Jump to content

jaki jest sens rozmowy z ludźmi na forum?

02fantazja

Recommended Posts

02fantazja

czy zastanawialiście się po co właściwie jesteście na forum? ja np. jestem na forum po raz pierwszy... :wink: ale powiem, że nie wiem po co...

Ja ajestem na forum bo ludzie wyrazac swoja opinie i pomagac innym. Ponadto moje sie komus zwierzyc, poprosic o pomoc, opinie. Czasem lepiej jest sie wygadac obcemu niz komus znajomemu.

*Dominika*

Ćwiczę sobie szybkie pisanie na klawiaturze ;).

Poza tym wypowiadanie się na niektóre tematy to niezły trening przed dyskusją na żywo np na forum klasy.

Fajnie jest też poznawac inne punkty widzenia.

ja tu jestem bo

-a- lubie duzo gadac na rózne tematy. owszem ze znajomymi tez moge ale mi ciągle mało ;)poza tym

[fquote=*Dominika*]Fajnie jest też poznawac inne punkty widzenia.[/fquote]

-b- ostatnio musiałam za duzo czasu spędzac w domu

-c- teraz sie przyzwyczaiłam

ostatnio jednak jestem przerazona niektórymi postami/tematami tutaj.

nie chce mi sie juz byc zawsze miłą i zdystansowaną bo szczerze mówiąc szlag mnie trafia czasem.

do tego forum mam dystans i ma ono tylko tylko rozrywkowe zadanie. nie bede tu wiecznie.

na innym mam znajomych z róznych stron polski z którymi sie spotykam na zywo- ale z drugiej strony siedze na nim chyba 4 rok. wiec co sie dziwic.

[fquote=02fantazja]czy zastanawialiście się po co właściwie jesteście na forum?[/fquote]

ja dla zabicia nudy i poznania opinii na rózne tematy innych ludzi niż grono mich znajomych.

[fquote=02fantazja]czy zastanawialiście się po co właściwie jesteście na forum?[/fquote]-jestem bo sam tego chcę, jak wchodziłem pierwszy raz na to forum to myślałem podobnie:co ja tu robię? Jednak z czasem i pod wpływem poszczególnych osób odkryłem, że warto być tu nie tylko, żeby pomagać, ale również by spotykać innych ludzi, których nawet nie znam z widzenia, bo dla mnie każdy człowiek jest ważny.

*Dominika*
ostatnio jednak jestem przerazona niektórymi postami/tematami tutaj

Wiesz - na razie mnie nic nie zaskoczyło. No, może jakaś laska, która umieściła w podpisie swój adres mailowy z dopiskiem "czekam".... (miała bodajże 13 lat).

nie chce mi sie juz byc zawsze miłą i zdystansowaną bo szczerze mówiąc szlag mnie trafia czasem

:lol: Mnie raz trafił - jak gość napisał, że państwa Azteków, Inków czy Majów były takie ucywilizowane, a jeden śmiał mi zaprzeczyć, że te ludy nie znały koła(!).

do tego forum mam dystans i ma ono tylko tylko rozrywkowe zadanie

Tak, ludzie z forum i pogadanki z nimi nie mogą się równać z rozmowami na żywo. Oczywiście, cenię sobie przebywanie tutaj, ale to nie stanowi większości mojego czasu wolnego :).

Ja jestem na forum po to by:

-dowiedzieć sie wielu ciekawych,interesujących rzeczy

-poznac odpowiedz na pytanie o które boje sie zapytać kogos w realu

-wymienić się spostrzeżeniami

-przeczytać kogós opinie na dany temat

-doradzić sie kogoś

-doradzic komus

-zabić czas

misiunia69

Też trzymam dystans do wypowiedzi na forum. Zajrzałam tu, bo miałam mały dylemat i chciałam zobaczyć, jak inni się na niego zapatrują

wisienka91

pomóc innym ludziom bez nadziei że Oni pomogą mnie... tylko wtedy mi pomogą paradoksalnie ale to jest Polska... cieszę się jednak że tu wszedłem... fajni ludzie i pomogą czasem... i ta satysfakcja że moje zdanie się jednak czasem liczy

To moje przygotowanie do zycia w matrixie. Jak sie kiedys na stale podlaczymy do komputerow, bede mial juz pewna wprawe.

Hm... teraz sam powinienem sie zastanowic co mnie tu zagnalo. I wiem. Ale nie powiem :lol:

Po co? Dobre pytanie...

Ale chyba

[fquote=iwonkaa16]wyrazac swoja opinie i pomagac innym. Ponadto moje sie komus zwierzyc, poprosic o pomoc, opinie. Czasem lepiej jest sie wygadac obcemu niz komus znajomemu.

[/fquote]

Najpierw było z nudów a teraz to już uzależnienie :P

[fquote=*Dominika*]Ćwiczę sobie szybkie pisanie na klawiaturze[/fquote]

To też :wink:

Forum, w ogole swiat wirtualny jest takim zyciem obok zycia.

Od kiedy mam internet pisze na roznych forach i po 2-4 latach wlasciwie czlowiek jest tak wtopiony, ze nie sposob opuscic jakies forum, tak po prostu o nim zapomniec.

Forum sluzy do wymiany pogladow. Kiedys byly to takie miejsca, gdzie wlasnie ludzie sie spotykali i dyskutowali o otaczajacym ich swiecie. Pozniej jeszcze ta nazwa miala kilka znaczen i kilka funkcji, glownie w postaci miejsc przeznaczonych do konkretnych celow.

Ja jestem na forum bo:

a)Tu łatwiej przyznac sie ze czegos sie nie wie i zapytac o zdanie

b)Chce poznac inny punkty widzenia na rozne tematy

c)Jesli umiem chce pomagac innym

d)Zabijam Czas

Ja tu się czuję jak u siebie :P Przynajmniej czuję się komuś potrzebny, bo doradzę, pokłócę się trochę no i wyrażę swoją opinię (nie to że mam jakieś kompleksy!!!) poprostu uważam że współczesna młodzież potrzebuje tego typu fora, żeby móc sobie nawzajem pomóc. Przynajmniej nie trzeba udawać jakiegoś pozera i chwalić się super fotkami (np. epuls). Tutaj można się popisać nie wyglądem... a doświadczeniem życiowym 8)

Nie przyszedłem tutaj po to żeby prosić o rady, bo o swoich problemach nie mówie nikomu, wole pomagać i słuchać innych. : P

Jestem tutaj z nudów, więc w każdej chwili może mnie nie być, jeśli coś wypełni moją pustkę i zabierze mi czas wolny.

No w ostateczności jeśli coś stanie się z moim łączem bądź pc. : P

• 13 years later...

Piszę na forum, bo fora to jedyne media społecznościowe, z którego lubię korzystać. Typowe portale społecznościowe odpadają, bo nie zamierzam się uzewnętrzniać pod imieniem i nazwiskiem (a w szczególności wśród ludzi, którzy znają/kojarzą mnie w świecie realnym), poza tym są chaotyczne, a moderacja jest nieliczna i słabo pilnuje porządku, z kolei na prowadzenie bloga/kanału na youtubie trzeba mieć pomysł i trzeba umieć się sprzedać, nie mówiąc już o tym, że to też w większości przypadków wymaga ujawnienia personaliów i/lub pokazania twarzy. Fora niestety nie cieszą się już taką popularnością jak kilkanaście lat temu i to jest w zasadzie ich jedyna wada. Poza tym widzę same plusy - mnogość tematów, uporządkowanie tematów w działach, dużo większy porządek w wypowiedziach i znacznie mniej hejtu niż na społecznościówkach.

• 6 months later...

Dla mnie zawsze największą zaletą for była możliwość z jednej strony oderwania się od swego "realnego" ja [choćby poprzez posługiwanie się nickiem zamiast prawdziwego imienia i nazwiska czy avatarem w miejsce zdjęcia], a z drugiej poniekąd bycia z innymi, ale jednak obok nich. Następca - pożal się borze - tej formy dyskusji, czyli Facebook i jego grupy umożliwiają istotnie poczucie bliższej więzi z naszymi rozmówcami i ogólnie w większym stopniu sprzyjają nawiązywaniu / utrzymywaniu bliskich znajomości, ale dla mnie to właśnie wada, ponieważ wcale nie głębokich relacji szukam / szukałam w internetach... przynajmniej nie w takim rozumieniu, które cechuje 99,99% osób. Aby w pełni zaspokoić swe społeczne [i nie tylko] potrzeby z powodzeniem wystarcza mi samo udzielanie się na forum; dawno już zauważyłam, że przy próbie przeniesienia zawartych za jego pośrednictwem znajomości na bardziej prywatny grunt szybko tracę nimi zainteresowanie [ostatecznie m. in. na powrót zbliżają mnie one do "prawdziwego" świata...]. Zdaję sobie jednak sprawę, że ze swym szczególnym podejściem do tematu jestem niczym prawdziwy jednorożec.

O 24.02.2021 at 18:11, yiliyane napisał:

Fora niestety nie cieszą się już taką popularnością jak kilkanaście lat temu i to jest w zasadzie ich jedyna wada.

Fora takie jak nasze, uzupełniłabym. Tematyczne wciąż potrafią cieszyć się zaskakującą [a może wcale nie?] popularnością... niestety także i tam zaczynają się coraz bardziej wkradać FB / Messenger, Skype'y i inne koszmarki, zwłaszcza na poziomie zarządzania stroną [które przy braku zgody na korzystanie z wyżej wymienionych może okazać się wręcz niemożliwe (!)].