać sprawę. Oczywiście każdy ma własne zdanie.Ja wiem jak to wygląda z punktu prawa, a wy jak to wygląda normalnie bez poglądu na prawo.

Nie mam również zamiaru kłócić się lub wchodzić w konflikt z Cmb czy z Tobą OptimisticOther ani wychwalać się.

"Jesteś śmieszny i nie potrafisz interpretować aktów prawnych, " Zostawię to bez komentarza,ponieważ na początku padło od Cmb "w świetle prawa nie da się nic zrobić ", a później "A teraz poproszę artykuł i paragraf." Więc moim zdaniem "Jesteś śmieszny i nie potrafisz interpretować aktów prawnych" no przepraszam że to napiszę ale śmiem twierdzić inaczej że jest sytuacja na odwrót. Tylko ja uważam że Ty Cmb po prostu cytujesz z internetu i tego co cytujesz nie rozumiesz.I nie jesteś śmieszny tylko po prostu brakuje ci wiedzy z zakresu Prawa. Bo w Prawie trzeba zauważyć ważną rzecz. A mianowicie w każdej sprawie sądowej,aktach dotyczących zwierząt zawsze należy widzieć i dostrzegać człowieka, a nie tylko zwierzę, czy kartki papieru i zwykły tekst.

Guest Anonymous
Posted
Ja wiem jak to wygląda z punktu prawa, a wy jak to wygląda normalnie bez poglądu na prawo.

Mogę wiedzieć skąd? Bo strasznie mnie to ciekawi.

Tylko ja uważam że Ty Cmb po prostu cytujesz z internetu i tego co cytujesz nie rozumiesz.I nie jesteś śmieszny tylko po prostu brakuje ci wiedzy z zakresu Prawa.

Cytuję z internetu przepisy ale interpretuję je sam, ziom, nikt mnie tego nie musi już uczyć bo kończę trzeci rok prawa. Jeśli mi brakuje wiedzy to wytłumacz mi gdzie nie mam racji zamiast pisać jaki to nie jesteś zajebisty prawnik. :lol:

Bo w Prawie trzeba zauważyć ważną rzecz. A mianowicie w każdej sprawie sądowej,aktach dotyczących zwierząt zawsze należy widzieć i dostrzegać człowieka, a nie tylko zwierzę, czy kartki papieru i zwykły tekst.

Kończ waść, wstydu oszczędź. Sprawa nie do wygrania, do widzenia.

informatyk1
Posted
Poczytaj lepiej ze zrozumieniem koleś...
Cytuję z internetu przepisy ale interpretuję je sam, ziom, nikt mnie tego nie musi już uczyć bo kończę trzeci rok prawa.

Takie zwroty to Cmb możesz sobie zachować dla Siebie a nie do mnie zgodnie z art. 212 Kk.

Widzę że jeśli z tego wynika że kończysz 3 rok prawa to jeszcze nie znasz Ustawy o ochronie zwierząt szczegółowo. Jeśli ja mam ją teraz wykładaną a jestem na 4 roku Prawa to ciekawe jak ty na 3 roku możesz mieć ją wykładaną ?

Guest Anonymous
Posted

Powiesz w końcu coś z sensem czy dalej będziesz krążyć wokół tego, że Ty się znasz a inni nie?

Posted

Sprawa ciężka, ale z jednej strony prosta - pies był na posesji właściciela, to kot wtargnął w świetle prawa na obcy teren. Nawet jeżeli będziesz miał świadka, który widzi, jak sąsiad mówi do psa "rozszarp kota i jego właściciela" to nic nowego - zależy, jak sąd to zinterpretuje.

informatyk1
Posted

A czy ja mówię że się nie znasz lub ktoś się nie zna tutaj ???? Chyba nie no więc...

Guest Anonymous
Posted
A czy ja mówię że się nie znasz lub ktoś się nie zna tutaj ???? Chyba nie no więc...
Ty Cmb po prostu cytujesz z internetu i tego co cytujesz nie rozumiesz.

Dziękuję, tyle na temat Twojego czytania ze zrozumieniem.

Ode mnie tyle, powiedziałem co chciałem, autorka zrobi jak uważa. ;)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Adam3344
      Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
    • Kerosine
      Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
    • nunca
      @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
    • Kerosine
      Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
    • Martusiaaaaaa92
      Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane