Jump to content

jaki jest sens rozmowy z ludźmi na forum?


02fantazja

Recommended Posts

02fantazja

czy zastanawialiście się po co właściwie jesteście na forum? ja np. jestem na forum po raz pierwszy... :wink: ale powiem, że nie wiem po co...

Link to comment

Ja ajestem na forum bo ludzie wyrazac swoja opinie i pomagac innym. Ponadto moje sie komus zwierzyc, poprosic o pomoc, opinie. Czasem lepiej jest sie wygadac obcemu niz komus znajomemu.

Link to comment
*Dominika*

Ćwiczę sobie szybkie pisanie na klawiaturze ;).

Poza tym wypowiadanie się na niektóre tematy to niezły trening przed dyskusją na żywo np na forum klasy.

Fajnie jest też poznawac inne punkty widzenia.

Link to comment

ja tu jestem bo

-a- lubie duzo gadac na rózne tematy. owszem ze znajomymi tez moge ale mi ciągle mało ;)poza tym

[fquote=*Dominika*]Fajnie jest też poznawac inne punkty widzenia.[/fquote]

-b- ostatnio musiałam za duzo czasu spędzac w domu

-c- teraz sie przyzwyczaiłam

ostatnio jednak jestem przerazona niektórymi postami/tematami tutaj.

nie chce mi sie juz byc zawsze miłą i zdystansowaną bo szczerze mówiąc szlag mnie trafia czasem.

do tego forum mam dystans i ma ono tylko tylko rozrywkowe zadanie. nie bede tu wiecznie.

na innym mam znajomych z róznych stron polski z którymi sie spotykam na zywo- ale z drugiej strony siedze na nim chyba 4 rok. wiec co sie dziwic.

Link to comment

[fquote=02fantazja]czy zastanawialiście się po co właściwie jesteście na forum?[/fquote]

ja dla zabicia nudy i poznania opinii na rózne tematy innych ludzi niż grono mich znajomych.

Link to comment

[fquote=02fantazja]czy zastanawialiście się po co właściwie jesteście na forum?[/fquote]-jestem bo sam tego chcę, jak wchodziłem pierwszy raz na to forum to myślałem podobnie:co ja tu robię? Jednak z czasem i pod wpływem poszczególnych osób odkryłem, że warto być tu nie tylko, żeby pomagać, ale również by spotykać innych ludzi, których nawet nie znam z widzenia, bo dla mnie każdy człowiek jest ważny.

Link to comment
*Dominika*
ostatnio jednak jestem przerazona niektórymi postami/tematami tutaj

Wiesz - na razie mnie nic nie zaskoczyło. No, może jakaś laska, która umieściła w podpisie swój adres mailowy z dopiskiem "czekam".... (miała bodajże 13 lat).

nie chce mi sie juz byc zawsze miłą i zdystansowaną bo szczerze mówiąc szlag mnie trafia czasem

:lol: Mnie raz trafił - jak gość napisał, że państwa Azteków, Inków czy Majów były takie ucywilizowane, a jeden śmiał mi zaprzeczyć, że te ludy nie znały koła(!).

do tego forum mam dystans i ma ono tylko tylko rozrywkowe zadanie

Tak, ludzie z forum i pogadanki z nimi nie mogą się równać z rozmowami na żywo. Oczywiście, cenię sobie przebywanie tutaj, ale to nie stanowi większości mojego czasu wolnego :).

Link to comment

Ja jestem na forum po to by:

-dowiedzieć sie wielu ciekawych,interesujących rzeczy

-poznac odpowiedz na pytanie o które boje sie zapytać kogos w realu

-wymienić się spostrzeżeniami

-przeczytać kogós opinie na dany temat

-doradzić sie kogoś

-doradzic komus

-zabić czas

Link to comment
misiunia69

Też trzymam dystans do wypowiedzi na forum. Zajrzałam tu, bo miałam mały dylemat i chciałam zobaczyć, jak inni się na niego zapatrują

Link to comment
wisienka91

pomóc innym ludziom bez nadziei że Oni pomogą mnie... tylko wtedy mi pomogą paradoksalnie ale to jest Polska... cieszę się jednak że tu wszedłem... fajni ludzie i pomogą czasem... i ta satysfakcja że moje zdanie się jednak czasem liczy

Link to comment

To moje przygotowanie do zycia w matrixie. Jak sie kiedys na stale podlaczymy do komputerow, bede mial juz pewna wprawe.

Hm... teraz sam powinienem sie zastanowic co mnie tu zagnalo. I wiem. Ale nie powiem :lol:

Link to comment

Po co? Dobre pytanie...

Ale chyba

[fquote=iwonkaa16]wyrazac swoja opinie i pomagac innym. Ponadto moje sie komus zwierzyc, poprosic o pomoc, opinie. Czasem lepiej jest sie wygadac obcemu niz komus znajomemu.

[/fquote]

Najpierw było z nudów a teraz to już uzależnienie :P

[fquote=*Dominika*]Ćwiczę sobie szybkie pisanie na klawiaturze[/fquote]

To też :wink:

Link to comment

Forum, w ogole swiat wirtualny jest takim zyciem obok zycia.

Od kiedy mam internet pisze na roznych forach i po 2-4 latach wlasciwie czlowiek jest tak wtopiony, ze nie sposob opuscic jakies forum, tak po prostu o nim zapomniec.

Forum sluzy do wymiany pogladow. Kiedys byly to takie miejsca, gdzie wlasnie ludzie sie spotykali i dyskutowali o otaczajacym ich swiecie. Pozniej jeszcze ta nazwa miala kilka znaczen i kilka funkcji, glownie w postaci miejsc przeznaczonych do konkretnych celow.

Link to comment

Ja jestem na forum bo:

a)Tu łatwiej przyznac sie ze czegos sie nie wie i zapytac o zdanie

b)Chce poznac inny punkty widzenia na rozne tematy

c)Jesli umiem chce pomagac innym

d)Zabijam Czas

Link to comment

Ja tu się czuję jak u siebie :P Przynajmniej czuję się komuś potrzebny, bo doradzę, pokłócę się trochę no i wyrażę swoją opinię (nie to że mam jakieś kompleksy!!!) poprostu uważam że współczesna młodzież potrzebuje tego typu fora, żeby móc sobie nawzajem pomóc. Przynajmniej nie trzeba udawać jakiegoś pozera i chwalić się super fotkami (np. epuls). Tutaj można się popisać nie wyglądem... a doświadczeniem życiowym 8)

Link to comment

Nie przyszedłem tutaj po to żeby prosić o rady, bo o swoich problemach nie mówie nikomu, wole pomagać i słuchać innych. : P

Jestem tutaj z nudów, więc w każdej chwili może mnie nie być, jeśli coś wypełni moją pustkę i zabierze mi czas wolny.

No w ostateczności jeśli coś stanie się z moim łączem bądź pc. : P

Link to comment
 • 13 years later...

Piszę na forum, bo fora to jedyne media społecznościowe, z którego lubię korzystać. Typowe portale społecznościowe odpadają, bo nie zamierzam się uzewnętrzniać pod imieniem i nazwiskiem (a w szczególności wśród ludzi, którzy znają/kojarzą mnie w świecie realnym), poza tym są chaotyczne, a moderacja jest nieliczna i słabo pilnuje porządku, z kolei na prowadzenie bloga/kanału na youtubie trzeba mieć pomysł i trzeba umieć się sprzedać, nie mówiąc już o tym, że to też w większości przypadków wymaga ujawnienia personaliów i/lub pokazania twarzy. Fora niestety nie cieszą się już taką popularnością jak kilkanaście lat temu i to jest w zasadzie ich jedyna wada. Poza tym widzę same plusy - mnogość tematów, uporządkowanie tematów w działach, dużo większy porządek w wypowiedziach i znacznie mniej hejtu niż na społecznościówkach.

Link to comment
 • 6 months later...

Dla mnie zawsze największą zaletą for była możliwość z jednej strony oderwania się od swego "realnego" ja [choćby poprzez posługiwanie się nickiem zamiast prawdziwego imienia i nazwiska czy avatarem w miejsce zdjęcia], a z drugiej poniekąd bycia z innymi, ale jednak obok nich. Następca - pożal się borze - tej formy dyskusji, czyli Facebook i jego grupy umożliwiają istotnie poczucie bliższej więzi z naszymi rozmówcami i ogólnie w większym stopniu sprzyjają nawiązywaniu / utrzymywaniu bliskich znajomości, ale dla mnie to właśnie wada, ponieważ wcale nie głębokich relacji szukam / szukałam w internetach... przynajmniej nie w takim rozumieniu, które cechuje 99,99% osób. Aby w pełni zaspokoić swe społeczne [i nie tylko] potrzeby z powodzeniem wystarcza mi samo udzielanie się na forum; dawno już zauważyłam, że przy próbie przeniesienia zawartych za jego pośrednictwem znajomości na bardziej prywatny grunt szybko tracę nimi zainteresowanie [ostatecznie m. in. na powrót zbliżają mnie one do "prawdziwego" świata...]. Zdaję sobie jednak sprawę, że ze swym szczególnym podejściem do tematu jestem niczym prawdziwy jednorożec.

O 24.02.2021 at 18:11, yiliyane napisał:

Fora niestety nie cieszą się już taką popularnością jak kilkanaście lat temu i to jest w zasadzie ich jedyna wada.

Fora takie jak nasze, uzupełniłabym. Tematyczne wciąż potrafią cieszyć się zaskakującą [a może wcale nie?] popularnością... niestety także i tam zaczynają się coraz bardziej wkradać FB / Messenger, Skype'y i inne koszmarki, zwłaszcza na poziomie zarządzania stroną [które przy braku zgody na korzystanie z wyżej wymienionych może okazać się wręcz niemożliwe (!)].

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • yiliyane
  • acoo123
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Jestem za feminizmem w początkowej wersji, czyli tej dążącej do równouprawnienia. Kobiety powinny być tak samo traktowane w świetle prawa jak mężczyźni, powinny jak oni mieć dostęp do edukacji i swobodnego wyboru zawodu, a także do płacy adekwatnej do stanowiska i obowiązków, a nie uzależnionej od płci.
  • yiliyane
   Rzadko kiedy za gwałt są takie wysokie wyroki. Nawet jeżeli jest to gwałt na osobie nieletniej. Różnice między wysokością wyroków w przypadku gwałtu mężczyzny na kobiecie a kobiety na mężczyźnie mogą być spowodowane następującymi czynnikami: dorosłemu mężczyźnie łatwiej obronić się przed niechcianym kontaktem seksualnym niż kobiecie z racji siły i szybkości - przy założeniu, że mężczyzna nie jest niepełnosprawny, nie został odurzony ani nie szantażowano go/nie grożono mu w żaden sposób w trakcie obdukcji łatwiej jest znaleźć dowody na gwałt na organach płciowych żeńskich niż męskich (czy w ogóle na męskich organach płciowych widać dowód gwałtu? zakładając, że kobieta w celu zgwałcenia posłużyła się jedynie własnymi organami płciowymi, a nie jakimiś dodatkowymi urządzeniami) konsekwencje gwałtu w przypadku mężczyzn są mniejsze niż w przypadku kobiet - przyjmujemy, że konsekwencje psychiczne są takie same (nie wiem czy tak jest, nie znam badań, ale załóżmy w ten sposób), ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową również, ale mężczyznom nie grozi ciąża przyjęto społecznie, że kobieta nie może zgwałcić mężczyzny* * - nie twierdzę, że to prawda czy że tak powinno być, taki jest jedynie pogląd większości społeczeństw Dla przytoczonego przez Ciebie przykładu warto zwrócić uwagę na pewną rzecz - prawnie to nie był gwałt, tylko tzw. inna czynność seksualna (za co są przewidziane mniejsze kary - w przeciwieństwie do kary za gwałt, czyli niechciany stosunek płciowy). Wpływ na wysokość wyroku mogła mieć też reakcja mężczyzny na zachowanie kobiety. Jeżeli "nie" nie poskutkowało, czy mężczyzna próbował się bronić? Czy gdyby próbował, czy byłby w stanie uniknąć niechcianego kontaktu seksualnego a może nie dałby rady? Wyobraźmy sobie dwie sytuacje. Kobieta chce relacji intymnej, mężczyzna nie. Przypadek 1: rozwścieczona kobieta uderza mężczyznę w głowę, w wyniku czego traci on przytomność. Kobieta gwałci nieprzytomnego mężczyznę. Przypadek 2: mężczyzna mówi "nie", ale gdy kobieta przystępuje do działania, nie broni się, nie opiera się w żaden sposób ani nie protestuje. Po zakończonym działaniu mężczyzna stwierdza, że jednak nie chciał tego stosunku i podaje kobietę do sądu. Kara w przypadku 1 powinna być dużo wyższa niż w przypadku 2. Być może to, o czym piszesz, to był przypadek 2, stąd niska kara. Nie twierdzę, że kobieta zachowała się prawidłowo - "nie" oznacza "nie", ale mężczyzna nie wykorzystał wszelkich środków, by uniknąć kontaktu seksualnego. A ponieważ sąd nie wie jak było naprawdę - czy mężczyzna chciał