Jump to content

pomysl na zycie


czesczia

Recommended Posts

Posted

Hej, mój 'problem' zaczyna się od tego, że w przyszłym roku zdaję maturę(+ egzamin zawodowy). Długo myślałam nad swoją przyszłością i jedyne co wymyśliłam to przerwa którą chcę zrobić miedzy technikum a studiami. Nie wiem co chciałabym studiować, a nie chce robić niczego co w przyszłości nie będzie mnie satysfakcjonowało. Nie chce za długo obciążać również moich rodziców kosztami związanymi z moją nauką, chciałabym się w jakiś sposób usamodzielnić. Myślałam o wyjeździe na rok zagranicę, zarobieniu trochę kaski i wyłożeniu je na studia( zaoczne, o dziennych nawet nnie myślę). Rodzice mówią że wybór należy do mnie, oni niczego nie będą mi narzucać bo to moje życie. Interesuje mnie wasze zdanie na ten temat, wiem że wiekszośc osób które robi sobie taką 'przerwe' na studoa już nie wraca... nie wiem co mam robic.

Link to comment
Garadiella_
Posted

Jeśli ty nie wiesz, to nikt inny Ci tego nie powie. Powinnaś sama wszystko dokładnie przemyśleć, przeanalizować, przede wszystkim zastanów się czym się interesujesz, w czym jesteś dobra, czy mogłabyś te zainteresowania jakoś powiązać z przyszłą pracą? Piszesz, że jesteś w technikum, może chciałabyś dalej iść w ten kierunek, którego teraz się uczysz? Czy studia są Ci w ogóle potrzebne, czy chcesz na nie iść dla samego papierka? Może już teraz po technikum mogłabyś szukać zatrudnienia?

Wyjazd za granicę ma swoje plusy i minusy, możesz zdobyć jakieś doświadczenie, podciągnąć się w języku (co w dzisiejszych czasach może bardzo zapunktować), ale też do tanich nie należy. Musisz gdzieś mieszkać, coś jeść, jakoś się tam i z powrotem przetransportować. Poza tym wyjeżdżając za granicę łatwo się nadziać, także jeśli już się na to zdecydujesz, warto wybrać coś sprawdzonego. Jeszcze lepiej gdybyś miała tam jakąś rodzinę, albo krewnych, którzy mogliby udzielić Ci wsparcia.

Zdaje sobie sprawę, że być może niewiele pomogłam, ale naprawdę ciężko coś więcej w tym temacie powiedzieć, i tak to Ty sama musisz podjąć ostateczna decyzję.

Link to comment
Posted

Czyli najlepiej idź na studia techniczne, bo po humanistycznych bez sporych pleców albo dużego szczęścia raczej nie ma co liczyć na dobrą praca. W sumie po żadnych studiach nie ma co liczyć na prace, pracodawcy teraz patrz a na umiejętności a nie na papier. Co do rocznej przerwy to z doświadczenia wiem że bardzo ciężko jest wrócić do nauki :P 2 razy próbowałem, człowiek się odzwyczaja i koniec, najlepiej ciągnąc normalnie. A skoro planujesz studia zaoczne to możesz poszukać sobie normalnej pracy na miejscu i studiować w weekendy, ja tak zrobiłem i nie żałuje ;)

Link to comment
  • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

    • Wulf
  • Najnowsze posty

    • wardrum
    • yiliyane
      Otóż to. Na pojęcie samotności trzeba spoglądać szerzej. Brak chłopaka/dziewczyny to nie koniec świata. W każdym razie nie, póki jest się młodym. Gorzej jest, kiedy zbliża się 40-stka, chce się założyć rodzinę, a nikogo na horyzoncie nie ma. Szczególnie to dotyczy kobiet, bo mężczyzna może mieć dzieci właściwie w każdym wieku - kobieta niestety nie. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję się źle z tym, że jestem singielką - i to już od dekady. Mam jeszcze czas, gdybym chciała założyć rodzinę. Zresztą nic na siłę. Większy problem w moim życiu to mała i starzejąca się rodzina i brak znajomych. Brakiem chłopaka na razie się nie przejmuję.
    • yiliyane
      Normalny facet nie interesuje się dziećmi. Koniec, kropka. Mimo że związki z 16-latkami nie są karalne, nie oznacza to, że jest to dobre rozwiązanie. Jak dla mnie to jest duża czerwona flaga. Nie tylko gdybym sama była 16-latką czy bliskim takiej 16-latki, ale nawet gdybym miała być - jako dorosła - partnerką człowieka, który wcześniej spotykał się z dzieckiem lub przejawiał zainteresowanie dziećmi.
    • yiliyane
      Trochę tak, trochę nie. Jeżeli kobieta jest olśniewająco piękna, przeciętny mężczyzna może być nią onieśmielony i nie chcieć zagadać, bojąc się odrzucenia z powodu bycia w niższej lidze. Pięknością chętniej zainteresują się przystojni i/lub bogaci mężczyźni, ale ci stanowią tylko ułamek społeczeństwa - w dodatku część z nich, mimo swojego statusu, nie jest, jako partner, zbytnio wartościowa. Może się zdarzyć, że piękność żyjąca nie w wielkich metropoliach, nie mająca zbyt wielu kontaktów towarzyskich, szczególnie w wyższych sferach, nie zostanie zauważona przez mężczyzn o wyższej pozycji, którzy nie będą peszyli się na jej widok. Może się zdarzyć, że piękność, która ma kontakty w wyższych sferach, będzie przyciągała jedynie mężczyzn złego charakteru. Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że najpiękniejsza kobieta ma najmniejsze szanse na zdobycie wartościowego mężczyzny. Najtrudniej jest brzydkim kobietom, bo tych nie chcą ani bogaci i przystojni, ani nawet przeciętni.
    • yiliyane
      Powody, dla których kobiety zwykle wybierają starszych mężczyzn są te same od tysięcy lat. Starszy mężczyzna jest dojrzalszy i lepiej sytuowany niż rówieśnik/młodszy mężczyzna. W przeszłości nacisk był kładziony bardziej na majątek, obecnie, mam wrażenie, na dojrzałość. Ale to jest pewna generalizacja. Nie każda kobieta wybierze starszego mężczyznę. Od każdej reguły są przecież wyjątki. A od tej - w dzisiejszych czasach - mam wrażenie, że jest całkiem sporo wyjątków.
  • Recent Status Updates

    • Kalafior_Grozy

      Kalafior_Grozy

      Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

      Kalafior_Grozy

      Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

      Kerosine

      Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

      Pizzaro

      Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

      _Balladyna_

      idę pogadać z siostrą

      · 0 replies
  • Popular Contributors

    1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      7
    2. 2
      Kerosine
      Kerosine
      3
    3. 3
      kasia_demańska
      kasia_demańska
      1
    4. 4
      Xantos
      Xantos
      1
  • Top użytkownicy (7 dni)

    yiliyane
    yiliyane
    30 posts
    Kerosine
    Kerosine
    17 posts
    wardrum
    wardrum
    14 posts
    Gloria
    Gloria
    10 posts
    Martusiaaaaaa92
    Martusiaaaaaa92
    5 posts
    Xantos
    Xantos
    4 posts
    Adam3344
    Adam3344
    4 posts
    kasia_demańska
    kasia_demańska
    3 posts
    supermati2009
    supermati2009
    2 posts
  • Top użytkownicy (miesiąc)

    Kerosine
    Kerosine
    48 posts
    yiliyane
    yiliyane
    45 posts
    wardrum
    wardrum
    39 posts
  • Top użytkownicy (rok)

    Kerosine
    Kerosine
    457 posts
    yiliyane
    yiliyane
    396 posts
    Gloria
    Gloria
    127 posts
×
×
  • Create New...
Please Sign In or Sign Up