Jump to content

piegi

Szareaza

Recommended Posts

Posted

Witam

Mam taki problem jak i jednocześnie pytanie

Jestem z jasnej karnacji i mam piegi tylko na twarzy nie duzo ale mam i jak wychodze na slonce na dluzej to ich przyrasta dlatego malo bywam na dworze gdy swieci slonce i mam pytanie da sie z tym jakos walczyc? da sie jakos usuwac piegi albo ich zapobiegac? czy to kosztuje? itp...

Posted
Jestem z jasnej karnacji i mam piegi tylko na twarzy nie duzo ale mam i jak wychodze na slonce na dluzej to ich przyrasta

Piegi (łac. ephelides) – małe ciemne plamy na skórze osób o jasnej karnacji. Ich występowanie związane jest z genetycznie uwarunkowanym szybszym tempem syntezy melaniny przez melanocyty. Piegi mogą nasilać się w wyniku długotrwałej ekspozycji na słońce, np. przy opalaniu. Światło słoneczne przenikające przez skórę aktywuje melanocyty, co powoduje zwiększenie liczby i pociemnienie piegów. - Wikipedia

+

http://bit.ly/13lPvrU

Miłej lektury ;)

Posted

Piegi są urocze. Ja swoje dawno temu rozjaśniałam słynnymi plasterkami świeżego ogórka. Różnica była bardzo widoczna, ale ostatecznie przestałam cokolwiek z nimi robić i teraz na starość jakoś ich mało... Niestety ;)

Ludożerka
Posted
Ja swoje dawno temu rozjaśniałam słynnymi plasterkami świeżego ogórka.

Właśnie też miałam napisać o ogórku. ;)

A jeśli chodzi o zapobieganie- może krem z dużym filtrem by tutaj pomógł?

Posted

Po co walczyć z piegami skoro są urocze? Ja też do niedawna wcierałam sobie na buzię cytrynę albo okładałam się ogórkiem ale to nie dawało efektów bo jak tylko wyszłam na słońce, piegi wracały. A teraz już się do nich przyzwyczaiłam, nawet polubiłam i każdy mówi mi, że nie wyobraża sobie mnie bez piegów ;) Żeby nie mieć piegów musiałbyś w ogóle nie wychodzić na słońce..

martuśka.
Posted

Zawsze lepiej stosować krem z filtrem (SPF 30 albo 50 i koniecznie z UVA i UVB) - cały rok najlepiej (zimą po prostu niższy faktor).

Zwalczać można - od tańszych sposobów (domowe - ogórek itp.), przez droższe (kremy, sera itp.) do zupełnie drogich (laser). To wszystko może pomóc ale nie musi.

Sama mam przebarwienia/piegi na twarzy, skórę chronię ale to nie zapewnia braku piegów. Jeśli ma się ku temu skłonności to bardzo trudno prowadzić normalny tryb życia i jednocześnie unikać słońca (to jedyne skuteczne zabezpieczenie przez pojawianiem się piegów). Po prostu trzeba akceptować to co jest. Piegi są urocze i już:)

Posted

Przecież piegi są sexy!

Posted

Kobieta bez piegów, jak niebo bez gwiazd.

To powiedziała mi pani od przyrody w podstawówce po tym, jak za namową koleżanki wyszorowałam twarz pumeksem...

Do 2 klasy gimnazjum byłam osobą, która nienawidziła swoich piegów i próbowała wszystkiego. Ogórek, cytryna, kremy rozjaśniające, sera. Ogórek pomógł na chwilę, ale ile można tego używać?

Jestem blada i wraz z przyjsciem słońca moja twarz dostaje kolejnych piegów, z czasem się opala i ładnie to wygląda. Używaj kremów z filtrem, albo kup dobry podkład, to przebarwienia nie będą tak widoczne. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest akceptacja tego. Przecież ile uroku dodają piegi!

Posted

Obowiązkowo przed wyjściem na słońce posmaruj buźkę kremem z wysokim filtrem (co najmniej 20, a im wyższy tym lepiej dla skóry). Będzie on działał osłonowo na piegi. Wieczorem, po zmyciu makijażu (jeśli go wykonujesz) możesz położyć na twarz pokrojonego w plasterki ogórka - ma działanie wybielające.

• 3 months later...
Posted

Ja tez nie cierpie swoich piegow:/ Ale Tak to juz jest z ta uroda. Kobiety nie cierpia swoich atrybutow, ktorych inne im zazdrosza i na odwrot . Tak jak z lokami. Te ktore je maja, uzywaja prostownicy. A te ktore nie, robia trwala:)

• 1 year later...
Posted

Największy wpływ na powstawanie przebarwień ma słońce. Bo najczęściej pojawiają się one po zbyt intensywnym opalaniu lub wtedy, gdy na plażę wyjdziemy po spożyciu niektórych leków (np. antybiotyków, antydepresantów) lub spryskaniu się perfumami czy po użyciu silnego dezodorantu. Ale nie tylko słońce jest winne.

Przebarwienia, będące skutkiem zaburzeń w pracy komórek wytwarzających pigment (melanocytów), często dziedziczymy w genach. Piegi u osób o ciemnej karnacji są płytkie i dlatego stosunkowo łatwo się ich pozbyć (jeżeli oczywiście w czymś przeszkadzają). Piegi u rudzielców są przebarwieniami bardzo głębokimi i nie ma sensu z nimi walczyć, bo oprócz straty czasu i pieniędzy nie osiągniemy satysfakcjonującego efektu.

Nabywamy ich także z wiekiem, kiedy starzeje się system dystrybucji produkowanego przez melanocyty barwnika.

Plamy często powstają też w wyniku zmian hormonalnych, jakie w organizmie kobiety zachodzą w czasie ciąży lub kiedy zażywamy tabletki antykoncepcyjne.

• 1 month later...
Sandrusia21
Posted

wcale nie prawda że piegów nie da się usunąć domowymi sposobami ja codziennie dawałam na twarz ogórka i przemywałam twarz cytryna i troszkę zbladły mam jasną karnację.1 łyżkę drobno posiekanej natki pietruszki zalewamy 1/2 szklanki wrzątku , pozostawiamy do ostudzenia i odcedzamy przemywamy twarz wacikiem nasączonym,3 łyżki posiekanych liści pokrzywy i korzenia chrzanu (w równych porcjach) zalewamy 1 butelka białego wytrawnego wina , odstawiamy na 14 dni , odcedzamy trochę rozjaśnia cerę.

Posted

Myślę, że mniej uciążliwe od codziennej pielęgnacji skóry i dbania o to, by piegi były mniej widoczne jest zaakceptowanie siebie. Po wypowiedziach (a wypowiadali się i Panowie i Panie) widać, że piegi uznawane są za zaletę, nie wadę. Może więc warto zmienić swoje nastawienie i polubić to, co jest częścią nas i co składa się na naszą wyjątkowość?

• 3 weeks later...
InterRisa81
Posted

wcale nie prawda ze piegow nie da sie usunac domowymi sposobami ja codziennie dawalam na twarz ogorka i przemywalam twarz cytryna i prawie juz nie mam a mam blond wlosy i jasna karnacie...ci co nie maja piegow niech sie nie wypowiadaja bo nie wiedza..jak to jest..pozdrawiam wszystkie pieguski.. acha ponoc przy dorastaniu piegi znikaja ..

sheryll2572
Posted

błagam pomóżcie!!! jak mam pozbyc sie piegów które mam na całych plecach???? prosze podajcie jakiś gabinet w kielcach gdzie dokonuje sie zabiegów zluszczania czy laserem, jeżeli juz ktoś z was usuwał piegi prosze o wypowiedz i ile to mniej wiecej kosztuje

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Niespodziewane wolne jutro w pracy, przyda mi się ten dzień [tym bardziej, że od świtu do zmierzchu na niebie niepodzielnie królować ma błękit].
    • yiliyane
      Moim zdaniem trochę za wcześnie pakujesz się w następny związek. Nie ochłonąłeś jeszcze po poprzednim, nie wyciągnąłeś wniosków z tamtej relacji. Przeniesiesz brudy ze starego związku w nowy i w efekcie nowy związek nie wypali. Na Twoim miejscu dałabym sobie czas. Nie musisz z nową dziewczyną zrywać kontaktu, wystarczy, że wasza relacja będzie polegała wyłącznie na koleżeńskich spotkaniach dopóki nie dojdziesz do porządku sam ze sobą. Jeśli chcesz przyspieszyć i polepszyć ten proces, może warto byłoby obgadać poprzedni związek z psychologiem. Muszę wytknąć tu dwa błędy, przepraszam. Po pierwsze, jeśli mieszkacie razem, wkład za mieszkanie powinien być 50/50. Nie jesteście małżeństwem ze wspólnym majątkiem, tylko dwojgiem niespokrewnionych i niespowinowaconych ze sobą ludzi. Nie masz obowiązku utrzymywać swojej dziewczyny w żaden sposób - czy to płacąc za mieszkanie, czy na jej codzienne utrzymanie. Wyjątek mógłby być, gdyby ona straciła pracę - na czas poszukiwania przez nią pracy (ale niezbyt długi, nie przesadzajmy, góra dwa miesiące) mógłbyś przejąć koszty, ale i tak potem powinniście się rozliczyć. Po drugie, nieodpowiedzialnością jest uczenie drugiego człowieka odpowiedzialności (niezależnie od wieku, płci i stopnia waszej zażyłości) poprzez zakup zwierzęcia. To się w 99% przypadków nie uda. Efekt będzie taki jak u was - osoba nieodpowiedzialna będzie miała w nosie zwierzę, a ta druga problem w postaci zwierzaka, którego tak naprawdę nikt nie chce.
    • supermati2009
      @Martusiaaaaaa92 "Agenci na deskorolkach. Nie byle co!"
    • yiliyane
      Nie ma sensu tego ciągnąć. Jej wyraźnie na Tobie nie zależy, nie liczy się z Twoimi uczuciami i nie szanuje Twojego czasu. Z waszej relacji nic już nie będzie, przykro mi. Ile ma lat? Jeśli mniej niż 18, to jeszcze można przymknąć na to oko, choć nie wydaje mi się, żeby w przypadku większości starszych nastolatek (16+) rodzice mieli aż tak dużo do powiedzenia w kwestii spotkań ich latorośli z rówieśnikami. Jeżeli dziewczyna jest młodszą nastolatką, a Ty nie jesteś jej rówieśnikiem, to tym bardziej powinniście zaprzestać spotkań, ponieważ prokurator mógłby mieć coś w tej kwestii do powiedzenia - nawet jeśli nie robicie nic złego. Jak to się mówi, strzeżonego Pan Bóg strzeże  
    • yiliyane
      Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy  A tak na poważnie, po co te przechwałki?  Przechodząc do clou problemu, zastanawiam się po co ciągniesz związek od 11 lat, jeśli dobrze rozumiem, skoro podejście Twojej dziewczyny do życia Ci nie odpowiada. Z przyzwyczajenia, dla seksu? Jaka by Twoja dziewczyna nie była, powinieneś chociaż być wobec niej uczciwy. Uczciwe podejście to albo zakończenie związku, albo poinformowanie dziewczyny, że jesteście tylko friends with benefits i że aktywnie szukasz stałej partnerki - i jeśli taki układ jej pasuje, to w porządku, możecie go ciągnąć dalej, albo rezygnacja z randkowania dopóki jesteście w związku. Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety? Z kilku powodów. Po pierwsze, na co dzień nie masz styczności z kobietami. Skoro pracujesz na ochronie, to pracujesz w pojedynkę, ewentualnie widujesz od czasu do czasu innych mężczyzn. Po drugie, jesteś już w trochę niekorzystnym wieku. 40-letni facet oczywiście nadaje się do ożenku, ale kobiety w jego wieku czy nawet ciut młodszym albo są zamężne, albo rozwiedzione i/lub z dziećmi (co, nie wiem jak Tobie, ale często wielu facetom nie odpowiada), albo są same, ale w męskich oczach mają jakąś "wadę" (np. nie są pięknościami, mają problemy zdrowotne itp.). Z kolei dużo młodsze kobiety, wybacz, ale nie polecą na 40-latka, który nie ma odpowiedniego statusu i pieniędzy. Przechwałki markowymi ubraniami niczego tu nie zmienią. Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi. Kobiety szukają w związku bezpieczeństwa i stabilizacji, w przypadku chorób psychicznych trudno mówić o możliwości spełnienia tych warunków, nie mówiąc o tym, że powstaje obawa, że choroba może być dziedziczna i wasze dzieci bądź wnuki również będą chore. Chciałabym Cię pocieszyć, że na pewno znajdziesz bratnią duszę, ale... no nie wygląda to dobrze.
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane