Jump to content

Myśli samobójcze

tonieistotne

Recommended Posts

tonieistotne
Posted

Mam je dosyć często. Problemy, brak oparcia w innych... to wszystko się nawarstwia i bywa tak, że przez myśl przechodzi mi najgorsze. Jedyne co mnie powstrzymuje to najbliżsi, mam tu na myśli głównie rodziców, których skrzywdziłbym niesamowicie i zniszczyłbym im prawdopodobnie resztę życia, moja dziewczyna też by mogła się załamać.

Moje pytanie tkwi w tym czy warto się z tym wybrać do psychologa czy może raczej do psychiatry? I czy jest możliwość takiej wyprawy, o której nie dowiedzieliby się rodzice? Do osiemnastki brakuje mi kilku miesięcy, a czuję, że pomocy potrzebuję już teraz.

Posted
Mam je dosyć często. Problemy, brak oparcia w innych... to wszystko się nawarstwia i bywa tak, że przez myśl przechodzi mi najgorsze. Jedyne co mnie powstrzymuje to najbliżsi, mam tu na myśli głównie rodziców, których skrzywdziłbym niesamowicie i zniszczyłbym im prawdopodobnie resztę życia, moja dziewczyna też by mogła się załamać.

Moje pytanie tkwi w tym czy warto się z tym wybrać do psychologa czy może raczej do psychiatry? I czy jest możliwość takiej wyprawy, o której nie dowiedzieliby się rodzice? Do osiemnastki brakuje mi kilku miesięcy, a czuję, że pomocy potrzebuję już teraz.

Przede wszystkim powinieneś porozmawiać z rodzicami o tej kwestii,od tego są,choć nie wiem jakie relacje cię z nimi łączą,czy im ufasz - jeśli tak, to pogadaj z nimi,przecież cie nie zjedzą,a już samo występowanie tych myśli nie jest zbyt dobre.

Zapewne masz więcej powodów by żyć niźli umierać, więc staraj się wykluczyć tę opcję.

Co do 2 pytania,najlepiej do obu,choć zacząłbym od psychiatry, i tam wyjaśnił co dokładnie się dzieje,dlaczego masz takie myśli i nastroje,być może powie ci co i jak, i da skierowanie do na terapie ewentualnie.

Co do wyprawy i braku pełnoletności - odpada,chyba że jedynie pedagog szkolny,ale jeśli nie w szkole,to tylko z rodzicami,ewentualnie przetrzymać do 18,ale według mnie im prędzej pogadasz z rodziną tym lepiej..

Posted

Człowieku ... piszesz ,że masz dziewczynę ,normalnych rodziców i ty myślisz o samobójstwie z powodu problemów które i tak prędzej czy później się rozwiązą i które pewnie niejeden z nas ma? Sory ,ale jak to szytałem to aż się we mnie zagotowało bo masz to co w życiu najcenniejsze - MI

Posted

do ukończenia 18roku życia, bez wiedzy i zgody opiekuna prawnego, nikt bardziej kompetentny od pedagoga szkolnego, nie podejmie się rozmowy/leczenia.

poza tym za myśli samobójcze często gęsto ląduje się w psychiatryku, no chyba że powodem tych myśli jest tylko tyle, co że się w dupie poprzewracało z dobrobytu.

Posted

Najpierw udaj się do psychologa. On już będzie wiedział co dalej z Tobą robić, pozna w jakim jesteś stanie. Albo pokieruje Cię do psychiatry (wtedy polecą leki) albo jakoś ustawi Cię do pionu własnymi siłami.

Posted
Najpierw udaj się do psychologa. On już będzie wiedział co dalej z Tobą robić, pozna w jakim jesteś stanie. Albo pokieruje Cię do psychiatry (wtedy polecą leki) albo jakoś ustawi Cię do pionu własnymi siłami.

Kolejność jest zupełnie odwrotna. Pierwsza powinna być wizyta u psychiatry, ten decyduje, czy skierować pacjenta do psychologa, czy potrzebne jest leczenie farmakologiczne.

tonieistotne, jesteś niepełnoletni, więc rodzice powinni się dowiedzieć. Ale możesz spróbować udać się do poradni psychologicznej w swoim mieście. Tylko przy leczeniu państwowym możesz długo czekać na termin, chyba że faktycznie Ci się poszczęści. Bliska mi osoba, mimo poważnych problemów nie dostała się do poradni. Skończyło się dość tragicznie, a termin znalazł się dwa miesiące po pobycie w szpitalu. Cholerstwo. Dlatego dobrze, jakbyś miał fundusze na wizytę prywatną (całość leczenia nie wyjdzie tanio).

