Jump to content

Gdyby orientacja była kwestią wyboru...


helje

Recommended Posts

Posted

...to chcielibyście mieć inną niż macie?

Kiedyś kolega powiedział mi, że gdyby orientację się wybierało, to wolałby być gejem, argumentując, że z facetami jest mniej problemów. Wyrzucając wszelkie uprzedzenia, przyzwyczajenia i przekonania, gdybyście mieli zupełnie czystą kartę i mogli wymyślić jak byłoby dla Was najwygodniej, chcielibyście być innej orientacji? Dlaczego/dlaczego nie?

Link to comment
Posted

Zostałabym hetero. Bardzo mi odpowiada związek z mężczyzną - nawzajem się uzupełniamy, odkrywamy. Nie potrafiłabym stworzyć relacji z kobietą, jestem niemal pewna.

Pasuje mi moja orientacja do tego stopnia, że nie potrafię sobie wyobrazić siebie w innej roli.

Poza tym jestem na 100% pewna, że mój facet zostałby hetero, a więc ja po zmianie na homo nie mogłabym z nim być. Więc odpada.

Link to comment
Posted

Teraz na mój wybór znaczący wpływ ma stan szalonego zakochania w moim facecie, dlatego niczego bym nie zmieniła.

Link to comment
Posted

Nie zmieniłabym orientacji.

Mnie jest niesamowicie trudno kolegować się z kobietami, nie mogłabym być z jakąś w związku.

Link to comment
Posted

O wiele lepiej dogaduję się z płcią przeciwną. Denerwują mnie typowe kobiece zachowania, rozterki, podejście po problemów. Więc gdzie tu do związku?

I generalnie jak pomyślę sobie o jakimkolwiek kontakcie fizycznym z kobietą, odpycha mnie to.

Link to comment
Posted

Zależy czy kwestia wyboru jest między hetero a homo,czy innymi orientacjami też...

Jeśli innymi, i dałoby się to wybrać,wybrałbym aseksualność, niestety niejednokrotnie obserwując facetów widziałem ilu zawaliło jakieś sprawy patrząc właśnie przez pryzmaty d*paczki, A brak pociągu jest rzeczą ułatwiającą życie zapewne.

Jeśli jednak tylko między homo,hetero i bi - pozostałbym przy standardowej opcji czyli hetero.

Link to comment
Posted

Nagle wszystkie kobiety nie mogą dojść do porozumienia z innymi kobietami!

Zostałabym heterką, tak jak jest teraz. Chłop to jednak chłop, a życie z babą, jej ciągłymi narzekaniami, bzdurami, zachciankami, PISKAMI, doprowadziłoby mnie do nerwicy. Lubię oglądać ładne, zadbane kobiety, ale żeby chociażby dotykać, to nie moja bajka.

A brak pociągu jest rzeczą ułatwiającą życie zapewne.

Cóż to za życie ...

Link to comment
podmcdonaldem
Posted

Byłabym lewa jako i jestem. Nigdy nie było mi z tym źle i średnio wyobrażam sobie tworzenie związku z mężczyzną, więc gdybym powiedziała, że chcę być bi to wierutnie bym skłamała.

Link to comment
Garadiella_
Posted

Zostałabym, tak jak jestem, hetero. Dobrze się czuję z płcią przeciwną, nawzajem się uzupełniamy, tam gdzie jedno nie może, drugie podoła. Poza tym cenię facetów za szczerość, prostolinijność, nieskomplikowanie i luźniejsze podejście do wielu spraw. I jakoś nie potrafię sobie wyobrazić stosunku seksualnego z drugą kobietą. Jest mi dobrze tak jak jest, wiec po co miałabym to zmieniać.

Link to comment
Posted

Hetero i chyba nie trzeba tego tłumaczyć. Nawet mając wybór to nie widzi mi się miłość z drugim mężczyzną.

Link to comment
Posted

Mimo wszystko nadal zostałabym tym, kim jestem, czyli heteroseksualistką.

Link to comment
Posted

W okresie buntu może i miałam jakieś ciągoty do bycia bi ale to było strasznie głupie, może nawet naciągane, sama nie wiem. Tak czy siak - jestem heteroseksualna i dobrze, że tak jest. Chce mieć rodzinę więc potrzebny mi do tego facet, inaczej nie da rady:) Nie potrafiłabym chyba żyć na dłuższą metę z kobietą. Nie mówię, że z moim partnerem to łatwa sprawa ale dwie kobiety przechodzące zbyt gwałtownie PMS to byłoby nie do przejścia.

Link to comment
Posted

Hetero. Nie umiałabym stworzyć związku z kobietą. Zawsze zastanawiałam się, kto w związku homoseksualnym jest kobietą, a kto mężczyzną. Zresztą jak obydwie są przed okresem, to można się pozabijać.

Link to comment
Posted

Bycie hetero ma swoje plusy zwlaszcza ze wzgledow czysto praktycznych (budowa ciala)

Link to comment
 • 1 year later...
Posted

Nie, nie chciałabym mieć innej orientacji. Określam się jako biseksualna, a raczej heteroseksualna ze skłonnościami homoseksualnymi. ;)

Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek. :lol:

Link to comment
Posted
(...)chcielibyście mieć inną niż macie?

Nie

(...)gdybyście mieli zupełnie czystą kartę i mogli wymyślić jak byłoby dla Was najwygodniej, chcielibyście być innej orientacji?

to zależy czym dla kogo jest wygoda, z resztą wszystko ma swoje plusy i minusy

Dlaczego/dlaczego nie?

Ponieważ kobieta nie da mi dziecka, a bardzo chcę być w przyszłości mamusią :wink: Poza tym wolę kontrast mężczyzna-kobieta, nie wyobrażam sobie siebie z drugą kobietą i szczerze jest to dla mnie odpychające.

Link to comment
Posted

Właściwie to dziwne pytanie, trochę według mnie z góry zakłada, że nie mamy takiego swobodnego wyboru, a to już temat na dyskusję. ;d

Ale jeśli chodzi o odpowiedź... Hm, miałabym raczej tę samą orientację, czyli byłabym heteroseksualna z minimalnym odchyleniem w postaci bycia biseksualnym.

Link to comment
Posted

Raczej nie potrafię sobie tego wyobrazić... Lepiej dogaduje się z kobietami, zresztą wolę jednak tą odrobinę trudu w związkach damsko-męskich. ; >

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Została bym przy facetach. Lubie swoją orientacje.

Link to comment
Posted

Nie wybrałabym sobie innej orientacji. Przyjaźnie, albo inne koleżeńskie relacje z kobietami - tak, jak najbardziej, ale kompletnie nie potrafię sobie wyobrazić siebie w stałym związku z inną przedstawicielką płci pięknej.

Link to comment
Posted

Zostałabym przy takiej, jaką mam. Dlaczego? Kobiety ani trochę mnie nie pociągają i to chyba wystarczający argument. Mogę zobaczyć jakąś nieprawdopodobnie piękną, ale i tak mnie to nie rusza. Jeśli jakąś wyjątkowo lubię z charakteru, dobrze się dogadujemy to i tak najwyższy szczebel, na którym ją ustawię to przyjaciółka, nikt więcej. W orientacji heteroseksualnej nie widzę żadnych minusów i dobrze mi tak, jak jest. Lubię związki z mężczyznami pod każdym względem. I jeszcze to, co pojawiło się już kilka razy -chęć założenia rodziny, a z kobietą jej nie założę.

Link to comment
Strangelove
Posted
Zostałabym przy takiej, jaką mam. Dlaczego? Kobiety ani trochę mnie nie pociągają i to chyba wystarczający argument. Mogę zobaczyć jakąś nieprawdopodobnie piękną, ale i tak mnie to nie rusza

właśnie myk polega na tym że gdyby była to kwestia wyboru to po nim mogłyby cię ruszać ; jak wszyscy pozostaję przy swojej orientacji bo nie jest kwestią wyboru, bez kobiet byłoby ciężko

Link to comment
Posted

Ja bym chciała być lesbijką, albo aseksualna. Jestem hetero, ale z dziewczynami lepiej się czuję, a moje libido mi przeszkadza.

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Bardzo wygodne pytanie. Po całym cholerstwie, jakim musiałem przejść (i dalej się użerać) dałbym bardzo dużo, żeby nie być gejem i poczuć pociąg do kobiet jaki czuję w chwili obecnej do mężczyzn. To nie jest kwestia akceptacji, ale ułatwienia poprowadzenia życia bez żadnych nieprzyjemnych przygód.

Link to comment
Posted

Nie chciałbym jej zmieniać, przyzwyczaiłem się już do swojej ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • michaelowax3
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Wracając do tematu, w liceum w Warszawie powstała łazienka stworzona z myślą o osobach niebinarnych, transpłciowych oraz nieokreślających się. https://polskatimes.pl/toaleta-dla-transplciowych-i-niebinarnych-dzieci-w-polskim-liceum-przemyslaw-czarnek-szalenstwo/ar/c1-16357345 https://twitter.com/PiotrW1966/status/1528438149243871235
  • Wulf
  • Wulf
   Chodzi o Klausa Schwaba, założyciela światowego forum ekonomicznego w Davos.  Chłopak przeczytał 1 książkę, oglądnął 2 filmy jej autorów na youtube i ewidentnie coś źle zrozumiał.  Inna sprawa, że łatwiej człowiekowi przelać nienawiść i frustracje na konkretną osobę, bo z kapitalizmem nic nie zrobi. 
  • wardrum
   Spotify. Brunetka czy blondynka? 
  • wardrum
   0/10
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   11
  2. 2
   Kerosine
   Kerosine
   6
  3. 3
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  4. 4
   LaFleur
   LaFleur
   1
  5. 5
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  wardrum
  wardrum
  21 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Gloria
  Gloria
  12 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  7 posts
  Xantos
  Xantos
  4 posts
  Adam3344
  Adam3344
  4 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  45 posts
  wardrum
  wardrum
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  29 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  453 posts
  yiliyane
  yiliyane
  380 posts
  Gloria
  Gloria
  128 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up