Jump to content

Wakacje - praca za granicą.

dann

Recommended Posts

Posted

Cześć! :)

Wiem, że kilka tematów typu: "praca na wakacje" były, ale mam troszkę inny, konkretny problem.

Chciałbym wyjechać z dwoma znajomymi do pracy poza naszą ojczyznę ;)

Ja się urodziłem w roku 93 (studiuję), dwóch kolegów w 95 i 96 (licealiści).

Czy byłby problem ze znalezieniem pracy np w Holandii/Francji dla nich?

Chcielibyśmy wyjechać na 4 tygodnie, ew. pełny miesiąc (31 dni). Interesuje nas lipiec.

Może macie już jakieś sprawdzone oferty albo ewentualnie strony na których znajdują się informacje raczej z pewną, sprawdzoną pracą?

Mam świadomość że lepiej mieć coś sprawdzonego niż szukać od zera.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

majeczka358
Posted

Hehe nie chcę być wredna :) Ale postawiłeś warunków sto i oczekujesz namiarów, a może w ogóle napisz od razu że dajcie mi 5000 zł, bo nie chce mi się nic robić a potrzebuję kasy. Koledzy niepełnoletni to może lepiej iść truskawki zbierać po czypindziesiat w Polsce;p

A tak na poważnie to pracy sie szuka nieco wczesniej. To co na ostatnia chwile to same ochłapy. Nie wiem czy jest cos takiego jak sprawdzone oferty. Chyba najlepiej obecnie szukać na własną rękę ofert pracy za granica zobacz sobie w goglach albo tu lub na wyszukiwarkach pracy jakichś. Agencje pracy sobie lecą w nie powiem co... poczytaj sobie opinie o czołowych agencjach pracy;) Swoich ofert z kolei raczej nikt ci nie odstapi... bo jak są miejsca dobre gdzie praca nie jest najciezsza to takie miejsca sie pilnuje i wręcz można znaleźć ogłoszenia o ich odsprzedawaniu, a nie dzieleniu się za darmo:P Poszukaj w necie np tu.

Posted

Popieram majeczka358. Każdy ma kogoś kto chętnie by wyjechał więc obcemu raczej nie odstąpi z dobrego serca :) Co do Agencji to fakt nie znam nikogo kto by na nie, nie narzekał. Uważam, że są tylko dwa sprawdzone sposoby na znalezienie pracy za granicą. 1 - jeśli masz rodzinę lub znajomych jedź do nich.( wnioskuje, że nie masz skoro zakładasz tu temat ) 2 - jedź w ciemno i szukaj na miejscu (sam tak zrobiłem). Aktualnie jestem za granicą i jak czytam oferty które proponują polskie agencje to mi się śmiać chce :P

Co do dwóch kolegów np. w Anglii praca jest legalna od 16 roku życia więc nie widzę w tym problemu. Nie liczył bym tylko na to ze ktoś da Ci 5000 zł na ładne oczy, dobre chęci i dlatego, że coś sobie studiujesz :)

Ostatnia rzecz jak napisała Maja już chyba po czasie na szukanie pracy sezonowej :) Pozdrowienia

Posted

Też chciałby wyjechać za granicę w pogoni za kasą, lecz nie mam pomysłu, jak to uczynić. Nie mam znajomych, ciężko tak samemu.

Posted

http://www.aterima.pl/

Szczególnie jeżeli chodzi o pracę w Niemczech lub Francji.

Osobiście pracowałam kilka lat temu w Irlandii. Po prostu pojechałam tam w odwiedziny i złożyłam CV do kilku stajni w okolicy. Po kilku dniach znalazłam pracę.

• 1 month later...
Posted

Najlepiej szukac na miejscu, tylko wtedy sporo ryzykujemy. Niestety w wielu krajach nikt online nie rekrutuje, bo jesli maja kilku aplikantow o prace na miejscu, "za plotem" to nie beda sie bawili w rozmowy przez skypa itd. Najlepiej pojehac do kogos, kto juz zna miasto i moze powiedziec gdzie szukac.

Robertos1987
Posted

Dla mnie najlepsze z pracy za granicą jest, jak wracasz to masz papier na to, że pracowałeś legalnie i możesz odzyskać zwrot podatku za tą pracę :D ja tak co roku dostaje ok 5 000 złotych za wypełnienie kliku dokumentów, więc i wam radzę nie zapomnieć o tym :D

• 1 month later...
margaretka85
Posted

Ja byłam w pracy w Niemczech, było spoko. Do tego sobie pozwiedzałam, bo koleżanka wysłała mi stronkę pisząc że zazdrości mi pracy i widoków za oknem :Dhttp://www.germany.travel/pl/index.html

Posted

Jeśli chodzi o Holandię to młodociani pracownicy mają większe szanse na zatrudnienie niż dorośli, ponieważ obowiązują mniejsze stawki płacowe dla pracowników.

• 5 months later...
Posted
Dla mnie najlepsze z pracy za granicą jest, jak wracasz to masz papier na to, że pracowałeś legalnie i możesz odzyskać zwrot podatku za tą pracę :D ja tak co roku dostaje ok 5 000 złotych za wypełnienie kliku dokumentów, więc i wam radzę nie zapomnieć o tym :D

Bardzo dobrze, że ktoś zwrócił uwagę na to, że można uzyskać zwrot podatku z pracy zagranicą. Tak jak zauważył Robertos1987 może to być całkiem spora suma. A jeśli sami tego nie umiemy zrobić to można się z tym zwrócić do specjalistów

• 4 weeks later...
Posted

Za granicą też jest coraz cieżej. pan premier Cameron narzeka na nas. Mimo że pracujemy tak samo cięzko jak oni i jeszcze za mniej. I dorównujemy ich pracy lub przekraczamy jakością.

• 5 months later...
Posted

Wyjazd zagranicę w poszukiwaniu pracy wiąże się z wieloma zagadnieniami, nierzadko, problematycznymi. Przede wszystkim warto poszukać pośrednictwa pracy, które są sprawdzone i mają odpowiednie uprawnienia do wykonywania określonych zadań. Po wyjeździe będzie trudniej domagać się swoich praw.

Posted

najlepiej jechać z kims - z dziewczyna lub kumplem no i miec zapas kaski na ewentualny powrót po miesiącu bezowocnego szukania pracy

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Jeszcze szybko odpowiem, że tak - warto się zapytać, dlaczego Cię unika. Przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz
    • Gloria
      Nie wydaje mi się, żeby miała w 100% cały tydzień zaplanowany @yiliyane dała dobrą radę. Co do innego wyjścia z tej sytuacji, to możesz po prostu przestać się do niej odzywać i czekać, aż sama się do Ciebie odezwie. Jeżeli minie dużo czasu lub w ogóle się nie odezwie, to oznacza, że niezbyt jest zainteresowana spotkaniem...
    • wardrum
      Jak dla mnie petarda.Zakk wymiata.  
    • wardrum
      Niedawno zacząłem wglebiac się w twórczość zespołu z Hoghartem, jest ciekawie. Z Fishem ulubiona Fugazi.
    • wardrum
      Murmur świetna płyta. 
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane