Liszka

Treningi z Ewą Chodakowską

61 postów w tym temacie

Znacie osoby, które z nią ćwiczą? Może same to robicie?

Ja mam ogromne parcie na ładne ciało. Prócz siłowni i fitnessu od dzisiaj dokładam SKALPEL z Ewą Chodakowską na wieczór, lub poranek, w zależności od wolnego czasu. Część ćwiczeń ze Skalpela już znam z ABF, więc nie skupiałam się tak na patrzeniu na to, co robi Ewa. Ćwiczenia nie są trudne, ale działają na partie mięśni, na których nam najbardziej zależy. Jak już nabiorę formy, przejdę do Turbo spalania i Killera.

Poza tym ze Skalpelem mieszczę się w swoim miniaturowym pokoiku, nie wymaga ogromu miejsca ; )

Jak wszystko się powiedzie, to się odważę i pokażę zdjęcia "przed" i "po", jak osiągnę upragnioną sylwetkę, albo będę jej bliska.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze mówiąc jestem przeciwna jakimkolwiek ćwiczeniom w domu. Trening Pani Ewy Chodakowskiej wydaje się naprawdę interesujący. Jednak naprawdę bym uważała.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że potrzebna jest mata do ćwiczeń i dbanie o obuwie nawet w warunkach domowych. Mnie przeraża brak rozgrzewki w tym filmiku. Chodząc na fitness nikt nie wejdzie na salę po czasie, gdy jest nawet w połowie czasu rozgrzewki. Sama przed ćwiczeniem z Chodakowską zrobiłam 15 minutowe rozgrzanie ciała, które non stop powtarzane jest na zajęciach, na które chodzę.

Nie wiem, jak można zacząć trening bez rozruszania i rozgrzania całego ciała...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akszil, tu właśnie tkwi różnica. Ty na co dzień ćwiczysz. Z pewnością wiesz, że w pewnym momencie stopy powinny być skierowane tak, a nie inaczej. A mięśnie brzucha napięte. Już sam fakt, że zauważasz brak rozgrzewki coś znaczy. Mam jednak pewne podejrzenie, że w większości te kasety kupują osoby, które na co dzień nie mają zbyt wiele wspólnego ze sportem. Przykładowo z powodu swojej tuszy wstydzą się pójść na basen lub siłownię. Poza tym to przecież wygodne. Moja podłoga, moje mieszkanie, mój odtwarzacz DVD, zaoszczędzi mi czas.

Z chęcią bym spróbowała jej ćwiczeń. Szczególnie ten skalpel wygląda interesująco. Jednak jestem chyba zbyt dużym leniem, by ćwiczyć w domu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje znajome ćwiczą. Niektóre narzekają, że sąsiedzi z dołu mają trzęsienie ziemi kiedy ćwiczenia wymagają podskoków itd... Dlatego często unikają takich zestawów. Ogólnie chyba każda jest zadowolona. Tanio, "łatwo"( ;) ) i skutecznie.

Akszil, powodzenia! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamierzam się zabrać za ćwiczenia Chodakowskiej zaraz po maturze, czuje, że może być trochę ciężko, ale patrząc po tych wszystkich zdjęciach lasek (na fejsbuku) jest czego pozazdrościć.

Zastanawiam się tylko właśnie, jakie buty musiałabym do tego kupić. Jakieś porady?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Maggie17, najlepiej miękkie. Przeznaczone właśnie do fintessu. Mi się bardzo dobrze ćwiczy w butach z oddzielnymi podeszwami. Przez większość czasu służyły mi do tańca, ale i podczas takich ćwiczeń sprawdzają się całkiem nieźle.

Polecam też NIKE AIR CARDIO III LEA. :)

2894_1.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam te:

Sumbrah Adidas

big_800PX_mediacom_409347690.jpg

big_800PX_mediacom_409349403.jpg

I bardzo podobne Reeboki, niestety nie wiem, jaki model, bo mają ze 3 albo 4 lata.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje Bejbe od 3 tygodni walczy z Killerem, wcześniej 3 tygodnie Skalpela męczyła. Nie powiem, efekty są, najważniejsze że ma mobilizację i chęci :) Oprócz tego raz w tygodniu godzina fitnessu z instruktorką i basen. Brzuszek fajniutki, meee gussssta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od grudnia ćwiczę z Ewką, głównie Skalpel i TzG, jestem zadowolona z efektów. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kobieta z całą pewnością ma łączność z kosmosem.

I powiem Wam jak to się dzieje, że się uwalniają hormony szczęścia. Jak już się skończy to turbospalanie to jest się kure*sko szczęśliwym, że to koniec na dziś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Próbowałam robić Skalpela chyba, ale coś mi łupnęło i się zraziłam do jej ćwiczeń. Wolę Mel B.