tego kontaktu, czy nie chciał, nie może zasądzić wyższej kary jedynie na podstawie słów oskarżyciela, musi się opierać na dowodach. Zbyt ogólny ten przykład. I brakuje konkretnych statystyk, które mogłyby poprzeć Twoje słowa. Osobiście nie wydaje mi się, żeby sądy w tym przypadku faworyzowały kobiety. Równouprawnienie to, jak napisał @Celt, równość wobec prawa. W prawie nie ma nigdzie zapisu, że dla kobiet kary za przestępstwa są niższe niż dla mężczyzn czy że w przypadku sporów cywilnych faworyzowane mają być kobiety. Co może być problemem, to to jakie statystycznie są wydawane wyroki, gdy oskarżona jest kobieta, a gdy mężczyzna. Wszystkie jednak te wyroki mieszczą się w wyznaczonych prawnie widełkach czasowych. Co można zrobić, to edukować społeczeństwo. Te zmiany już zachodzą, choć często zachodzą zbyt wolno, ale już teraz coraz częściej zdarza się, że opieka nad dzieckiem jest przyznawana ojcu czy że kobieta jest karana za gwałt.
  • Kerosine
   Życie to tylko most pomiędzy tym a tamtym światem. Głupcem jest ten, kto buduje na moście. – osobiście wolę porównanie do "dom[k]u z papieru [a wręcz z papierowych kart]", ale... Jesus, you're so goddamn right.
  • Zaczarowana03
   Miałam dać znać jak potoczy się dalej moja historia. Tak więc napisałam do tego chłopaka był bardzo miły w rozmowie, taki normalny , ja to tak odebrałam, natomiast moje przyjaciółki stwierdziły że jego żarty były trochę dziwne i nie spodobały im się. Myślalam że napisze ale nie napisał widocznie nie interesuje go co u mnie i nie był we mnie zauroczony tak jak ja w nim. No ale mimo wszystko jestem z siebie zadowolona ze przełamałam się i zrobiłam ten pierwszy krok. To musiało nastąpić bo wyleczyłam się z miłości do niego , już nawet o nim nie myślę , mam czysty umysł i czuję się świetnie. Bardzo długo to w sobie nosiłam a teraz jest mi o wiele lżej. Może kiedyś się spotkamy kto wie , ale mam nadzieję że już za niedługo ktoś pojawi się w moim życiu kto mnie pokocha a ja jego. Dziękuję za komentarze i pomoc nawet nie wiecie ile dzięki tej stronie zawdzięczam i dzięki osobom które odpisały na mój problem, Jesteście Cudowni!
  • Kerosine
   Akurat to pisałam bardziej w kontekście ogólnym, niekoniecznie stricte ubraniowym [dyskutowana opcja w tym drugim przypadku chyba zresztą nawet nie istnieje lub jest ekstremalnie rzadka]. W gruncie rzeczy cały swój poprzedni post napisałam właśnie w takim kontekście, dopiero w ostatniej chwili reflektując się i dodając wzmiankę o ciuchach plus size Ja ze swoimi specyficznymi wymaganiami / preferencjami odnośnie ubrań nie mogłabym chyba funkcjonować [na przynajmniej jako-tako zadowalającym poziomie] bez Internetu, tylko tam jestem w stanie dostać jedyne spodnie, jakie uznaję 
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Zaczarowana03
   Zaczarowana03
   3
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  uczennica200
  uczennica200
  41 posts
  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  beata111
  beata111
  3 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  2 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  Tomek353
  Tomek353
  1 post
  miodzia1207
  miodzia1207
  1 post
  Zaczarowana03
  Zaczarowana03
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  yiliyane
  yiliyane
  76 posts
  Kerosine
  Kerosine
  69 posts
  uczennica200
  uczennica200
  41 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  753 posts
  yiliyane
  yiliyane
  679 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  502 posts
×
×
 • Create New...