Jump to content

Kłamstwo w związku - co o tym sądzicie ?

mateuszp

Recommended Posts

Posted

Tak jak w temacie, co sądzicie o kłamstwie w zwiazku, i jak byście postąpili jakby w waszym związku partner kłamał.?

Posted

Wszystko zależy od tego, w jakich sprawach by kłamał. Na pewno kłamstwa wielkiej wagi bym nie tolerowała, już to przeżyłam.

Posted

Zależy czy kłamstwo ma znaczenie. Wiadomo nie byłabym zadowolona nawet z małego kłamstwa. Ja staram sie tego nie robić, bo później źle się z tym czuje, torchę sumienie mnie gryzie.

Posted

Przez komplikacje związane z kłamstwem w moim ostatnim związku, aktualnie jestem na to bardzo wyczulona i nie dopuszczam do siebie myśli, że jakiekolwiek kłamstwo, małe czy duże zagościłoby w moim związku. Nigdy!

Posted

Sądzę, że jakiekolwiek kłamstwo jest dla mnie nie do przejścia.

Posted

Niszczy zaufanie. Wprowadzając jednocześnie permanentne poczucie niepokoju.

Posted

Nie oszukujmy się, każdy kłamie :P nie ważne jak się kocha drugą osobę to i tak się ściemnia. Najczęściej na głupotach, które raczej nie niszczą zaufania. Sam wolę czasem ściemnić dla świętego spokoju że coś zrobiłem, albo czegoś nie zrobiłem niż później słuchać marudzenia :P

Posted

jedna wielka sciema :Pobrazek2.obrazek3.obrazek4.obrazek7.

Nabijanie postów. Ost. //Candy

Posted

Wszystko zależy od tego jakie to kłamstwo. Kobieta mnie zdradzała mówiąc, że niema dla mnie czasu by się spotkać więc gdy się o tym dowiedziałem, to ją pożegnałem i tyle.

Posted
Najczęściej na głupotach, które raczej nie niszczą zaufania.

Dla mnie nawet takie głupoty nieniszczące zaufanie, one właśnie są najgorsze. Bo skoro ktoś kłamie w takich głupotach, to jak mogę mu zaufać, co do większych, poważniejszych słów? - Moja odpowiedź to nie mogę, nie potrafiłabym już tak ufać facetowi. A skoro nie potrafiłabym tego robić, oboje mielibyśmy ciężkie życie, więc raczej ten związek długiego czasu by nie przetrwał.

A co do samego tematu to cóż... Niezależnie od rozmiarów i "skali rażenia" kłamstwa i zdrady się nie wybacza. A jeżeli jakimś cudem bym wybaczyła, to nie potrafiłabym zaufać mojemu partnerowi na słowo. Ja nie kłamię i oczekuję tego samego od drugiej osoby.

Posted

wszystko zależy od kłamstwa.. Chociaż czasem i poważne rzeczy ludzie wybaczają..

Posted

mateuszp, w Twoim związku kłamstwo mnie w ogóle nie dziwi. Rozmowa, rozmowa, rozmowa. Ludzie w normalnych związkach raczej ze sobą rozmawiają, nie krzywdzą drugiej osoby nawet słowami, bo słowa mają ogromną siłę, a te przykre działają ze zdwojoną siłą.

My kłamstwa nie tolerujemy w związku. Nie mam nic co mogłabym ukryć przed swoim chłopakiem, on również nie. Rozmawiam z nim o wszystkim, dosłownie. Byłoby mi cholernie przykro gdyby coś zataił przede mną, jest skryty, ale przede mną się otworzył i nie ma takiego czegoś jak kłamstwo. Od małych kłamstw się zaczyna, później jest tylko gorzej.

bernardrieux
Posted

Poważne kłamstwo można wybaczyć, jedynie wtedy gdy jest ona pierwsze i ma byc ostatnie. Jeżeli zdarzają się dalej czy to dużej wagi czy znikomej, nie są wybaczalne. Sieć kłamstw owija człowieka w niewyobrażalną pułapke, już zawsze bedzie w niej siedział, niezależnie ile szans otrzyma. Jedynie chyba wielki kopniak pozwoliłby mu się z tego wyrwać.

• 2 weeks later...
kopciuszek164
Posted

Nie uznaję kłamstw nie tylko w związku, ale ogólnie. To najgorsza rzecz, bo nawet kłamiąc powiedzmy z "dobrej woli" wszystko może się wydać i bedzie jeszcze gorzej. A juz w zwiazku to szczególnie- w końcu związek opiera się na miłości, a miłośc to szczerośc i wzajemne zaufanie.

Posted

Moim zdaniem jakiekolwiek kłamstwo w związku nie jest wskazane. Nie rozgraniczam tego na małe i duże kłamstwa. W związku liczy się szczerość.

Posted
Sądzę, że jakiekolwiek kłamstwo jest dla mnie nie do przejścia.

Pier*olisz.

//Ost za wulgaryzm i post nic nie wnoszący do tematu. Ylx//

Posted

Nie lubię kłamstwa nawet wśród dalszych znajomych. Za czasów gimnazjum kłamałam, jak z nut i wiem, jakie konsekwencje to za sobą niesie. Od tej pory ja nie kłamię (matko, nawet moje wymyślone wymówki są tak słabe, że od razu się przyznaję... a wykładowcy wolę powiedzieć, że "zaspałam, tak jest 16, ale naprawdę zaspałam" "nie chciało mi się przychodzić", niż wymyślać bajeczki) i nie chcę być okłamywana - to logiczne.

W związku to razi bardziej, bo jesli jest się z kimś blisko - oczekuje się szczerości w każdej dziedzinie życia.

Posted

Nie lubię kłamać, zawsze też łatwo po mnie poznać kiedy skłamie. Okłamywana też być nie lubię, z resztą jak każdy. Nigdy chłopaka bym nie okłamała, nawet jakbym zrobiła coś, z czego wiem, że nie byłby zadowolony, nie potrafiłabym to ukrywać, czułabym po prostu, że nie dość że oszukuję jego, to jeszcze samą siebie. I tego samego chciałabym oczekiwać od niego - Szczerość za szczerość.

Posted

Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw. Tym bardziej w związku jest czymś bardzo negatywnym, co może zaważyć na przyszłości relacji. Szczerość to podstawa, coś co łączy dwojga partnerów. Nie akceptuję nieszczerości związku i nie zdecyduję się nigdy na taki krok.

Garadiella_
Posted

Nie można zbudować dobrego, trwałego związku (ani żadnej innej relacji z drugim człowiekiem) na nieszczerości i kłamstwie. Zaufanie i szczerość to podstawa.

Posted

Nie mam w zwyczaju opowiadać absolutnie wszystkiego o sobie z przeszłości póki chłop wyraźnie nie zapyta. Czy to kłamstwo? Nie wiem, pewnie zaraz jacyś nadgorliwi obrońcy prawdy uznają, że tak.W sumie mogłabym powiedzieć, ale nie lubię do pewnych spraw wracać i już.

Nie ze wszystkiego też się spowiadam bo potrzebuję własnej przestrzeni, ale też nie podciągam tego pod kłamstwo. To, że czegoś nie mówię nie wynika z robienia tajemnicy czy chęci okłamania.

Ogólnie staram się jak mogę nie kłamać (dobrze mi idzie). Nie wierzę, że nikt nigdy nie skłamał w jakiejś małej sprawie, ot tak choćby, żeby zmienić już temat, po prostu w to nie wierzę.

No ale tak czy siak lepiej się tego wystrzegać i w związku i w życiu bo oprócz wątpliwych wartości moralnych to łatwo się zaplątać we własne sidła :wink:

• 2 weeks later...
oleńka96
Posted

Kłamstwo niszczy wszystko. Dosłownie. Sama to przeżyłam. Myślałam, że znam pewną osobę na ,,wylot" i że wszystko było prawdą. Jednak myliłam się. Dowiedziałam się, że ta osoba mnie od samego początku okłamywała. I tak właśnie kłamstwo zniszczyło wszystko. Warto się czasem zastanowić zanim okłamiemy kogoś, kto jest bliski naszemu sercu...

Posted

Nie kłamstwo, a zdrada niszczy wszystko. Kłamstwo samo w sobie może nieść różne intencje. Powiem dziewczynie, ze spotkamy się póżniej, bo muszę zostać w pracy, a będę w tym czasie robił dla niej wspaniałą kolacje-niespodziankę, czy powinna ze mną przez to zerwać, to też kłamstwo. Jeśli kłamstwo niesie z sobą chęć zatuszowania zdrady, lub chęć zdrady, wtedy na pewno kończy wszystko. Zdrada jest jedyną rzeczą której nie można i nie powinno się wybaczać. Są jeszcze inne, ktoś może oszukać o swoim życiu, ale później jak zaufać takiej osobie? to już kwestia sumienia. Czy wybaczymy, czy też nie

• 10 months later...
Posted
Nie mam w zwyczaju opowiadać absolutnie wszystkiego o sobie z przeszłości póki chłop wyraźnie nie zapyta. Czy to kłamstwo? Nie wiem, pewnie zaraz jacyś nadgorliwi obrońcy prawdy uznają, że tak.W sumie mogłabym powiedzieć, ale nie lubię do pewnych spraw wracać i już.

Nie ze wszystkiego też się spowiadam bo potrzebuję własnej przestrzeni, ale też nie podciągam tego pod kłamstwo. To, że czegoś nie mówię nie wynika z robienia tajemnicy czy chęci okłamania.

Ogólnie staram się jak mogę nie kłamać (dobrze mi idzie). Nie wierzę, że nikt nigdy nie skłamał w jakiejś małej sprawie, ot tak choćby, żeby zmienić już temat, po prostu w to nie wierzę.

No ale tak czy siak lepiej się tego wystrzegać i w związku i w życiu bo oprócz wątpliwych wartości moralnych to łatwo się zaplątać we własne sidła :wink:

Bardzo ciekawa wypowiedź.

Nie mówienie prawdy to nie to samo co kłamstwo i uważam, że lepiej czegoś nie powiedzieć niż kłamać.

Każde kłamstwo sączy truciznę w związek. Jak to mówią ''ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka''. Coś w tym jest i myślę, że to powiedzenie bardzo pasuje do kwestii kłamstw w związku. O ile da się przymknąć oko na jakieś jednorazowe małe kłamstewka w sprawach, które nikogo nie ranią o tyle poważniejsze kłamstwa w istotnych sprawach potrafią wyrządzić ogromną krzywdę i zachwiać poczucie bezpieczeństwa.

Jestem za tym by mówić prawdę, bo nawet ta najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo

Księżycowa
Posted

Kiedyś byłam okropną kłamczuchą, ale karma mnie dopadła i od tamtej pory staram się unikać kłamania. Nie wiem czy dla kogoś niemówienie wszystkiego jest kłamstwem, ale dla mnie nie, dlatego dopóki ktoś mnie o coś nie spyta, to nie czuję się zobowiązana do mówienia o pewnych sprawach. Natomiast jeśli ktoś o coś zapyta, to jak najbardziej jestem szczera.