Jump to content

Spółki mieszkaniowe i ich zasrane "prawo"...!


Lilustreet

Recommended Posts

Posted

Witam, Chciałam się dowiedzieć co powinnam zrobić z problemem który zaraz opiszę.?

A więc chodzi o to, że mieszkaniówka około 15 lat temu wynajęła nam mieszkanie na PARTERZE, a liczą w czynszu, że mieszkamy na 1 piętrze (czynsz mieliśmy trochę ponad 1000 zł), mamy liczoną kuchnię jako widną (tzn. z oknem) a jest ona ślepa, w sumie to przejściowa i do tego połowę mieszkania mamy "ślepą" i z korytarza zrobione. I wgl. nie wiem z jakiej racji są takie duże czynsze skoro blok był budowany w czynie społecznym przez górników i Spółka mieszkaniowa nie ma aktu własności na ziemię na której ten blok stoi. Powiem też, że okien najemcom lokali też nie wymieniają ( chociaż zdarzyły się wyjątki, tyle że ludzie czekali 5 lat na wymianę, a jak już dostali pozytywną odpowiedź na podanie o wymianę okien, bo powinni wszystkie wymieniać, to mieszkaniówka wymieniała JEDNO okna.....Po prostu śmiech na sali).Na klatkach schodowych okna trzymają się na gwoździach, aż strach czasami jak jest silny wiatr czy burza wychodzić na klatkę czy wgl gdzieś się poruszać po bloku...masakra po prostu, co to są za cyrki..A teraz jeszcze wiele ludzi dostało eksmisje i nawet jak chcieli odrabiać dług, czy też go spłacać w jakichkolwiek ratach, to pan prezes odmówił, a nawet nikt nie mógł się do niego dostać żeby z nim porozmawiać, paranoja..Tak więc chciałam się dowiedzieć co z tym zrobić, bo tak dłużej być nie może, będę walczyć choćbym miała nie wiem co zrobić, ale załatwię to wszystko.

Proszę o jakieś rady, czy z tym iść do jakiegoś adwokata i kierować sprawę do sądu czy jak, bo ja już zgłupiałam? ;/

HALOOOO, to jest dla mnie bardzo ważne? ;/

Link to comment
Posted

Jeżeli nie masz pieniędzy to chyba najlepiej nagłośnić sprawę w mediach. Wiele takich spraw było, ludzie dostali sporą pomoc. Nie wszystkie sprawy doprowadzono do końca.

Jeżeli jednak masz pieniądze to staraj się działać na własną rękę, ale według mnie taka samotna walka będzie o wiele trudniejsza. Nie sprecyzowałaś o co dokładnie Ci chodzi. Te wszystkie wymienione rzeczy to dużo.

Poczytaj ustawę o ochronie praw lokatorów. Od np. zbyt wysokiego czynszu można się, z tego co wiem, odwoływać.

Link to comment
Posted

Skoro wszyscy są niezadowoleni to warto zastanowić się nad pozwem zbiorowym.

Link to comment
Posted

Zbierzcie się w kupę, idźcie do adwokata i pozew zbiorowy. Takie sprawy często są nagłaśniane w mediach i gazetach, więc może napiszcie kilka listów, emaili?

Link to comment
informatyk1
Posted

Jak ładnie poprosisz na priva to ci napiszę krótką poradę prawną co masz zrobić dokładnie i jak to się ma do kodeksu...

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • nunca
 • Najnowsze posty

  • Nathaneczek
   Cześć wszystkim   Na wstępie kilka informacji. Mam 20 lat, znajoma 18 lat. Spotykaliśmy się często w szkole ale po jej ukończeniu, gdy proponuje spotkanie zawsze dostaje odpowiedź że ma jakieś plany, strasznie długo to trwa i jedynie piszemy czasem na fb i to w sumie tyle. Żadnych spotkać bo ma plany, nie ważne co zaproponuje. Podoba mi się ona i za bardzo nie wiem co robić, bo ciągłe pisanie na FB raczej mnie do niej nie zbliży. Odległość między nami to około 500 metrów więc blisko ale i tak mimo tego nie ma czasu. Jakieś porady? Cokolwiek?
  • wardrum
  • yiliyane
   Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
  • yiliyane
   Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
  • yiliyane
   Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   7
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   3
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
  4. 4
   Xantos
   Xantos
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  14 posts
  Gloria
  Gloria
  10 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  5 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
  nunca
  nunca
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  48 posts
  yiliyane
  yiliyane
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  457 posts
  yiliyane
  yiliyane
  394 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up