Jump to content

Polski narodowy socjalizm


kapitanŻbik

Co sądzisz o Polskim narodowym socjalizmie ?  

4 members have voted

 1. 1.

  • Ciekawa idea zdecydowanie popieram.
   1
  • Popieram ale nie zgadzam siÄ? wszystkim co propagowali polscy NS
   1
  • Nie mam zadania
   0
  • Nie popieram
   0
  • Zdecydowanie nie popieram tej idei.
   2


Recommended Posts

kapitanŻbik
Posted

Polski narodowy socjalizm powstał przed wojna i nie odwoływał się on do niemieckiego narodowego socjalizmu ( nazizmu ) i potepiał również komunizm. Sama nazwa " narodowy socjalizm " po wojnie jest kojarzona tylko z nazistami lub teraz z neonziastami i nie budzi ona poztywnych odczuć. Polskie organizację narodowo socjalistyczne działały głównie na Ślasku.

Główną różnicą miedzy polskim narodowym socjalizmem a hitleryzmem był brak agresywności w wypowiedziach, brak szowinizmu oraz kwestii rasistowskich. Antysemityzm ich można porównać do endeckiego, miał on bowiem charakter ekonomiczny. Pod koniec działalności wiele partii połączyło się z obozem narodowym, np. Narodowo-Radykalny Ruch Uzdrowienia (który powstał po delegalizacji RRU) wszedł w sojusz z Związkiem Młodych Narodowców, a NSPR zostało wcielone w Obóz Narodowo-Radykalny.

"Najstarszą partią tego ruchu była Partia Narodowych Socjalistów, która rozpoczęła działalność 20 VI 1933r. Nie można jednak ustalić dokładnej daty rozpadu, a ostatnie teksty wspominające o PNS pochodzą z 1938 roku. Nawiązywała ona do Bolesława Limanowskiego, Wielkiej Emigracji i Gromady http://frontmlodych.blogspot.com/2010/0 ... lizm.html#.

PNS kładła nacisk na jednolitość ideologiczną członków, uważała, że liczy się nie ilość, lecz jakość, dlatego też liczebność była niewielka."

"Kolejnym stowarzyszeniem o którym warto wspomnieć jest Radykalny Ruch Uzdrowienia, powołany przez Józefa Kowala-Lipińskiego 15 VIII 1933r. Liczbę zwolenników szacowano na ok. 10 000. (w tym członków RRU, sympatyków i członków Centralnego Związku Zawodowego Polski."

Wszystkie partie Propagowały postawę antykomunistyczną. Twierdzono, że komunizm jest doktryną szkodliwą, dążącą w praktyce do rozbrojenia Polski i podważającą zasady moralne. Front Narodowy Socjalisty pisał, że komuniści „W mrokach zaś konspiracji mówią o krzywdzie proletariatu, do której sami przykładają rękę

Link to comment
Posted

Narodowy socjalizm w wymiarze robotniczo-ludowym i chrześcijańskim jak najbardziej tak. Takiego narodowego socjalizmu nie należy mylić z niemieckim zbrodniczym nazizmem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Adam3344
   Tak miały zdrady miejsce... Ona jest w trakcie rozowdu i zdradzała męża.. przez pół roku było ok a pozniej zmienila haslo w telefonie i widzialem jak z kims pisze i wysylaja sobie zdjecia i przylapalem ją jak robila sobie dobrze do jego zdjęć.. A pozniej oznajmila mi, ze wyjezdza sama na targi do Krakowa na weekend i zaraz sie z nią rozstalem... i Wiem, ze od tamtej pory nie była na targach bo juz nie musiala sie kryć... Bedac wtedy na feriach wykupilem jej masaz gdzie masazysta nie masowal jej tylko pleców a wszystkie inne czesci ciala az skonczylo sie seksem, ale nie robilem tam wojny bo były jej dzieci... Nie mówiłem jej tego tam gdyż nie chcialem kłótni przy dzieciach bo chcialem aby miały udane ferie.. po powrocie byla wulgarna w moim kierunku i to bylo wszystko widać... i odszedłem.. Stwierdzila, ze ja zostawilem i skrzywdziłem.. uważam, ze chciala zagrac na moich emocjach gdyz nie potrafi sie przyznać do bledu.
  • Kerosine
   Dla niektórych [co by nie szukać daleko, m. in. mojej matki, ale także ogólnie wielu osób, które z różnych powodów nie pozostają z nikim w relacjach romantycznych] właśnie jest to święto przyjaźni i miłości innej niż ta zmysłowa  Postąpiłeś bardzo dobrze, ale być może sposób, w jaki zakomunikowałeś swoje uczucia pozostawił co nieco do życzenia bądź zwyczajnie na skutek różnych przypadkowych i pozostających poza możliwością Twojego wpływu okoliczności poruszył nie tę strunę, którą powinien. Być może też po prostu nie wiesz wszystkiego. Swoją drogą myślę, że przydałby nam się trochę większy background na temat Twojego związku zamiast dość oszczędnego mimo wszystko opisu paru sytuacji.
  • nunca
   @Gloria jak się odsunęła wystarczająco to zaproponowałem jej naprawę relacji bo mi za bardzo zależało żeby jej nie stracić i żeby było tak jak wcześniej
  • Kerosine
   Po prostu "mała-wielka" zemsta z jej strony  Alternatywnie / dodatkowo może ona zwyczajnie Twoich ubrań już nie posiadać [bo np. zdążyła je wyrzucić]. Nawiasem mówiąc, czy jesteś absolutnie pewien, że zdrada / zdrady z jej strony miały miejsce? Moim zdaniem powinieneś, w tej kwestii nie powinno być nigdy żadnych niedopowiedzeń.
  • Martusiaaaaaa92
   Klaus S. to jakiś nowy Emmanuel Goldstein? Soros się już znudził?
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   14
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   5
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
  Kerosine
  Kerosine
  17 posts
  wardrum
  wardrum
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  11 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  8 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  supermati2009
  supermati2009
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  33 posts
  Gloria
  Gloria
  28 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  452 posts
  yiliyane
  yiliyane
  378 posts
  Gloria
  Gloria
  127 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up