Widziałam metamorfozy na fejsie i wszystkie kobitki jakieś dziwne te brzuchy miały po ćwiczeniach z Ewką, a może mi się wydaje, a może tak jest. Jakoś mnie do niej nie ciągnie, pewnie dlatego,że każdy już z nią ćwiczy. No ale życzę Wam powodzenia ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś zdecydowanie przegięłam. Po godzini siłowni, godzinny hardkorowym ABFie w domu zamiast SKALPELA codziennie chciałam go przeplatać z SZOK treningiem... Niestety obciąża nadgarstek i pol godziny robiłam przeróżne brzuszki. Czyli Szok trening nie ma sensu. ;

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam warunków na takie ćwiczenia, zapewne przy pierwszym podskoku wpadłabym na dół do sąsiadów albo oni by przylecieli bo myśleliby, że jakieś stado słoni sobie sprowadziłam. Ehhh, te stare podłogi.

Ale też one są chyba głównie nastawione na spalanie a ja tego nie potrzebuje, muszę tylko wyrzeźbić ciałko trochę. Zacznę biegać (dobreee, nie napisze od kiedy ale zacznę:D) i powrócę do moich laickich ale skutecznych ćwiczeń:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

martuśka., w Skalpelu nie ma ani jednego podskoku i ani jednego ćwiczenia, które mogłoby sprowadzić Cie na wojenna ścieżkę z sąsiadami. I Skalpel, jak nazwa wskazuje, rzeźbi ciało, a nie jest nastawiony na spalanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Hard, w takim razie będzie można ćwiczyć :)

Pozostała mi już tylko jedna kwestia - skompletować strój ale myślę, że jutro to zrobię (w sumie mam wszystko prócz butów).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wśród moich znajomych ostatnio zrobiła się "moda" na Ewę Chodakowską. Sama chciałam też spróbować i właśnie dziś mam za sobą pierwszy trening. 30 minut ćwiczeń, a daje niezły wycisk i myślę, że na początek wystarczy. Efekty są podobno po 10 dniach (przy regularności i dokładności ćwiczeń) więc mam nadzieję, że dotrwam i będę miała mobilizację, żeby ćwiczyć dalej ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przerobiłam SKALPEL właśnie przed chwilą... Pierwsze wrażenie to tylko jedno: jestem totalną kaleką;) Trening jest niesamowicie szybki - wszystko dzieję się szybko, trzeba być dobrze skoordynowanym wzrokowo-ruchowo - inaczej połowę ćwiczeń się opuszcza bo się człowiek gubi. Problem miałam z tymi oddechami, wdechami i napinaniem mięśni brzucha - w końcu przy wdechu napinałam mięśnie a nie jak być powinno :P Miałam dwa razy chwilę zwątpienia, raz po 15 minutach, potem po prawie 30. Przyznaje bez bicia, że pominęłam jedną serię ćwiczeń na brzuchu - jestem zbyt koścista na to, nienawidzę tych ćwiczeń. No i z moją kondycją to i tak dziw, że w ogóle tyle zrobiłam (choć pewnie część pozycji miałam daleką od normy).

Wcześniej poszłam na pierwszy bieg po kilku latach (5 minut biegu na rozruszanie i przyspieszenie tętna). Czuję już niebezpieczne "łaskotanie" mięśni a więc mogą być zakwasy.

Idę jeszcze na szybko spacer na rozruszanie:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pierwsze wrażenie to tylko jedno: jestem totalną kaleką;)

Większość kobiet ma takie wrażenie po pierwszym przerobieniu Skalpela, po tygodniu będzie Ci wychodzić już o wiele lepiej ;)

Trening jest niesamowicie szybki - wszystko dzieję się szybko, trzeba być dobrze skoordynowanym wzrokowo-ruchowo - inaczej połowę ćwiczeń się opuszcza bo się człowiek gubi.

To pierwsze wrażenie, też przechodzi po tygodniu, kiedy już mniej więcej pamiętasz co i kiedy masz robić. Tak naprawdę, nie jest taki straszny ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Domyśliłam się, że nie ja jedna odniosłam takie wrażenie:) Wiem jednak dobrze, że mam strasznie zastałe mięśnie bo od lat nie robiłam więcej niż marsz/chodzenie. A tu nagle boom - wszystkie mięśnie pracują:)

Rozchodziłam już mięśnie nóg (wody nie miałam a ja tu treningi uprawiam więc pognałam do sklepu:P), jutro powinnam być w pełni sprawna:)

Kolejny trening jutro:) Uwielbiam te chwile rozdarowania dzięki endorfinom, choćby przez to czas na dobre zacząć ćwiczyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pierwsze wrażenie to tylko jedno: jestem totalną kaleką;)

Ja takie wrażenie miałam przy ćwiczeniu, podczas którego lezysz na brzuchu i unosisz nogi. Po 4 dniach wpadlam na to, że jak napnę wszystkie mięśnie, to podniose nogi i nie jestem orką :mrgreen:

Trening jest niesamowicie szybki - wszystko dzieję się szybko, trzeba być dobrze skoordynowanym wzrokowo-ruchowo - inaczej połowę ćwiczeń się opuszcza bo się człowiek gubi.

Dla mnie jest momentami za wolny, przyspieszam i musze zwalniać. Przyzwyczajona jestem do szybszego tempa zazwyczaj... przy podobnych ćwiczeniach.

Problem miałam z tymi oddechami, wdechami i napinaniem mięśni brzucha

hahaha, tak! :mrgreen: ja na początku też. Wcześniej nigdy na to nie zwracałam uwagi i oddychałam tak, jak mi było wygodnie i pasowało mi do ćwiczeń. Przez 3 dni zapominałam w końcu, czy mam w ogóle oddychac i łapałam się, że kilka powtórzeń robiłam na wdechu :mrgreen:

Przyznaje bez bicia, że pominęłam jedną serię ćwiczeń na brzuchu - jestem zbyt koścista na to, nienawidzę tych ćwiczeń.

Koooocham je! A tu jest tak mało ;<

Czuję już niebezpieczne "łaskotanie" mięśni a więc mogą być zakwasy.

Ja już przeżyłam wszelkie możliwe zakwasy, więc po SKALPELU nie mialam jakiś ogromnych. Ale teraz mam mały zakwasik na jednym pośladku i to strasznie zabawne ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uch, właśnie skończyłam kolejne wykonanie skalpela. Idzie z każdym razem łatwiej i ładniej (bez kołysania się jak kaczka przy machaniu nogą ;p).

Nie mam tłustego brzucha, ale czuję mięśnie chyba pierwszy raz w życiu i to jest piękne :mrgreen:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postanowiłam darować sobie na razie jej ćwiczenia. Skupiam się za bardzo na tym co ona robi i mówi a nie na tym co i jak ja robię. Przez to mam wrażenie, że nie ćwiczę a bezmyślnie kopiuje jej ruchy (nie mam zakwasów nawet - wydaje mi się, że nie napinam odpowiednio mięśni). No i to dla mnie za szybkie tempo mimo wszystko, szczególnie, że ja nienawidzę oddychać tak jak ona każe (bardziej mnie to męczy ale w taki "zły" sposób).

Będę robić ćwiczenia ze SKALPELA ale na razie we własnym tempie i jak wyćwiczę się jakoś to wrócę do jej tempa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przerzuciłam się na Mel B. Po dłuzszej rozgrzewce robię ćwiczenia na brzuch, pośladki, klatkę piersiową i plecy i na nogi. Nogi z krzesłem są cudowne. Na każdą partię poświęcamy 10 minut.

O niebo lepsze prowadzenie, niż Chodakowska, o wiele lepsze ćwiczenia, dużo przyjemniejsza sprawa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest motywacja, są ćwiczenia :) Ćwiczę! :D przeważnie sam skalpel na rzeźbę, jednak ostatnio z systematycznoscia ciezko, ze wzgledu na brak czasu. Ostatnio poszlam 'o krok' dalej i wlaczylam sobie turbo, zlapal mnie potworny skurcz w udzie, wrocilam do skalpela i jak tylko mam chwile czasu to ćwiczę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Ostatnie aktualizacje statusu

• zartyzartami  »  Nineku

yy prowokacja bo co??? 
      · 7 odpowiedzi
    • evances  »  Kamineko

Żyje czy nie żyje?! 
      · 0 odpowiedzi
    • Piotrz

"Są takie piękne chwile, w których nawet najbardziej lewicowych polskich komentatorów rzeczywistości krew zalewa od realizacji ich własnych poglądów. Na przykład jak dziewczyna z Polski walczy i oczywiście przegrywa walkę o medal olimpijski z mężczyzną z RPA, który uważa się za kobietę".
      · 1 odpowiedź
    • evances

Panie i panowie
      Są tacy co stają na głowie
      Tak jakby wszyscy byli w zmowie
      Do czasu aż sobie jeden z drugim uzmysłowi
      Jacy oni wszyscy są małostkowi
      Aż rzygać się chce
      Ten kto to wie kurwa
      Życie upstrzone jak gołębim gównem
      Bulwar
      Zrobi tak jak ja
      Pójdzie własną drogą
      Prócz cienia
      Nie ma ze mną nikogo
      · 3 odpowiedzi
    • Borowy

Znalazłem dziś przez przypadek coś co nazywa się witarianizm i jak rozumiem, weganizm, wegetarianizm itp. to przy tym odpadam.

· 7 odpowiedzi