Jump to content

Co po gimnazjum ?


Vania2412

Recommended Posts

Posted

Hej ! Jestem uczennicą klasy 3 gim. Nie długo testy - a po testach składanie podań. I z tym fantem właśnie mam problem. Wybrałam sobie czteroletnie liceum plastyczne boję się trochę. Bo co dalej po tym liceum ? Po 4 latach nauki mam zawód (plastyk) no i maturę. Potem myślałam o asp no i o jakiś studiach pedagogicznych. Tylko nie wiem czy będzie mi się chciało uczyć po plastyku a jeśli nie to co zostanę bez niczego :( .

Ostatnio zasugerowałam sie technikum hotelarskim- dużo osób mi je polecało (co do języków nie ma problemu bo mieszkałam w Niemczech, znam angielski i francuski. Co lepiej wybrać ?? Od zawsze maluje .... ale boję się że później nie będę miała pracy a w hotelarstwie to zawsze coś, np. na recepcji itp . Pomocy :)

Link to comment
Posted

Nie chcę skierować na złą drogę, ale mi się wydaje, że praca jako plastyk ma przyszłość ale trochę mniejszą niż technik obsługi hotelarstwa. Raczej wszystko idzie w stronę cyfryzacji , więc analogowe "dzieła" są zagrożone ;p przynajmniej mi się tak wydaje, ale doradzałbym iść w stronę pasji, bo ja źle wybrałem - przyszłościowa informatyka zamiast ukochanej mechaniki - teraz żałuję . . . Ale nic nie poradzę już. Więc ja polecam - w stronę pasji .

Powodzenia ! :-)

Link to comment
Posted

Na Twoim miejscu stawiałabym na hotelarstwo. Jestem po szkole plastycznej i ten papierek jest tak naprawdę guzik warty. Jeśli nie zamierzasz w przyszłości kontynuować nauki na ASP, to liceum plastyczne będzie jedynie fajną przygodą. Co więcej, poziom nauczania w takiej szkole nie jest zbyt wysoki z przedmiotów ogólnokształcących - wszelka uwaga skupia się na kształceniu plastycznym. Jeśli chciałabyś zdawać maturę z innych przedmiotów niż podstawowe, musiałabyś włożyć mnóstwo pracy indywidualnej w naukę w domu, bo niestety ta szkoła daje tylko absolutne podstawy ze względu na notoryczny brak czasu (mnóstwo zajęć wypada z powodu plenerów, wystaw, przygotowań do przedstawień, koncertów, itp).

Link to comment
Posted

Idź w tym kierunku, w którym czujesz się najlepiej. Jeśli kochasz malować i potrafisz to robić dobrze, to idź w strone malarstwa - praca w branży gier (i nie tylko) stoi przed tobą otworem jeśli bedziesz posiadać umiejętności w tym co robisz. Rysunki wykonane komputerowo mają w dzisiejszych czasach zdecydowanie większe zainteresowanie, jeśli można to tak nazwać. Tak jak powiedział m a r e k, idź w stronę pasji, jeśli tak zrobisz, to praca w przyszłości będzie dla Ciebie czymś przyjemnym, czymś co kochasz.

@annka17

Bo po takiej szkole, nie papierek się liczy, ale umiejętności. Jak myślisz, kogo przyjmą do pracy? Osobę po szkole plastycznej, po asp, z małymi doświadczeniami lecz z teorią w głowie, czy osobę, bez studiów, która umiejętnościami wręcz błyszczy? Odpowiedź jest jasna. Studia w grafice/malarstwie nie są jako tako przydatne, poznajemy tylko teorie, ale praktyki musimy uczyć się sami. Tutaj też o przyjęciu do pracy, decyduje portfolio.

Link to comment
Posted

Markon,wydaje Ci się, że naprawdę jest tak łatwo wybić się w tym zawodzie? Trzeba być naprawdę diamentem i radzić sobie z każdą specjalizacją, żeby uznali, że warto inwestować akurat w ciebie.

Osobę po szkole plastycznej, po asp, z małymi doświadczeniami lecz z teorią w głowie, czy osobę, bez studiów, która umiejętnościami wręcz błyszczy?
Nie bardzo rozumiem to zdanie. Skoro jest się po plastyku, to jakieś tam doświadczenie zawsze się ma. Ale jeśli mam wybierać z dwóch przedstawionych przez Ciebie opcji, to uważam, że w tym momencie wybije się osoba bez studiów a z umiejętnościami. ASP przyrównuje wszystkich pod swój "schemat". Zauważ, że 80% studentów ASP na pracy zaliczeniowej, mają identyczną kreskę i podobny sposób patrzenia na kolor, fakturę, kształt. Rynek szuka czegoś świeżego.
praca w branży gier (i nie tylko) stoi przed tobą otworem jeśli bedziesz posiadać umiejętności w tym co robisz

Grafików w ostatnich latach jest jak psów na Załężu. A drzwi staną otworem, jeśli będzie miała głównie odpowiednie kontakty i spore plecy.

Link to comment
Posted

Podstawowe pytanie to takie czy masz talent, duszę artysty, czy prace które wykonujesz są dobre, czy najwyżej przeciętne. W gimnazjum chyba jeszcze jest plastyka więc możesz szczerze pogadać z nauczycielem, dowiedzieć się co o tobie myśli.

Jeśli masz predyspozycje w tym kierunku to możesz iść w kierunku plastycznym, jeśli nie wybijasz się z tłumu to myśl nad czymś innym.

No i nie musisz koniecznie być po ASP, by zostać kimś. Co z tego, że niektórzy mają wszystkie możliwe papierki jeśli nie potrafią niczego stworzyć.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 3 replies
  • _Balladyna_

   _Balladyna_

   idę pogadać z siostrą

   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   8
  2. 2
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   3
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   3
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   2
  5. 5
   LaFleur
   LaFleur
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  10 posts
  wardrum
  wardrum
  9 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  Gloria
  Gloria
  5 posts
  konserwatoriumchaosu
  konserwatoriumchaosu
  3 posts
  halibutka
  halibutka
  3 posts
  LaFleur
  LaFleur
  3 posts
  dannonka
  dannonka
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  wardrum
  wardrum
  29 posts
  yiliyane
  yiliyane
  20 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  447 posts
  yiliyane
  yiliyane
  369 posts
  Gloria
  Gloria
  118 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up