Możesz spróbować porozmawiać z pedagogiem szkolnym (lub psychologiem, jeśli ma dyżury w ogóle), a ten może polecić Ci placówkę, lub spróbować znaleźć szybszy termin.

Chcesz walczyć, powstrzymać to. To bardzo ważne! Trzymam mocno kciuki!

Posted
Kolejność jest zupełnie odwrotna. Pierwsza powinna być wizyta u psychiatry, ten decyduje, czy skierować pacjenta do psychologa, czy potrzebne jest leczenie farmakologiczne.

Nie rozśmieszaj mnie, który lekarz odmówi sobie dodatkowej kasy za leczenie/terapie i wyśle kogoś do psychologa? Najpierw psycholog ew. psychoterapeuta, na tylko jedną wizytę a później samemu lub wspólnie z nim podjąć decyzję o tym czy pójść po leki - ja na twoim miejscu bym nawet o lekach czy psychiatrze nie myślał bo tylko sobie zaszkodzisz.

Każdy ma myśli samobójcze, terapia w zupełności wystarczy póki co. Ba, właściwie to uważam, że w zupełności wystarczy po prostu szczera rozmowa z kimś bliskim, to często więcej daje niż psycholog.

Posted
Nie rozśmieszaj mnie, który lekarz odmówi sobie dodatkowej kasy za leczenie/terapie i wyśle kogoś do psychologa?

Znów kolejna teoria poparta "jestem Kicek, wiem lepiej". Po 1. nie musi iść prywatnie i tu już argument upada. Mój brat został najpierw skierowany do psychiatry, a ten po pierwszej wizycie zdecydował, że skoro Młody chce sobie radzić sam bez leków - ma iść do psychologa. problem dokładnie ten sam, co u zakładającego temat.

Każdy ma myśli samobójcze, terapia w zupełności wystarczy póki co. Ba, właściwie to uważam, że w zupełności wystarczy po prostu szczera rozmowa z kimś bliskim, to często więcej daje niż psycholog.

Od rozmowy z kimś bliskim można zacząć, ale to nie zawsze pomaga.

I nie, nie każdy ma myśli samobójcze.

Posted
Znów kolejna teoria poparta "jestem Kicek, wiem lepiej". Po 1. nie musi iść prywatnie i tu już argument upada. Mój brat został najpierw skierowany do psychiatry, a ten po pierwszej wizycie zdecydował, że skoro Młody chce sobie radzić sam bez leków - ma iść do psychologa. problem dokładnie ten sam, co u zakładającego temat.

Tylko po cholerę iść do psychiatry z czymś takim?

Posted
Tylko po cholerę iść do psychiatry z czymś takim?

Bo nie wiesz (ja też), jakie to ma podłoże. Psycholog nie jest lekarzem. Myśli samobójcze to pewnego rodzaju zaburzenie, a zaburzenia należy konsultować również z psychiatrą. (nawet dysleksję, a to przeciez poważniejszy problem). Bo nie każdy człowiek ma mysli samobójcze.

Posted
Psycholog nie jest lekarzem.

Dobry psycholog kliniczny ma dokładnie taką samą wiedzę i dokładnie takie same uprawnienia (jeśli zrobił na to papier) co do diagnozowania jak dobry psychiatra, ale dobra, nieważne, to nie miejsce na takie dyskusje.

dziewczyna39
Posted
Mój brat został najpierw skierowany do psychiatry, a ten po pierwszej wizycie zdecydował, że skoro Młody chce sobie radzić sam bez leków - ma iść do psychologa. problem dokładnie ten sam, co u zakładającego temat.

Lisz, ale twoj brat to pojedynczy przypadek:) Ja mialam odwrotnie, zostalam skierowana do psychologa, a w trakcie diagnozy powiedzieli, ze rutynowo idzie sie od razu do psychiatry. Wiec moze byc roznie.

tonieistotne idz do kogokolwiek, jak uwazasz. tylko do psychiatry chodza z moich znajomych takie osoby, ktore juz byly na terapii i teraz jada na lekach. nie zakladaj takiego scenariusza, to jeden z gorszych :wink: sek w tym, ze oni beda po prostu wiedziec i skieruja cie dalej do gdzie tam bedzie potrzeba.

i nie przejmuj sie, w takim wieku bardzo czesto pojawiaja sie depresje, ktore mijaja po jakims czasie same. ale jesli nie wytrzymujesz, idz do psychologa i pogadaj z nim o tym. tylko sprawdz najpierw opinie, zdarzaja sie bardzo slabi psychologowie. powodzenia :wink:

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Gloria
  • Najnowsze posty

• Gloria
      Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
    • Wulf
    • Wulf
      Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
    • wardrum
      Spotify. Brunetka czy blondynka? 
    • wardrum
      0/10
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane